jen za 49 Kč/3 měsíce

Dobré nedělní odpoledne z Olomouce, kde za pár minut začne utkání 4. kola Tipsport extraligy mezi místní Morou a Škodou Plzeň.

Domácí v posledním kole vyhráli po nájezdech v Mladé Bolelavi a byly to pro ně první dva body v letošním ročníku. Doma proto myslí na jejich úspěšné rozmnožení.

Plzeň ale není parta nazdárků, v úvodních dvou kolech porazili Karlovy Vary a Pardubice, v pátek ale doma podlehli Liberci 2:4

V brance kohoutů nastoupí Branislav Konrád, na opačné straně začne Matěj Machovský.

Schleiss

Rozhodčí: Souček (CZE), Šír (CZE) - Bryška (CZE), Lukš (CZE)
Počet diváků: 3 683

Domácí nastupují na led a zaplněný kotel bouří, jinak je však stadion spíše prázdný než plný.

0:42

Poprvé puk v rukavici Machovského, který pro jistotu uklidnil situaci po odražené střele od zadního mantinelu.

2:40

Herman šikovně tečoval a puk se převalil přes břevno plzeňské branky.

4:03

Plzeňský Sýkora si dobře sjel mezi kruhy v kritickém okamžiku mu ale sjel puk a jeho příklep zamířil hodně mimo.

5:27

Sklenička po odpískání dohrál Vodného, který skončil na ledě. Moc se mu to nelíbilo, ale vyřešili si to domluvou. Prý prozatím...

6:43

Lekce rychlobruslení s Markem Lašem který projel s pukem celé hřiště a ještě stihl z úhlu zakončit. Machovský na místě.

7:25

Sýkora vypálil z úhlu a Konrádovi vypadl puk. Dokázal ho ale najít dřív než některý z hostů.

9:39

Dobrý úsek olomoucké čtvrté lajny, ze které vytěžil Jergl střelu, Machovský ji zastavil betonem.

10:44

Vyloučen hráč David Sklenička (Plzeň), 2 min. za Podražení

11:04

Marcel Hossa (Plzeň) vstřelil branku (4. gól v sezóně). Stav zápasu Olomouc - Plzeň 0:1
Chyba Valenty v rozehrávce a Plzeň jde v oslabení do vedení.

11:40

Domácí jsou opaření, nedokážou se v přesilovce dostat do útočného pásma. Tak až teď.

12:09

Vyloučen hráč Michal Poletín (Plzeň), 2 min. za Pád pod nohy
Poletín zkoušel rybičkou vypíchnout puk, ale jen skočil pod nohy a smetl olomouckého hráče.

12:59

Vyloučen hráč Matěj Machovský (Plzeň), 2 min. za Zdržování hry
Machovský po závaru hýbal konstrukcí branky, spíš ji chtěl jen zkontrolovat jestli drží v ledu, ale sudí to posoudili jako nedovolené.

12:59

Domácí hrají 1:10 proti třem.

14:20

Hosté jsou ve čtyřech.

14:54

Z přesilovky zbývá pět vteřin, hosté se moc nezpotili.

16:51

Zeman se šikovně prosmýkl až před Machovského, stihl i pukem zamíchat, ale gólman Plzně jeho kličku vyrazil.

18:50

Zajímavá akce domácích, při níž Knotek zády k brance zkoušel bekendem trefit poskakující puk. No, nepodařilo se mu to jak bych chtěl, žádné nebezpečí pro hosty.

22:44

Vodný se cpal s pukem k levé tyčce a vznikl z toho závar. Machovský ale puk udržel před sebou až do hvizdu sudího.

23:57

Domácí jsou v úvodu druhé části aktivnější a hraje se více v obranné třetině hostů. Žádné velké šance si ale Mora zatím nedokáže připravit.

24:55

Johnsonn dostal puk Konráda, rána zblízka ale trefila olomouckého gólmana.

25:10

Na opačné straně si na ostrou ránu najel Holec, i tady skončila na gólmanovi.

26:29

A znovu hosté před Konrádem, tentokrát byl ve výborné pozici Kubelík.

26:40

Vyloučen hráč Jiří Řípa (Olomouc), 2 min. za Podražení

29:22

Domácí jsou v plném počtu.

30:40

Domácí tlak sílí, defenzíva Plzně je ale zatím bez potíží.

