V zápase tradičních rivalů se bude Sparta snažit napravit matný dojem z posledních kol. Čeká ji nezvypytatelné Kladno, které dovede porazit Pardubice 6:0, ale taky prohrát s Vítkovicemi 0:7. Venku se ale Paterově týmu nedaří, z pěti pokusů vyhrál jen jednou na nájezdy.

0:01

Hala je zatím poloprázdná, na Kladno je zvědavo zhruba 4500 diváků.

1:14

Sparta začala aktivně, Gulaši se tlačil před Kopřivu, ale utekl mu puk.

Rozhodčí: Stricker (SUI), Šindler (CZE) - Blümel (CZE), Barvíř (CZE)
Počet diváků: 6 464

2:01

První střelu na Cháberu vyslal Bílek, domácí gólman vyrazil.

3:42

Petr Ton (Sparta) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Ondřej Kratěna. Stav zápasu Sparta - Kladno 1:0
Kratěna si najel do pásma po pravé straně, zasekl u mantinelu a počkal si na najíždějícího Tona, jemuž poslal křížný pas ke druhé tyčce. Špatně hlídaný Ton jen v pohodě zasunul puk do prázdné branky.

5:43

Jiří Vykoukal (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Petr Ton a David Výborný. Stav zápasu Sparta - Kladno 2:0
Střelec domácích Ton tentokrát pouze nahrával, jeho povedenou přihrávku usměrnil za záda brankáře Kladna tvrdou střelou obránce Vykoukal.

7:37

Tomáš Netík (Sparta) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Jaroslav Hlinka a David Výborný. Stav zápasu Sparta - Kladno 3:0
Sparta zvyšuje na 3:0, útočník domácích se dokázal bekhendovou dorážkou z prostoru mezi kruhy prosadit a brankář Kladna Kopřiva mohl jen smutně odpálit kotouč na mantinel.

9:33

Domácí se dostali do přečíslení 2 na 1, Kratěna zakončoval, ale puk mu přeskočil čepel hole.

10:20

Netík se řítil na branku Kladna křižován Kamešem, ale prosadit se nedokázal.

11:09

Vyloučen hráč Martin Ručinský (Sparta), 2 min. za Podražení
Ručinský podrazil ve vlastním obranném pásmu Čurillu, Kladno si zahraje přesilovku.

13:09

Sparta se ubránila, i když hosté zejména v první polovině přesilovky zle zatápěli. Nebezpečná Kaberleho střela do chumlu těl před brankou nakonec skončila v brankářově náruči.

14:42

Martin Frolík (Kladno) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Vítězslav Bílek. Stav zápasu Sparta - Kladno 3:1
Kladno se po katastrofálním začátku snaží dostat do zápasu. Frolík dostal puk na hranici brankoviště a zblízka prostřelil padajícího Cháberu.

16:30

Jakub Langhammer (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Martin Látal. Stav zápasu Sparta - Kladno 4:1
Po bleskové akci Sparta zvyšuje vedení, Látal poslal přesnou přihrávku na modrou čáru a Langhammer se trefil k pravé tyčce Kopřivovy branky.

18:59

Po ojedinělém brejku Kladna pálil Patera z kruhu, Chábera ale lapačkou jeho střelu vyrazil.

20:00

Omlouváme se za nedostatky v on-line přenosu způsobené technickými potížemi s připojením během první třetiny.

20:00

Po první třetině se zdá, že je zápas téměř rozhodnutý. Oba týmy dobře bruslí a hodně střílejí, oba gólmani mají připsaných už 14 zásahů. Sparta ale šance skvěle využívá. Během první části se hala slušně zaplnila, přítomno je 6381 diváků.

20:37

Paterova lajna se snaží dobýt domácí branku. Patera nechal puk Procházkovi do tandemu, tomu ale proklouzl mezi bruslemi.

21:10

Kladno ve druhé třetině aktivně napadá a Sparta s tím má problémy. Chábera řešil už dvě tvrdé střely, naposledy ho prověřil Toman.

