jen za 89 Kč/měsíc

Krásné páteční odpoledne! Základní část skončila, předkolo začíná! Úvodní zápas hostí Plzeň, která přivítá hokejisty Mladé Boleslavi. Utkání, které startuje v 17 hodin, vám přineseme v podrobné online reportáži. Vítejte u ní.

Škoda si v závěru základní části prošla krizí, kvůli které nakonec vypadla z elitní čtyřky postupující přímo do čtvrtfinále play off. Její soupeř z Mladé Boleslavi neprožívá ideální sezonu, před jejím startem pomýšlel určitě výš než na jedenácté místo.

Ve vzájemných zápasech se během sezony vedlo o něco lépe Mladé Boleslavi, která ze čtyř střetnutí vytěžila osm bodů. Naposledy se ale radovala Plzeň, když zvítězila 3:0.

Hlavními rozhodčími duelu jsou Robin Šír a Petr Lacina, na čarách jim budou asistovat Michal Zíka a Petr Šimánek.

Stránský

Rozhodčí: Šír (CZE), Lacina (CZE) - Zíka (CZE), Šimánek (CZE)
Počet diváků: 3 379

Předkolo play off se hraje na tři vítězné zápasy. Kdo si jako první připíše tři výhry, proklouzne do čtvrtfinále mezi nejlepší osmičku. Plzeň odehraje první dva duely doma.

0:41

Mertla přimáčkl k zadnímu mantinelu Moravec, puk se tak dobrých deset vteřin nehýbal. Rozhodčí ale nepřerušili.

0:53

Ihned po vhazování se dral kupředu Bulíř, k zakončení se ovšem nedostal.

1:24

První útok Mladé Boleslavi skončil nepřesným nahozením, domácí vyjíždějí do středního pásma.

2:23

Trochu nenápadně se hosté dostali do přečíslení, Kousal se však po Najmanově pasu ke střele nezvládl srovnat.

3:23

Krošelj si na rozehrávku netroufl, a tak raději podržel puk pod svou lapačkou. Následovala lehčí potyčka, bude se vhazovat.

3:48

Domácí přišli o kotouč ve středním pásmu, následnou bombu od modré Pavlát bez výraznějších potíží lapil.

5:04

Další rychlý brejk hostů, Flynn vybídl Najmana, ten ovšem nezamířil přesně.

5:35

Po pravém křídle se prodíral kupředu Kelemen, nepodařilo se mu však protlačit do střelecké pozice, místo toho skončil za brankou.

6:28

Puk vyhozený ze středního pásma končí v ochranné síti za mladoboleslavskou brankou. Následovat bude komerční přestávka.

6:54

Plzeňané už nestihli zachytit kotouč v útočném pásmu, píská se tak postavení mimo hru.

7:06

Tečované nahození trochu vystrašilo Krošelje, který jen sledoval, jak puk skáče skrz brankoviště. Zasahovat však nemusel.

7:32

Vyloučen hráč Martins Dzierkals (Plzeň), 2 min. za Hákování

7:54

Schleiss vyvezl puk do středního pásma a našetřil pro domácí pár cenných vteřinek.

8:21

Po Flynnově ráně si Pavlát nebyl příliš jistý, jestli má puk v držení. Dobrá zpráva pro Plzeňské je ta, že jej skutečně kdesi ve výstroji měl.

9:22

Jan Stránský (Ml. Boleslav) vstřelil branku (7. gól v play-off), asistence Ondřej Najman a Martin Pláněk. Stav zápasu Plzeň - Ml. Boleslav 0:1
Hosté proměňují přesilovou hru! Druhá minuta početní výhody byla ze strany Mladé Boleslavi velice dobrá. Stránský dostal před brankou hodně prostoru, a přestože prvním pokusem ještě neuspěl, následná dorážka už byla jednoduchá.

9:57

Zakázané uvolnění hostů. Kelemen puk nezachytil, a tak se hra stěhuje před gólmana Krošelje.

10:24

Velká šance domácích! Rozjetý Graňák řešil přečíslení střelou, nezamířil ale úplně dobře a trefil hostujícího brankáře, který šel do rozkleku.

10:26

Po Graňákově zakončení došlo k posunutí branky, které se ale vůbec nechce zpátky do svého postavení... Teď se tedy chvíli nehraje.

