jen za 49 Kč/3 měsíce

Naposledy v této extraligové sezoně přeji krásný večer z pražské O2 areny, kde bude pokračovat finále nejvyšší české hokejové soutěže mezi Spartou a Třincem svým šestým utkáním.

Právě dnes může být korunován staronový extraligový šampión. Ocelářům po domácím vítězství 7:3 zbývá vyhrát ještě jedno utkání k tomu, aby dosáhli na mistrovský hattrick. Pod tlakem jsou Pražané, kteří na titul čekají patnáct let a musí vyhrát.

Domácí znovu požene už několik dní dopředu vyprodaná hala.

Sparta ve své sestavě nesahá k velkým změnám, co však duo Hořava–Jandač udělalo jinak, to je nasazení útočné formace, konkrétně prohodilo Kašeho a Horákovu formaci. První zmíněná by měla na led nastupovat proti bratrům Kovařčíkům a Nestrašilovi.

Hrňa

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Hejduk (CZE) - Lhotský (CZE), Svoboda (CZE)
Počet diváků: 17 220

Třinec pak obranu i útok logicky ponechává v identickém složení.

Co Oceláři mění, a to může být pro některé diváky překvapující fakt, je jméno muže v masce. Do branky se místo Ondřeje Kacetla postaví Marek Mazanec. Sparta prostor v brankovišti ponechává v moci Júliuse Hudáčka.

Oba týmy jsou připraveny na modrých čarách, před startem šestého finále ještě zazní státní hymna.

0:22

Puk se ocitl mimo hřiště. Vhazovat se bude po Hudáčkově pravici.

0:26

První střelu má na svědomí Doudera, Hudáček ji vytěsňuje vyrážečkou.

1:27

První zásah si připisuje i Mazanec, na nějž od modré pálil Dvořák.

1:32

Icing Ocelářů přerušuje hru, která má mimořádně bouřlivou kulisu.

2:20

První sparťanská formace rozjížděla útočnou akci, po níž to zkusil Forman. Mazanec zasáhl ramenem a Slezané poté vyhazují na další zakázané uvolnění.

3:12

Horák ukořistil puk u zadního mantinelu, ale následně se jej zmocnili hosté, kteří hrají v útočném pásmu.

3:55

Thorell chtěl střílet, ale nechal puk za sebou.

4:13

Vrána se dopustil nedovoleného bránění a Pražany čeká první přesilovka.

4:13

Vyloučen hráč Petr Vrána (Třinec), 2 min. za Nedovolené bránění

4:38

Řepík pálil a puk se od nohy bránícího hráče odrazil k Sobotkovi, který trefil přesouvajícího se Mazance jen do lapačky. Střela šla zřejmě tak i tak vedle. Registrujeme ale první velkou příležitost.

4:46

Další Sobotkova rána končí v ochranné síti.

5:34

Matuškin se skvělou kličkou dostal do útočného pásma a krátce nato pálil od modré kousek vedle. Oceláři se vyhozením osvobozují.

6:13

Slezané hrají v plném počtu, Pražané nadále kombinují s pukem v útočném pásmu.

6:38

Oceláři se dostali ven z obranné ulity, na další zteč se poté vydával Vitouch. Střelu mladého útočníka sebral Mazanec s přehledem do lapačky. Na řadě je komerční pauza.

7:13

Horák promáchl těžký kotouč, s nímž nyní hrají Oceláři.

7:38

Slezané odesílají kotouč jen na další icing.

7:56

Šmerha zkoušel zblízka, ale z ostrého úhlu po levé straně, Mazancovu pozornost, brankář hostů puk kryje pod svojí lapačkou.

8:16

Sobotka dostal od Formana přihrávku do mezikruží, měl čas si ránu připravit, ale tutovku neproměnil. Následně se Pražané dopouští ofsajdu.

9:02

Růžička se dostal až k Hudáčkovi, ten jeho střelu z úhlu vyrazil i staženým levým betonem.

9:44

A hosté o sobě i posléze dávají poprvé výrazněji vědět. Hudáček rázem zapisuje další dva zákroky.

10:34

Slezané odevzdávají kotouč a pádí na střídačku, stejně jako domácí, jejichž bek drží puk za vlastní brankou.

11:13

Přizvednutá Musilova střela zatřásla ochrannou sítí, hra je přerušena.

11:40

Růžička posílal puk na Marcinka, který zblízka Hudáčka nepropálil!

12:14

Mazanec zasahuje levým betonem proti Buchteleho ráně.

12:19

Ofsajd Pražanů. Na led se vydávají úklidové čety a mezitím fanoušci po takřka celém spodním prstenci haly vytahují igelity, kterými vytváří velké sparťanské choreo.

13:08

Vitouch chtěl dohrát Draveckého, ten se však u mantinelu včas zpevnil a poslal soupeře k ledu.

13:23

A další sparťanské postavení mimo hru.

13:28

Mazanec drží kotouč, vhazování proběhne po jeho pravé ruce.

