Dobré sobotní odpoledne z Olomouce, kde v 15 hodin začne 4. utkání play-off extraligy. Domácí v sérii s Pzní ztrácejí 0:3, dnes se tedy budou snažit o odvrácení konce sezony.

Včera na Hané padlo devět branek, osm z nich se houpalo v síti kohoutů, bude tedy zajímavé sledovat co s nimi vysoký debakl udělal. Plzeň je v pohodě, série se odvíjí podle jejich představ a dnes mohou své dobré naladění přetavit v rychlý postup do semifinále.

V sestavě Olomouce je proti včerejšku jedno nové jméno, Radima Kucharczyka nahradil ve čtvrtém útoku uzdravený Adam Zeman. V brance bude začínat stejně jako včera Branislav Konrád.

Jedna změna je i u indiánů. Mario Bližňáka nahradil na centru druhého útoku Jakub Lev, který hrál včera ve čtvrté lajně. Na jeho místo nastoupí Roman Přikryl.

Poletín

Rozhodčí: Hradil (CZE), Hejduk (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 5 500

Do úvodního buly zbývá přibližně šest minut a stadion je zaplněný jen z více než poloviny.

Lucie Janderková zazpívá před zahájením utkání státní hymnu.

2:22

Adam Zeman si vyčíhal Přikryla a tvrdým hitem ho poslal na led. Plzeňský hráč odjel na střídačku.

3:10

Herman z pravé strany jen vyzkoušel pozornost Machovského, rána po ledě do středu branky se jen odrazila od hokejky gólmana do rohu.

4:04

Húževka chyboval v rozehrávce, puk vystihl na útočné modré Svoboda, k jeho smůle ho o šanci na nájezd připravilo postavení mimo hru.

5:09

Domácí v první velké šanci. Eberle řešil akci tří na jednoho střelou do horní poloviny, Machovský vyráží.

5:30

Plzeň si vytvořila nebezpečný závar, domácí se štěstím vyhodili.

7:16

Vyrůbalík na modré promáchl při střele a byla z toho střela Kratěny, kterou Konrád vytěsnil vyrážečkou.

7:45

Houdek dohrál Hollwega u střídačky a americký útočník vypadal překvapeně.

9:59

Holec vypustil další ze svých ran, které zatím nemají pro Machovského nádech nebezpečí.

11:00

Vyloučen hráč Ryan Hollweg (Plzeň), 2 min. za Napadení
Hollweg neudržel nervy, v souboji s Vyrůbalíkem si pomohl i loktem.

12:33

Dobrý úsek Mory v přesilovce, dokázali Plzeň sevřít, ale víc než rány ze střední vzdálenosti od Pekra nevytěžili. Šanci má třetí lajna.

12:53

Gólman Machovský přes celé kluziště hledal spoluhráče na útočné modré, ten ale nezpracoval puk.

13:17

Domácí nechali prostor Kubalíkovi, který si nachystal střelu a tvrdým příklepem zkoušel překonat Konráda.

14:37

Miroslav Holec (Olomouc) vstřelil branku (9. gól v play-off), asistence Dávid Buc. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:0
Herman vybojoval puk na Kudročovi, Buc nezištně přihrál před branku a Holec zblízka vymetl pavučinu.

16:40

Ondruškovu střelu od modré dokázal dorazit Zeman, Machovský si připsal další zákrok lapačkou.

17:11

Další akce domácích zakončená střelou. Tentokrát akci dvou na dva zakončil Buc švihem do středu branky.

18:25

Velký závar Plzně, kterému předcházela chyba domácích. Nakonec dokázali dostat puk ze třetiny.

19:16

Vyloučen hráč Jiří Ondrušek (Olomouc), 2 min. za Nedovolené bránění
Ondrušek v závěru třetiny oslabuje Moru po souboji s Indrákem, kterého kompletně nastěhoval do domácí branky.

20:00

Svoboda vypálil těsně po klaksonu a puk skončil v síti. Gól neplatí, domácím se to ale stejně nelíbilo natolik, že cítili potřebu si to vyříkat.

20:35

Indrák si vyjel z rohu s pukem do nebezpečné pozice, Konrád vyrazil puk nad branku.

21:19

Domácí jsou v plném počtu.

22:03

Vyloučen hráč Robin Staněk (Olomouc), 2 min. za Hákování

22:58

Indiáni si nerozumněli při rozehře a sami se vyhnali z útočného pásma. Zatím jim přesilovka nevychází.

23:40

Až teď chyběly Indrákovy jen centimetry, když zápěstím zamířil na vzdálenější šibenici.

