Dobrý podvečer! Vítejte u sledování prvního pražského derby v letošní sezóně hokejové extraligy. Domácí Slavia bude chtít potvrdit roli jednoho z favoritů a Sparta se do této role chce vrátit po prohraném zápase v Plzni. Určitě se máme na co těšit. Přeji příjemnou zábavu.

0:20

Jako první prověřil Pöpperleho Beránek, na brankáře hostí si ale nepřišel.

Hromas

Rozhodčí: Minář (CZE) - Hlavatý (CZE), Tošenovjan (CZE)
Počet diváků: 10 185

3:10

Trest týmu (Sparta), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Sparta se v počátečních fázích přesilovky neprosadila, pak se o svou výhodu připravila, když hrála v šesti.

4:28

Slavia je kompletní, hraje zkrácenou přesilovku. Zatím z ní vytěžila Vondrkovu střelu.

5:20

Beránek dostal přihrávku od Hrušky, pálil bez přípravy, ale jen do připraveného Pöpperleho.

6:26

Vyloučen hráč Jan Novák (Slavia), 2 min. za Hákování

6:52

Vyloučen hráč Jiří Vašíček (Slavia), 2 min. za Hákování
Netík se prosadil přes Vašíčka, který netrefil kotouč v obranné třetině. Vašíčkovi už nic jiného nezbylo než faulovat. Chystá se dlouhá přesilovka Sparty 5 na 3.

7:12

Výborný se ocitl sám na brankovišti, bekhendem ale trefil jen boční tyčku.

7:49

U puku byl znovu Výborný, Kadlec ale vystihl přihrávku a puk vyhodil.

8:10

Výborný znovu dostával puk před prázdnou branku, Svoboda se ale stihl přesunout a vyrait puk lapačkou.

8:52

Slavia je kompletní, hosté, jmenovitě Výborný, si sice vypracovali několik šancí, ale gól z nich nevytěžili.

10:19

V další nadějné příležitosti se ocital Výborný, po podivném odrazu od mantinelu a Svobodově zaváhání se puku zmocnil sparťanský hráč, Drtina mu ale zabránil v úspěšné střele.

12:01

Bednář šel jeden na jednoho na Hanzlíka, překonal jej kličkou, brankáře ale výrazněji neohrozil.

12:42

Hrdelova střela od mantinelu prověřila pozornost brankáře Svobody.

12:54

Z protiútoku vystřelil Micka, střela do pravého horního rohu zaváněla gólem.

15:34

Vyloučen hráč Karel Hromas (Sparta), 2 min. za Držení protihráče
Petr Jelínek se probíjel před sparťanskou branku, Hromas jej zadržel a bude za to potrestán.

16:35

Bednář projel do pásma a po ledě vypáli, následně se v šanci ocitl Doležal. Od Bednáře dostal puk zadovkou a vystřelil razantně z kruhu.

17:34

Sparta je kompletní, přežila Bednářovo snažení i Doležalovu střelu.

18:47

Hra se teď odehrává hlavně ve středním pásmu, ani jeden tým se do útoku nežene.

19:51

Sklenář se pokoušel zakončit ze středního pásma, při střele ale zlomil hůl.

20:23

Po několika málo vteřinch proběhla neplánovaná přestávka. Způsobily ji potíže s časomírou.

21:10

Vyloučen hráč Jan Novák (Slavia), 2 min. za Podražení
V souboji mezi Novákem a Nanzlíkem hostující bek upadl přes novákovu hůl. Výsledkem je vyloučení slávistického obránce.

21:40

Ke střele se odhodlal Broš, Kadlec však vyrazil puk mimo ledovou plochu.

22:15

Volný Netík pápil z mezikruží, branku ale netrefil.

22:48

David Výborný (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Marek Černošek a Martin Ručinský. Stav zápasu Slavia - Sparta 0:1
Výborný před brankou tečoval Černoškovu střelu od modré, Svoboda byl bez šancí. Sparta využila přesilovku.

23:40

Po Hanzlíkově nahození se sparťané probíjeli před branku. Na Svobodu doráželi útočníci marně.

24:42

Červenka marně tečoval před sparťanskou brankou.

25:00

Bednář vyslal z levého kruhu střelu k bližší tyči, Pöpperle šel do rozkleku a puk zachytil.

26:45

Sparťané už podruhé v krátké době vyhazují na zakázané uvolnění.

27:35

Atakovaný Petr Ton se pokoušel z bekhendu překvapit Svobodu.

28:21

Vyloučen hráč Matěj Cunik (Sparta), 2 min. za Hákování

29:01

Tomica se prosadil k dorážce na brankovišti, v zakončení ale nezachoval chladnou hlavu.

30:21

Slavia i přes šanci přesilovku nevyužila, Cunik je na ledě.