13:42

Třinečtí klasicky vyčkávají ve dvou na červené a ve třech na modré čáře.

14:13

Vladimír Dravecký (Třinec) vstřelil branku (6. gól v play-off), asistence Miloš Roman. Stav zápasu Sparta - Třinec 0:1
A rázem využívají první chyby k otevření skóre! Němeček se vysunul za červenou čáru proti Hrehorčákovi, kterého poslal k ledu, jenže poté nevrátil a Roman s Draveckým se prodrali do přečíslení. Roman v ideální chvíli nahrával a Vladimír Dravecký uklízel do prázdné branky za bezmocného Hudáčka.

14:37

Marcinko ujížděl sám na Hudáčka, který zastavil střelu slovenského útočníka a uchránil domácí od další pohromy!

15:48

Vyloučen hráč Adam Polášek (Sparta), TS min. za Sekání

15:48

Růžička byl při dalším úniku faulován Poláškem a sudí nařizuje trestné střílení!

15:48

Vladimír Svačina (Třinec) vstřelil branku (6. gól v play-off). Stav zápasu Sparta - Třinec 0:2
Nájezdový šikula Vladimír Svačina nájezd proměnil a přesně umístěnou střelu podél betonu zvýšil náskok hostí!

17:04

Ofsajd zaskočenou Spartu vyhání až do obranného pásma.

17:27

Muži v pruhovaném pískají zakázané uvolnění Třince.

17:40

Mazanec zastavuje střelu Chlapíka z levé strany.

17:52

Sparta udělala změnu v útoku, Chlapík nahrazuje Řepíka v elitní formaci a domácí kapitán se posouvá vedle Horáka s Thorellem.

18:23

Zakázané uvolnění Slezanů.

18:30

Třinci se nevydařil přechod přes modrou čáru – ofsajd.

18:57

Matuškin vyhrál závod o puk s Romanem a hra se stěhuje před Mazance.

19:29

Další ofsajd Sparty. Předtím měli domácí slušnou šanci, kdy Dvořáček vypálil, ale jeho spoluhráčům se nepovedlo puk dorazit za Mazance.

20:22

Pražané se hned ze začátku dostávali do přečíslení tří proti jednomu, jenže Formanovu přihrávku zablokoval třinecký obránce.

21:57

Šmerha sám před Mazancem netrefil letící kotouč. Na druhé straně Hudáček vyrazil Zbořilovu střelu mimo hrací plochu.

23:50

Ofsajd domácích. Oceláři hrají jednoduše, nekomplikují si situaci, jejich nástup do třetiny vypadá zcela jinak než v sobotu, kdy úplně vypadli z role.

24:29

Buchtele svou ranou minul Mazancovu klec.

24:43

Icing Třince, hra je nyní výrazně rozkouskovaná.

25:35

Thorell se proti hustému třineckému bloku dostal s pukem až mimo útočné pásmo.

26:12

Mazanec vyrazil Řepíkův pokus a hned nato se do úniku ze strany hnal Dravecký. Se svým bekhendovým zakončením však slovenský forvard neuspěl.

26:46

Po komerční přestávce si Pražané zahrají druhou početní převahu. Na trestnou lavici putuje Musil, který soupeře přidržel.

26:46

Vyloučen hráč David Musil (Třinec), 2 min. za Držení protihráče

27:18

Proti Řepíkově ráně z levé strany zasáhl Mazanec lapačkou.

27:50

Doudera vytečoval sparťanský pas z obranného pásma.

28:56

Doudera odvedl skvělou práci v rohu obranného pásma, kde puk podržel minimálně dvacet sekund. Stalo se tak nedlouho po šanci Kašeho, který po sparťanské kombinaci před Mazancem nezasáhl kotouč.

30:30

Na pravé straně zůstal zcela osamocený Němeček, který dostal přihrávku, ale střelou z mírného úhlu trefil jen povyjetého Mazance.

31:22

Sudí vylučuje Kašeho za hákování, i když se sparťanský útočník vzteká. Rozhodčí trestá po ofsajdu, což je v souladu s pravidly.

31:22

Vyloučen hráč David Kaše (Sparta), 2 min. za Hákování

31:38

Jeden z domácích hráčů teď ukázkově sestřelil Svačinu, jenž bez helmy odjíždí na střídačku.

32:49

Pražané vyhazují a zatím se brání velmi dobře.

34:25

Pražané nyní pálili, Mazanec bez větších potíží puk zachytil. Zajímavé je, že domácí tým špatně střídal a hrál jen ve čtyřech. Na řadě je komerční přestávka.

34:57

Hrehorčák se při přechodu přes modrou čáru dopustil postavení mimo hru.

36:25

Puk sice létá třineckým obranným pásmem, ale ne na Mazance, jen kolem mantinelů, kde to hostům vyhovuje.

37:09

Svačina možná tečoval vystřelený puk, ale bylo to ještě před červenou čarou. Sudí tak pískají icing.

