Dobré brzké ráno, vítáme vás u reportáže z druhého utkání českého týmu na olympijském hokejovém turnaji. Soupeřem týmu Josefa Jandače bude Kanada.

Ta svůj vstup zvládla o poznání suverénněji než český celek, který udolal Koreu těsně 2:1. Kanaďané, ač si nemohli vybírat ze stovek svých hráčů v NHL, si poradili se Švýcarskem 5:1.

Český trenér Jandač po úvodním trápení s Koreou výrazně proházel sestavu, do které se nevešli obránce Vitásek a útočník Vondrka. Naopak si zahrají Kundrátek a Růžička.

Kanaďané nastoupí v černých dresech, český tým dnes ponese bílé barvy.

Zohorna

Rozhodčí: Gouin (CAN), Salonen (FIN) - Lazarev (RUS)
Počet diváků: 6 731

Vše je připraveno k úvodnímu buly.

0:42

Vyloučen hráč Dominik Kubalík (Česko), 2 min. za Sekání
Po špatné přihrávce ve středním pásmu si Kubalík pomohl faulem a Kanada hned bude hrát přesilovku.

1:05

Robinson bez přípravy z levého kruhu minul bránu.

1:13

Mason Raymond (Kanada) vstřelil branku (1. gól na olympiádě), asistence Linden Vey a Marc-Andre Gragnani. Stav zápasu Kanada - Česko 1:0
Teď už se ovšem Kanaďané radují. Vey z pravého kruhu poslal střílenou přihrávku, do které vložil hokejku Raymond a usměrnil puk mezi Francouzovy betony.

1:59

První českou šanci měl Kubalík, který odražený puk okamžitě poslal na bránu, ovšem trefil gólmana Scrivense.

3:28

Vyloučen hráč Derek Roy (Kanada), 2 min. za Podražení
Po Červenkově práci za bránou si i český tým vysloužil přesilovku.

3:59

Po špatné přihrávce Erata vyrazil podél pravého mantinelu kupředu Roy, jeho střelu zblokoval Nakládal.

4:19

Erat se Sekáčem se několikrát snažili dorážet před kanadskou brankou, při velkém závaru puk dokonce narazil do tyčky, nakonec však skončil pod Scrivensem.

5:34

Zohorna zkoušel štěstí z pravé strany, z velkého úhlu ovšem branku minul.

6:25

Erat se zpoza branky snažil najít Kubalíka, puk však vylétl z útočného pásma.

6:52

Dominik Kubalík (Česko) vstřelil branku (1. gól na olympiádě). Stav zápasu Kanada - Česko 1:1
Česko rychle vyrovnává! Kanadský obránce Lee promáchl puk, takže se k němu dostal Kubalík a skoro od brankové čáry našel škvíru mezi Scrivensovým tělem a rukou. V tomto případě kanadský gólman nemá čisté svědomí.

7:48

Častěji se hraje v kanadském než českém, při brejku mužů v černém však musel svým betonem zasáhnout Francouz.

9:16

Kombinace Kanaďanů drhne, nyní pokus o dlouhý pas skončil zakázaným uvolněním.

9:48

Kolář od modré čáry prověřil Scrivense, ten bez potíží zasáhl vyrážečkou.

10:16

Sekáč si udělal místo mezi dvěma soupeři, vystřelil ovšem nepřesně.

10:57

Červenka obral Raymonda před jeho brankou o puk, zblízka jej však poslal pouze do Scrivense. Kanada je pod velkým tlakem.

11:13

Rána Noreaua od modré čáry k české brance neprošla.

11:30

Vyloučen hráč Jakub Nakládal (Česko), 2 min. za Držení protihráče
Kanada bude hrát druhou přesilovku, tu první dokázala využít...

12:02

Kundrátkovo vyhození Kanaďané zachytili na modré čáře, vzápětí posílal nebezpečnou přihrávku před branku Roy.

12:19

Rána Roye z pravého kruhu přistála ve Francouzově náruči.

13:01

Francouz si připsal další dva zákroky. První střelu Gragnaniho vyrazil, pokus Robinsona od modré čáry už mu zůstal ve výstroji.

13:30

Rene Bourque (Kanada) vstřelil branku (3. gól na olympiádě), asistence Maxim Noreau a Gilbert Brulé. Stav zápasu Kanada - Česko 2:1
Kanada využívá i svou druhou přesilovku. Střela Noreaua od modré čáry se odrazila před Bourquea, který puk pohotově zametl za Francouze.

14:43

Po průniku Klinkhammera po levé straně tečoval nešťastně puk Kundrátek a Francouz měl štěstí, se od něj kotouč odrazil mimo branku.

16:13

V posledních chvílích častěji drží puk Kanaďané, Češi dobře střeží své pásmo.

16:31

Na pravé straně útočného pásma se otevřel prostor pro Noreaua, jeho přihrávku do ohně Češi ustáli.

17:47

Českou akci hatí ofsajd. V posledních minutách se Jandačovu výběru vůbec nedaří kombinace.

18:28

Řepík posílal puk před branku, tam hlídkovali jen dva Kanaďané.

