Vítejte u online přenosu ze zápasu Finsko - Rusko. Poslední duel skupiny B začne okolo 21:15.

Rusové se budou muset obejít bez veterána Pavla Dacjuka, kterého prý trápí "drobné zranění" v dolní části těla.

Halou Air Canada Center v Torontu, kde se hraje Světový pohár, právě zní hymny obou zemí.

Dadonov

Rozhodčí: Furlatt (CAN), McCauley (CAN) - Murray (CAN), Heyer (USA)
Počet diváků: 12 098

0:42

Komarov nepříjemně napadal rozehrávku Rusů a pořádně je v jejich pásmu potrápil. Ke střele se však nedostal.

1:12

Teď zase forčekují Rusové, zatím bez úspěchu.

2:06

Dadonov se protáhl po křídle, vypálil, ale těsně minul Raskovu branku.

2:42

Finové propadli, Rusové jeli 4 na 2. Akci zakončil nepříjemnou ranou zápěstím Tarasenko. Rask se štěstím vyrazil.

3:59

Rask si připisuje další dva zákroky.

4:35

Další velká šance Rusů. Finové špatně rozehráli a soupeř se dostal do protiútoku. Naměstnikov pálil mezi betony, ale Rask vše vyřešil rozklekem.

6:06

Zakázané uvolnění Finů. Zápas je zatím vyrovnaný, na gólové šance ale vedou Rusové nad Finskem 2:0.

6:47

Ofsajd zastavil průnik kapitána Ovečkina. Ten se tváří velmi podrážděně.

6:51

Před chvílí jeden z Finů nepříjemně trefil hokejkou do obličeje Dadonova, ale rozhodčí si toho nevšimli.

7:21

Z hlediště se ozývá pokřik "Suomi", "Suomi" - je vidět, že i Finové chtějí za každou cenu vyhrát.

8:11

Tarasenko nepřesně rozehrál, puku se ujal Lehtero. Hra je zatím plná nepřesností.

8:49

Koivova lajna zahrozila, dobře pálil šikovný Teräväinen. Vypadá to, že trio Granlund, Koivu, Teräväinen si rozumí.

10:57

První velká šance Finska. Přitom vznikla úplně náhodou. Bobrovskij na poslední chvíli zastavil zdánlivě nevinné nahození Aha, které se odrazilo od mantinelu přímo na překvapeného brankáře Ruska.

11:12

Poprvé o sobě dal vědět kanonýr Ovečkin! Využil pěkného pasu Kuzněcova a střílel bez přípravy příklepem. Dělovku chytil Rask.

11:47

Vyloučen hráč Andrej Markov (Rusko), 2 min. za Držení protihráče
První přesilovka Finů. Ti zatím málo střílejí - teď budou mít šanci to napravit.

12:18

Kuriózní situace u brány Finů. Rask musel vyjet, aby puk odpálil před jedním z Rusů, ale špatně odhadl rozehrávku o mantinel a málem to pro něj skončilo malérem. Naštěstí mu pomohli obránci.

12:58

Finům se přesilovka nedaří, Rusové znovu vyhodili.

13:24

Granlund pálil z levého kruku, ale trefil Jemelina, kterým před ním zaklekl.

14:23

Ránu finské beka od modré v pohodě pokryl Bobrovskij. Neměl zakrytý výhled.

14:26

Finové zatím vystřelili na ruského brankáře jen dvakrát! Pravda, hodně ran bylo zblokovaných. I tak ale tato statistika svědčí o tom, že v útoku jim chybí elán.

14:34

Nyní zahrozil Filppula a Komarov, kteří na turnaji patří k nejlepším finským útočníkům.

15:13

Nehraje se v příliš velkém tempu. Rusové vypadají nervózně.

16:36

Finové jeli 3 na 2, ale Aho přišel o puk poté, co mu jeden z Rusů sekl do hokejky.

17:20

Tvrdou střelu vyslal Lepistö, Bobrovskij vyrazil betonem.

