Před začátkem utkání uctili hráči i diváci památku legendy slávistického fotbalu Františka Veselého, který zemřel ze čtvrtka na pátek, minutou ticha.

0:27

V O2 areně jsou hodně prořídlé tribuny. Diváci sledují první akci Slavie, Hruškovi při ní ujel puk až k Šindelářovi.

1:25

První vítkovické pokusy o založení útoku se tříští o obranu domácích na modré.

Strapáč

Rozhodčí: Hradil (CZE), Šindler (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 4 973

2:05

Po chybě v domácí rozehrávce přišla první šance Vítkovic. Mezi kruhy pálil Kvapil, trefil ale jen brankáře Nerudu do prsou.

2:56

Doležal najížděl zprava a pálil z kruhu, ale mířil mimo.

3:43

Aktivní Doležal vybojoval pásmo a připravil šanci Hruškovi. Po něm dorážel i Beránek, Šindelář byl ale pozorný.

5:02

Jiří Burger (Vítkovice) vstřelil branku (12. gól v sezóně), asistence Petr Hubáček. Stav zápasu Slavia - Vítkovice 0:1
Po nenápadné akci vedou hosté. Hubáček vjhel do pásma a jeho střelu srazil jeden z obránců k Burgrovi, jenž poslal puk k pravé tyčce Nerudovy branky.

6:13

Po zakázaném uvolnění přichází komerční pauza. Atmosféra zápasu se hodí do poklidného nedělního odpoledne, v obří O2 Areně je plná sotva čtvrtina sedadel.

6:28

Petr Hubáček (Vítkovice) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Marek Malík a Vladimír Sičák. Stav zápasu Slavia - Vítkovice 0:2
Ve středním pásmu přebral puk Hubáček, najel za modrou a zápěstím zdálky překvapil Nerudu.

6:29

Neruda přenechal místo v brance náhradníkovi Furchovi.

8:04

Nabuzené Vítkovice zatlačily domácí tým do pásma. Opaření slávisté vyhazují na zakázané uvolnění.

8:43

Slávisté se nemohou dostat do tempa. Hosté v pohodě kontrolují střední pásmo a nikam se neženou.

10:00

Hra se stále častěji stěhuje do slávistického pásma. Dobře bruslící a napadající hosté ovšem hrají především v rozích.

11:43

Po delší době se do útočného pásma dostali slávisté. Drtina ale z kruhu trefil jen Malíka a Vondrka od modré pálil mimo.

13:15

Slavia se probrala a stále častěji se tlačí dopředu. Sloboda trefil Šindeláře do betonu, Červenka mířil z pozice mezi kruhy těsně vedle.

14:04

Hezká akce Slavie skončila u Vondrky, který si položil napadajícího útočníka, objel ho a dostal se zprava až před branku, bekhendem ale mířil vedle.

15:02

Po delší době se do pásma dostali hosté. Štefanka zakličkoval na modré, ale pak ztratil rychlost a tak jen nahodil puk na Furcha.

15:15

Kůrka dostal přihrávku na modrou, vjel do pásma a tvrdě vypálil. Trefil ale jen připraveného gólmana Vítkovic.

15:54

Slavia definitivně přebrala iniciativu, hosté jen obloučky vyhazují puky z pásma.

16:13

Červenka dostal před branku přihrávku od zadního mantinelu, ve velké šanci ale těsně minul.

17:55

Opět zničehonic se urodila slušná šance hostů. Stehlík na modré zachytil puk a nahodil ho před branku, tam jej tečoval Štefanka a Furch v posledních chvíli vytěsnil kotouč ramenem nad branku.

18:33

Tomáš Kůrka (Slavia) vstřelil branku (10. gól v sezóně), asistence Roman Červenka. Stav zápasu Slavia - Vítkovice 1:2
Napadající Červenka v rohu povalil Stehlíka a nahrál úplně volnému Kůrkovi, který nedal Šindelářovi šanci.

19:02

Aktivní Červenka projel s pukem celým pásmem hostů, jeho bekhend ale mířil mimo.

20:43

Vyloučen hráč Jiří Vašíček (Slavia), 2 min. za Držení protihráče
První přesilovka zápasu přišla až na začátku druhé části, zahrají si ji Vítkovice.

22:13

Vyloučen hráč Juraj Štefanka (Vítkovice), 2 min. za Hákování
Vítkovicícm se přesilovka vůbec nepovedla, navíc fauloval Štefanka a bude se tak hrát 4 na 4.

22:43

Slávisté jsou v pěti a začíná jejich minutu a půl dlouhá početní výhoda.

24:13

Vítkovičtí jsou v plném počtu. V přesilovce měl jedinou šanci Červenka, s pukem se ale dostal do moc ostrého úhlu a připraveného Šindeláře neprostřelil.

26:02

Oba týmy teď jen jednoduše nahazují puky na gólmany nebo do rohu a snaží se dojíždět. Obránci ale fungují bezchybně a tak se hraje dlouho bez šancí.

