Vítejte u online přenosu čtvrtfinálového utkání mistrovství světa mezi Švédskem a Lotyšskem.

Oba celky se spolu naposledy utkaly na loňském šampionátu a tehdy bylo úspěšnější Švédsko. V rámci skupiny porazilo Lotyše 2:0 a potvrdilo tak roli favorita.

Souběžně s tímto kláním se hraje ještě čtvrtfinále Finsko - Švýcarsko. Již odpoledne se hrálo utkání Rusko - Kanada 4:5 po prodloužení a USA - Česko 3:2.

Jevpalovs

Rozhodčí: Mayer (USA), Olenin (RUS) - Kohlmüller (GER), Otmakov (RUS)
Počet diváků: 12 490

0:32

Zibanejad z úhlu prověřil lotyšského brankáře.

1:06

Merzlikins raději přerušil hru, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat.

2:12

Roberts Bukarts těsně minul švédskou branku po pěkné akci.

3:50

Zatím má překvapivě převahu Lotyšsko, které Švédy zatím pustilo jen ke střele v úvodní minutě.

4:52

Zakázané uvolnění outsidera dnešního zápasu.

5:02

Lotyši nemohli vystřídat, ale první švédská lajna se v útočném pásmu neudržela.

6:36

Merzlikins si připsal rutinní zákrok proti nahození žluto-modrých.

7:41

Redlihs využil toho, že se k němu odrazil kotouč a z první vypálil těsně vedle.

8:38

Máme tu první reklamní přestávku, Švédsko ještě ani jednou pořádně nevystřelilo.

9:59

Džerinš stál u tyčky a snažil se zadovkou překvapit Nilssona, ten však dokázal zakročit.

10:55

Zibanejad nedokázal překonat mladičkého obránce Zileho, střela švédského útočníka nebyla kvalitní.

11:36

Na řadě je další komerční pauza.

12:02

Postavení švédského hráče v brankovišti.

13:55

Zatím ani jeden s gólmanů neměl příliš mnoho práce, především u Merzlikinse je to překvapení.

14:57

Roberts Bukarts proklouzl mezi dvěma Švédy a Nilsson se musel ohánět, aby jeho pokus vyrazil.

15:35

Arvidsson to zkusil technicky, ale prokličkoval se jen za branku.

16:56

Merzlikins si připsal svůj teprve třetí zákrok, ale máme tu první náznak švědské převahy.

17:14

Prvního zmatku v lotyšské obraně se pokusil využít Rakell, ale trefil jen připraveného Merzlikinse.

18:39

Výpad Lotyšů zastavil ofsajd.

19:31

Janmark před brankou hledal Everberga, ten byl však obsazený.

20:19

Zibanejad našel před brankou volného Rakella, který však nevyzrál na výborného Merzlikinse.

21:04

Rubins srazil střelu Hornqvista do ochranné síti. Vypadá to, že Švédsko se během přestávky probralo.

22:27

Jevpalovs vjel do útočného pásma, ale podklouzl. Švédsko tak získalo puk zadarmo.

23:42

Larsson vypálil těsně vedle, a tak mohli útočit Lotyši a zákrok si po ráně Keninše připsal Nilssen.

24:48

Nyquist se snažil využít závaru před brankou, ale Merzlikins opět udržel svůj čistá štít. Povolil se mu beton, hra je přerušena.

25:57

Švédové se řítili na Merzlikinse tři na dva, ale Rakellovu střelu zvedl svou holí Galvinš.

26:36

Filip Forsberg (Švédsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Adrian Kempe a Oliver Ekman-Larsson. Stav zápasu Švédsko - Lotyšsko 1:0
Merzlikins si na kotouč sáhl, ale tvrdou ránu Forsberga nedokázal zkrotit natolik, aby nespadla za jeho záda.

26:36

Pozor, lotyšský kouč využívá svou výzvu a reklamuje bránění gólmanovi!

26:36

Branka platí!

27:37

Vyloučen hráč Mika Zibanejad (Švédsko), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě

28:55

Lotyšům se zatím přesilová hra příliš nedaří.

29:37

Švédsko je kompletní, Nilsson mohl zůstat v klidu.

30:59

Nyquist byl sám tváří v tvář před Merzlikinsem, ale nedokázal jej nijak ošálit ani propálit.

31:18

Galvinš podpořil akci Keninše a po přihrávce netrefil prázdnou branku!

31:59

Teodors Blugers (Lotyšsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Rihards Bukarts. Stav zápasu Švédsko - Lotyšsko 1:1
Moc pěkná střela Blugerse zápěstím na zadní tyč, trefil se parádně. Nilsson neměl šanci.

32:35

Merzlikins si musel lehnout na puk, aby přerušil hru.

33:01

Vyloučen hráč Gustav Nyquist (Švédsko), 2 min. za Podražení

33:07

Vyloučen hráč Oliver Ekman-Larsson (Švédsko), 2 min. za Vysoká hůl
Švédové jdou na 1:54 do tří!

34:05

Džerinš dostal kotouč před branku, ale nedokázal jej dostat za záda Nilssona.

34:56

Abols pálil z bezprostřední blízkosti přímo do náruče Nilssona.

35:07

Švédsko přežilo těžké chvíle a je v plném počtu.

36:40

Vyrovnávací branka Lotyše nakopla, hrají mnohem lépe.

37:15

Vyloučen hráč Patric Hornqvist (Švédsko), 2 min. za Podražení

37:35

Džerinš dobře vložil hůl do přihrávky a způsobil Nilssonovi problémy. Následovala menší potyčka.

38:44

Bukartsova rána od modré se od brusle Lindholma odrazila na branku a Nilsson musel zasahovat.

39:15

Ani tato přesilovka nebyla využita.

40:28

Další svižný pokus útočníka Keninše.

41:49

Viktor Arvidsson (Švédsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Mattias Ekholm. Stav zápasu Švédsko - Lotyšsko 2:1
Arvidsson skvěle zasáhl letící kotouč a nasměroval jej do lotyšské svatyně.

42:22

Vyloučen hráč Mattias Janmark-Nylén (Švédsko), 2 min. za Držení hole

42:22

Kotouč se sice dostal za brankovou čáru Švédska, po přezkoumání však sudí přišli na předešlý úmyslný kop lotyšského útočníka.

43:50

Švédům se podařilo vyhodit.

44:29

Vyloučen hráč Rodrigo Abols (Lotyšsko), 2 min. za Hákování

45:17

Po Hornqvistově teči pomohla Merzlikinsovi tyčka!

46:27

Oliver Ekman-Larsson (Švédsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Adrian Kempe. Stav zápasu Švédsko - Lotyšsko 3:1
Ekman-Larrson se nejlépe zorientoval před brankou, využil toho, že Merzlikins ležel, objel jej a poslal puk do prázdné branky.

47:36

Lotyšům se verdikt rozhodčích příliš nelíbil, ale už nemají svou výzvu.

48:54

Hornqkvist ze vzduchu srazil kotouč do brankoviště, ale gól z toho nebyl.

49:43

Zajímavé drama nás dnes čeká v souběžném klání, Švýcarsko vede 3:2 nad Finskem.

50:21

Rudolfs Balcers (Lotyšsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Ronalds Keninš. Stav zápasu Švédsko - Lotyšsko 3:2
Nádherná střela! Balcers vypálil z kruhu a trefil se přesně nad Nilssonovu lapačku.