17:23

Vyloučen hráč Alexandr Ovečkin (Rusko), 2 min. za Hákování
Kapitán Rusů si při bránění pomohl faulem. Zvládnou Finové druhou přesilovku lépe?

18:09

Obrovský závar před ruskou brankou, Bobrovskij několikrát zastavil jen se štěstím. Barkov s Komarovem pořádně zamotali Rusům hlavu. Takhle má vypadat přesilovka.

19:14

Nahození Vatanena šlo jen těsně vedle, Finové to takhle skončí čím dál častěji.

19:44

Vyloučen hráč Lauri Korpikoski (Finsko), 2 min. za Nedovolené bránění
Útočník Finů trochu zbytečně srazil Ovečkina a Rusové si zahrají první přesilovku.

20:00

První třetina mnoho vzruchu nepřinesla. V úvodu po chybách Finů dvakrát zahrozili Rusové, poté se však stáhli. V závěru třetiny se Finsko zlepšilo a několikrát nebezpečně vystřelilo.

20:03

Pokračuje přesilovka Rusů.

20:28

Rusko se usadilo v pásmu Finů.

21:02

Ovečkinova pumelice zaduněla na hrazení. Ruský kanonýr se snaží, ale formu, kterou obvykle mívá v NHL, tady ne a ne najít.

22:06

Dadunov se zkoušel prosadit individuálně, ale jeho střela byla zblokovaná.

22:43

Finové využili zaváhání v ruské rozehrávce a Granlund po bleskové kombinaci trefil tyč!

23:42

Vladimir Tarasenko (Rusko) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Alexandr Ovečkin. Stav zápasu Finsko - Rusko 0:1
Ovečkin se převedl! Finové špatně vyhodili, ruský kapitán se ujal puku, provedl šikovnou stahovačku a pak krásně puk naservíroval Tarasenkovi, který už jen doklepl puk do prázdné branky.

25:01

Ivan Tělegin (Rusko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Vadim Šipačov. Stav zápasu Finsko - Rusko 0:2
Zvyšuje Tělegin poté, co odvážně projel z rohu až před brankáře Ruska, kterého překonal v pádu. S Finy to nevypadá dobře, inkasovali dvakrát během několik minut.

26:28

Ofsajd Finů. Jejich mladý výběr zatím na turnaji strádá. Pokud padne i dnes, odjedou domů bez bodů.

27:52

Rusové zamkli Finy v jejich pásmu, střely ale mířily vedle. Finové každopádně nejsou v pohodě.

29:15

U mantinelu se něco snažil vymyslet Barkov, Rusové si ho ale pohlídali.

29:48

Protiútok Rusko zbrzdil Ovečkin, který moc dlouho držel puk.

30:19

Granlund se dostal už podruhé v zápase do tutovky. Tentokrát byl úplně sám před Bobrovskim, ale možná trochu zazmatkoval a trefil jen brankáře. Takovéto šance musí Finsko proměňovat.

32:13

Mladá formace talentů Aho, Barkov, Laine měla snad první opravdu povedené střídání v zápase. Rusy asi minutu trápila a nepustila ze třetiny.

33:17

Finsko se postupně vzpamatovává z obou ruských gólů a přidává na tempu. Rusové se spíš jen brání.

34:26

Veterán Mikko Koivu je na turnaji očividně z formy, teď minul přihrávku Teräväinena.

35:09

Komarov stál úplně sám před prázdnou bránou, ale nestřílel a ještě zbytečně hledal Jokinena.

36:05

Mladík Aho to vzal na sebe a zkoušel se prodrat obranou Rusů. Povedlo se mu to, ale pálil nad.

36:43

Kuzněcov v plné jízdě přebral pas a pak se vší silou vypálil. Ristolainen ji na poslední chvíli srazil holí do sítě.

37:28

Mohutný Malkin bojuje o puk za bránou Finů, jeho lajna teď dělá soupeři potíže.

