jen za 49 Kč/3 měsíce

Vítejte při sledování online přenosu z utkání třetího semifinále hokejové extraligy. Od 19 hodin se v Českých Budějovicích představí domácí Motor proti pražské Spartě.

Pražané vedou po úvodních dvou zápasech 2:0, když zvítězili 2:1 a 5:1.

Do sestavy Jihočechů se vrací po zranění Voženílek s Abdulem. Mimo hru zůstávají Bindulis či Toman. Do sestavy se nevešli Chlubna, Koláček či Pouzar.

Trenéři Sparty nemají moc důvodů ke změnám v sestavě. V brance bude opět zatím rozdílový hráč, brankář Július Hudáček.

Č. BudějoviceČ. Budějovice

Hrachovina
Vráblík
Štencel
Piskáček
27 Percy

Dvořáček

Rozhodčí: Hejduk (CZE), Kika (CZE) - Lhotský (CZE), Svoboda (CZE)
Počet diváků: 6 421

Na ledě už jsou rozhodčí, brzy je doplní i hráči.

Před utkáním ještě zazní česká státní hymna.

0:49

První útok domácích skončil u hrazení, zkusí to Pech s Gulašem v tom druhém.

1:31

Karabáček se dostal k volnému puku, jeho ránu zastavil Hudáček ramenem. Domácí útočník pak z dorážky poslal kotouč do ochranné sítě.

3:07

Pražané se zatím k ničemu v útoku nedostali. Maximem byla střela Thorella, kterou brankář Hrachovina jen kontroloval.

4:13

Úvod utkání je zatím oboustranně opatrný. Žádný tým nechce udělat chybu.

5:00

Aktivita je však spíše na sparťanských hokejkách. Domácí se snaží dobře bránit střední pásmo.

6:46

Vráblík při ponechané výhodě našel křížným pasem Gulaše, který ale z první netrefil poloodkrytou branku.

7:00

Vyloučen hráč David Dvořáček (Sparta), 2 min. za Vražení na hrazení

7:43

Gulaš pohotově našel na hranici brankoviště nekrytého Abdula, který byl sice sám před Hudáčkem, ale už příliš blízko něj, a tak nedokázal puk zvednout nad jeho beton.

8:20

Milan Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (22. gól v play-off), asistence Lukáš Pech a Daniel Voženílek. Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 1:0
Do třetice už to domácím vyšlo. Jeden ze sparťanů přišel o hokejku, takže se výhoda domácích násobila. Pech našel volného Milana Gulaše, který trefil z první puk přesně pod břevno.

9:34

Takový stav v sérii zatím neznáme. Sparta poprvé prohrává a uvidíme, jak na vývoj zvládne zareagovat.

11:03

A zaplněná Budvar aréna si užívá nejen stav, ale i semifinále play off.

12:05

Buchtele se zvládl uvolnit u modré čáry a vypálil, Hrachovina jeho pokus vytěsnil.

12:56

První možnost hostů! Formanův pas našel přesně Dvořáčka, který byl sám před Hrachovinou. Ten ho vystál a hostující útočník vracel puk opuštěným brankovištěm, kde ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

14:10

Horák hned po vhazování mířil směrem k brance, Šenkeřík ale předvedl dobrou obrannou práci a zastavil sparťanského útočníka.

15:16

Abdul za brankou obral Matuškina, pak hledal před brankou spoluhráče, kteří ale byli pokrytí.

15:25

Vyloučen hráč Jan Piskáček (Č. Budějovice), 2 min. za Držení protihráče

16:16

Zatím se domácím daří držet soupeře mimo nebezpečí.

16:54

Tomášek hledal před brankou hůl Sobotky, ten ale nedokázal usměrnit jeho střílenou přihrávku.

17:44

Ještě Thorell pálil v závěru přesilovku, tu ale domácí ustáli bez změny skóre.

19:10

Tomáškovo nahození o mantinel trochu pozlobilo Hrachovinu, který si se štěstím poradil se skákajícím pukem.

19:51

Vondrka už se hnal do úniku, sledoval vyhozený puk, ale sudí mu odpískali ofsajd.

20:00

První třetina je pryč. Budějovice po ní poprvé v sérii vedou, jediný gól vstřelil v přesilovce Gulaš. Hosté měli víc ze hry, ale zatím moc nebezpeční nebyli.

20:00

Oba celky jsou na ledě, jdeme na druhou část.

20:56

Vyloučen hráč Filip Chlapík (Sparta), 2 min. za Hákování

21:36

Domácí se zatím nemohou usadit v útočné třetině.

22:24

Až teď se zjevili v dobré pozici Pech s Ondráčkem, ale situaci překombinovali.

23:13

Druhá početní výhoda Motoru vůbec nevyšla.

24:14

Do kabin zamířil podpíraný maséry Václav Karabáček. Na ledě před tím skončil po nezaviněném střetu, alespoň tak se to zdálo z tribuny.

25:50

Dvořáček po delší době prověřil Hrachovinu, ten jeho tečovaný pokus odrazil do bezpečí.

