Dobrý den z Olomouce, kde v 17 hodin začne utkání 45. kola Tipsport extraligy mezi místními kohouty a hosty z Litvínova.

Dnes budeme sledovat čistokrevný a nefalšovaný souboj o desítku, Olomouc je aktuálně devátá se 64 body, Litvínov je hned za nimi s jednobodovou ztrátou.

V sestavě domácích bude chybět Zbyněk Irgl, s 19 góly nejlepší střelec týmu, naopak se do první lajny vrací uzdravený David Ostřížek. Šanci dostávají i mladíci Tobiáš Handl (16 let) a Matúš Hlaváč (17 let).

18 Helt

Rozhodčí: Hradil (CZE), Pavlovič (SVK) - Jelínek (CZE), Špringl (CZE)
Počet diváků: 4 177

0:26

Hanzl byl rychlejší na modré čáře, takže sudí pískají ofsajd. Petružálek navíc na přivítanou schytal hit od Ondruška.

2:04

Káňa měl prostor na pravé straně, tak si našlápl a švihem poprvé pořádně zaměstnal Petráska v brance Litvínova.

2:49

Švrček měl problémy v rozehrávce a Hübl se ocitl sám mezi kruhy. Střelu po ledě Konárd chytil betonem, ale nebyl si vůbec jistý.

3:24

Hunkes odnesl střet se Strapáčem pádem do mantinelu a na led, a tak sudí raději přerušil hru, než se litvínovský hráč posbírá z ledu.

5:28

Pěkná litvínovská kombinace skončila u Hübla, který znovu sám mezi kruhy pálil, tentokrát schoval Konrád puk mezi ruku a tělo.

6:25

Mora jela ve dvou na jednoho, situaci ale vyřešil Skladaný nepříliš prudkou střelou po ledě, s níž si Petrásek poradil.

7:33

Skokem na led musel zabránit rodící se brejk Litvínova Tomeček.

8:12

Vyloučen hráč Marek Trončinský (Litvínov), 2 min. za Podražení
Šikovností si Jergl postrčil puk přes Trončinského, který ještě chtěl zachránit situaci, ale bylo z toho podražení.

8:52

Litvínov se osvobozuje z kleští první olomoucké lajny.

9:40

Puk je znovu u Konráda, z trestu už zbývá jen půlminuta.

10:01

Dujsík zkusil vypálit příklepem, Ščotka srazil puk do ochranné sítě.

10:12

Hosté jsou v plném počtu.

12:36

Z dosavadního průběhu je vidět, že Olomouc dnes vsadila na mnohem větší agresivitu v soubojích, která zatím hostům moc nechutná. Ti naopak vysunutým forčekingem působí domácím velké problémy s rozehrávkou.

13:55

Skladaný skvěle našel před brankou Mráze, který ač tísněn dokázal puk nasměrovat na Petráska, ten byl však trefen, spíš než že zasáhl. To však není důležité, stav je stále 0:0.

15:16

Knotek s Jerglem se dokázali dostat do úniku dva na dva, druhému jmenovanému chyběly centimetry aby dosáhl na puk.

15:41

Vyloučen hráč Přemysl Svoboda (Litvínov), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě

16:52

Vyloučen hráč David Šesták (Litvínov), 2 min. za Zdržování hry
Výborný minutový zámek Olomouce řeší Šesták vyhozením, jenže i přes mantinel, takže mají domácí 50 sekund proti třem.

17:19

David Ostřížek (Olomouc) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Jan Knotek. Stav zápasu Olomouc - Litvínov 1:0
Tři sami před brankářem se ocitli Olomoučtí, vyťukali si brankáře a Ostřížek dával do prázdné. To jsem tedy ještě neviděl.

18:53

Ostřížek chyboval na modré a Hübl jel sám na Konráda. Situaci vyřešil střelou, se kterou si olomoucký gólman poradil.

20:00

Vyloučen hráč Jan Švrček (Olomouc), 2 min. za Podražení
Švrček v posledních okamžicích první třetiny fauloval a Litvínov tedy začne druhou část přesilovkou.

20:00

Střely na branku po 1. třetině: 13:4

20:16

Galvas na modré šikovně posunul puk a vystavil Chemiky do ofsajdu.

21:29

Lukáš Válek (Litvínov) vstřelil branku (13. gól v sezóně), asistence Jan Ščotka a Jakub Petružálek. Stav zápasu Olomouc - Litvínov 1:1
Litvínov využívá přesilovku překvapivou střelou po ledě.

23:23

Vyloučen hráč Roman Graborenko (Litvínov), 2 min. za Podražení

23:41

Jakub Galvas zkusil žabičkou rozehrát před vlastní brankou, ale Lukeš puk ze vzduchu sklepl přímo na Konráda, který ke svému štěstí dával pozor.

24:33

David Ostřížek (Olomouc) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Aleš Jergl a Bruno Mráz . Stav zápasu Olomouc - Litvínov 2:1
Nevídaná invence v řadách Olomouce. Jergl už mohl pálit z mezikruží, ale nečekaně ještě posunul puk na Ostřížka, který trefil přesně k tyči.

25:29

Marek Laš (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Miroslav Holec a František Skladaný. Stav zápasu Olomouc - Litvínov 3:1
Puk se odrážel před Petráskem, až se dostal k Lašovi, který ho zametl do prázdné branky.

26:07

Komerční přestávku využil Petrásek k opravě své masky, v akci vidíme i dřevěnou palici, tak zřejmě jde o nějaký zkřivený drát.

27:27

Blesková kombinace domácích, na jejímž konci byl střílející Ostřížek, trefil však jen Petráskův hrudník.

28:24

Lukeš dostal nabito do druhé vlny, ale netrefil čistě puk.