26:43

Nepříliš zajímavý hokej zatím nabízí druhá třetina. Další jednoduché odehrání puku končí vítkovickým zakázaným uvolněním.

26:50

V rychlém sledu následuje další icing.

27:07

Třetí zakázané uvolnění Vítkovic během půl minuty.

27:52

Zakázaným uvolněním záhy kontruje i Slavia.

28:21

Po ospalé minutě měla Slavia velmi blízko ke gólu. Červenka našel šikovně Sklenáře, ten střílel mezi kruhy a Šindelář stačil jen škrtnout ramenem puk, jenž tak proletěl těsně vedle tyčky.

30:12

Puk se odrazil mezi kruhy k Vondrkovi, jenž ho bez přpravy napálil a trefil horní tyčku vítkovické branky.

30:41

Vyloučen hráč Roman Červenka (Slavia), 2 min. za Vysoká hůl
Po dvou velkých šancí Slavie si hosté oddechnou v přesilovce. Vyloučen je Červenka.

31:42

Až po minutě se hosté dostali do pásma pásma. Burger nabil Sičákovi na modré, s jeho ránou měl Furch problémy, ale nakonec puk zkrotil.

32:42

Slavia je v plném počtu.

32:53

Lukáš Klimek (Vítkovice) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Jiří Burger. Stav zápasu Slavia - Vítkovice 1:3
Hosté využili pokračujícího tlaku po povedené přesilovce. Klimek vydoloval puk pod nohama dvou slávistických obránců, najel si před branku a parádně položil Furcha na led, objel ho a poslal puk do prázdné sítě.

34:09

Slavia se tlačí dopředu ve snaze upravit nepříznivé skóre, ale hosté jednoduše vyhazují puky a dobře hlídají modrou čáru.

34:50

Lukáš Havel (Slavia) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Michal Vondrka a Petr Kadlec. Stav zápasu Slavia - Vítkovice 2:3
Slavia se dostala do brejku, Vondrka volil v přečíslení tvrdou střelu z levého kruhu. Šindelář puk vyrazil a Havel ho v pohodě doklepl do branky.

35:37

Vyloučen hráč Vladimír Sičák (Vítkovice), 2 min. za Držení protihráče
Slavia si navíc zahraje přesilovku.

37:37

Vítkovice se ubránily, i když Slavia sehrála přesilovku slušně. Střílela ale většinou vedle.

38:32

Vyloučen hráč Petr Kadlec (Slavia), 2 min. za Nedovolené bránění
Přesilovku si zahrají prozměnu hosté.

39:30

Hosté hrají přesilovku dobře, celou dobu jsou nastěhováni před Furchem. Jedinou střelu ovšem na gólmana vyslal Jurečka, puk skončil ve Furchově lapačce.

40:00

Nudnou úvodní desetiminutovku odzvonilo až Vondrkovo břevno v polovině druhé třetiny. Od té doby se hraje solidní hokej, Slavia neustále dotahuje náskok dobře bránících Vítkovic. Šindelář má zatím v zápase 12 zásahů, Furch 11 a Neruda odstoupil v první třetině po dvou gólech ze čtyř střel.

40:01

Hosté dohrávají zbytek přesilovky.

40:32

Slavia se v pohodě ubránila, Kadlec je na ledě.

42:01

Aktivní Kvapil točil slávistickopu obranu a nakonec se s pukem dostal až do situace dvou na jednoho, ale jeho přihrávka do šance Burgrovi skákala a skončila nakonec v rohu.

43:12

Znovu a znovu nepouští modrý obranný val slávisty do pásma.

44:17

Ve třetí části nejsou k vidění šance. Slávisté se snaží napadat, ale i když se dostanou do pásma, ztrácí puky v rozích.

45:05

Vyloučen hráč Lukáš Klimek (Vítkovice), 2 min. za Držení protihráče
Slavia bude mít šanci vyrovnat v přesilovce. Kapitán Beránek se dral do šance a přidržel ho Klimek.

45:23

Petr Hubáček (Vítkovice) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Jiří Burger a Marek Malík. Stav zápasu Slavia - Vítkovice 2:4
Hosté skórovali po bleskovém protiútoku v oslabení. Malík protlačil puk na Burgra, ten přebruslil do útočného pásma a tvrdě vypálil. Furch jen vyrazil na volného Hubáčka, jenž neměl problém skórovat.

46:48

Petr Kadlec (Slavia) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Pavel Kolařík a Josef Beránek. Stav zápasu Slavia - Vítkovice 3:4
Slavia bleskově odpovídá a využívá přesilovku. Kadlec se trefil od modré k levé tyči, Šindelář měl zakrytý výhled.

48:00

Hala se probudila a domácí se nadechují k mocnému náporu. Útočníci se tlačí před brankoviště a odražené puky dělají hostům hodně starostí. Šindelář ale odolalo a teď si oddechne při komerční přestávce.