19:50

Češi zatápěli Kanaďanům při rozehrávce tak dlouho, až se do šance dral Červenka, ale neobešel posledního obránce.

20:00

Úvodní dějství patřilo Kanadě, která přestřílela český tým 12:6 a díky dvěma využitým přesilovkám vede. Češi po prvním obdrženém gólu předvedli velmi dobrou pasáž a několikrát soupeře zatlačili, po druhém kanadském zásahu se však nedokázali herně sebrat.

20:25

Michal Jordán (Česko) vstřelil branku (1. gól na olympiádě), asistence Michal Birner a Roman Horák. Stav zápasu Kanada - Česko 2:2
Skvělý český vstup do druhé třetiny! Po Horákově pasu zpoza brány trefil Birner Scrivensův beton, odražený puk však Jordán uklidil do horního růžku.

21:39

Kanaďané neví, kde jim hlava stojí. Puk jim sebral Mertl a svou střelou prověřil Scrivense.

22:21

V problémech se ocitli i Češi, jednu střelu však odvrátil Francouz a druhá prolétla nad břevnem.

23:02

Další zaváhání české obrany zkoušel využít Bourque, který sebral zapomenutý kotouč u branky a zkoušel jej zasunout za Francouze. Ten dobře ucpal spodek brány.

23:52

Poláškovu pobídku přizvedli Kanaďané do ochranné sítě, k číhajícímu Sekáčovi tak puk nedoputoval.

24:11

Francouz neudržel Gragnaniho pokus od modré čáry a Kanaďané agresivně doráželi, nakonec neúspěšně.

25:23

Raymond ze středního pásma vyhodil puk do hlediště a přerušil tak velmi svižnou pasáž ve stylu nahoru-dolů.

25:42

Nakládal z pravého kruhu zkoušel poslat puk pod horní tyčku, Scrivens proti němu stihl trochu povyjet a vyrazit střelu ramenem.

26:30

Řepík z ostrého úhlu trefil boční síť.

27:56

Po Raymondově akci měl dost prostoru v levém kruhu Gragnani, jeho bomba však trefila Nakládala.

30:00

Po hluché pasáži se zcela volný v levém kruhu zjevil Ebbett, jeho ostrou ránu vytáhl Francouz vyrážečkou.

31:13

Kanaďané tlačí, Francouz musel vytěsnit Elliottův pokus z ostrého úhlu ramenem.

31:49

Další zákrok Francouze dává českému celku možnost k vydechnutí.

32:35

Vyloučen hráč Cody Goloubef (Kanada), 2 min. za Sekání
Druhá přesilovka pro Česko.

33:11

Nakládal bez přípravy vypálil vedle branky.

33:22

Erat z pravého kruhu trefil kanadskou hráz, Češi vzápětí přišli o pásmo.

33:40

Růžička se protáhl mezi Kanaďany a zkoušel bekhendem prostrčit puk mezi Scrivensovy betony, ten je sklapnul včas.

35:02

Kundrátek se odvážně tlačil před kanadskou branku, k zakončení se ovšem nedostal.

35:33

Gragnani v kanadské výhodě trefil z dobré pozice Francouze.

35:46

Vyloučen hráč Jan Kolář (Česko), 2 min. za Hákování
Kanada bude hrát třetí přesilovku, zatím je v početní výhodně dnes stoprocentní.

36:24

Robinson z voleje z levého kruhu přestřelil.

36:45

Kovář zablokoval přihrávku před branku a puk se odrazil až do středního pásma.

37:13

Vyloučen hráč Michal Jordán (Česko), 2 min. za Nedovolené bránění
Lee se ocitl na návštěvě na české střídačce, podle rozhodčích jej tam natlačil Jordán a Kanaďané mohou hrát 34 vteřin pět na tři.

37:52

Češi už byli ve čtyřech, když Vey z levé strany trefil bližší tyčku.

38:54

Birner získal puk a poslal jej až za kanadskou branku.

39:56

Česko tentokrát dlouhé oslabení zvládlo, ustálo i následnou kanadskou snahu a třetinu dohraje v bezpečí.

40:00

I ve druhé třetině byli střelecky aktivnější Kanaďané, tentokrát v poměru 11:5, ale jediný gól dali hned v úvodu Češi. Ti v závěru druhé části ustáli oslabení ve třech.

40:25

Birner se šikovně uvolnil ve středním pásmu a pořádně prověřil Scrivense, který jeho střelu tak tak vytáhl vyrážečkou.

41:43

Před českou brankou se z ničeho nic zjevil osamocený Ebbett a poslal odražený puk těsně vedle tyče.

43:12

Po Sekáčově sražené střele zůstal puk ležet před kanadským brankovištěm, Češi jej ovšem za Scrivense nedostrkali.

44:46

Ebbettovi v dobré střelecké pozici mezi kruhy sjel puk z hokejky.

45:49

Kanaďané zastavili nahození Jordána, chvíli poté je po dlouhé době přerušena hra.

47:04

Kanaďané byli až doteď ve třetí třetině bez střely na bránu, nyní ale předvedli dvě po sobě. Nebezpečnější byla ta od Klinkhammera z levé strany, i s tou si Francouz poradil.

