Dobrý večer, vítejte u on-line reportáže z hokejového mistrovství světa.

Do osmifinálové fáze trunaje vstupují Finsko se Slovenskem. Oba týmy se nacházejí rozdílném rozpoložení. Finové zatím získali plný počte bodů, zato Slováci podlehli Kanadě i Bělorusku (v prodloužení.

Slovenskou branku bude hájit Jaroslav Halák z Montrealu Canadiens. Finové nastoupí v retrodresech z roku 1965, kdy Seveřané poprvé pořádali šampionát.

Štefanka

Rozhodčí: Kadyrov (RUS), Persson (SWE) - Gordenko (RUS), Semjonov (EST)
Počet diváků: 4 444

0:24

První střelu zápasu vyslal Lehtonen, Halák zasahovat nemusel.

0:47

Poprvé se přerušuje hra - důvodem je finské zakázané uvolnění. Pozornost musí zbystřit fisnký gólman Rinne.

1:05

Růžička se protlačil zpoza branky až před Rinneho a v pádu cpal puk z bekhendu mezi betony. Rinne byl pozorný.

1:46

Marně se snažil zachytit puk Ladislav Nagy. Hra se po zakázaném uvolnění přestěhuje před Haláka.

2:05

Vyloučen hráč Tommi Santala (Finsko), 2 min. za Hákování

2:28

Před branku se znovu tlačil Růžička, Rinne vyráží.

3:05

Nejdřív Mikúš a po něm Růžička nebezpečně pálili z levého kruhu.

4:02

Švarného nahození zasáhlo jen útočníka Miettinena, který se poslečně s Hagmanem dral do přečíslení. Hagman se ale k zakončení nedostal.

4:05

Finsko je v plném počtu.

4:12

Valábikova rána od modré Rinneho neohrozila.

4:24

Pyörälä přebruslil Baranku a hnal se na Haláka, ten si vybruslil málem do levého kruhu a střelu finského útočníka zachytil.

5:11

Halák vyráží do rohu Miettinenovu střelu z pravého kruhu.

6:59

Vyloučen hráč Boris Valábik (Slovensko), 2 min. za Zdržování hry
Valábik nešikovně vyhazuje kotouč za plexisklo, je za to potrestán dvěma minutami.

7:31

Finskému obránci utíká puk do středního pásma.

8:07

Sami Kapanen se prodíral do útočného pásma, puk však ztratil a sám skončil na ledě.

8:59

Slováci se finské přesilovce bez problémů ubránili a jsou v plném počtu.

9:35

Trest týmu (Slovensko), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Tři obránci a tři útočníci - to byla slovenská sestava. Na trestnou lavici míří Nagy.

10:10

Obránce Sekera se v signalizované výhodě vydal na útočný výpad, střela mu ale hodně nesedla.

10:12

Vyloučen hráč Janne Niskala (Finsko), 2 min. za Nedovolené bránění
Hraje se čtyři na čtyři.

11:33

Niinimovu ránu zbvlkoval jeden z obránců, Halák puk raději přikryl.

11:35

Slovensko je v plném počtu.

12:12

12:27

Obšut hledal přihrávkou Bartečka, ten tečovat nedokázal.

13:15

Sami Kapanen vystřelil na Haláka, puk ale mířil nad břevno.

13:23

Vyloučen hráč Jarkko Immonen (Finsko), 2 min. za Držení protihráče

15:05

Sami Kapanen (Finsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Petteri Nummelin. Stav zápasu Finsko - Slovensko 1:0
Tragická přesilovka Slováků vedla až ke gólu v oslabení. Podél mantinelu unikl Nummelin, poslal puk nabruslenému Samimu Kapanenovi a ten našel mezírku pod Halákovou vyrážečkou.

15:23

16:14

Niinimaa pálí od modré, puk ale skončil po těči v ochranné síti.

16:54

Vyloučen hráč Juraj Štefanka (Slovensko), 2 min. za Držení protihráče

18:54

Finská přesilovka ke gólu nevedla. Slováci jsou v plném počtu.

19:14

Po úniku dua Marcel Hossa - Mikúš končí puk mimo ledovou plochu, srazil ho tam finský bek.

20:00

První třetina ukázala, že Slováci se trápí při tvorbě šancí. zFinové lépe bruslí a proměnili svou jedinou brankovou příležitost. Kapitán Sami Kapanen se prosadil v oslabení.