31:40

Solidní závar Škodovky ukončil až hvizd sudího. Brankář Konrád nevěděl, kde má puk.

34:15

Sledujeme bojovný hokej, domácí marně dobývají branku Škodovky, je vidět, že koncovka je trápí, vždyť ve třech kolech dali jen dvě branky. Hosté vypadají uvolněně, často se dostávají k zakončení.

35:30

Knotek se po odraženém puku dostal ke střele na hranici levého kruhu, jeho ránu zápěstím ale srazil obránce nad.

36:05

Vyloučen hráč Robin Staněk (Olomouc), 2 min. za Držení protihráče

37:00

Plzeň se k útočení nemá, naopak na druhé straně pálil v oslabení Knotek.

38:52

Mora je v plném počtu a po minutové jízdě na plzeňském kolotoči se jí podařilo vyhodit.

39:55

Radim Kucharczyk (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Aleš Jergl. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:1
To jsou věci! Domácí z posledního útoku dokázali srovnat, když se ke tvrdé střele dostal Kucharczyk a napálil ji mezi betony Machovského.

40:14

Marek Laš (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jan Knotek a Petr Kafka. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 2:1
Neuvěřitelné! Mora jde do vedení, oba zásahy dělí jen dvacet vteřin, plus přestávka mezi třetinami.

40:37

Ján Sýkora J. (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Marcel Hossa a Jakub Jeřábek. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 2:2
Něco se tu zřejmě roztrhlo, jinak si nelze vysvětlit další branku. Hosté rychle srovnávají.

40:51

Sudí přerušili hru, na ledě leží hostující Kracík

40:51

Vyloučen hráč Robin Staněk (Olomouc), 2 min. za Vysoká hůl

41:02

A chybělo málo, abychom viděli další gól. Johnson byl ale v brankovišti.

15:40

Tak sudí nejprve ukázali, že Kracík půjde ven, nakonec si to Plzeňští vyhádali a pokračuje se v pěti ne obou stranách.

44:44

Vyloučen hráč Jan Schleiss (Plzeň), 2 min. za Podražení
Tak teď už je tu přesilovka.

46:08

Výborná přesilovka domácích, zasypali Plzeň spoustou střel, ale Machovský je zatím v klidu.

46:51

Hosté jsou v plném počtu.

48:03

Knotek projel až mezi kruhy a v dobré pozici mířil nahoru, jeho švihovka ale těsně minula šibenici.

48:03

Dnešní utkání sleduje 3683 diváků, mezi nimi i zhruba třicítka z Plzně.

49:01

Vyloučen hráč Robin Staněk (Olomouc), 2 min. za Nedovolené bránění
Sudí vyloučili Staňka za nedovolené bránění a celý stadion se diví. Nikdo žádný zákrok neviděl.

51:14

Tomáš Mikúš (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jiří Řípa a Martin Vyrůbalík. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 3:2
Tak tohle byl kousek do Zlaté helmy! Tomáš Mikúš si stahovačkou obhodil obránce, naznačil gólmanovi, objel branku a zasunul do prázdné.

52:26

Poletín koukal do ledu a to se mu nevyplatilo. Staněk si na něj počkal a tělem ho poslal tvrdě na zem.

53:38

Za předchozí tři kola dali kohouti méně branek než dnes proti Plzni.

54:56

Marek Sýkora se výborně zbavil obránce a z pravého kruhu mířil zápěstím nahoru. Konrád dokázal puk zkrotit na hrudi.

55:37

Herman na brusle překonal obránce a natlačil se šikovně před branku. Forhendovou kličku ale Machovský dobře přečetl.

57:47

Domácí se už už hnali ve dvou na jednoho, ale sami se na modré vystavili do ofsajdu.

58:09

Do konce třetí třetiny zbývají necelé dvě minuty a Škodovka si bere oddechový čas.

58:09

Hosté pokračují v šesti bez brankáře.

58:19

Zakázané uvolnění domácích, hra se vrací před Konráda.

58:34

A stejný prohřešek tentokrát modrých barev, Machovský se vrací do klece.

58:51

Plzeňská branka je znovu prázdná, vhazuje se před Konrádem.

59:45

Plzeň si dobře dala puk na volného Johnsona, tomu se ale při střele zlomila hůl.