Dobrý podvečer, za malou chvíli začne utkání 40. kola mezi domácím Zlínem a hosty z Plzně.

0:01

Úvodní vhazování vyhrála Plzeň.

1:14

Kollár vypíchl na modré čáře soupeři puk a po levé straně se vřítil do pásma. Jenže na individuální akci neměl dost prostoru, a tak z hranice levého kruhu vystřelil. Francouz vyrazil.

Kubica

Rozhodčí: Jeřábek (CZE) - Dřínovský (CZE), Čech (CZE)
Počet diváků: 3 536

1:53

První šanci si připsala i Plzeň. Pálil Straka, dorážel Tomas. Ani jeden neuspěl.

2:42

Domácí útočník Balán našel v mezikruží volného Andrašovského. Jeho střela minula horní tyčku Francouzovy brány.

5:50

Po svižném úvodu je to teď spíše vyčkávaná. Zejména díky dobré defenzivní práci hostů. Plzeň brání modrou čáru a pro Leškovu formaci bylo těžké se dostat do útočného pásma.

6:47

Vyloučen hráč Mario Cartelli (Plzeň), 2 min. za Držení protihráče
Při singalizovaném trestu plzeňského obránce mohl skórovat Vlach, ale Francouze z blízka nepřekonal. Takže Cartelli dostal dvě minuty a Zlín bude hrát přesilovku.

7:41

Petr Leška (Zlín) vstřelil branku (13. gól v sezóně), asistence Martin Hamrlík a Bedřich Köhler. Stav zápasu Zlín - Plzeň 1:0
Zlín využil přesilovku a vede! Leška operoval s pukem u mantinelu, vyjel na hranici kruhu. Uviděl místo v horním růžku plzeňské branky a to také trefil.

9:30

Domácí mohli zvýšit vedení. Za brankou chyboval plzeňský Francouz. Puk se přes Čecha dostal na modrou k Bořutovi, ale ten se střelou váhal, a navíc pálil nepřesně.

9:35

Z následného brejku Plzně zahrozil Kubalík, ale před Sedláčkem nedokázal puk zvednout. A zlínský gólman jeho šanci zmařil.

11:40

Kollár s Rachůnkem si několikrát dobře vyměnili kotouč. Rachůnek vystřelil, ale Francouze nepřekonal.

11:52

Vyloučen hráč Peter Smrek (Plzeň), 2 min. za Podražení
Druhá přesilovka pro zlínské hokejisty v zápase.

13:52

Na rozdíl od první přesilovky tuto sehrál Zlín bídně. Jedinou šanci měli hosté, když Straka střílel z pravé kruhu a Sedláček vyrazil.

14:44

Nebezpečně dvakrát pálil od modré Cartelli. Jeho první střelu Sedláček pouze vyrazil, a tak tlak Plzně pokračoval. Na jeho konci Cartelliho střelu nejdříve zlínský gólman nezachytil, ale pak puk přikryl lapačkou.

15:57

Vyloučen hráč Bedřich Köhler (Zlín), 2 min. za Krosček
Přesilovku si zahrají i hosté, na trestnou lavici míří Bedřich Köhler.

18:10

Plzni se přesilovka nepodařila. Měla potíže se dostat do útočné třetiny, a když se jí to povedlo, tak museli její hráči svádět s domácími boje u mantinelu. Vážnější situaci tak musel Sedláček řešit až při hře pět na pět. Od modré střílel Benák.

19:01

Znovu se vyznamenal plzeňský brankář Francouz. Buly vyhrál pro Köhlera Leška. Köhler pohotově vypálil přes obránce, ale Francouz srazil betony k sobě a šanci chytil.

19:45

Ještě jedna šance pro Zlín v první třetině. Zasloužili se o ní Leška s Balaštíkem, který však neohrozil Francouze, protože střílel nad jeho branku.

20:21

Balaštík začal druhou třetinou obrovskou šancí. U levé tyče byl volný, ale puk neprotlačil za Francouze. Mohl přihrávat ještě lépe postavenému Köhlerovi, který by střílel z mezikruží do prázdné brány.

22:47

Od levého mantinelu vystřelil plzeňský Kubalík. Sedláček ale puk viděl a vyrazil ho do ochranné sítě.

25:15

Vyloučen hráč Jiří Kučný (Zlín), 2 min. za Podražení
Nudnější pasáž hry ukončil faulem zlínský Kučný, který musel zastavit kličkovanou plzeňského Dvořáka.