20:42

Niko Kapanen nastřelil Obšuta do kotníku, ten z ledu jen pomalu odkulhává na střídačku.

21:07

Mikúš svedl za brankou neúspěšný souboj s gólmanem Rinnem, chvilku poté se už střílel z pravého kruhu.

21:30

Nagyovou kouzlení za finskou brankou k ničemu nevedlo. Slováci ztratili puk.

21:47

Finský útočník Komarov strčil obránce Graňáka do gólmana Haláka, vylučovat se ale nebude.

22:01

Luboš Bartečko (Slovensko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství), asistence Michal Handzuš. Stav zápasu Finsko - Slovensko 1:1
Rinne vyrazil Handzušovu střelu jen před sebe do mezikruží, tam už ale přijížděl Bartečko, aby pohodlně dorazil do odkryté branky.

22:51

Za rychlou odpovědí se hnal Hyvönen, ale Halák ho v samotatném únikou vychytal.

23:35

Velké chvíle Hannese Hyvönena vedly ještě ke dvěma střeleckým pokusům, nikoli však ke gólu.

23:53

Vyloučen hráč Tuomas Pihlman (Finsko), 2 min. za Hákování

24:20

Surový zkoušel prostřelit Rinneho z ostrého úhlu, to se mu ale nepodařilo.

25:13

Rinne skvěle zakročil proti ráně od modré, kterou dvakrát tečovali jeho spoluhráči, a poté ještě udržel beton na ledě proti Růžičkově prudké dorážce.

25:53

26:12

Po Graňákově střele se puk ocitl v držení brankáře Rinneho.

27:08

Immonen obkroužil slovenskou branku a z otočky vystřelil na Haláka. Ten dlouho hledal puk, ale nakonec ho objevil ve své výstroji.

28:11

Další šance pro SLováky! Růžička našel v mezikruží Mikúše, proti jeho ráně z první by Rinne neměl šanci, ale puk ho naštěstí pro Finy zasáhl do betonu.

29:07

Slováci teď mají mnohem více ze hry. Do útoku se dral Radivojevič.

30:31

Halák podržel puk, který před něj vypadl po průniku Samiho Kapanena.

31:08

Až ofsajd připravil o šanci Hannese Hyvönena. Finský hráč se už už ocital sám před Halákem.

31:43

Hyvönen se nedostal včas k přihrávce vzduchem a poté sekl holí Haláka, který už svíral puk. Tuto drzost se okamžitě jal trestat Smrek.

31:43

Vyloučen hráč Hannes Hyvönen (Finsko), 2 min. za Sekání
... a potrestali ji u sudí.

33:11

Slováci hráli přesilovku v šesti a navíc s brankářem, a proto jdou do čtyř. Připravili se tím o početní výhodu. Trest odsedí Růžička.

33:43

Finové jsou v plném počtu a hrají přesilovku.

34:17

Boris Valábik poslal puk na finskou střídačku a přerušil tím hru.

34:35

Nummelin pálí od modré, N. Kapanen se k dorážce nedostal.

35:01

Nummelin krásně hledal volného spoluhráče, přihrávka ale byla ztečována a k Hagmanovi nedoputovala.

35:11

35:18

Po Hagmanově pokusu se kotouč ocitl v ochranné síti.

35:45

Nagy z nulového úhlu nahodil směrem na Rinneho, dorážející Radivojevič ale šanci zakončovat nedostal.

36:17

Růžičkův bekhendový pokus znamenal jen odevzdání kotouče na finské hole.

37:42

Bicek prověřil Rinneho pozornost ranou zpoza obránce, na finského gólmana si ale nepřišel.

38:07

Nagy pronikal do útočního pásma a z otočky málem zaskočil Rinneho, Pavlikovského dorážka už výraznější ohrožení branky neznamenala.

39:38

Handzušova trojka se snažila prodrat před Rinneho, nakonec ale jenom odevzdala puk.

40:00

Po Samim Kapanenovi se gólově prosadil i druhý kapitán - Luboš Bartečko. Druhou třetinu lze nazvat slovenskou. Rinne si pořádně zachytal, Slováci na střely vedou 19:13.

41:22

Hyvönen nahazuje od manitnelu na Haláka, Sami Kapanen se dral za dorážkou, slovenský bek Smrek ho ale nepustil.

