jen za 49 Kč/3 měsíce

Vítejte u sedmého kola baráže, ve kterém Karlovy Vary hostí Jihlavu.

Jihlava se v baráži trápí. Získala zatím jen šest bodů a v tabulce je poslední. Dneska proto nutně potřebuje zabrat. Na třetí Vary ztrácí dva body a případná výhra by ji posunula zpět do hry o postup do extraligy.

0:31

Brankář Varů si připisuje první zákrok. Šlo však o neškodnou střelu z dálky.

Mrňa

Rozhodčí: Šindler (CZE), Pešina (CZE) - Bláha (CZE), Brejcha (CZE)
Počet diváků: 2 742

0:46

Prokš zkoušel něco vymyslet v útočné třetině, neskončilo to ale slavně.

1:31

Zatím nejlepší příležitost Varů, Škarek byl jistý a střelu si pohlídal.

2:42

Závorka teď měl potíže se střelou z velkého úhlu. Dlouho puk nemohl najít ve výstroji.

4:03

Koblasa se odvážně dral před branku soupeře, v poslední chvíle ovšem ztratil puk.

5:13

Škarek se teď ukázal. Nejprve skvěle použil vyrážku, kterou odrazil střelu Varů. Pak si poradil i s následnou dorážkou.

5:28

Na druhé straně se předvedl i Závorka, který zastavil jihlavské přečíslení.

7:04

Jihlavu zlobí velmi aktivní Huna, který se málem dostal do šance. První lajna Varů je nebezpečná.

8:33

Závorka vychytal Důrase, který pálil z pravé strany. Brankář jeho pokus vyrazil betonem.

9:45

Jihlavští teď soupeře přitlačili, horlivě napadá zvlášť agilní Březina.

10:41

Zakázané uvolnění hostů. Zápas je zatím relativně vyrovnaný, oba týmy měly pár nadějných střel.

11:14

Skuhravý využil malého důrazu soupeřovy obrany, prohnal se útočným pásmem a nebezpečně vystřelil ke vzdálenější tyči. Škarek připraven.

11:57

Icing Jihlavy.

12:03

Další obrovská šance Varů. Hned po buly se dostal do výborné pozice Haščák, který využil chytré přihrávky Kůse. Škarek zatím Jihlavu drží.

13:54

Řada nepřesností na obou stranách, Jihlava se marně snaží dostat do obranné třetiny Varů.

14:56

Rychlý průnik domácích zastavil offsajd.

15:42

Tomeček nahazuje za jihlavskou branku, kam se okamžitě vrhají útočníci Varů. Domácí jsou aktivnější, snaží se něco vymyslet.

16:48

Další dva nelehké zákroky si připisuje Škarek.

17:00

Kůs je dnes nebezpečný! Znovu se dostal do dobré pozice a tvrdě pálil zápěstím. Škarek využil své mohutné postavy a střelu pokryl tělem.

17:20

Vyloučen hráč Josef Skořepa (Jihlava), 2 min. za Podražení
Domácí si zahrají první přesilovku.

17:43

Hosté vyhazují. Kolář navíc atakuje Závorku, ten si však s rozehrávkou poradil.

18:37

Příklepem tvrdě pálil Martin Rohan, Škarek vystřelil lapačku a s trochou štěstí puk chytil.

19:04

Mrňa se zranil a z ledu mu pomáhá lékař.

19:20

Hosté jsou v plném počtu. Vary si v přesilovce vytvořili v podstatě jen jednu větší šanci.

19:44

Třetina pomalu končí.

19:59

Možná největší šance Varů přišla v samém závěru první části! Skuhravý jel ze strany sám na brankáře, neuvědomil si ale, že už má jen pár sekund a místo střely chtěl branku objet. V obtočení kolem branky mu zabránila siréna.

20:00

První třetina nabídla relativně svižný hokej. Oba celky si připsaly několik dobrých šancí, lepších týmem ale byli domácí. Nebýt výborného Škarka, asi už by Vary vedly.