30:50

David Hruška (Slavia) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Jiří Doležal. Stav zápasu Slavia - Sparta 1:1
Hruška se nejprve z bekhendové strany neprosadil, puk se mu ale odrazil zpět na hůl. Pak už nebylo problém zakončit.

31:12

Jiří Doležal (Slavia) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Jaroslav Bednář. Stav zápasu Slavia - Sparta 2:1
Slávisté otáčejí skóre! Tři se hnali do útoku na jediného obránce, tomu se podařilo puk zblokovat, ale natolik našťastně, aby se vrátil na hůl Doležalovi. Před ním se už objevila prázdná branka, Pöpperle byl bezmocný.

32:00

Novákovu střelu z kruhu Pöpperle viděl a snadno ji zachytil.

32:28

Vyloučen hráč Zbyněk Hrdel (Sparta), 2 min. za Podražení

32:41

Pöpperle na chvilku ztratil puk, následný závar vyvolal silnou vlnu emocí.

34:28

Sparta je kompletní a ihned přinutila k zákroku Svobodu.

34:53

Vyloučen hráč Pavel Kolařík (Slavia), 2 min. za Držení hole
Kolařík držel Kratěnovu hokejku, je proto vyloučen na dvě minuty.

36:15

Sparťané obklíčili Svobodovu klec, ke střelám se ale neodhodlali.

36:25

Bednář vysílal Červenku do samostatného úniku, do přihrávky ale vložil hůl Černošek a odpálil kotouč mimo ledovou plochu.

36:53

Slavia je v plném počtu.

37:33

Další přečíslení slávistů. Situace obodbná jako v případě druhého gólu, Doležal poslal střílenou přihrávku před branku, Bednář ji ale nezasáhl.

39:50

V závěru třetiny se o akci pokoušeli Tomica s Beránkem, ohrožení Pöpperleho branky z jejich snahy ale nevzešlo.

40:00

Druhá třetina přinesla góly. Sparta se sice ujala vedení, ale dvojnásobný úder v polovině třetiny ji načas sebral vítr z plachet. Závěrečné pasáže jako by se dohrávaly jen z nutnosti, ani jeden z týmů se nikam nehnal.

40:32

Beránek se probil přes obránce až před Pöpperleho, při zakončení ale nebyl dostatečně důrazný.

43:46

Hluché minuty završilo slávistické vyhození přes všechny čáry.

44:54

Cunik nechal kotouč za sebou, dostal se k němu Beránek a pohotově zakončoval.

45:08

Vyloučen hráč Michal Dragoun (Sparta), 2 min. za Hákování
Po sparťanském faulu se k dorážce dostal Červenka, Pöpperle ale v poslední chvilce kotouč zachytil.

46:23

Micka posílal puk Beránkovi před branku, ten neobtěžován netrefil.

47:08

Sparta přežila oslabení, Dragoun je na ledě.

47:30

Vyloučen hráč Jiří Doležal (Slavia), 2 min. za Hákování
A hned vzápětí si sama zahraje přesilovku, Doležal zahákoval Výborného.

48:07

Sparta si zatím počíná zmateně, Pöpperle poslal puk na zakázané uvolnění.

49:30

Slávisté jsou v plném počtu, přesilovka Sparty ohrožení branky nepřinesla.

51:25

Vyloučen hráč Jiří Doležal (Slavia), 2 min. za Nedovolené bránění

51:50

Před brankou Slavie to vře. Po dorážce Hanzlíkově se do sebe pustili Netík s Novákem, vylučovat se ale nebude.

52:52

Výborný překonal slávistickou obranu, v zakončení mu ale zabránil zákrokem na hraně Vašíček. Jednalo se nejspíš o podražení, vylučovat se nebude.

53:25

Slavia je kompletní,

53:40

Pöpperle odvážně vyjel do rohu a trefil Hruškovy chrániče, naštěstí pro něj se puk odrazil mimo hrací plochu.

54:21

Broš poslal zpoza branky puk na Gulašiho, ten zakončil mimo.

55:34

Vyloučen hráč Josef Beránek (Slavia), 2 min. za Faul kolenem
Aktivní vteřiny pro Spartu mohou pokračovat. Ve střetu kapitánů trefil Beránek nedovoleně kolenem Výborného.

56:19

Výborný se zmocnil odraženého puku a okamžitě zakončoval. Svoboda reflexivně zasáhl.

57:45

Beránek se ocitl na ledě a ihned ohrožoval spolu s Hruškou sparťanskou branku.

58:43

Vyloučen hráč Martin Ručinský (Sparta), 2 min. za Podražení
O závěrečný nápor se sparťané připravili faulem Ručinského. Sparťané si vzali oddechový čas.

59:11

Sparťané i přes oslabení útočí, ujel jim Červenka, ale branku minul.

59:39

Červenka s Mickou znovu útočili do rozhozené obrany, po oddechovém času Slávie se bude vhazovat před Pöpperlem.