11:24

Jako by Plzeňané zvýšili od inkasované branky tempo, rázem po ledě létají, jen držení puku se jim zatím příliš nedaří.

11:55

Na ledě skončil Kaňák, faul se nepíská. Plzeňská hala bouří a spílá rozhodčímu, to ovšem není na západě Čech nic nového.

13:12

Další slušná šance Škody. Srovnat mohl Suchý, Krošelj ovšem předvedl výtečný zákrok.

13:38

Vyloučen hráč Tomáš Fořt (Ml. Boleslav), 2 min. za Podražení

13:54

Bombu Bulíře měl Krošelj skrytou, univerzální rozklek se mu však osvědčil. Plzeň začíná početní výhodu ostřelováním.

14:10

Blomstrandova rána až k brance nedoputovala, švédský útočník totiž zlomil hůl.

14:47

A znovu výborný zákrok Krošelje, tentokrát proti Thorellovi.

15:23

Plzeňská přesilovka pomalu končí, v její druhé minutě už nebyla Škoda zdaleka tak nebezpečná jako předtím.

16:24

Mezi čtyři protihráče si to namířil Blomstrand. Z obklíčení vytěžil vhazovaní v útočném pásmu, což bylo v dané situaci zřejmě maximum možného.

16:46

Už podruhé v první třetině zamířil kotouč do ochranné sítě za brankou hostů, vhazoval se ale bude před Krošeljem.

16:54

...a puk je nyní pro změnu na mladoboleslavské střídačce.

17:40

Martin Lang (Plzeň) vstřelil branku (11. gól v play-off), asistence Martins Dzierkals . Stav zápasu Plzeň - Ml. Boleslav 1:1
Šťastná trefa domácích! Z minusového úhlu nahazoval Lang puk na Krošelje, který si jej zřejmě maskou srazil do vlastní sítě.

18:26

Nahození Kaňáka nebylo pro Krošelje velkým problémem, puk pohodlně lapil.

18:46

Bulíř kroužil kolem branky hostů, pak ovšem upadl a o kotouč přišel. Následoval navíc plzeňský ofsajd.

19:35

Plzeňané vyhodili z obranného pásma do míst, kde nikdo v modrém nebyl, a tak odcházejí střídat.

20:54

Hosté dlouze drží puk, krouží však jen skrz střední pásmo, dál to zatím nejde.

21:37

Teď už se Mladá Boleslav usadila před Pavlátovou branku, Plzeň úvod druhé třetiny vůbec nezachytila.

22:12

Fořt se obtočil kolem branky a bleskově zakončoval, domácí gólman byl ale připravený a mezírku u bližší tyče utěsnil.

22:35

Velkou chybu Kotaly nevyužil Suchý! Plzeňský útočník získal puk možná až příliš blízko mladoboleslavské brance, proto neměl pro kličku dostatek prostoru.

23:17

Přechod do středního pásma se Plzni nevydařil. Přikryl nahrál Bulířovi až příliš pozdě, sám se tak vystavil do ofsajdu.

23:50

Adamcovo nahození zpoza branky se podobalo situaci, ze které Lang vsítil gól. Krošelj si ovšem tentokrát dal pozor.

25:19

Nepřesnou rozehrávkou Pavlát nabil Fořtovi, hostující forvard ovšem nasměroval svou střelu jen do středu branky.

26:03

Miloš Kelemen (Ml. Boleslav) vstřelil branku (6. gól v play-off), asistence Mário Lunter. Stav zápasu Plzeň - Ml. Boleslav 1:2
Smolný moment pro Pavláta! Nahození z dálky vyrazil plzeňský gólman jen do svého brankoviště, Kelemenovi tak stačilo zblízka doklepnout volný puk do sítě.

26:15

Nahození Kremláčka z velkého úhlu srazil Kotala, Krošelj zasahovat nemusel.

26:32

Dominik Graňák (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v play-off), asistence Vladimír Kremláček. Stav zápasu Plzeň - Ml. Boleslav 2:2
Domácí bleskově srovnávají! Vedení Mladé Boleslavi netrvalo dlouho. Graňák vypálil z vrcholu kruhu pro vhazování trefil se přímo pod lapačku Krošelje, zaznamenal tak svůj první gól v sezoně.

27:28

Boleslav by si ráda vzala těsný náskok zpátky, Ševcova střela od modré ovšem do branky nedoputovala. Pavlát si připisuje úspěšný zákrok.

