Dobrý podvečer, v prvním zápase 49. kola hokejové extraligy se utká Kladno s Plzní. Bude to souboj o play-off.

Hosté mají na devátém místě 70 bodů, Kladno je dvanácté se 64 body.

1:00

Patera s Divišem udělali zmatky za Cháberovou brankou. První jmenovaný pak hledal mezi kruhy postaveného Procházku. Ten však puk netrefil.

39 Laš

Rozhodčí: Turčan (CZE), Mikula (CZE) - Bejček (CZE), Svoboda (CZE)
Počet diváků: 1 805

1:34

Chábera raději Čurrilovo nahození skryl v lapačce.

2:47

Kladenský útočník Kuchler našel před brankou svého spoluhráče Stielera. Ten puk netrefil, jinak by měl Chábera velké problémy.

3:36

Strakovu "žabku" Vostřák v útočném pásmu nedobruslil. Mohl jít sám na Kopřivu.

4:51

Kladenské založení útoku končí jedním z mnoha zakázaných uvolnění.

5:20

A pro změnu další icing.

5:31

Nahození od pravého mantinelu se odrazilo od chumlu hráčů směrem na Kopřivu. Puk trefil břevno.

6:40

Plzeňský tlak, při němž střílel nebezpečně Tomas, končí faulem domácího hráče.

6:43

Vyloučen hráč Aleš Pavlas (Kladno), 2 min. za Držení protihráče

7:15

První půlminutu přesilovky rozjížděla řada Straka, Vlasák, Vostřák přihrávkový kolotoč. Bez úspěchu.

7:41

Peter Smrek (Plzeň) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Martin Straka. Stav zápasu Kladno - Plzeň 0:1
Plzeň nakonec přesilovku využila díky pohotové střele obránce Smreka.

9:18

Kladenský útok skončil tak rychle, jako začal. Valský se Stielerem neměli rychlost.

9:40

Na druhé straně se snažil v pádu dorážet Tomas puk, který neudržel Kopřiva.

10:31

Kladenský obránce Trončinský měl štěstí. S rozehrávkou váhal, ale nakonec se mu povedlo založit útok. Ten však skončil bez šance.

11:38

Kladno se brání za cenu zakázaného uvolnění. Vostřák s Vlasákem jeho obraně dělají velké problémy.

12:28

Tentokrát přes všechny čáry odehráli puk plzeňští beci.

12:47

Kopřivu od modré čáry prověřil Čakajík.

14:00

Vyloučen hráč Mario Cartelli (Plzeň), 2 min. za Vysoká hůl
Na konci akce, při které fauloval Cartelli, skončil kotouč někde pod Cháberou. Kladenští reklamovali, že puk přešel brankovou čáru. Rozhodčí však video zkoumat nebude.

14:49

Kladno se nemohlo usadit v útočné třetině. Bělohlav alespoň nahodil puk na Cháberu. Ten puk chytil do lapačky a bude se vhazovat před jeho brankou.

15:00

Druhou minutu početní výhody začínají Kladenští ze středního pásma, kam je vyhnala přihrávka rukou.

16:00

Plzeň se ubránila. Kladno v přesilovce nebylo vůbec nebezpečné.

17:17

Kracík s Ludvíkem dlouho drželi puk v kladenském pásmu. Jenže bez šance.

19:00

Bělohlav se vřítil do pásma. Z jeho práce těžil František Mrázek, který si zpoza brány vybruslil až do šance. Chábera prostor u tyčky kryl.

19:45

Vyloučen hráč Roman Tomas (Plzeň), 2 min. za Podražení
Trončinský v závěru první části vybojoval faul. A ještě stihl od modré vystřelil, čímž nadělal Cháberovi starosti.

20:01

Přes minutu a půl budou hrát domácí na začátku druhé třetiny přesilovku.

21:04

Kladno hledá cestu do útočného pásma marně.

21:31

Vyloučen hráč Tomáš Horna (Kladno), 2 min. za Krosček
S útočnou aktivitou to přehnal Horna a ukončil přesilovku Kladna předčasně.

21:45

Plzeňští hrají v plném počtu, bránit přesile se teď bude Kladno.

23:06

I hosté se nemohou prosadit přes modrou čáru.

23:34

Cartelliho střela nebyla pro Kopřivu problém.

23:48

Domácí už v plném počtu jeli na Cháberu, ten odolal.

23:51

Vyloučen hráč Václav Benák (Plzeň), 2 min. za Vysoká hůl

24:51

Kladnu chybí v přesilovce Martin Procházka, který si nechává přebrousit brusle. Zatím je jeho absence znát.

25:04

Nádašdiho bomba se odrazila od Cháberových betonů do rohu.

25:30

Akce pokračovala. O závar před plzeňskou brankou se postarali Bělohlav s Divišem.

25:51

Ani napotřetí se domácím přesilovku nepodařilo využít.

26:05

Kladenský Hořava zůstává ležet u mantinelu. Hra je přerušena, ale vylučovat se nebude.

26:33

Vyloučen hráč Andrej Novotný (Kladno), 2 min. za Hákování
Tomáš Vlasák chytře vysunul do šance Martina Straku, obránci Novotnému nic jiného než faulovat nezbylo.

26:58

Roman Tomas (Plzeň) vstřelil branku (18. gól v sezóně), asistence Mario Cartelli. Stav zápasu Kladno - Plzeň 0:2
Skvělou kombinační akci předvedli Plzenští v přesilovce. Cartelli místo střely zvolil křižnou přihrávku přes celé pásmo a u pravé tyče našel zcela volného Tomase.

