Přeji krásné jarní odpoledne! Vítejte při sledování on-line reportáže ze třetího finálového zápasu mezi domácí Slavií a Karlovými Vary.

Stav série je 1:1. Kvůli tomu, že minulý víkend patřil v pražské O2 Areně volejbalu, se změnil systém finále. Teď budou následovat tři zápasy v Praze. Pokud Slavie všechny vyhraje, může slavit obhajobu titulu už v pátek.

Ve čtvrtém útoku Karlových Varů se objeví junior Vít Budínský.

Zaťovič

Rozhodčí: Hodek (CZE), Polák (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 14 521

0:09

Finále začalo zakázaným uvolněním Varů po necelých deseti vteřinách hry.

0:35

Vyloučen hráč Michal Vondrka (Slavia), 2 min. za Krosček
První řada hostí se vytvořila tlak. Vondrka musel faulovat a Vary budou hrát přesilovku.

1:31

Procházka byl připraven před brankou na centr od mantinelu. Ležící Neruda odrazil betonem mimo.

1:53

Slávistický brankř raději ukryl puk do lapačky.

2:15

Přechod do útočného pásma se Varským nepovedl kvůli osfajdu.

2:35

Vondrka je na ledě, domácí úvodní oslabení přečkali.

3:27

Vondrkova přihrávka na Kadlece byla tak prudká, že skončila až na druhé straně ledu u brankáře Slavie.

4:10

Jiří Doležal se opřel do puku, ale jeho střela byla zblokována nad plexisklo.

4:35

Sklenářovu žabku přes obránce netrefil ideálně David Hruška. Pak měl šanci ještě Endál, ale karlovarský brankář Mensator obě šance kryl.

5:45

Vyloučen hráč Roman Červenka (Slavia), 2 min. za Napadení
Slavia bude hrát druhé oslabení. Měla sice tlak, ale Červenka vyrobil útočný faul a půjde za něj na dvě minuty na trestnou lavici.

6:45

Karlovým Varům se za minutu nepodařilo usadit v pásmu. Mají problém se tam vůbec dostat.

7:45

Domácí se ubránili, i když hosté jim to výrazně usnadnili. Nebyli nebezpeční.

8:35

Vyloučen hráč Josef Řezníček (K. Vary), 2 min. za Nedovolené bránění
První přesilovka pro domácí mužstvo.

9:35

Ani slávistická přesilovka není hrozbou pro Karlovy Vary. Nerudu naopak prověřil Košťál.

10:35

Na konci početní výhody střílel po přihrávce zpoza branky Vladimír Růžička jr., ale Mensator vyrazil.

10:59

Vyloučen hráč Josef Řezníček (K. Vary), 2 min. za Vysoká hůl
Řezníček se na trestnou lavici vrací. Slávistického hráče trefil do obličeje.

12:00

Tentokrát domácí mají tlak. Mensator se štěstím chytil střelu Davida Hrušky ramenem.

12:59

Řezníček je na ledě. Otázka je, jak dlouho tam vydrží. Karlovy Vary jsou tak jako tak nyní v plném počtu.

14:25

Slávista Jakub Sklenář se protáhl kolem obránce Proška, ale únik nezakončil. Neudržel rovnováhu a upadl. Do branky dotlačil pouze Mensatora, puk nikoliv.

15:04

Vyloučen hráč Petr Mudroch (K. Vary), 2 min. za Hákování

15:15

Bednářův bekhend zády k bráně zachytil před Mensatorem Hruška, ale už byl tak blízko, že nedokázal ohrozit karlovarskou branku.

16:13

Karlovarští vyhazují mimo hru, ale s odrazem o mantinel. Vylučovat se tedy nebude.

17:04

Karlovy Vary jsou kompletní. Slavia až na prvních dvacet vteřin nenadělala soupeři starosti.

17:55

Zákrok Nerudy po Němcově střele se do statistik nezapíše. Rozhodčí už před tím pískali ofsajd.

18:30

Melenosvkého střela už se počítá. A Nerudu pořádně vystrašila, nakonec ji vytěsnil rukou mimo.

19:52

Na závěr první třetiny protáhl Jelínek karlovarského brankáře Mensatora. Ten jeho střelu neviděl, naštěstí pro hosty šla těsně mimo.

20:30

Netradiční souboj na útočné modré čáře Varů. Proti Řezníčkovi zakročil Kadlec.

20:40

Vyloučen hráč Václav Skuhravý (K. Vary), 2 min. za Vysoká hůl

21:31

Vyloučen hráč Karol Sloboda (Slavia), 2 min. za Držení protihráče
Útočník Dej si vynutil Slobodovo vyloučení a bude se hrát ve čtyřech.

21:57

Červenka nahodil puk na karlovarskou branku, kde nepříjemně vlastního brankáře překvapil obránce Čutta. Málem puk skončil za zády Mensatora.

22:40

Zkrácená přesilovka Varů právě začala.

23:31

Slavia je také v plném počtu.

23:53

Proškovu střelu lízl hokejkou Hluchý. Puk však prolétl kolem Nerudy vedle slávistické branky.