22:17

Vyloučen hráč Jan Eberle (Kladno), 2 min. za Nedovolené bránění
Sparta si zahraje přesilovku, ohrožovat přitom bude druhého gólmana Kladna. Kopřiva sedí na střídačce, místo něj nastoupil do brankoviště Cikánek.

24:17

Spartě se přesilovka vůbec nepovedla, Kladno se v pohodě ubránilo.

25:11

Vyloučen hráč Karel Hromas (Sparta), 2 min. za Podražení
Kladno bude mít šanci korigovat skóre v přesilovce.

27:11

I Sparta se bez větších potíží unránila. Kaberle marně rozvážel puky, hosté se do pásma dostali až v poslední půlminutě. Jedinou střelu na Cháberu vyslal Toman.

27:34

Do útoku se pustila Sparta, Langhammer vyslal na Cikánka jedovatý příklep. Gólman skryl puk v lapačce.

29:00

Hra je teď rozháraná a plná nepřesností, útoky modrých i bílých tak končí už ve středním pásmu.

30:02

Vyloučen hráč Jan Dlouhý I (Kladno), 2 min. za Hákování
Brošův útok zmáčkl Kladno v pásmu, do šance se dral Kratěna, který ještě v pádu zakončoval po ledě. Před tím jej totiž fauloval Dlouhý a Sparta si tak zahraje další přesilovku.

30:34

V oslabení se dostal do brejku obránce Kameš. Tísněný ale nekontroloval puk a místo šance jen zboural branku Sparty.

32:34

Po obrovské chybě při střídání hostů se řítili tři sparťané na jediného kladenského obránce. Hlinka sám před Cikánkem neuspěl a gólman pochytal i následné dorážky. Zbytek přesilovky pak Kladno přečkalo bez úhony.

33:40

Sparta v pohodě kontroluje hru a drží hosty v pásmu. K odraženému puku se dostal před volnou brankou u tyčky osamocený Kratěna, skákající kotouč ale viděl na poslední chvíli a promáchl.

34:32

Vyloučen hráč Jan Dlouhý I (Kladno), 2 min. za Nedovolené bránění
Brejk Sparty zastavil nedovoleně Dlouhý, který po čtyřech minutách znovu usedne na trestnou lavici.

36:32

Kladno je v plném počtu. Sparta se sice nadlouho usadila v pásmu, ale dobře bránící kladenská čtyřka zblokovala střely Hanzlíka, Macholdy i Langhammra.

37:10

Jakub Langhammer (Sparta) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Jaroslav Hlinka. Stav zápasu Sparta - Kladno 5:1
Langhammer vypálil z úhlu, Cikánek puk vyrazil, jenže dojíždějící hostující bek ho srazil zpět do kladenské branky.

38:05

Vyloučen hráč Jan Eberle (Kladno), 5+20 min. za Bodnutí špičkou hole
Frustrovaný Eberle si ostře vyšlápl na Hromase, u mantinelu ho bodl špičkou hole a rozhodčí ho rovnou poslali do kabin. Sparta bude mít pětiminutovou přesilovku.

39:20

Netík se řítil před branku, ale v poslední chvíli mu puk utekl.

40:00

Sparta v pohodě kontroluje vývoj utkání, dobrým pohybem a spoustou přesilovek drží často soupeře v pásmu. O marnosti Kladna ve druhé třetině svědčí počet zásahů Chábery: 3.

40:50

Nápor Sparty, která ještě dohrává pětiminutovou přesilovku, pokračuje. Černoškův nebezpečný pokus Cikánek vyrazil.

41:05

Jiří Vykoukal (Sparta) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Tomáš Netík a Jakub Langhammer. Stav zápasu Sparta - Kladno 6:1
Vykoukal dostal křížnou žabku od Netíka a z levého kruhu vypálil bez přípravy golfovým úderem. Přesouvající se Cikánek na ejho ránu nedosáhl. Přesilovka Sparty pokračuje.

