0:02

Začíná zápas mezi domácí Kometou Brno a obhájcem titulu z Karlových Varů. Oba týmy zatím zaostávají za očekáváním svých fanoušků a jistě si budou chtít svou bilanci zlepšit. Můžeme se tedy těšit na zajímavé a bojovné utkání.

0:40

Kometa vstoupila do zápasu s chutí, Dopitův útok se dostal hned do útočného pásma, ale Mensator neměl moc práce, Vary se ubránily.

1:29

Vyloučen hráč Ján Mucha (K. Vary), 2 min. za Hákování
Dlouhý se dostal za obránce Muchu a ten jej zahákoval - 2 minuty.

Rozhodčí: Husička (CZE), Pešina (CZE) - Čech (CZE), Poruba (CZE)
Počet diváků: 7 057

1:47

Karlovy Vary vyhodily puk z pásma a Kometa to bude zkoušet ze středního pásma znovu.

2:35

Kapitán Zubíček střílel od modré, Mensator byl pozorný.

2:59

Velký závar před Mensatorem, Zubíček střílel třikrát od modré, Huml se snažil tečovat, stav je však stále 0:0.

3:10

Vyloučen hráč Pavel Zubíček (Kometa), 2 min. za Faul loktem
Zubíček neuspěl a naopak si vyšlápl ostře na Pletku a bude se hrát chvíli 4 na 4.

3:56

Němec chyboval na modré čáře, jeho přihrávku zachytil Erat a KOmeta se osvobozuje vyhozením do středního pásma.

4:31

A Karkovy Vary mají problém se dostat zpět do útočného pásma, přihrávka na Marka Melenovského nebyla přesná a je to zakázané uvolnění Becherovky.

5:02

Kometa předvedla velmi důraznou hru v obranném pásmu, nedávná vítkovická posila Varaďa skolil svého soupeře Hájka u mantinelu a rozhodčí raději přerušili hru.

5:10

Kometa v plném počtu, Karlovy Vary svou početní výhodu neproměnily, stejně jako předtím domácí Kometa, stav je tak stále bezbrankový.

5:50

Domácí obránce Richter v dalším ostrém souboji těžce sbírá dech, faul to však nebyl a tak se pouze přerušuje hra.

6:17

Vyloučen hráč Atvars Tribuncovs (K. Vary), 2 min. za Hrubost
Zkušený lotyšský bek Tribuncovs dostává dvě minuty - Kometu čeká druhá přesilovka.

7:20

Přesilová hra domácích zatím bez větší šance, ještě zbývá jedna minuta početní převahy.

7:40

Brněnský signál opět na Zubíčka na modré, jeho střela míjí branku Mensatora.

8:17

Tribuncovs na ledě, Vary v plném počtu, Brno velkou šanci nemělo.

8:40

Vyloučen hráč Jaroslav Kristek (K. Vary), 2 min. za Sekání
Další vyloučení Varů, tentokrát Kristek za sekání protihráče.

9:20

Mojžíš z modré nahazoval puk před branku, tam však nikdo nestínil ani netečoval a Mensator rychle vytřepal kotouč z lapačky, Vary vyhazují do středního pásma.

10:10

Opět z modré čáry, tentokrát to zkoušel Bičánek, ale bylo to znovu jen lehké nahození, se kterým před brankou nemohl dělat nic ani nepříjemný a dotěrný Varaďa.

10:40

Ani ve třetí početní výhodě Kometa neskóruje a Karlovy Vary by měly uklidnit hru. Tři vyloučení za necelých deset minut je dost.

11:47

Obrana Varů chybovala, zpoza branky vyjížděl Ludvík a z otočky vystřelil, Mensator se ale přemístil k tyči a puk za svá záda nepustil.

12:29

Vyloučen hráč Václav Skuhravý (K. Vary), 2 min. za Hrubost
Zbytečné vyloučení Skuhravého, Mojžíš jej připravil o kotouč a Skuhravý svého soupeře zezadu udeřil do hlavy. Další dvě minuty pro hosty.

13:45

Brno opět bez střelby a velkých šanci v přesilovce.

13:57

Varaďa se nemohl dívat na špatný přechod do pásma a tak to zkusil sám a po individuální akci vystřelil z dálky na Mensatora, ten s jistotou vyráží do volného prostoru.

14:14

Nejvíce střílí v přesilovkách Zubíček, tentokrát opět od modré vyprášil vyrážečku Mensatora.

