V dohrávce 27. kola se budou Pardubice snažit prolomit zlínské prokletí z první poloviny základní části. V prvním kole totiž moravský tým vyhrál v Pardubicích na nájezdy, ve 14. kole ve Zlíně uspěli domácí výhrou 4:2.

Zlínští byli téměř týden bez zápasu, naposledy hráli doma v pátek proti Slavii. Pardubice se potýkají s rozsáhlou marodkou, trenér Václav Sýkora nedal dohromady ani čtyři útoky. Chybějí klíčoví hráči: útočníci Sýkora, Špirko, Divíšek a brankář Hašek.

Přesto domácí útočí na špičku extraligové tabulky, na první Vítkovice jim chybějí přesně tři body. Pár minut před začátkem utkání druhého a čtvrtého týmu tabulky je hala překvapivě zaplněna sotva ze dvou třetin.

Čech

Rozhodčí: Homola (CZE), Jeřábek (CZE) - Kreuzer (CZE), Jindra (CZE)
Počet diváků: 7 954

1:03

Růžička si poprvé osahal puk, když řešil Balaštíkovo nahození ze středního pásma. Předtím se v pásmu krátce usadila nově sestavená první formace Pardubic, ale ke střele se nedostala.

1:42

Důras se křížem projel přes modrou a nechal puk do tandemu Lučkovi, jeho lehkou střelu Růžička vyrazil a Jillson puk zametl do bezpečí před dotírajícím Záhorovským.

2:38

Oba týmy se zatím jen zdálky oťukávají. Do pásma najel Kubiš a vyzkoušel Růžičku, tomu ale další z lehkých střel nemohla nadělat problémy.

3:22

Hosté jsou aktivnější, jejich čtvrtý útok dostal domácí pod tlak. Zlín z něj ale nic nevytěžil.

3:49

První možnost Pardubic měl Koukal, který dostal přihrávku z rohu do ideální pozice mezi kruhy. Zaklekl při střele berz přípravy, ale puk mu sjel z hole.

4:01

Domácí přidali, po závaru před zlínskou brankou letěl puk jen těsně vedle levé tyčky.

4:45

Vyloučen hráč Adam Pineault (Pardubice), 2 min. za Hrubost
Za Sedláčkovou brankou se schylovalo k bitce mezi Lučkou a Kanaďanem Pinealutem. Do strkanice se ale vmísili rozhodčí a oba soky odtrhli.

4:45

Vyloučen hráč Martin Lučka (Zlín), 2 min. za Hrubost
Jak Pineault, tak Lučka už zamířili na trestnou lavici.

4:56

Vyloučen hráč Libor Pivko (Pardubice), 2 min. za Hákování
Pivko fauloval při brejku hostů, Zlín bude hrát výhodnou přesilovku 4 na 3.

6:20

Balaštík málem dorážel do prázdné branky, v poslední chvíli mu do střely vložil hůl Píša. Pardubice pak dvakrát vyhodily.

6:45

Oba "rváči" jsou na ledě, pokračuje přesilovka Zlína 5 na 4.

6:56

Pivko je na ledě, Pardubice se ubránily. Kromě šance Balaštíka Zlín v přesilovce nic nepředvedl.

7:07

Vzápětí zahrál Zlín poněkolikáté nepříliš přesnou kombinaci, která opět skončila zakázaným uvolněním.

7:40

Vyloučen hráč Martin Záhorovský (Zlín), 2+2 min. za Faul kolenem
Na ledě se přiostřuje. Záhorovský dvakrát sestřelil na modré pardubického útočníka, podruhé za to byl vyloučen na 2+2 minuty. Poté se ještě na Záhorovského chtěli vrhnout domácí hráči, sudí situaci uklidnili.

8:06

Domácí přesilovku bleskově využili, ale sudí okamžitě ukazuje, že bude situaci konzultovat s videorozhodčím. Zřejmě jde o to, zda se puk nedostal do branky kopnutím nebo rukou.