38:20

Zakázané uvolnění Finů. Do konce druhé třetiny zbývá 100 sekund.

38:53

Teď měl Rask štěstí! Neudržel ránu Kučerova, puk se dostal ke Kuzněcovovi a ten trefil tyč. Mohlo to být 3:0 pro Rusy.

40:00

Rusové do druhé třetiny vlétli s vervou a dvakrát udeřili. Jako první se trefil Tarasenko, který využil pěkný pas od Ovečkina. O minutu a půl později se individuálně prosadil Tělegin. Finové byli poté opaření, ale postupně se dostávají zpět do zápasu. Pomohl by jim kontaktní gól.

40:25

Mikko Koivu byl blízko gólu. Dobře napadal, získal od Rusů puk, ale tváří v tvář brankáři neuspěl. Snažil se Bobrovskiho objet, ale ten ho vychytal betonem.

41:11

Skoro jistému gólu zábránil Määttä, který zastavil střelu Kučerova.

42:13

Dnes už druhý zbytečný faul Korpikoskiho. Opět nedovolené bránění.

43:25

Finové jeli 2 na 1, ale zastavil je Panarin. Ovšem jen za cenu faulu.

43:25

Vyloučen hráč Arťom Panarin (Rusko), 2 min. za Hákování

43:39

Jevgenij Malkin (Rusko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Alexej Jemelin. Stav zápasu Finsko - Rusko 0:3
Malkin jel útočným pásmem, rozhlížel se, komu přihraje, ale když nikoho neviděl, tak z úhlu vystřelil. Střela překvapivě prošla až za Raska. Je téměř rozhodnuto.

44:51

Finové dohrávají přesilovku, bruslí, chtějí dát gól, ale zatím postrádají přesnost.

46:04

Se střelou Anisimova si poradil Rask.

46:29

Finové hrají bídně, místy už si nedokážou ani přihrát. Dají alespoň jeden gól?

47:22

Koivu pomohl obraně a zastavil ruské přečíslení 2 na 1.

48:07

Filppula - jediný finský střelec na turnaji - se prodral do šance, ale v pádu pálil mimo.

49:03

Obránce Lepistö vyslal pořádnou bombu po přesném pasu od Laineho. Bobrovskij vyráží betony.

50:28

Finové teď špatně přihrávají, už nemají chuť ani motivaci dál hrát.

51:48

Bobrovskij chytá ránu od modré. Finům se celý zápas nedaří proniknout až před brankáře, někam do nebezpečnějších pozic.

53:41

Tarasenko se rve v rohu o puk, Finové se ze sevření dostali.

54:06

Rusové výborně napadají, drží si soupeře daleko od vlastní branky.

54:34

Lehterä se ocitl ve slušné pozici, blízko brankáře soupeře, ale nedokázal zakončit. Střela mu sjela z čepele. Finský zmar pokračuje.

56:13

Ahoj vybojoval puk v útočné třetině, ale nic z toho nebylo. Puk je ve středním pásmu.

57:17

Finsko už asi má jen jeden cíl: dál alespoň ten jeden, kontaktní gól. V tuto chvíli jsou k němu daleko, hraje se ve středním pásmu.

59:01

Už běží poslední minuta zápasu, který se jen dohrává. Finové už ho chtějí mít za sebou.

60:00

Rusové jsou v semifinále, Finsko jede domů bez jediného bodu. Na turnaji dalo jen jeden gól.

20. února 2022 5:10Finsko-Rusko 2:1
11. listopadu 2021 17:30Rusko-Finsko -:-
20. prosince 2020 13:30Rusko-Finsko -:-
5. listopadu 2020 17:30Rusko-Finsko -:-
6. února 2020 17:30Finsko-Rusko -:-
15. prosince 2019 14:00Rusko-Finsko -:-
7. listopadu 2019 17:30Finsko-Rusko -:-
25. května 2019 15:15Rusko-Finsko 0:1