26:59

Beránek si dával pozor, aby zvládl přechod přes modrou čáru. Nakonec mu do pásma ale Hanzl přejel rychleji a píská se ofsajd.

28:53

Holec přišel o puk a Sparta vyrazila dopředu. Sobotka vytvořil pozici pro Němečka, který pálil tvrdě, ale nepřesně.

29:54

Pokus Vondrky byl sražený do ochranné sítě, hra zůstane v útočném pásmu Motoru.

30:57

Po ubráněném tlaku domácích vyrazila Sparta dopředu, na křížný pas si najel Thorell a zblízka se snažil překonat Hrachovinu. Ten odolal ostrému nájezdu.

31:52

Jandačův celek teď přidal na obrátkách, Hrachovina proto raději přikryl kotouč a dal spoluhráčům šanci vystřídat.

32:14

Přečíslení tři na dva zakončoval Řepík, křížnou střelou švihem mířil na vyrážečku, Hrachovina si poradil.

33:53

Percy fatálně chyboval u vlastní branku, o puk ho obral Thorell a připravil stoprocentní šanci Horákovi. Budějovický odchovanec ale branku minul.

35:58

Poláškovo nahození Hrachovina ukryl ve výstroji, ale úplně jistý si nebyl. Pak se to před brankovištěm trochu mlelo, Forman se Štichem půjdou pykat.

35:58

Vyloučen hráč David Štich (Č. Budějovice), 2 min. za Hrubost

35:58

Vyloučen hráč Miroslav Forman (Sparta), 2 min. za Hrubost

36:38

Chlapík si vybruslil do výhodné pozice, nikdo proti němu vystoupil, střelou do betonu ale nechal vyniknout Hrachovinu.

37:40

Hra čtyři na čtyři očividně víc sedí hostům. Motor se dlouho vůbec nemohl dostat z vlastní třetiny, přestože se hrálo v rovnovážném počtu hráčů.

38:25

Novotný skočil do rány Pavelkovi a zahájil tím budějovický únik. Zakončil ho Štencel střelou od modré, Hudáček pokus odrazil.

39:22

Gulaš s Pechem vymýšleli kouzla v útočné třetině. Na druhé straně se dostali do křížku Chlapík s Šenkeříkem. Vše si prozatím jen vyříkali a zlehka se pošťouchli.

40:00

Budějovice vedou i po druhé třetině 1:0 díky prozatím jediné brance utkání Gulaše. Domácí měli lepší start do třetiny i zajímavé náznaky šancí. Pak přebrala iniciativu Sparta a Motor několikrát podržel Hrachovina.

41:07

Gulaš pálil z nepřipravené pozice, pak Horák odvezl puk do střední třetiny.

41:15

Vyloučen hráč Milan Gulaš (Č. Budějovice), 2 min. za Vysoká hůl
Přesilovka domácích končí. Bude se hrát tři na tři, pak si Sparta zahraje necelou minutu přesilovku pět na čtyři.

42:12

Přesilovka Sparty startuje za její brankou.

43:13

Sobotka zpoza branky našel Řepíka, Hrachovina čekal u druhé tyčky a měl velké štěstí, že kapitán Sparty netrefil ránu ideálně.

45:36

Motor se teď jen brání a posouvá puky do středního pásma. Sparta získává tlak.

46:12

Percy po delší době ozkoušel, v jaké formě je Hudáček. Ten byl pozorný a lapačkou stáhl jeho pokus.

47:37

Do otevřené obrany soupeře vyrazil Lukáš Pech, zamířil, vypálil a jeho ránu buď vytěsnil Hudáček, nebo se otřela o tyčku.

48:22

Každopádně teď Motor chytil nový dech, ožili hráči a s nimi i napěchovaná hala.

50:00

Domácí otupili nápor soupeře a sami pokouší rozšířit svůj náskok.

50:10

Daniel Voženílek (Č. Budějovice) vstřelil branku (6. gól v play-off), asistence Jiří Ondráček. Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 2:0
A to se jim právě teď daří! Daniel Voženílek byl sám Hudáčkem, na zakončení si ale netroufl. Objel branku a pak šťastným odrazem o obránce Poláška dostal puk do sítě.

51:03

Ještě k Voženílkovi. Ten dostal v týdnu na tréninku pukem do obličeje, před dvěma dny byl na operaci zlomené čelisti. Dnes s celoobličejovým krytem bojuje a byl odměněn brankou.

52:25

Znovu v akci Voženílek, tentokrát bekhendem branku minul. Nicméně aktivita Motoru nepolevuje.

52:57

Hrachovina sice nepřesně rozehrál na Tomáška, ten hned hledal Buchteleho, jenž pálil bez přípravy. Domácí brankář chybu napravil, když se vytasil s pohotovým zákrokem lapačkou.

54:08

6421 diváků, vyprodaný je i čtvrtý zápas play off v Budějovicích. Zítra to bude popáté.