25:30

Kudročova bomba vypadla Konrádovi, který pak musel rychle na led, aby zastavil Johnosonovu dorážku u pravé tyčky.

27:32

Vyloučen hráč David Sklenička (Plzeň), 2 min. za Nedovolené bránění

29:10

Domácím se přesilovka vůbec nedaří, téměř se nedostali do útočného pásma.

29:30

Hosté jsou v plném počtu.

31:40

Vyloučen hráč Robin Staněk (Olomouc), 2 min. za Zdržování hry
Staněk nepochopitelně vyhodil puk přes plexisklo.

33:06

Domácí se osvobozují, Plzeň si zatím nenachystala přesilovkový zámek.

33:48

Robin Staněk mohl být domácím hrdinou, to byl ale musel vystřelit sám před brankou, kde se dostal k puku po chybě Machovského.

35:44

A zae Indrák, dnes určitě nejnebezpečnější indián. Před Konráda poslal nečekanou přihrávku, první si ji však všiml Konrád a schoval ji do rukavice.

35:51

Vyloučen hráč Nicolas Johnson (Plzeň), 2 min. za Vysoká hůl

36:53

První minutu přislovky strávili domácí na své polovině, Plzeň je nepouští do pásma.

37:57

Škodovka se bez potíží ubránila i tentokrát.

38:48

Domácí působí bezradným dojmem, veškerou energii jako by dávali na bránění hubeného vedení a na útok nezbývá.

39:50

Snad nejvější nebezpečí od domácích přišlo v samotném závěru třetiny, kdy se Buc prezentoval střelou, kterou ještě tečoval plzeňský obránce a Machovský se tak musel natahovat k tyčce. Nakonec proletěl puk těsně mimo.

42:20

Domácí Ondrušek si připisuje první střelu ve třetí třetině, Machovský vyrážečkou posílá puk pryč.

43:25

Akci dvou domácích na jednoho chtěl Buc vyřešit nahrávkou, puk ale šikovně zalehl Sklenička.

43:52

Kratěna vytvořil před brankou Olomouce slušnou melu, puk z ní ale vyletěl na Pekra, který znovu jel ve dvou na jednoho. Zvolil střelu, která sice rozvlnila síť, ale jen z boku.

46:35

Kubalíkova střela vypadla Konrádovi, Vyrůbalík hokejkou ze vzduchu odpálil puk pryč.

47:10

Johnson ujel domácím, v nájezdu ale mířil příliš vysoko.

48:09

Řípa s Eberlem doráželi zblízka puk, než ho Machovský dokázal přikrýt.

49:25

Přibližně deset minut před koncem třetí třetiny se bude po zakázaném uvolnění vhazovat před Konrádem.

50:22

Škůrek pálil od modré sice tvrdě, ale stejně jako jeho spoluhráči doprostřed branky.

51:01

Buc se na modré dostal k odraženému puku a jel sám na Machovského, zvolil střelu, letěla však těsně mimo.

52:23

Hra nabírá tempo, oba týmy ale trápí souhra, žádná souvislejší kombinace ani na jedné straně není k vidění.

52:46

Vyloučen hráč Martin Vyrůbalík (Olomouc), 2 min. za Hákování
Vyrůbalík si v souboji za brankou pomohl hokejkou a nemůže se divit vyloučení.

54:20

Jakub Lev (Plzeň) vstřelil branku (16. gól v play-off), asistence Tomáš Svoboda T. a Ondřej Kratěna. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:1
To byl obrovský tlak Plzně v přesilovce. Konrád sice dvě velké šance chytil, tu třetí už ale ne a je vyrovnáno.

55:09

Matěj Pekr (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v play-off), asistence Jan Eberle a Martin Vyrůbalík. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 2:1
Neuvěřitelná přihrávka Eberleho mezi nohama, možná ani nechtě, ale našel úplně volného Pekra, který zblízka zametl puk do prázdné branky.

57:36

Emoce rostou, domácí se domnívali, že na Vyrůbalíka byl faul. Sudí byli jiného názoru.

57:36

Všechny vstupenky na toho utkání byly vyprodány, což znamená návštěvu 5500 lidí.

58:03

Zakázané uvolnění Plzně na prahu posledních dvou minut třetí třetiny.

58:35

Skladaný se řítil na Machovkého sám, neproměnil, ale byl faulovaný. Pak se strhla rvačka mezi Mikúšem a Jeřábkem, kterou vyhrál domácí hráč. Lidé šílí. A teď se rozdělí tresty.