24:40

Kadlec nahodil puk před branku, kde se ho zmocnil útočník Endál. Ani nadvakrát však Mensatora nepřekonal.

25:02

Slavia má tlak, hosté se musí bránit zakázaným uvolněním.

25:20

Kumstát na druhé straně prokličkoval červnobílým lesem těl až k Nerudovi. Zblízka ale nedokázal vystřelit.

26:09

Střelu karlovarského obránce Němce chytil do lapačky Neruda.

26:48

Sklenář střílel přes obránce. Mensator puk vyrazil.

27:57

Bednář měl rychlost, ale při snaze objet Mensatorovu branku uklouzl u zadního mantinelu.

28:15

Vyloučen hráč Tomáš Žižka (Slavia), 2 min. za Zdržování hry

30:15

Slavia je v plném počtu, Vary neměly výraznější možnost.

32:08

Na šance chudou pasáž přerušila komerční přestávka po icingu Slavie.

32:54

Vondrka trefil tyčku! Rychlou střelou zápěstí po přiťuknutí Bednáře mohl otevřít skóre, chyběly milimetry.

33:05

Na druhé straně byl v úniku Procházka, ale skvělým obranným zákrokem jej zastavil Žižka. Pokud by nezasáhl jako první puk, pískalo by se trestné střílení.

34:28

Vyloučen hráč Rastislav Dej (K. Vary), 2 min. za Vysoká hůl

35:57

Tvrdou Kadlecovu střelu Mensator udržel mezi betony.

36:28

Karlovarší jsou sice v pěti, ale musí se bránit. Slavia je na puku a kombinuje v útočném pásmu.

37:42

Petr Kumstát (K. Vary) vstřelil branku (21. gól v play-off), asistence Josef Řezníček. Stav zápasu Slavia - K. Vary 0:1
Jako na tréninku si musel připadat Petr Kumstát. Po několika nebezpečných situacích před Mensatorem vyslal dlouhou přihrávku na útočnou modrou Řezníček. Kumstát zcela volný převzal puk a samostatný nájezd zakončil střelou mezi Nerudovy betony.

38:30

Slávista Bednář přispěchal s rychlou odpovědí. Po levé straně prokličkoval před bránu, kde ideálně předložil Hruškovi. Ten však bohužel zlomil hůl. Přesto Mensatora zachránila tyč, nebo konstrukce brány.

40:16

Do šesnácti vteřin se vměstnaly dvě zakázaná uvolnění. Obě mají na svědomí hosté.

41:05

Tomáš Micka se na pravém kruhu otočil a vystřelil na karlovarského Mensatora jedovatou střelu. Puk zasáhl masku, proto rozhodčí přerušil.

41:05

41:45

Marek Melenovský se snažil zpoza branky překvapit brankáře Slavie Nerudu. Ale puk do branky nešel, místo toho opustil pásmo.

44:43

Dlouho se hrálo bez přerušení, až se puk zastavil o nohu obránce Dubna, který už byl napůl na střídačce.

45:02

Po Sailerově akci přikryl puk v brankovišti vyrážečkou, kterou si uvolnil tím, že pustil hůl.

45:39

Protiútok Slavie se nekoná. Rozhodčí pískali postavení mimo hru Ednálovi.

45:51

Teď měl Mensator i kus štěstí. Zprava na něj pálil Bednář. K odraženému puku se dostal Červenka, ale netrefil ho ideálně. Proto nemusel přesouvající se karlovarský brankář zasahovat.

46:18

Diváci se skutečně nenudí. Marek Melenovský nadvakrát nepřekonal ležícího Nerudu. Zejména dorážka v leže od karlovarského útočníka vypadala jako gól. Puk ale našel slávistický brankář pod výstrojí.

46:30

Neruda opět prerušil hru. Na kotouč skočil a daleko od branky ho přikryl lapačkou.

46:45

Procházkovu přihrávku z otočky z pravé strany odehrál slávsitický obránce Drtina před dojíždějícím útočník Varů Skladaným.

47:55

Slávista Ednál vyhodil puk na vlastní střídačku, ale byl už ve středním pásmu, takže se nebude vylučovat.

49:30

Melenovský se Skladaným zavezli puk do pásma a dlouho ho drželi v rohu. Akci ukončili tak, že Skladaný z úhlu zasouval puk za brankovou čáru. Kotouč skončil pod valnou hromadou z hráčů obou týmů.

49:30

Utkání sleduje 14 521 diváků.

50:35

Skákavý puk před Mensatorem trefil Sklenář. Karlovarský brankář betony odrazil kotouč do rohu.

51:21

Karlovy Vary předvedly rychlý protiútok, ale Skladaný nepřekonal Nerudu. Střílel po přihrávce Mudrucha z levé strany. Varský obránce klidně z mezikruží mohl střílet.

52:45

V útočném pásmu se usadila první karlovarská pětka. Nejprve Kumstát u tyčky nepřetlačil Nerudu, pak přihrával z rohu do dobré pozice Košťálovi. Jeho volej však slávistický brankář vyrazil.

53:50

Endálovu střelu zblokoval obránce Mudroch. Mensator se musel pořádně otáčet, ale nakonec útok Slavie přečkal.