27:20

Vyloučen hráč Tomáš Pácal (Plzeň), 2 min. za Nedovolené bránění
Pácal zabránil velké kladenské šanci pouze za cenu faulu.

27:52

Paterův oblouček málem překvapil Cháberu. Plzeňský gólman musel lapačkou lovit puk ze vzduchu. Kotouč chytil na poslední chvíli.

29:20

Druhá část početní výhody domácí nezvládli. Plzeň se opět ubránila.

30:27

Kalla společně s Frolíkem dostal po zmatcích možnost snížit. Nepovedlo se jim to, ale bude se vylučovat.

31:27

Domácí se sami připravili o možnost tlaku - špatnými přihrávkami.

32:06

Od modré to zkoušel Hájek, Chábera vyrazil.

32:27

Plzeň si připisuje další úspěšné oslabení.

33:36

Jekabs Redlihs (Plzeň) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Roman Tomas a Jaroslav Kracík. Stav zápasu Kladno - Plzeň 0:3
Snad minutu byli hráči Plzně v útočném pásmu na puku. Obránce Redlihs dostal prostor a našel nenápadnou střelou skulinku mezi Kopřivou a jeho pravou tyčkou.

33:51

Vyloučen hráč Peter Smrek (Plzeň), 2 min. za Zdržování hry
Smrek vyhodil puk mimo hřiště a dává Kladnu možnost další přesilovky.

35:25

Tyč za Cháberou zazvonila po střele Martina Procházky.

35:51

Ač domácí odehráli asi nejlepší početní výhodu, tak gól nedali.

36:11

Vyloučen hráč Martin Frolík (Kladno), 2 min. za Vysoká hůl

37:11

Z přesilovky zbývá hostům ještě minuta. Na konci té první prověřil reprezentačního gólmana Kopřivu lotyšský obránce Redlihs.

37:28

Martin Straka se zjevil zcela sám před Kopřivou. Vypálil, trefil tyč. Puk se odrazil na zem. Z brankoviště ho zametl pryč Procházka. Otázka pro videorozhodčího je tedy taková, zda puk byl za brankovou čárou při střele Straky.

37:28

Rozhodčí gól neuznal. Plzeň tedy pokračuje v přesilovce.

38:11

Kladno hraje v plném počtu.

38:21

Vyloučen hráč Peter Smrek (Plzeň), 2 min. za Vražení na hrazení
V pěti se dlouho nehrálo. Fauloval obránce Smrek a další přesilovku bude hrát domácí celek.

39:21

Kladno má stále stejný problém. Při přesilovce se mu nedaří přechod přes střední pásmo. Když už se před brankou soupeře usadí, nejsou střely příliš nebezpečné.

40:00

Vyloučen hráč Pavel Vostřák (Plzeň), 2 min. za Nedovolené bránění
Vostřák ještě vyfasoval trest. Kladno začne třetí třetinu v dvojnásobné přesilovce. 5 na 3 bude hrát 21 sekund.

40:21

Kladenským nevyšla rozehrávka. Už hrají pouze klasickou přesilovku.

40:28

Peter Smrek (Plzeň) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Jekabs Redlihs. Stav zápasu Kladno - Plzeň 0:4
V netradiční pozici se ocitli plzeňští beci. Redlihs využil váhající rozehrávku Kladna. Po levé straně se protáhl do útočného pásma, kde našel z trestné lavice ujíždějícího Smreka, který akci zakončil gólem

41:59

Vteřinu před návratem vyloučeného Vostřáka přerušil hru Chábera. Raději přikryl kotouč lapačkou před dotírajícími útočníky domácích.

42:00

Plzeň je kompletní. V oslabení neinkasovala, naopak se jí povedlo díky Smrekovi skórovat.

42:51

Vyloučen hráč David Hájek (Kladno), 2 min. za Hákování

44:51

Kladno oslabení zvládlo. Poslední vteřiny odehrálo dokonce v útočném pásmu.

46:25

Mrázek se kličkou uvolnil na modré čáře. Přes obráce vystřelil, jenže střela byla zblokovaná. Následně ani dorážející Bělohlav Cháberu nepřekonal.

46:41

Vyloučen hráč Jaroslav Kalla (Kladno), 2 min. za Nedovolené bránění

48:02

Vyloučen hráč Aleš Pavlas (Kladno), 2 min. za Nedovolené bránění
Plzeň bude hrát přesilovku 5 na 3.

48:11

Mario Cartelli (Plzeň) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Pavel Vostřák. Stav zápasu Kladno - Plzeň 0:5
Střelecky zápasu vládnou obránci! Rychle využil přesilovku přesnou střelou od modré Cartelli.

49:37

Plzeňští obstřelovali Kopřivu, pak se však dostali mimo pásmo špatnou přihrávkou.

50:30

Už se hrálo v pěti, když měl velkou šanci Radek Bělohlav. Puk se otřel o tyčku Cháberovy branky.

50:40

Vyloučen hráč František Mrázek (Kladno), 2 min. za Hrubost

50:40

Vyloučen hráč Tomáš Vlasák (Plzeň), 2 min. za Sekání

50:58

Další tyč! Tentokrát ji trefil Adamský. Do střelecké pozice se dostal velmi snadno. Domácí už vypadají, že na výsledek dnešního zápasu rezignují.