jen za 49 Kč/3 měsíce

Hezké páteční odpoledne z Olomouce, kde začne v 18 hodin utkání 23. kola Tipsport extraligy mezi místními Kohouty a hosty z Mladé Boleslavi.

Oba tým vykazují v posledních týdnech výbornou formu. Hanáci vyhráli šest z posledních sedmi utkání.

1:28

Lukáš Nahodil se po buly dostal s pukem před branku hostí, Gašper Grošelj ale jeho pokus kryje.

Pabiška

Rozhodčí: Hradil (CZE), Kubičík (CZE) - Bryška (CZE), Hanzlík (CZE)
Počet diváků: 3 643

1:43

Aleš Jergl (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Tomáš Dujsík. Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 1:0
Čtvrtý útok se ale nakonec přece jen při svém první střídáním prosazuje, jmenovitě Aleš Jergl.

2:54

K vyrovnání se tlačil Pavol Skalický, na jeho střelu z první se ale Konrád stihl rychle přesunout.

3:43

Vzruch a zmatek před domácí brankou utnul až teď Konrád ukrytím puku do lapačky. Boleslav ale na inkasovaný gól reaguje zvýšenou aktivitou.

4:54

Holec ve snaze dojet puk podklouzl a smetl boleslavskou branku i s gólmanem. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

5:23

Michal Vondrka (Ml. Boleslav) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Jakub Klepiš a Pavol Skalický. Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 1:1
A je vyrovnáno. Brejk Bruslařů zakončoval Vondrka jen nastavením hole před odkrytou brankou.

5:47

Vyloučen hráč Ondřej Dlapa (Ml. Boleslav), 2 min. za Nedovolené bránění
Mráz si šikovně hodil puk do pásma a Dlapa ho fauloval.

6:31

Petr Strapáč (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Jakub Galvas a Zbyněk Irgl. Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 2:1
A pak že nerostou... Sedmá minuta a už vidíme třetí gól. V přesilovce se prosadil střelou švihem na lapačku Petr Strapáč.

8:17

Nahodil přihrál přes šířku pásma na Jaroměřského, který z úhlu vyzkoušel Krošelje.

9:09

Boleslav výborně napadá domácí už při rozehrávce a těm se nedaří založit kombinaci.

11:55

Miroslav Holec (Olomouc) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Aleš Jergl a Lukáš Nahodil. Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 3:1
Čtvrtý útok domácích si dnes večer připisuje druhý zásah. Jerglovu střelu Krošelj vyrazil jen na Holce a ten z první pověsil puk pod víko.

13:02

Jaroměřský nahodil puk od modré a Krošelj měl co dělat, aby ho přes clonící těla našel a lapil.

16:53

Hostující obránce Drtina zapomněl při rozehrávce puk u tyče své branky a jen tak tak z toho nebyla stoprocentní gólovka pro napadající domácí.

18:50

Ve chvíli, kdy do konce první třetiny zbývá minuta a deset vteřin Branislav Konrád raději ukryl neposedný puk v lapačce a přerušil tlak hostí.

20:00

První dvacetiminutovku jsme v Olomouci neviděli příliš pohledný hokej, přesto se branek urodilo více než dost. Kohouti si vybudovali slibné vedení 3:1, ale Mladé Boleslavi se daří napadáním přivádět defenzívu domácích do svízelných situací. Snaha o rozehru pak často připomíná chaos.

20:00

Střely na branku 13:9.

20:00

Aleš Jergl v první třetině zapsal 1+1, čímž zdvojnásobil svou letošní bilanci kanadských bodů.

20:52

Látal měl rychlost po pravé straně a dostal se až k bekendovému zakončení. Konrád se ale včas nacpal k tyči a utěsnil všechny škvíry.

23:42

Kohouti si sice pobyli v útočném pásmu, ale jen honili puk po rozích. K pořádné střele se nedostali a budou muset znovu začít od své branky.

24:44

Bernad projel s pukem na holi celou šířku pásma a hledal skulinu kudy poslat puk na domácí branku. Stínující Strapáč s ním ale vydržel bruslit a nakonec i puk zblokovat.

24:58

Cinnnk! David Šťastný vypálil švihem a trefil břevno domácí branky.

26:37

Pláněk nebezpečně tečoval a Konrád se štěstím dokázal puk vytěsnit.