8:06

Radovan Somík (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Jiří Cetkovský a Tomáš Zohorna. Stav zápasu Pardubice - Zlín 1:0
Kouč Venera ještě vehementně protestuje, ale sudí gól uznali. Somík si zřejmě puk, který mířil na hranici brankoviště, zpracoval rukou, a pak jej poslal hokejkou do sítě.

8:06

Zvláštní situace: sudí poté, co s ním akci konzultoval kouč Zlína, jel pro radu videorozhodčího znovu. Už podruhé tedy volá kvůli gólu, který již jednou uznal.

8:06

I napodruhé ovšem rozhodčí branku uznal, Pardubice vedou 1:0. Navíc bude ještě dvě minuty pokračovat jejich přesilovka, protože gólem se smazal jen první trest Záhorovského.

9:40

Druhá část dlouhé přesilovky se domácím nedaří, naopak přes půl minuty držel puk Zlín.

10:04

V závěru přesilovky krásně obešel na modré Zohorna obránce Bořutu a nahrál do šance Somíkovi. Ten podruhé Sedláčka zblízka neprostřelil. Poté, co domácí posléze dotírali před brankou, se do sebe znovu krátce pustili tři zlínští a tři pardubičtí hráči.

10:06

Během deseti minut bylo k vidění několik náznaků bitek. Sudí ale nevylučovali a tak je Zlín po návratu Záhorovského na led znovu v pěti.

11:20

Od gólu hrají Pardubičtí v pohodě. S jejich dobrým napadáním si Zlín neví rady.

12:01

Po delší době se hosté dostali do útočného pásma, Záhorovský však otestoval Růžičku jen z velkého úhlu.

13:23

Vlach se snažil rybičkou dosáhnout mezi kruhy na odražený puk, ale ten mu utekl.

13:44

Další akce domácích končí ofsajdem. Spíš než přesnými kombinacemi zatím utkání opývá tvrdými střety, nátlakovou hrou a častými ztrátami kotouče.

14:07

Balán nahazoval z úhlu před branku, Finsterle odražený puk ve vzduchu promáchl.

14:32

Další zakázané uvolnění, tentokrát na straně Pardubic.

15:02

Leška vyvážel puk z pásma, ale špatně došlápl a odkulhal na střídačku v bolestech. Zdálky to vypadalo, jako kdyby "brknul" o modrou čáru.

15:31

Sedláček řešil střelu od modré, bude se vhazovat po jeho levici.

15:41

Kouskalova střela z otočky byla zblokována do sítě za brankou. Další buly v pásmu Zlína.

16:26

Adam Pineault (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Libor Pivko. Stav zápasu Pardubice - Zlín 2:0
Druhý gól Pardubic začal u obětavého skoku Pivka, jímž dostal útočník puk z vlastního pásma. Ve střední třetině jej dojel Pineault, nabruslil si na levý kruh a z úhlu bekhendem překvapil Sedláčka.

16:26

Rozhodčí znovu nechali gól přezkoumat videem, tentokrát ale zřejmě nebude co řešit.

16:26

Branka je skutečně záhy uznána. Pardubice vedou 2:0 a Sedláček odjel ze zlínské branky. Na jeho místo se postavil náhradník Štůrala.

16:55

Pardubice vstřelily třetí gól. Ten už ale uznán nebude, padl zřejmě až po odpískání faulu domácích při výhodě Zlína.

16:55

Vyloučen hráč Václav Kočí (Pardubice), 2 min. za Vysoká hůl
Domácí ani neprotestovali, Štůrala totiž před gólem už opouštěl branku, aby Zlín mohl hrát v šesti. Teď bude mít dvě minuty možnost snížit v přesilovce.

18:18

Zlínu se podařilo zamknout Pardubice v pásmu, brankáře Růžičku ale neohrozili a po nepřesné střele Hamrlíka vyhodil puk Jillson.

18:55

Domácí se bez větších potíží ubránili.