55:25

Vyloučen hráč Milan Gulaš (Č. Budějovice), 5+20 min. za Zásah do oblasti hlavy a krku
Gulaš trefil krosčekem Tomáška do hlavy, když klečel. Nabízí tím soupeři pětiminutovou přesilovku.

56:01

Michal Řepík (Sparta) vstřelil branku (26. gól v play-off), asistence Michal Moravčík a Tomáš Šmerha. Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 2:1
Sparta snižuje a její naděje výrazně ožívají. Moravčík si vyměnil puk s Michalem Řepíkem, ten zamířil a propálil vše, co mu stálo v cestě. Přesilovka pokračuje.

56:55

Matuškinovu střelu od modré Hrachovina drží, tlak Sparty ale graduje.

57:16

Novotný vyhazuje, domácí rychle střídají.

58:13

Sparta hraje v šesti, Hudáček odjel na střídačku.

58:13

Oddechový čas pražské Sparty. Hudáček se vrací do branky, hosté zatím zůstávají u klasické přesilovky 5 na 4.

58:36

Filip Chlapík (Sparta) vstřelil branku (34. gól v play-off), asistence Maxim Matuškin. Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 2:2
Je srovnáno! Hosté si dobře rozehráli přesilovku umocněnou o hru bez brankáře. Matuškin vrátil puk Filipu Chlapíkovi, který se trefil přesně pod břevno.

59:01

Sparta dál hraje přesilovku a může rozhodnout ještě v základní části.

59:43

Hrachovina dvakrát dobře zasáhl proti Tomáškovi, který pálil v kleče.

60:00

Budeme pokračovat v prodloužení, protože po 60 minutách platí nerozhodný stav 2:2. Domácí navýšili své vedení a zdálo se, že mají vše pod kontrolou. Pět minut před koncem ale Gulaš nesmyslně fauloval Tomáška, nabídl soupeři přesilovku, kterou Sparta dvakrát využila.

60:00

24 vteřin na úvod zahájí Sparta prodloužení v přesilovce 5 na 4.

60:51

Domácí jsou kompletní, ale vyhodili puk na zakázané uvolnění.

61:49

Sparta zahájila prodloužení náporem.

62:32

Jen za cenu zakázaného uvolnění se domácí osvobozují.

63:17

Z nejhoršího jsou Budějovičtí venku, ale po Štichově nepřesném pasu se hra vrací před Hrachovinu.

63:35

Buchtele se dostal k odraženému puku, Hrachovinu ale nepropálil.

64:33

Pech našel v mezikruží Piskáčka, ten pálil v dobré pozici, ale těsně minul.

65:50

Němeček byl první u odraženého puku a bekhendem se ho snažil dostat za Hrachovinu, který byl ale včas u své pravé tyčky.

66:44

Řepík křížnou přihrávkou našel Sobotku, ten si zvládl puk zpracovat a vypálit. Motor udržel ve hře jeho brankář!

67:26

Domácí jsou znovu pod velkým tlakem. Tomášek rychlým pasem hledal hokejku Tomáška, ten puk umístil jen těsně vedle.

68:03

Na druhé straně ujel Vondrka i přes to, že už byl na ledě dlouho. Zakončil forhendem, ale branku minul.

68:17

Hanzl objel branku a zakončil, Hudáček ale byl připraven a dobře zakročil.

69:53

Po akcích domácích je tu znovu Sparta. Proti ráně Sobotky ramenem zasáhl budějovický muž s maskou.

70:19

Puk po Vráblíkově tečované střele dokonce přeletěl i ochrannou síť za Hudáčkovo brankou.

71:15

Sparťané mají očividně víc sil, Jihočeši mnohdy končí střídání úplně vyšťavení. Zatím ale drží nerozhodný stav.

51:55

Filip Chlapík (Sparta) vstřelil branku (35. gól v play-off), asistence David Tomášek. Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 2:3
Je rozhodnuto. Domácí tentokrát zbytečně vyhodili na zakázané uvolnění, po něm následovalo buly před Hrachovinou. To hosté získali přímo k Filipu Chlapíkovi, který se trefil přesně.

60:00

Sparta otočila stav z 0:2 na 3:2 a po triumfu v prodloužení slaví důležitý třetí bod v sérii. Zítra tedy může semifinále ukončit. Motor byl blízko výhry, kapitán Gulaš ale pět minut před koncem nesmyslně fauloval a nabídl hostům šanci na srovnání.

26. ledna 2024 17:30Č. Budějovice-Sparta 5:3
10. prosince 2023 16:00Sparta-Č. Budějovice 3:2P
27. října 2023 17:30Č. Budějovice-Sparta 1:4
15. září 2023 18:30Sparta-Č. Budějovice 5:2
17. února 2023 17:30Č. Budějovice-Sparta 3:4P
17. ledna 2023 18:30Sparta-Č. Budějovice 5:0
3. ledna 2023 18:30Sparta-Č. Budějovice 5:3
7. října 2022 17:30Č. Budějovice-Sparta 2:3P