20:28

Skuhravý zkouší střílet, jeho ránu ale zblokoval obránce soupeře.

21:34

Hosté teď zabrala a Vary se dlouho nemohly dostat k puku. Nakonec je musel podržet brankář Závorka.

22:01

Marek Prokš (Jihlava) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Jan Kolář. Stav zápasu K. Vary - Jihlava 0:1
Jihlava vede! Důrazný Prokš dostal pěkný pas od Jíchy a nadvakrát překonal Závorku. Obrana domácích trochu zaspala.

23:09

Diváci v aréně v Karlových Varech jsou zaskočení. Panuje ticho. Domácí jsou ve druhé části horším týmem.

23:50

Zaútočit zkoušel bek Baránek.

24:02

Jekabs Redlihs (K. Vary) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jaroslav Kůs a Marcel Haščák. Stav zápasu K. Vary - Jihlava 1:1
A je vyrovnáno! Mladík Škarek si vybral slabou chvilku, když pustil ránu svátečního střelce Redhlise z velkého úhlu.

25:16

Rostislav Marosz (K. Vary) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Tomáš Rachůnek . Stav zápasu K. Vary - Jihlava 2:1
Domácí otáčejí skóre! Rachůnek krásně pronikl obranou soupeře a přesně našel najíždějícího Marosze, který puk doklepl do branky.

26:14

Domácí dál tlačí. Zmatek v obraně Jihlavy dělá výborný Kůs.

26:59

Další dva zákroky Škarka proti střelám Sičáka. Jihlava je v šoku.

27:29

Rychlík Svoboda prolétl obranou hostí, narazil si se spoluhráčem a málem se dostal do dobré šance.

27:43

Vyloučen hráč Pavel Mrňa (Jihlava), 2 min. za Podražení

28:39

Vary se usadily v útočné třetině, ke střele se zatím nedostaly.

29:17

Vyloučen hráč Filip Seman (Jihlava), 2 min. za Nedovolené bránění
Jihlava bude hrát skoro půl minuty ve třech!

29:31

Škarek si připsal další zákrok. Vhazovat se bude v pásmu Jihlavy.

29:41

Jakub Svoboda (K. Vary) vstřelil branku (14. gól v sezóně), asistence Tomáš Rachůnek a Jaroslav Kůs. Stav zápasu K. Vary - Jihlava 3:1
Hosté jsou jako opaření. Domácí přidávají další gól. Dělovkou z první se prosadil Svoboda. Pokračuje přesilovka Varů.

30:57

Škarek přikryl puk, který se odrazil zadního mantinelu.

31:02

Tvrdá střela od modré, Škarek vyráží a Jihlava se následně osvobozuje

31:25

Skuhravý málem dal gól! Ocitl se úplně sám před branou a pohotově střílel bekhendem, Škarek ho ale vychytal.

32:19

Domácí se drží v pásmu Jihlavy a nedávají jí šanci vrátit se do zápasu.

33:09

Vyloučen hráč Rostislav Marosz (K. Vary), 2 min. za Podražení
První přesilovka Jihlavy. Hosté teď mají možnost se zápasem něco udělat.

33:28

Varům se podařilo soupeře vytlačit do středního pásma.

34:08

Hosté se teď sice do útočné třetiny dostali, ale vydrželi tam asi jen čtyři sekundy. Zatím mizerná přesilovka.

35:09

Karlovy Vary jsou v plném počtu, Jihlavu k ničemu nepustily.

36:09

Domácí v přečíslení 3 na 2. Skuhravého přihrávka ale byla zblokovaná.

36:59

Vypadá to, že domácí hrají přesilovku. Jihlavu teď tlačí. Gulaši se dostal hned ke třem střelám za sebou, zastavil ho šestnáctiletý Škarek.

37:55

Jihlavská obrana působí rezignovaně a vůbec nestíhá. Do další šance se dostal Rachůnek.

38:25

Škarek za posledních několik minut chytil jedenáct střel.