14:29

Konec přesilové hry, Skuhravý na ledě.

15:05

Vyloučen hráč Pavel Mojžíš (Kometa), 2 min. za Hákování
Poměr vyloučených se trošku upraví, hákuje Mojžíš a přesilovku si nyní vyzkouší Energie.

15:53

Jaroslav Kristek (K. Vary) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Roman Prošek a Marek Melenovský. Stav zápasu Kometa - K. Vary 0:1
Z ničeho nic vedou hosté, Pletka pustil kotouč na modrou, tam pálil Prošek a před branou tečoval nad lapačku Hoviho Kristek.

16:45

Kometa chce vyrovnat, Huml se hnal po pravém křídle, dostal se z úhlu, ale přesto vystřelil. Mensator trošku podcenil jeho střelu, ale ta se nakonec odrazila od jeho výstroje před branku, kde se jej zmocnili hokejisté Varů.

16:51

A hned z protiútoku se dostali Kristek s Kuběnou na jediného obránce Komety, Kristek ideálně uvolnil Kuběnu, který byl sám před Hovim, ale šance se zalekl a puk mu přeskočil hokejku.

19:10

Zcela volný Dej před Hovim, ale opět chyběl klid v koncovce.

19:50

Karlovy Vary hrají závěr třetiny v tlaku, Brno je trošku otřeseno vývojem zápasu a Skladaný s Hluchým ještě rychlou výměnou pozicí dělali problémy domácím obráncům.

20:43

Kometa stejně jako do první třetiny, tak i do druhé vstoupila útočnou akcí a usazením se v útočném pásmu, ovšem pořád chybí finální nahrávka nebo důraz před brankou.

21:30

Na Brně je vidět snaha, ale Karlovy Vary si drží své pozice v obranném pásmu a Brno neví, jak se prosadit.

23:00

Dlouhý souboj ve středním pásmu u mantinelu o puk dává obrázek o dosavadní úrovni zápasu. Žádné velké šanci ani krásné akce k vidění nejsou.

23:56

Tribuncovs se zapomněl v útočném pásmu a Kometa tak měla šanci se dostat rychlým protiútokem do šance, Ludvík se snažil ohrozit Mensatora, ale v poslední chvíli byl tvrdým zákrokem sražen, vylučovat se nebude.

25:27

Chyba Mojžíše na modré a hosté šli tři na dva, vyřešili to velmi dobře a Zucker uvolnil Pletku tak, že se dostal tváří v tvář Hovimu, ten jej však vychytal a udržel šance Brna v zápase!

26:18

Zaťovič v další šanci po vyhraném buly Kuběny, finský brankář se vsetínskými zkušenostmi opět zachránil domácí tým.

27:06

Nebezpečná dvojice Kumstát-Skuhravý se dostávala do útočného pásma, ale střela druhého jmenovaného byla lahůdkou pro lapačku Hoviho.

28:26

Vyloučen hráč Jaroslav Koma (Kometa), 2 min. za Krosček
Marek Melenovský svou vypracovanou postavou nadělal Komovi velké problémy a ten si pomohl pouze faulem. Za krosček bude zpytovat svědomí na trestné lavici.

28:45

Vyloučen hráč Ondřej Němec (K. Vary), 2 min. za Podražení
Němec podrazil domácího útočníka a počet hráčů na ledě se vyrovná.

28:50

Mojžíš okamžitě po buly vypálil na Mensatora velmi tvrdě, puk se odrážel od betonů hostujícího gólmana, ale opět chyběl někdo před brankou na dorážku nebo teč.

30:26

Koma na ledě, 19 sekund domácích v pěti proti čtyřem.

30:45

Němec na ledě, hraje se pět na pět.

30:55

Kristek skvěle prošel přes oba obránce až před Hoviho, ale neměl už dost času a místa, aby zvedl kotouč nad Hoviho beton, ten výborně lapil.

32:50

Radek Procházka našel Dlouhého před brankou, ten neměl dost prostoru pro dorážku, přesto konečně dobrá práce domácího útočníka v předbrankovém prostoru.

33:24

Skladaný se dostal z levého křídla do velmi dobré pozice, v ryhclosti se snažil dostat kotouč přes Hoviho beton, ten chytá velmi jistě.

34:00

Tuhý boj pokračuje, Vary působí hokejověji, ale Sasu Hovi v několika šancích Karlových Varů drží akcie domácí Komety v tomto zápase.