37:49

A právě Svačina měl největší šanci třetiny. Vystihl přihrávku Pavelky a hnal se sám na Hudáčka, ten jeho střelu tentokrát betonem vyrazil!

38:20

Třinečtí hráči dohráli tvrdě Thorella u mantinelu. Rozhodčí nevylučují.

40:00

Sparta má posledních dvacet minut na zdramatizování finálové série, ale nic nenasvědčuje tomu, že by si Oceláři nechali ujít mistrovský hattrick. V defenzivě nedělají výraznější chyby a její fanoušci v útrobách stadionu už oslavují. Bude jejich radost předčasná, nebo nikoliv?

40:18

Sparťani vyhráli úvodní buly a okamžitě posílají puk do útočného pásma.

40:24

Třinec se s tím nepárá a rovnou vyhazuje na icing.

40:44

Pražané se po třineckém výhozu snažili opět projít přes blok do útočného pásma, ale sudí pískají ofsajd.

41:16

Pavelka nahazoval ze střední třetiny, puk ještě tečoval Thorell, ale daleko od Mazance, který v pohodě vyráží.

42:09

Moravčíkovo nahození těsně před brankou sklepával Kaše. Puk šel nakonec těsně vedle Mazancovy branky.

42:48

Na ledě zůstal ležet Doudera, možná po zásahu hokejkou do obličeje, protože třinecký obránce si na střídačce sahá na tvář. Rozhodčí přerušili, ale vylučovat nebudou.

43:58

Sparta neví jak na propracovanou defenzivu hostů. Na druhé straně sudí pískají ofsajd Ocelářů.

45:02

Prvních pět minut třetí třetiny je pryč, těžiště hry můžeme hledat kolem obranné třetiny hostí, jenže ti se skvěle brání a drží puk u mantinelů.

45:16

Mazanec schoval vysoko letící puk do lapačky.

45:40

Slezany čeká další přesilovka, na trestnou putuje Němeček, který protivníka seknul.

45:40

Vyloučen hráč David Němeček (Sparta), 2 min. za Sekání

45:48

Hudáček rychle zasahuje, střelu jednoho z hostujících hráčů udržel ve výstroji.

46:45

Pražané se osvobozují.

47:07

Řepík vyvezl puk až do útočného pásma. Následnou střelu sparťanského kapitána tlumí Mazanec.

47:40

Sparta hraje v plném počtu, zdá se, že přesilovky dnes výraznější roli nesehrají. Alespoň doteď to tedy platí.

47:52

Oceláři opět vyhodili na icing.

48:20

Přechod třineckých hráčů do přečíslení zastavuje ofsajd. Škoda pro hosty. Následuje reklamní přestávka.

49:36

Buchtele skvěle prošel přes blok, ale následná zpětná přihrávka jednoho z jeho spoluhráčů putovala ven z útočného pásma Pražanů.

50:50

Mazanec přikrývá odražený kotouč lapačkou a vhazovat se bude po jeho levici.

51:34

Puk vyletěl mimo kluziště, sudí nařizují další buly před Mazancem.

52:43

Roman Horák (Sparta) vstřelil branku (24. gól v play-off), asistence Michal Řepík. Stav zápasu Sparta - Třinec 1:2
Nyní Pražané dostali jako na talíři první velkou šanci a snižují! Marinčin nechal při rozehrávce puk za sebou, kotouč sebral Řepík a předložil jej Horákovi do pohodlné pozice pro zakončení.

52:50

Zakázané uvolnění Ocelářů, atmosféra v hale se najednou neskutečně rozproudila.

52:55

Ještě došlo k poslednímu úklidu sněhových částeček z ledové plochy a chystá se buly před Mazancem.

53:40

Jeden ze sparťanských obránců se svíjí v bolestech. Vypadá to, že jej Růžička při pokusu o přizvednutí hole trefil koncem hokejky, ale rozhodčí situaci neviděli dobře. Na ledě jiskří první výraznější emoce, pokračovat se bude v pěti na obou stranách.

54:49

Draveckého střelu vyrazil Hudáček hrudí.

55:46

Mazanec kryje Pavelkovu ránu ze středního pásma.

55:54

Icing Třince. Hra se opět nastěhuje před Mazance.

55:54

Dnešní utkání sleduje ve vyprodané O2 areně 17 220 diváků.

57:28

Třinec je v pěti stažený mezi modrou a červenou čarou. Chlapík z levé strany prozkoušel Mazance, jenž opět spolehlivě chytá.

57:29

Hudáček odjíždí na střídačku, Sparta hraje v šesti!

57:51

Mazanec sbírá nahození domácích do lapačky. Pražané si vyžádali oddechový čas.

57:51

Na ledě jsou Moravčík, Pavelka, Řepík, Sobotka, Forman a Chlapík.

58:02

Třinecký oblouček pomalu letí vedle branky Sparty, ale icing to není.

58:49

Oceláři drží puk u mantinelu.

58:58

Řepík zůstal úplně sám a prudce se opřel do puku, Mazanec jeho střelu vyrazil zřejmě ramenem!