42:08

Další zásah Jaroslava Haláka. DRží puk po střele Lea Komarova.

42:49

Niskalova střela od modré nenadělala Halákovi problémy. Puk končí v rohu.

44:05

Po Mikúšově ráně od modré se Rinne k zákokru nedostal. Obránci mu vypomohli.

44:34

Vyloučen hráč Peter Smrek (Slovensko), 2 min. za Podražení

45:16

Vyloučen hráč Antti Miettinen (Finsko), 2 min. za Podražení
Finové se připravili o přesilovou hru.

45:47

Dva ofenzivní výpady obránce Nummelina k ohrožení Halákovy klece nevedly.

46:34

Slovensko je v plném počtu a hraje přesilovku.

47:16

Krátká přesilovka Slovákům nic nepřinesla. Finsko je v plném počtu.

48:12

Od modré pálil ofenzivně naladěný Nummelin, Halák vyráží.

48:28

Další pokus Nummelina. Na druhé straně se do protiútoku hnal Pavlikovský, ale ke střele se nedostal.

49:31

Po Sekerově střele se k bekhendové dorážce dostal Surový, Rinne vyrazil a pak hokejkou odpálil puk na ochrannou síť.

49:31

Vyloučen hráč Pekka Rinne (Finsko), 2 min. za Zdržování hry
A za toto odpálení kotouče je potrestán dvěma minutami. Trest odsedí Miettinen.

50:38

Obránci Graňákovi na modré utekl puk až k Halákovi.

51:03

Mikúšův centr na Marcela Hossu Finové pokryli a získali puk pro sebe.

51:31

51:39

Nummelin s Nikem Kapanenem zakládali protiútok, až k Halákovi se ale prodrat nedokázali.

52:28

Surového rána zpoza obránce mířila do Jaakolovy hole. Puk skončil v území nikoho a ujali se ho Finové.

54:18

Obrovská šance Finska! Sami Kapanen stabnul zcela sám před Halákem, uvolnil ho Immonen. Branku ale minul.

54:35

Další nadějná střela Samiho Kapanena. Slováci přečkali i tento pokus.

55:55

Štefanka jen poslal puk k Rinnemu, ten v pohodě sklepává na spoluhráče.

56:14

Bartovičův průnik vedl k bekhendovému pokusu z ostrého úhlu.

57:44

Finský bek Kukkonen zahrál na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje k Rinnemu.

59:00

Hraje se poslední minuta třetí třetiny. V posledních desítkách vteřin marně čekáme na střelecký pokus.

59:24

Protiútok dua Pavlikovský - Nagy k ohrožení Rinneho nevede.

59:50

Ke střele se ještě dostal Radivojevič.

60:00

O vítězi zápasu rozhodne až prodloužení, popřípadě nájezdy. Slováci přidávají do své osmifinálové sbírky druhý bod. Finové jich mají už sedm.

60:46

První z pěti nastavených minut zaznamenala střelu Ladislava Nagye, Rinne ale zasahovat nemusel.

61:23

Kukkonen krouží za vlastní brankou. Finové se nikam neženou.

62:55

Sekerův průnik podél pravého mantinelu vedl k bekhendovému zakončení.

62:54

Nummelin hledal Hagmana, ale ten byl obsazený a kotouč k němu nedoletěl.

63:39

Sami Kapanen (Finsko) vstřelil branku (4. gól na mistrovství), asistence Jarkko Immonen a Janne Niskala. Stav zápasu Finsko - Slovensko 2:1
Sami Kapanen se pasoval na muže zápasu. Ve spolupráci se slovenským bekem Valábikem dotlačil puk z brankoviště za Haláka.

60:00

Finové získávají vítězství 2:1 nad Slovenskem a s ním i další bod do osmifinálové tabulky.

26. května 2022 19:20Finsko-Slovensko 4:2
18. února 2022 5:10Finsko-Slovensko 2:0
10. února 2022 9:40Finsko-Slovensko 6:2
11. května 2019 20:15Slovensko-Finsko 2:4
15. května 2016 19:15Slovensko-Finsko 0:5
9. května 2015 16:15Finsko-Slovensko 3:0
16. května 2013 17:30Finsko-Slovensko 4:3
4. května 2013 19:15Finsko-Slovensko 2:0