27:15

V mizerné přesilovce Plzně měli šance spíše domácí. Po gólu volala zejména akce 2 na 1, ve které byli Leška s kanonýrem Balaštíkem. Ten však na Francouze nevyzrál.

29:37

Radek Míka (Zlín) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Jiří Ondráček. Stav zápasu Zlín - Plzeň 2:0
Třetí zlínská formace si vytvořila tlak, z něhože vyústil gól Radka Míka. Domácí obránce od modré propálil vše, co mu stálo v cestě a trefil se mezi betony plzeňského gólmana Francouze.

29:56

Vyloučen hráč Roman Vlach (Zlín), 2 min. za Vysoká hůl

32:12

Třetí přesilovka hostů byla nejlepší. Plzeň si vytvořila šance, ale Sedláček se vyznamenal proti střelám Kracíka a Straky. Po návratu z trestné lavice dostal dlouho přihrávku Vlach, ale ani on nebyl úspěšný.

32:53

Vyloučen hráč Peter Smrek (Plzeň), 2 min. za Hákování
Druhý trest pro Smreka a třetí přesilovka pro domácí.

34:53

Plzeň je kompletní. Zlín si vytvořil dobré možnosti ke skórování, ale bez gólového efektu. Hamrlíkovu střelu od modré odrazil mimo pravým betonem brankář Francouz. Kučné vysoká střela se otřela o horní tyčku a mířila nad branku Plzně.

37:59

Další zlínská příležitost. Tentokrát byl v hlavní roli Balaštík, který vystihl plzeňskou rozehrávku. Střílel mezi betony Francouze, ale neuspěl. K odraženému kotouči se dostal Leška a snažil se překvapit Francouze, ale ten si prostor u tyčky pohlídal.

39:30

Adamského pokus z levého kruhu vyrazil Sedláček.

41:16

Ivan Rachůnek I. (Zlín) vstřelil branku (11. gól v sezóně), asistence Martin Záhorovský a Andrej Kollár. Stav zápasu Zlín - Plzeň 3:0
Po nejkrásnější akci zápasu vedou domácí už 3:0! Rachůnek převzal puk ve středním pásmu udělal tři rychlé kroky a přihrál Záhorovskému. Ten mu předložil kotouč zpátky a Rachůnek se vřítil mezi dva plzeňské obránce a Francouze překonal blafákem a střelou pod horní tyčku.

42:42

Hosté odpověděli dvěma velkými šancemi v rychlém sledu. Matějovský přihrál před bránu najíždějícímu Dreslerovi, který ale bekhendem pořádně puk netrefil. Pak Matějovský tečoval nahození, jenže těsně mimo.

43:44

Leška přízemní střelou nepřekvapil Francouze.

46:48

První plzeňská formace zamkla tu čtvrtou zlínskou v obranné třetině. Na konci zámku byla střela od modré, jejímž autorem byl Hudec. Sedláček vyrazil mimo.

49:28

Mokrejš přihrál Vlachovi do šance, kterou zmařil Francouz. Pokryl si horní prostor branky, kam mířila střela zlínského Vlacha.

50:40

Zlínská lavička se zlobí na rozhodčího, který nebude vylučovat za zákrok na Záhorovského. Hlavní sudí se o situaci radí se svými asistenty. Kubalíkův zákrok nevypadal hezky.

50:40

Vyloučen hráč Tomáš Kubalík (Plzeň), 5+20 min. za Vražení na hrazení
Tak se nakonec bude vylučovat. Rozhodčí dokonce potrestal Kubalíka trestem na pět minut a do konce utkání.

51:48

Zlínu se zatím přesilovka nedaří. Hosté v obranném pásmu dobře přistupují k hráčům domácích.

52:19

Vyloučen hráč Ivan Rachůnek I. (Zlín), OT 10 min. za Nesportovní chování
Ivan Rachůnek si vysloužil osobní trest, když se zlobil na rozhodčí, kteří odpískali ofsajd.

53:01

Po Balánově přiťuknutí do dobré pozice střílel Ondráček. Francouz vyrazil betonem.

54:17

Vyloučen hráč Bedřich Köhler (Zlín), 2 min. za Podražení
Zlín hrál přesilovku skoro až trapně. Musel se bránit plzeňským útokům. Navíc Köhler dostal dvě minuty a síly na ledě se vyrovnají. Trest však mohl dostat i Straka, který předvedl hereckou etudu a ochotně se proletěl vzduchem.