47:52

Kanaďané se ocitli v přečíslení tři na jednoho, ale sehráli jej špatně a Kozun nedokázal z úhlu zakončit do odkryté brány.

48:49

Kanaďané nejsou aktivnější, ale rozhodně nebezpečnější. Brulé po dlouhém pasu pálil z pravého kruhu do Francouze.

48:59

49:41

Českou snahu kazí ofsajd.

50:59

Kanaďané jsou v pěti, Češi se až v závěru přesilovky dokázali na delší čas usadit v útočném pásmu.

52:09

Koukal našel mezi kruhy volného Radila, jeho zakončení bez přípravy vytěsnil výborným zákrokem Scrivens.

52:55

Gragnaniho nahození skoro z půlky hřiště schoval Francouz ve výstroji.

53:22

Horákovi vedle kanadské branky utekl puk.

53:33

Trest týmu (Česko), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Špatné české střídání dává Kanadě velkou šanci.

55:00

Česko zatím nepouští Kanadu do tlaku.

55:10

Teď se ovšem před českou branku natlačil Ebbett a dostal se hned ke dvěma zakončením, obě zastavil Francouz roztažený na brankové čáře.

56:59

Češi dlouho drželi Kanaďany v jejich pásmu, ale jejich branku neohrozili.

58:30

Závěr třetí třetiny se odehrává zejména u mantinelů.

58:55

Sekáč mohl rozhodnout, jeho svižný pokus z levého kruhu se však odrazil od horní tyčky!

59:04

Češi se tlačí za výhrou, ránu Kundrátka z pravého kruhu vyrazil Scrivens.

59:36

Češi se zlobí kvůli odpískanému zakázanému uvolnění, ale není jim to nic platné.

59:57

Kanaďané vyhráli buly, ale ke střele se nedostali.

60:00

I třetí třetina nabídla vyrovnanou podívanou, na střely vyhrála Kanada tentokrát těsně 7:6. Blíž k výhře ovšem mělo Česko, Sekáčovu střelu minutu před koncem však zastavila horní tyčka.

60:16

Roy se protlačil ke střele z levé strany, Francouz s přehledem vyrazil.

61:28

Radil se tlačil před kanadskou branku, ale nedokázal do ní usměrnit puk.

62:19

Před Horákem se otevřela nadějná střelecká pozice, puk však trefil jednoho z bránících Kanaďanů.

62:54

Roy dvakrát objel českou branku, nakonec vystřelil vedle.

63:08

Červenka si připravil pozici na bekhend, Scrivens zasáhl.

63:20

Royovu střelu přizvedl Polášek mimo kluziště.

63:45

Sérii velkých šancí zakončil Bourque střelou do Francouze. Češi předtím zkazili přečíslení dva na jednoho, Koukal poté zezadu rozhodil Robinsona jedoucího na Francouze.

64:19

Birnerovu střelu po ledě z levé strany vyrazil Scrivens betonem.

64:35

Horák bekhendem z pravé strany minul kanadskou branku.

64:54

Z rohu kluziště se natlačil do zakončení Sekáč, Scrivens si prostor u bližší tyče pohlídal.

65:00

Prodloužení přineslo šance na obou stranách, ale žádný gól, rozhodnout musí nájezdy.

0:0

Maxim Lapierre (Kanada) nájezd neproměnil.

Francouz nájezd ustál a zasáhl betonem.

0:0

Martin Růžička (Česko) nájezd neproměnil.

Po bekhendové kličce trefil Scrivense do betonu.

1:0

Wojtek Wolski (Kanada) nájezd proměnil (3. gól na olympiádě) .

Potáhl si puk a prostřelil Francouze.

1:1

Petr Koukal (Česko) nájezd proměnil (1. gól na olympiádě) .

Položil si Scrivense a zvedl puk přes něj.

1:1

Derek Roy (Kanada) nájezd neproměnil.

Střelou trefil Francouzovy betony.

1:2

Jan Kovář (Česko) nájezd proměnil (2. gól na olympiádě) .

Po pomalém nájezdu poslal puk mezi betony.

1:2

Rene Bourque (Kanada) nájezd neproměnil.

Francouz vybruslil střelce a nenechal se prostřelit.

1:2

Roman Červenka (Česko) nájezd neproměnil.

Scrivense neprostřelil.

1:2

Maxim Noreau (Kanada) nájezd neproměnil.

Poslal puk mezi betony Francouze, ale trefil tyčku!

60:00

Česko vybojovalo důležité vítězství, po němž se usazuje v čele skupiny.

60:00

Další duel čeká český celek zítra v 8:40 proti Švýcarsku. Přejeme pěkný zbytek dne.

21. května 2024 16:20Kanada-Česko -:-
23. května 2023 15:20Kanada-Česko 3:1
28. května 2022 17:20Kanada-Česko 6:1
25. května 2019 19:15Kanada-Česko 5:1
24. února 2018 13:10Česko-Kanada 4:6
17. února 2018 4:10Kanada-Česko 2:3N
15. prosince 2017 17:30Česko-Kanada 4:1
5. května 2017 20:15Česko-Kanada 1:4