28:03

Před Pavlátovou brankou došlo na lehkou potyčku, ta však neměla dlouhého trvání.

29:06

Dvakrát objel Blomstrand branku, pak jej ale Fillman poslal k zemi. Na zakončení nedošlo.

29:47

Vyloučen hráč Jan Stránský (Ml. Boleslav), 2 min. za Hrubost

30:17

Bulířovi se nepodařilo zachytit puk u mantinelu, Plzeň tak musí opět zakládat přesilovkovou akci ze středního pásma.

31:22

Žádná změna, domácím hokejisté se ne a ne usadit v útočné třetině. Oslabení hostů pomalu končí.

32:12

Kodýtkova střela mířila příliš vysoko, Krošelj švihl lapačkou jen naprázdno.

32:34

Do zajímavé šance se dostal Thorell, jenže na Krošeljovi ztroskotal. Plzeň si paradoxně vypracovala jakési příležitosti až po přesilovce.

33:09

Jako by se zakončování z velkého úhlu Langovi zalíbilo, nyní byl ovšem o poznání méně úspěšný než v závěru úvodní periody.

33:39

Pavlát se vytáhl proti Lunterovi, šancí na obou stranách v posledních minutách přibývá.

34:19

Ač si Šťastný všiml rozjetého Kotaly, puk napříč útočným pásmem propasírovat nedokázal.

35:33

Poměrně dlouho se Plzeňané drželi před Krošlejem, pak se ale sami vytlačili za modrou čáru.

36:55

Domácí získali puk dobrým forčekinkem za brankou, ovšem jen za chvíli. Kupředu může opět postupovat Mladá Boleslav.

37:31

Kodýtek prošel středem až někam do mezikruží, finální přihrávka mu ale podle představ nevyšla.

38:09

Po dlouhé době se přerušuje. Zakázané uvolnění hostů, hra se stěhuje před Krošelje.

38:21

Vyloučen hráč Lukáš Kaňák (Plzeň), 2 min. za Podražení

38:33

Najman zkoušel zakončit snad natřikrát, to už se však Pavlát přilepil ke své tyči a pokus lapil.

38:58

Na modré čáře přeskočil puk hokejku Ševcovi, první minuta přesilové hry hostů už skoro končí.

39:42

Ofsajd mladoboleslavských hokejistů vrací hru do středního pásma.

40:21

Zbytek, který zbýval z mladoboleslavské početní výhody, je pryč. Hraje se opět v pěti na obou stranách.

41:30

Zatím se po ledě spíš krouží, puk létá za brankou nebo podél mantinelů.

42:10

Po delší době se přerušuje, střelu z levého kruhu ukryl Krošelj ve své lapačce.

42:52

A další přerušení, tentokrát po akci Suchého. Následuje další drobná šarvátka, ani nyní z toho však není nic velkého.

43:58

K vidění je další delší pasáž bez přerušení, co je dnes poměrně častý trend.

44:43

Stránského ostrá rána mířila nad branku, Pavlát let kotouče pouze kontroloval.

45:37

Do slušné palebné pozice si vybruslil Kremláček. Švihl zápěstím, načež Krošelj kontroval švihem svou lapačkou. Slovinský gólman byl úspěšný.

46:14

V rohu kluziště zůstává po kontaktu s Kousalem ležet Kvasnička, pokračuje se ale ve hře.

46:52

Malát si chtěl prohodit puk mezi nohami Ševce, hostující bek ovšem po vzoru Krošelje sklapl "betony" a akci přerušil.

47:45

Zakázané uvolnění, po komerční přestávce se bude vhazovat před mladoboleslavskou brankou.

47:49

Tentokrát končí puk na trestné lavici, vhazovat se musí znovu.

48:04

Rozhodčí přerušují hru, z mantinelu totiž odpadl kus jakési hmoty. Hrát se teď chvíli nebude.

48:06

Problém už je vyřešený, konečně se po několika minutách opět hraje.

48:35

Vyloučen hráč Jan Eberle (Ml. Boleslav), 2 min. za Podražení

48:41

Ze skvělé pozice pálil Bulíř, jenže netrefil! Následně Blomstrand orazítkoval tyč!

49:15

Blomstrand je během přesilovky střelecky velice aktivní, ani tentokrát však neuspěl.