54:55

Vary nemají sílu útočit. Zavezly kotouč do útočného pásma a odejly střídat.

56:00

Sloboda nepustil Skuhravého za modrou čáru. Hra se přelévá ze strany na stranu.

56:24

Vyloučen hráč Petr Mudroch (K. Vary), 2 min. za Vysoká hůl
Slávistu Doležala trefila do obličeje Mudrochova hokejka. Karlovarský obránce je prvním hríšníkem ve třetí třetině. Slavia má výhodu přesilovky.

57:03

Roman Červenka (Slavia) vstřelil branku (38. gól v play-off), asistence David Hruška a Jaroslav Bednář. Stav zápasu Slavia - K. Vary 1:1
Slavia využila přesilovku a vyrovnala. Puk se přes pásmo dostal až k pravé tyčce Mensatorovi, kde byl Červenka a plácl do kotouče. Ten se doklouzal těsně za brankovou čáru. Nic s tím neudělal ani karlovarský obránce, který se snažil puk z branky vyndat.

58:20

Hned po buly vystřelil na Nerudu Skuhravý.

59:24

Marek Melenovský tančil s pukem za slávistickou brankou, ukolébal tím obranu soupeře a pak přes brankoviště přihrál volnému Procházkovi. Jeho volej vykryl Neruda.

60:00

Za šedesát minut jsme viděli dva góly. Tři minuty před koncem základní hrací doby vyrvonal Červenka. Zápas se tak bude prodlužovat i přes šance hostů v závěru. Ve finále to bude poprvé.

60:01

Prodloužení se hraje ve čtyřech hráčích na obou stranách a 10 minut, pokud nepadne gól.

60:20

Bednář si povodil Řezníčka a zpoza branky zadovkou hledal Červenku. Slávistický útočník vystřelil po ledě, puk vyrazil Mensator betonem.

61:25

Duben přilepil bruslí puk k mantinelu, takže rozhodčí přerušili hru.

62:58

Slavia držela v útočné třetině dlouho puk, který na Mensatora vyslal od modé čáry obránce Kadlec. Karlovarský brankář udržel, Ednál se k dorážce nedostal.

63:51

Červenka dostal na levé straně přihrávku do jízdy. Kousek za modrou napřáhl, Mensator proti němu vyjel. Slávistický útočník ještě puk potáhl, ale nedokázal Mensatora přehodit.

64:30

Vašíčkův bekhend odrazil Mensator do rohu.

65:35

Vyloučen hráč Jiří Vašíček (Slavia), TS min. za Sekání
Vašíček zastavil Melenovského únik faulem. Sám postižený jede nájezd.

0:0
65:35

Marek Melenovský (K. Vary) nájezd neproměnil.

Marek Melenovský si přibrzdil mezi kruhy, ovšem Neruda zůstal ledově klidný. Karlovarský útočník musel střílel mezi betony, ale tam nebylo místo.

66:36

Diváci pískají. Nelíbí se jim, že Jakub Čutta nebude vyloučen. Poté, co Sklenáře zezadu narazil na mantinel, by měl dostat dvě minuty.

67:10

Chvíli oddechu dopřál svým spoluhráčům vyhozením přes všechny čáry obránce Varů Ondřej Němec.

67:17

Kadlecovu ránu z voleje od modré Lukáš Mensator chytil.

68:30

Doležal na modré přenechal Bednářovi, který trefil jenom obránce Němce.

69:19

Neuvěřitelné sólo předvedl Petr Kumstát. Nastartoval už v obranném pásmu, několika kličkami se vyhnul všem. Zakončit však nedokázal, vypadalo to, že byl faulován. Rozhodčí ale druhé trestné střílení nenařídili.

70:00

I přes šance obou soupeřů a trestné střílení hostů třetí finále vítěze nezná ani po 70 minutách. Rozhodnou samostatné nájezdy.

0:1

Petr Sailer (K. Vary) nájezd proměnil (2. gól v play-off) .

Sailer nabral rychlost a prostřelil k tyčce Nerudu.

0:1

Jaroslav Bednář (Slavia) nájezd neproměnil.

Jaroslav Bednář tentokrát se střelou na Mensatora nevyzrál.

0:2

Petr Kumstát (K. Vary) nájezd proměnil (4. gól v play-off) .

Kumstát zakončil blafák pod betony Nerudy.

0:2

Roman Červenka (Slavia) nájezd neproměnil.

Červenka taky neuspěl. Mensator chytá do lapačky a Vary slaví výhru. Ve finále vedou stejným poměrem, jakým vyhrály dnes - 2:1.

24. dubna 2016 15:30K. Vary-Slavia 5:6
15. dubna 2016 18:00Slavia-K. Vary 1:3
10. dubna 2016 15:30K. Vary-Slavia 2:1N
1. dubna 2016 18:00Slavia-K. Vary 4:2
22. března 2015 15:30K. Vary-Slavia 3:2
8. března 2015 17:00Slavia-K. Vary 2:4
13. února 2015 18:15Slavia-K. Vary 1:2
30. prosince 2014 18:00K. Vary-Slavia 2:0