38:45

Josef Skořepa (Jihlava) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Vlastimil Bilčík a Michal Důras. Stav zápasu K. Vary - Jihlava 3:2
Obránce Bilčík se napřáhl k tvrdé ráně od modré čáry a vyslal dělovku na Závorku. Střelu ještě lehce tečoval Skořepa, který clonil před brankou.

40:00

Druhá třetina byla velmi divoká a padlo při ní hned pět branek. Vary mají navrch a po většinu třetiny Jihlavu tlačily, v samém závěru druhé části je však zaskočil Skořepa. Utkání je otevřené, ve třetí třetině to ještě bude zajímavé.

41:39

Domácí polevili od svého tempa z druhé periody a na puku jsou neustále Jihlavští, kteří posílají střelu za střelou.

42:11

Tomáš Rohan měl obrovskou příležitost vstřelit čtvrtý gól Energie, když Škarek chyboval v rozehrávce a úplně vyjel z brány. Tomáš Rohan, který získal puk, však nedokázal trefit od mantinelu prázdnou bránu.

42:59

Jihlava se snaží vyrovnat, Vary ji ale nepouštějí k puku.

44:02

Petr Koblasa společně s Marcelem Haščákem se zkoušel dostat před brankářem. Zastavila je ale jihlavská obrana, a tak se na puku drží hosté.

46:38

Průnik Kůse zastavil bek Jihlavy dobře načasovaným bodyčekem.

47:16

Hezká, přímočará akce Prokše, který prolétl obranou Varů. Brankář domácích byl jistý.

47:30

Karlovy Vary jsou nyní pod velkým tlakem Jihlavy. Té se daří udržet puk za bránou Závorky

48:09

Vyloučen hráč Jiří Dobrovolný (Jihlava), 2 min. za Držení hole
Domácí si zahrají už čtvrtou přesilovku.

48:33

Vyloučen hráč Rostislav Marosz (K. Vary), 2 min. za Sekání
Přesilovka Varů moc dlouho netrvala. Provinil se Marosz a bude se hrát ve čtyřech.

48:50

Vary mají problémy s rozehrávkou. Hra ve čtyřech zatím lépe sedí celku Petra Vlka.

50:03

Důraz prosvištěl pásmem Varů a vystřelil. Jeho rána zápěstím však šla vedle.

50:46

Škarek raději přikryl neposedný puk.

51:39

Energie hraje pasivně, už ani nenapadá rozehrávku soupeře. Soustředí se jen na zhuštění středního pásma.

52:48

Vyloučen hráč Rudolf Huna (K. Vary), 2 min. za Sekání

53:39

Kaláb tvrdě vypálil puk za Závorku, ten byl však velmi pozorný a nepustil kotouč z lapačky.

54:11

Vyloučen hráč Aleš Jergl (Jihlava), 2 min. za Nedovolené bránění

54:49

Vary teď budou hrát skoro minutu přesilovku pět na čtyři.

55:13

Do dobré šance se dostal Haščák, který využil zmatků v jihlavské obraně.

56:19

Tlak Varů pokračuje, Škarek se musí otáčet.

56:34

Po nahození Jihlavy musel zasahovat Závorka, vhazovat se bude po jeho levici.

57:30

Ještě dvě a půl minuty do konce. Hra se teď ale kouskuje, což pochopitelně více svědčí Varům.

57:33

Oddechový čas Jihlavy.

57:55

Jihlava hraje bez brankáře.

58:05

Rudolf Huna (K. Vary) vstřelil branku (11. gól v sezóně). Stav zápasu K. Vary - Jihlava 4:2
Hunovi se vyplatilo aktivní napadání. Chyboval bek Štebih, kterému za brankou Huna vzal puk a pak v pohodě zakončil do prázdné branky.

58:22

A je tu bitka! Poprali se Mrňa a Vachovec.

58:22

Vyloučen hráč Pavel Mrňa (Jihlava), 2 min. za Hrubost

59:22

Skuhravý operuje za brankou soupeře. Utkání už se jen dohrává. Jihlava se v oslabení k power-play neodhodlala.