43:00

Vyloučen hráč Milan Toman (Kladno), 2 min. za Držení protihráče
Sparta si velmi krátce zahraje v pěti proti třem. Za pět vteřin ale bude Kladno ve čtyřech.

43:05

Kladno je ve čtyřech, ale nápor Sparty pokračuje. Domácí budou mít ještě minutu a 55 vteřin přesilovku.

44:22

Kalla našel kolmicí Frolíka, který na modré přebral puk a řítil se sám na Cháberu. Volil střelu zápětím, ale podruhé v zápase ho už nepřelstil.

45:00

Kladno je po dlouhé době v pěti.

45:21

Patera dostal přihrávku do brejku a zleva najížděl na Cháberu. neměl ale rychlost a tak se snažil zaseknout a najít spoluhráče, ovšem nepřesně.

45:43

Na střídačce Kladna se objevil Martin Procházka převlečený do civilu. Zřejmě kvůli zranění odstoupil už v průběhu druhé třetiny.

46:42

Stanislav Hudec (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jakub Koreis a Karel Hromas. Stav zápasu Sparta - Kladno 7:1
Sparta si na ledě dělá, co chce. Po půlminutovém náporu nahodil puk na branku Hudec a kotouč se už podruhé odrazil od kladenského obránce do sítě.

47:15

Vyloučen hráč David Výborný (Sparta), 2 min. za Držení protihráče
Domácí kapitán fauloval v útočném pásmu, Kladno si oddechne v přesilovce

47:43

Sparta měla šanci v oslabení. Hlinka vyvezl puk a v brejku dvou na jednoho ho nahrával skvěle bruslícímu Netíkovi. Ten ale sám u tyčky promáchl.

49:15

Kladno sehrálo přesilovku stejně tragicky, jako většinu zápasu. Chábera v brance Sparty vůbec nemusel zasahovat.

50:42

Ojedinělou šanci Kladna měli Patera s Divišem, kteří se natřikrát snažili dopravit skákající puk za brankovou čáru. Ani jeden z nich ho ale netrefil.

51:28

Vyloučen hráč Marek Trončinský (Kladno), 2 min. za Hákování
Trojice Výborný, Hlinka, Netík rozehrála krásnou kombinaci, an jejímž konci se ocitl s pukem před brankou Hlinka. Toho ale zahákoval Trončinský, Sparta si zahraje přesilovku.

53:38

V pohodě hrající hokejisté Sparty si bleskově vyměňovali puk v útočném pásmu, až to vyústilo ve střelu Ručinského do odktyré branky. Puk ale šel nakonec těsně vedle. Kladno je v pěti.

54:58

Martin Ručinský (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jakub Langhammer a Karel Hromas. Stav zápasu Sparta - Kladno 8:1
Veterán Ručinský vykoupal kličkou mladíka Frolíka a poté, co se ho zbavil, zasunul puk bekhendem po ledě do branky.

56:39

Kladenští hokejisté si dnes na ledě vůbec nerozumějí. Na modré čáře se srazili Patera s Mudrochem, který se dlouho zvedal z ledu.

58:00

Zápas už se jen dohrává, sparťané jsou sice při chuti a létají po ledě, ale do mlýnice před branku se jim už moc nechce a jejich útoky tak končí v rozích. V držení puku by ale ve třetí třetině měli víc než 70%.

59:10

Tesla Arena je na nohou, diváci vestoje vytleskávají domácí tým. I zhruba třicítka kladenských příznicvů vydržela na tribuně.

4. února 2024 16:00Sparta-Kladno 5:3
26. prosince 2023 17:00Sparta-Kladno 5:3
3. listopadu 2023 18:00Kladno-Sparta 2:3
24. září 2023 16:00Kladno-Sparta 1:7
24. února 2023 18:00Kladno-Sparta 3:4
8. ledna 2023 16:00Sparta-Kladno 4:0
27. listopadu 2022 16:00Sparta-Kladno 5:1
14. října 2022 18:00Kladno-Sparta 2:5