48:15

Domácí se usadili v pásmu a střílí ze všech pozic. Naposledy to zkoušel Svoboda z úhlu.

48:35

Vladimír Růžička (Slavia) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Tomáš Žižka a Lukáš Havel. Stav zápasu Slavia - Vítkovice 4:4
Velký nápor Slavie hosté nevydrželi. Po Havlově nahození z rohu se puk odrazil k Žižkovi, ten ho napálil zpět do Šindeláře a vyražený kotouč dopravil do prázdné branky Růžička mladší.

49:36

Nápor Slavie pokračuje, hosté se zuby nehty ubránili a vyvezli puk.

50:49

Po delší době se ke střele dostali hosté, s Varaďovým pokusem si ale Furch v pohodě poradil.

52:30

Zápéas graduje, oba týmy teď létají po ledě. Kvůli nepřesným finálním přihrávkám ale nejsou k vidění velké šance.

53:49

Vondrka dobyl pásmo, na kruhu předvedl efektní otočklu, ale pak poslal puk bekhendem do horní sítě.

54:10

Beránek najížděl do pásma, ale od modré jen neslanou nemastnou střelou vyzkoušel pozornost Šindeláře. Zápas sleduje 4973 diváků.

56:14

Po jednom z nahození se slávisté vyrojili před Šindelářem a schylovalo se k hromadné potyčce, Beránek ale nakonec odjel a situaci tak uklidnil.

57:30

Červenka je teď na ledě ob střídání. Slavia se snaží rozhodnout před prodloužením, hosté teď raději jen pozorně brání.

58:18

Další akci domácích zakončoval Jelínek z pravého kruhu, Šindelář byl ale připravený.

59:00

Trenér Růžička v závěru točí jen Beránkův a Červenkův útok, několikrát se vhazovalo ve vítkovickém pásmu. Hosté se ale nakonec osvobodili.

59:32

Hubáček se prodíral do brejku, na modré ho povalil Kadlec, ale sudí nevylučují.

60:00

Slavii se nakonec povedlo vyrovnat, ve třetí třetině předvedla jasně nejlepší výkon. Na Šindeláře vyslala 13 střel, Furch na druhé straně zasahoval jen čtyřikrát.

Začalo prodloužení.

61:10

Slavia držela dlouho puk v pásmu, obránce Žižka se s ním dostal až za hostující branku, ale přihrávky na paty znemožnily efektivní zakončení.

62:23

Štefanka se dostal s pukem do rohu, Kadlec ho ale pohlídal. Do brejku se pak prodíral Voindrka, puk mu ale na modré utekl.

63:12

Od začátku prodloužení se hrálo bez přerušení, ale taky bez šancí. Hru přerušila až vysoká hůl slávistů. Vítkovický trenér Hadamczik si následně vzal oddechový čas.

63:16

Po vyhrané buly pálil Sičák, Furch puk vyrazil betonem.

64:01

Drtina nahodil puk z vlastního pásma do lapačky Šindeláře a slávisté se pak usadili na chvíli v pásmu, šanci ale nevytvořili.

64:32

Doležal se projel s pukem až k Šindelářovi, ale tam mu kotouč odskočil.

64:59

Prodloužení se odehrálo bez většího vzruchu, oba gólmani zasahovali jen jednou.

Skončilo prodloužení.

Začaly samostatné nájezdy.

0:0

Viktor Ujčík (Vítkovice) nájezd neproměnil.

Ujčík mířil mezi betony, Furch hokejkou puk odrazil.

0:0

Roman Červenka (Slavia) nájezd neproměnil.

Do branky vítkovic se postavil náhradník Vošvrda. Červenka na něj zkusil bekhendový blafák, ale místo odkryté branky trefil jen tyčku. Pro jistotu se prohlíží video.

0:0

Petr Hubáček (Vítkovice) nájezd neproměnil.

Hubáček volil střelu, netrefil ovšem branku.

1:0

Vladimír Růžička (Slavia) nájezd proměnil (4. gól v sezóně) .

Růžička najel pomalu do pásma, předvedl svou klasickou "míchačku" bez puku a pak ho poslal k tyči.

1:0

Jiří Burger (Vítkovice) nájezd neproměnil.

Burger zkoušel bekhendový blafák, Furch ale puk vytěsnil. Slavia v nájezdech vítězí opět díky Růžičkovi mladšímu.

11. února 2015 17:00Vítkovice-Slavia 7:5
28. prosince 2014 15:00Slavia-Vítkovice 4:3N
12. listopadu 2014 17:00Vítkovice-Slavia 3:2
30. září 2014 18:15Slavia-Vítkovice 4:2
20. února 2014 17:00Vítkovice-Slavia 3:2P
15. prosince 2013 15:00Slavia-Vítkovice 1:2N
3. listopadu 2013 17:00Vítkovice-Slavia 4:2
24. září 2013 18:15Slavia-Vítkovice 2:1