36:00

Brabenec byl mnohem pomalejší v souboji za volným kotoučem, než byl Rastislav Dej a ten šikovně hledal spoluhráče před brankou. Naštěstí pro Kometu však kotouč skákal a přeskočil hokejku jeho spoluhráče.

36:50

Superšance Varadi, který byl dlouhou dobu sám před Mensatorem, snažil se otočit čelem k brance, ale než se mu to podařilo, stačil se Kumstát vrátit a znemožnil mu střelu.

38:18

Zucker našel Melenovského před brankou, ten příklepem rychle střílel, ale Hovi chytil a s Varaďou zalehli kotouč.

38:32

Šindel hledal Dlouhého před brankou, opět nebyla přihrávka úplně přesná a Dlouhý nebyl dostatečně dlouhý, aby na puk dosáhl.

39:30

To je neuvěřitelné, co dokáží domácí neproměnit! Už se to také stalo Jiřímu Dopitovi, nejzkušenějšímu hráči domácích. Téměř celá prázdná branka na něj zívala po chybě Němce, ale Dopita netrefil puk bekhendem a kotouč odjel mimo střelecký úhel!

40:50

Kumstát našel Košťála, který čekal na tu přihrávku a okamžitě mezi kruhy vystřelil, lapačka Hoviho ale byla pozorná.

41:11

Varaďa jen jemně tečoval před brankou, ale Mensator musel změnit směr pohybu, aby zamezil kotouči v cestě do branky.

41:58

Brno se snaží, Parýzek s Dlouhým a Zubíčkem kombinovali v útočném pásmu, nakonec končí puk v lapačce Mensatora. Ten drží stále čisté konto.

42:44

Kometa je o poznání aktivnější na začátku třetí třetiny, ale zatím se střílí z velké dálky, Novák ze středního pásma prověřil varského brankáře.

42:52

Mensator ucpal levou tyč proti Dopitovi a nepustil kotouč do branky proti důraznému útočníkovi.

42:59

Roman Erat (Kometa) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Jiří Dopita. Stav zápasu Kometa - K. Vary 1:1
Dopita získal puk po svém prohraném buly po chybě Proška, vystřelil bekhendem na Mensatora, ten vyrazil před branku, kde byl však Erat a ten srovnává na 1:1!

43:31

Václav Pletka (K. Vary) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence David Zucker a Marek Melenovský. Stav zápasu Kometa - K. Vary 1:2
radost domácích měla jepičí život! Zucker dnes hraje velmi dobře, našel volného Pletku před brankou a Hovi neměl šanci. Hosté opět vedou.

43:50

A Hovi musí opět zasahovat, před brankou byl Hluchý a Skladaný. Hovi má puk ve výstroji.

45:33

Zucker zpoza obránce vyzkoušel pozornost Hoviho z pravého křídla.

46:04

Brno mělo opět velkou šanci, kdyby ji dokázalo efektivně vyřešit. V situaci tři na jednoho Svoboda zbytečně přidržel puk a vyjel mimo střelecký úhel. Jeho pokus byl něco mezi špatnou střelou a ještě horší přihrávkou.

46:23

Vyloučen hráč Jakub Šindel (Kometa), 2 min. za Hákování
Rozhodčí si vybrali háček Šindela a Vary si zahrají v početní převaze.

46:40

Ovšem nezačínají přesilovku šťastně a píská se zakázané uvolnění.

47:09

Varaďa uvolnil Humla do středního pásma, ten projel až do útočného a v oslabení vyzkoušel pozornost Mensatora z levé strany.

47:53

Skuhravý hezky uvolnil Němce na modré a ten ohromnou bombou trefuje tyč!

48:23

Brno ustálo oslabení a může se vrhnout do útoku.

48:52

Ale naopak útočí hosté a Skladaný byl v další dobré pozici, Hovi jej pozičně dobře vytlačil a Skladaný přestřelil u levé tyčky.

50:00

Deset minut do konce třetí třetiny, Brno vlastní chybou na modré ztrácí útočné pásmo.

51:07

Brněnskou holomajznu přerušuje hra vysokou holí.

52:00

Brno předvádí, jak na různé způsoby nepřejít do útočného pásma kvůli postavení mimo hru.

53:11

Vary se nikam neženou, Brno není schopno něco vymyslet. Utkání má v současné chvíli asi prvoligovou úroveň. Diváci začínají pískat.

53:25

Brno je konečně v pásmu a Svoboda od levého mantinelu napřáhl, dobrou střelu však Mensator betony vyráží.