49:48

Plzeň teď hraje přesilovou hru skutečně dobře, Mladá Boleslav se ze všech sil brání.

50:04

Lehké uklidnění pro hosty. Sražená Bulířova střela končí nad mantinelem, Mladá Boleslav tedy může vystřídat.

50:32

Po přihrávce rukou domácích se bude vhazovat ve středním pásmu, za tři vteřinky skočí na led vyloučený Eberle.

52:05

Ani jednomu z týmů se momentálně nedaří usadit v útoku, bruslí se z pásma do pásma.

53:27

Oběma celkům je jasné, že příští gól zřejmě rozhodne, proto se hraje hodně opatrně.

54:02

Střela Kantnera končí po odrazu až mimo hrací plochu, vhazovat se bude před Pavlátem.

54:48

Nahození od modré raději Pavlát podržel v lapačce, bude následovat další buly.

55:22

Střely Langa ani Dzierkalse až ke Krošeljovi nedoputovaly, hosté je včas zblokovali.

56:38

Graňákovo nahození bylo zřejmě ještě tečované, puk brankovištěm proskákal mimo tyče.

57:14

Teč i na druhé straně, tentokrát u Ševcovy střely. Gólman Pavlát si připsal důležitý zákrok.

58:06

Hodně prostoru dostal Šťastný, ani on si však ranou do horní poloviny branky na Pavláta nepřišel.

58:25

Možná až příliš dlouho kličkoval Dzierkals s pukem, vytlačit se tak z výhodné palebné pozice.

59:12

Vhazování hostů, hra se přesouvá před Krošelje. Do konce základní hrací doby už nezbývá ani minutka.

65:00

Stav je nerozhodný, následuje tedy klasická přestávka, pak přijde na řadu dvacetiminutové prodloužení.

60:35

Po Mertlově přihrávce zpoza branky pálil Lang, jenže vedle.

61:01

Na druhé straně pádil na Pavláta osamocený Najman, plzeňský gólman vytěsnil pokus hostujícího útočníka nad branku!

61:58

Nahození Schleisse přišlo trochu nečekaně, Krošelj byl ovšem připravený.

63:06

Pád Kelemena byl podle názoru rozhodčích nezaviněný, pokračuje se ve hře.

63:41

Dzierkalsův bekhendový pokus nebyl příliš nebezpečný, lotyšský forvard branku minul.

64:19

Hraje se hodně opatrně, nikdo nechce udělat chybu. Což je tedy v současné situaci pochopitelné.

65:24

Z dálky pálil Suchý, Krošelj neměl se zákrokem nejmenší problém.

65:56

Pokolikáté už končí dnes puk v ochranné síti? Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

66:18

Vyloučen hráč Tomáš Mertl (Plzeň), 2 min. za Hákování

66:34

Nebezpečně pálil Stránský, Pavlát stihl zasáhnout. Plzeň teď čekají horké chvíle.

67:30

Mladá Boleslav zamkla domácí čtveřici před brankou, jenže střelba zatím chybí.

68:18

Západočeši oslabení přežili, Mertl právě teď skáče zpátky na ledovou plochu.

69:01

Peter Čerešňák (Plzeň) vstřelil branku (7. gól v play-off), asistence Filip Přikryl a Lukáš Kaňák. Stav zápasu Plzeň - Ml. Boleslav 3:2
A je rozhodnuto! Čerešňák si najel do mezikruží, počkal si na přihrávku zpoza branky a pálil přesně!

60:00

Byly to pořádné nervy, vyhrát by si zasloužily oba týmy. Nakonec byli ale šťastnější plzeňští hokejisté. V prodloužení přežili oslabení, následně jim vítězství vystřelil nejproduktivnější extraligový obránce Čerešňák. Škoda tedy v sérii vede 1:0.

27. února 2024 17:30Plzeň-Ml. Boleslav 3:5
19. ledna 2024 17:30Ml. Boleslav-Plzeň 1:2N
1. prosince 2023 17:30Plzeň-Ml. Boleslav 5:0
15. října 2023 16:00Ml. Boleslav-Plzeň 3:4
3. března 2023 18:00Ml. Boleslav-Plzeň 4:2
15. ledna 2023 16:30Plzeň-Ml. Boleslav 3:2P
1. prosince 2022 17:30Ml. Boleslav-Plzeň 0:1
18. října 2022 17:30Plzeň-Ml. Boleslav 1:2N