32:18

Skladaný našel Káňu mezi kruhy, střelu bez přípravy krásným semaforem zklikvidoval Petrásek.

33:06

Sledujeme krásně rychlý hokej z obou stran, kéž by to tak bylo v každém zápase.

33:38

Olomoucký Strapáč spadl na led jak podťatý, vypadalo to snad na hokejku v obličeji, ale sudí nic neviděli a teď se radí co s tím.

33:38

Nakonec nic, pokračuje se v plném počtu k nelibosti domácího publika.

35:55

První útok Litvínova doslova uvařil třetí lajnu Mory. Minutu ji držel před Konrádem, nakonec však domácí přece jen vyhodili puk z pásma a vystřídali.

36:27

Válek se rozhodl, že dostane puk do sítě i s Konrádem, což se nemohlo líbit jeho spoluhráčům, takže je z toho špetka emocí, u kterých nemohl chybět ani Trávníček. Avšak nic k vylučování.

37:03

Miroslav Holec z druhé vlny pálil do šibenice, ale Petrásek zasáhl vyrážečkou.

37:22

Martin Hanzl (Litvínov) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Lukáš Kašpar. Stav zápasu Olomouc - Litvínov 3:2
Hosté vybojovali tvrdým hitem puk za Konrádovou brankou a Hanzl ho zblízka poslal pod víko.

39:03

Lukáš Kašpar (Litvínov) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Ondřej Jurčík a Juraj Mikúš. Stav zápasu Olomouc - Litvínov 3:3
A je vyrovnáno.

39:03

Hunkes odjíždí z ledu s krvavým zraněním v obličeji, které vzniklo při třetím gólu Litvínova.

40:00

Střely na branku ve druhé třetině: 7:10, celkem 20:14

43:05

Tvrdost dnešního zápasu okusil i jeden z hlavních rozhodčích, který si usilovně masíruje tvář. Až skončí, budeme moci pokračovat.

43:44

Tobiáš Handl (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Martin Vyrůbalík. Stav zápasu Olomouc - Litvínov 4:3
Takhle pálí šestnáctiletý Tobiáš Handl! První extraligový gól pro mladíka, který ve čtvrtek pomohl reprezentační sedmnáctce ke zlatu na olympiádě mládeže.

45:30

Trončinský měl na hokejce vyrovnání, ale zblízka minul.

45:42

Další tvrdá rána žlutočerných, tentokrát od Františka Lukeše.

47:43

Knotek se vyhnul Trončinskému a vypálil švihem, Petrásek ale bezpečně chytá do lapačky.

47:52

Jergl šel důrazně na pukem a jeho zblokovaná střela skončila na horní síťce.

48:21

Vyloučen hráč Jan Knotek (Olomouc), 2 min. za Nedovolené bránění
Souboj u mantinelu, jakých bylo dnes už mraky, tentokrát končí trestem pro olomouckého Knotka.

49:16

Nahození od modré končí v rukavici Konráda, první minuta trestu je pryč.

50:10

Další střela spíše propagační neškodně pleskla o Konrádův hrudník.

50:25

Domácí jsou v plném počtu.

53:29

Hraje se dlouho bez přerušení, ale také bez šancí na obou stranách.

55:28

Puk končí někde na tribuně v okamžiku, kdy Litvínov stupňuje svůj tlak ve snaze o vyrovnání.

56:38

Trávníčkova rozehrávka skončila u Holce, který hned pálil švihem, ovšem jen do středu branky.

57:24

Vyloučen hráč Marek Laš (Olomouc), 2 min. za Sekání
Laš vysekl hokejku soupeři a Litvínov má šanci vyrovnat.

57:24

Zápas sleduje 4177 diváků, v tom odhadem třicítka fanoušků hostí.

57:39

Hosté jsou v šesti bez brankáře.

59:03

Marek Trončinský (Litvínov) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence František Lukeš a Juraj Mikúš. Stav zápasu Olomouc - Litvínov 4:4
Trončinský propálil Konráda. Domácí ještě reklamují faul na Ondruška, ale sudí jsou neoblomní.

59:03

Oddechový čas pro Litvínov

59:39

Střela Jurčíka je zblokovaná do ochranné sítě. Vhazuje se před Konrádem.

59:56

Zakázané uvolnění a poslední buly třetí třetiny bude naopak před Petráskem.

60:00

Třetí třetina skončila a domácí diváci jsou hodně rozezlení na rozhodčí, kterým vytýkají situaci předcházející čtvrté brance Litvínova. Oč šlo: Ondrušek přijížděl v rohu k puku a chytal se ho vyhodit, ovšem jeden z hostů mu zablokoval hůl a puk tím pádem udržel v útočné třetině, následně padl gól.

61:40

Zatím je to hodně opatrná podívaná.

62:29

První pořádnou střelu si připsal Trávníček, Konrád ji bez problémů chytá.

62:41

Jan Ščotka (Litvínov) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence František Lukeš a Viktor Hübl. Stav zápasu Olomouc - Litvínov 4:5
Lukeš si odstavil na modré Tomečka, nabil Ščotkovi a ten vystřelil druhý bod pro Chemiky.

3. března 2024 16:30Olomouc-Litvínov 3:4N
23. ledna 2024 17:30Litvínov-Olomouc 4:1
8. prosince 2023 17:30Litvínov-Olomouc 1:2P
22. října 2023 17:00Olomouc-Litvínov 2:1
5. března 2023 16:30Litvínov-Olomouc 5:1
20. ledna 2023 18:00Olomouc-Litvínov 1:8
4. prosince 2022 15:30Litvínov-Olomouc 5:3
21. října 2022 18:00Olomouc-Litvínov 5:3