27:44

Boleslav zvyšuje obrátky a ostřeluje Konráda ze všech pozic.

30:36

Dobré dvě minuty už je Boleslav v útočném pásmu.

31:00

Puk nakonec zalehlo klubko těl, a protože úplně vespod byl hostující Kousal, ukázal sudí, že vhazovat se bude ve středním pásmu.

31:51

Knotek si poslal puk do jízdy a tvrdým golfem prověřil Krošelje.

32:29

Výborně sehraný brejk domácích vyšperkoval Ostřížek přihrávkou na Knotka. Ten ale sám před zpola odkrytou brankou mířil tísněn obráncem mimo.

34:41

Domácí se trochu vytrhli z té údržby, kterou se prezentovali v úvodu druhé třetiny a nyní mají více puk na hokejkách i náznaky šancí.

35:45

Konrád přikryl pro jistotu puk a přerušil hru.

37:33

Šťastný objel branku a bekendem po ledě zkusil překvapit Konráda.

39:56

V posledních vteřinách našel Jergl před brankou osamoceného Holce, ten ale ve stoprocentní šanci netrefil dobře puk.

40:00

Ve druhé třetině jsme sledovali hokej s minimem šancí, ale i s minimem přerušené, ostatně celá tato část netrvala čistého času ani půl hodiny, což je hodně neobvyklé.

40:00

Dalším zajímavým aspektem zápasu je dosud jediný vyloučený v součtu za oba týmy.

42:25

Puk na domácí střídačce, bude se vhazovat před Konrádem.

42:58

Tomáš Knotek vystřelil kolem nohou obránce, mířil však jen do připraveného Konráda

43:38

Skladaný projel s pukem na hokejce přes celé hřiště a dostal se i ke střele, byl však už z úhlu, a tak jeho pokus nebyl tak nebezpečný.

44:27

Vyloučen hráč Ondřej Najman (Ml. Boleslav), 2 min. za Podražení
Druhá přesilovka v zápase a opět pro domácí.

44:48

Strapáč našel rozjetého Nahodil, který sám zkoušel Krošelje vymíchat rychlou kličkou.

46:31

Hosté jsou v plném počtu.

48:31

Vyloučen hráč Robin Staněk (Olomouc), 2 min. za Hákování
Prvním vyloučeným na domácí straně je Robin Staněk.

49:19

Vondrka vypálil z pravé strany na vzdálenější tyč, Konrád ale dokázal puk vyrazit a s pomocí obránce následně dostat i ze třetiny.

50:36

Domácí jsou v plném počtu.

51:17

Galvas přišel o puk a byla z toho velká šance Kousala. Dvoubrankový náskok však domácím uchránil výtečným zákrokem Konrád. Dorážku Pabiškovi znemožnil obětavý Skladaný.

54:03

Pláněk mířil nahoru, puk ale bezchybně zmizel v Konrádově lapačce, takže Bruslaři nedostali ani šanci dorážet.

54:21

Jergl poslal puk na branku, těsně před ní ještě škrtl o hokejku Nahodila, Krošelj ho i tak našel ve své výstroji.

54:21

Utkání sleduje 3624 diváků včetně pětice v zelenočerných barvách hostí.

57:09

Olomouc drží puk co nejdál od své branky a zatím jí tato taktika vychází. Změní něco poslední tři minuty třetí třetiny?

57:09

Oddechový čas hostí

57:09

Hosté hrají power play

57:58

Hosté museli z pásma ven, a tak Irgl poslal puk na Buriana, který ale z červené tísněn prázdnou branku netrefil.

58:36

Jakub Orsava (Ml. Boleslav) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Jan Hanzlík a Lukáš Žejdl. Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 3:2
A je tu drama. Orsava si nachystal puk a švihem ho poslal zleva ke vzdálenější tyči.

59:14

Zakázané uvolnění domácích a Boleslav znovu může odvolat brankáře.

59:20

Buly však vyhráli domácí a rozjeli brejk. Burian však kličkou na modré vystavil Irgla do ofsajdu, takže se vhazuje ve středním pásmu.

59:26

Tak tohle se Bruslařům nepovedlo. Než stihl Kroselj skočit na střídačku už zasáhl do hry šestý hráč.

59:26

Ačkoliv čárový jasně ukazoval šest hráčů, vše se nakonec řeší jen domluvou. Nejspíš hosté slíbili, že už to podruhé neudělají.