54:10

Brňané přechází do pásma tak, že se sráží vzájemně na útočné modré.

55:17

Vyloučen hráč Rastislav Dej (K. Vary), 2 min. za Podražení
Přece jen šance pro domácí, Dej podrazil nohou Erata a Brno bude hrát přesilovou hru.

55:43

Dopita je mozkem přesilovky, kombinuje převážně s Novákem, ale žádná větší šance z toho není, buly před Mensatorem.

55:50

Vary vyhazují, Brno ve středním pásmu.

56:51

Zubíček projel do pásma a sám vystřelil od modré, to byla největší "šance" domácích.

57:06

Vyloučen hráč Václav Varaďa (Kometa), 2 min. za Podražení
Akcie Komety klesají. Varaďa odchází za podražení na dvě minuty.

57:17

Vyloučen hráč Atvars Tribuncovs (K. Vary), 2 min. za Vysoká hůl
Lotyš odchází za faul Melenovského, ale rozhodčí to viděli jinak a vylučují Tribuncovse. Takže opět šance Komety rostou.

58:09

Mojžíšova střela od modré je zblokována.

58:20

Zakázané uvolnění karlovarských, buly před 51 v brance Varů.

58:25

Stále se hraje 4 na 4, Kometa zatím nechává Hoviho v brance.

58:29

Oddechový čas Brna, Hovi na střídačce, další buly před Mensatorem. 5/4 Brno.

58:46

Erat se vyháčkoval před levou tyč Mensatora, ale byl příliš blízko a po ledě si to Mensator pohlídal.

58:54

Buly v pásmu Komety, Hovi v brance.

59:06

Selingr ve středním pásmu, Hovi jede na střídačku.

59:17

Hraje se již klasická power-play 6/5.

59:39

Václav Varaďa (Kometa) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Radim Bičánek a Pavel Selingr. Stav zápasu Kometa - K. Vary 2:2
Brno silou vůle srovnalo! Bičánek vystřelil od modré a vítkovická posila Varaďa srovnává!

60:19

Brno vstoupilo s chutí do prodloužení, Dopita našel Nováka na modré, ten těsně minul.

60:45

Volný Huml na levém křídle napřáhl, ale o co více napřáhl, o to více minul pravou tyč klece Mensatora.

61:34

Dlouhý vykličkoval Němce, našel Zubíčka najetého ze středního pásma, tomu ale v rozhodující chvíli puk utekl z hole.

62:26

Dopita hezky prošel do pásma, ale jeho přihrávku zadovkou na modrou nikdo nepochopil.

63:06

Brno je v prodloužení mnohem lepší než Vary.

63:52

Kumstát jakoby nic projel s pukem do útočného pásma a pak švihem ryhle vystřelil, Hovimu puk vypadl, ale naštěstí pro Brno vedle pravé nohy, poté již měl malý Fin puk pod kontrolou.

64:34

Erat se cpal do šance přes Muchu, ten jej zkušeně nepustil.

0:0

Václav Pletka (K. Vary) nájezd neproměnil.

Pletka je prvním nájezdníkem, snažil se o střelu zápěstím a Hovi chytá lapačkou.

0:0

Jiří Dopita (Kometa) nájezd neproměnil.

Dopita se snažil mezi nohy Mensatorovi, ten ale byl pozorný.

0:0

Milan Hluchý (K. Vary) nájezd neproměnil.

Hluchý také střílel a trefil vyrážečku Hoviho.

1:0

Kamil Brabenec (Kometa) nájezd proměnil (3. gól v sezóně) .

Brabenec krásně naznačil střelu a zasunul bekhendem puk do prázdné branky. Parádní nájezd.

1:0

Jaroslav Kristek (K. Vary) nájezd neproměnil.

Kristek opět střílel a opět Hovi pozorný, dva body jdou do Brna, Hovi vychytal hostující střelce.

28. ledna 2024 17:00Kometa-K. Vary 5:1
20. prosince 2023 17:30K. Vary-Kometa 3:2P
29. října 2023 17:00Kometa-K. Vary 3:0
17. září 2023 15:30K. Vary-Kometa 4:0
22. ledna 2023 15:30K. Vary-Kometa 5:4
9. prosince 2022 18:00Kometa-K. Vary 2:3
23. října 2022 15:30K. Vary-Kometa 2:3N
15. září 2022 18:00Kometa-K. Vary 6:1