19:15

Zlínu chybí čstější a hlavně tvrdší střelba. Růžička opět jako bonbónek zabalil puk po lehkém nahození od modré do lapačky.

19:34

Vyloučen hráč Pavel Kubiš (Zlín), 2 min. za Nedovolené bránění
Přesilovku si zahrají Pardubice. Při vyloučení Kubiše fanoušci posměšně skandují: "Video, video..."

19:59

V první třetině už tuto přesilovku Pardubice nevyužijí.

20:00

První třetinu zakončil další náznak hromadné šarvátky před zlínskou brankou. Rozhodčí to ponechali bez vyloučení.

20:00

Zápas je zatím spíš než pohlednými hokejovými akcemi zajímavý jen tvrdými střety, množstvím šarvátek a góly, které si sudí museli naněkolikrát nechat posvětit u videa. Zlín působí podrážděně a zatím si prakticky nevypracoval čistou gólovou šanci.

20:01

Domácí budou ještě minutu a půl dohrávat přesilovku.

20:39

Pardubice zamkly soupeře, Píšova střela ale končí v lapačce Štůraly.

20:46

I Havíř z druhé strany pálil jen do gólmana.

21:34

Zlín se ubránil. V oslabení se navíc dostal do brejku, ale v poslední chvíli Lučkovi puk sklouzl z čepele.

23:13

Tomáš Linhart (Zlín) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Petr Leška a Martin Hamrlík. Stav zápasu Pardubice - Zlín 2:1
Leškův útok dobře napadal a dostal domácí pod tlak. V signalizované výhodě využil šestého hráče v poli, když Hamrlík nahodil téměř ztracený puk s tečí Lešky na zadní mantinel. Od něj se puk odrazil ke druhé tyčce, kam sjel volný Linhart a dopravil jej do odkryté branky.

25:00

Zlín je rázem lepším týmem. Drží puk a tlačí se dopředu. Další nahození od mantinelu teď prolétlo kolem branky Pardubic.

25:36

Hezká akce Koukala, jenž najel s pukem mezi kruhy, zasekl a z otočky nahrál přijíždějícímu Starému. Ten ale mířil jen do Štůraly.

26:14

Vyloučen hráč Filip Čech (Zlín), 2 min. za Podražení
Koukal si dojel pro faul, když po jeho forhendové kličce upadl přes hůl Čecha. Ten chtěl vypíchnout puk, místo toho odevzdaně míří na trestnou lavici.

27:06

Zámek Pardubic zatím hosté přežili. Po sérii pěkných nahrávek pálil Píša, Zohorna se už k dorážce nedostal, i když šťoural mezi Štůralovými betony.

27:33

Jan Kolář (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Petr Koukal. Stav zápasu Pardubice - Zlín 3:1
Pardubice využívají další přesilovku. Koukal vyhrál buly v útočném pásmu, Pivko výborně zablokoval vyjíždějícího Noska a tak měl obránce Kolář dost času na to najet si s pukem doprostřed pásma a švihem ho poslat za Štůralova záda.

29:40

Zlínští se snaží snížit, nadlouho se usadili v pásmu domácích. Z náporu ovšem vytěžili jen střelu Hamrlíka od modré.

30:19

Do brejku se prodíral Cetkovský, od pravého mantinelu se dostal až k brance, ale z úhlu už Štůralu nepřekonal.

11:01

Střela Starého od modré zápěstím letěla těsně vedle.

31:51

Pracovitý Pineault vybojoval pásmo, pak ale u mantinelu nevěděl co s pukem, takže jej jen lehce nahodil do Štůralovy lapačky.

32:47

Nosek získal ve středním pásmu puk, vjel do pásma, ale znovu předvedl to, co dnes trápí Zlín: slabé zakončení.

33:14

Po ojedinělé chybě domácí obrany se dostal do obrovské šance Balán. Chvíli byl sám před Růžičkou, ale ten mu nezbaštil bekhendovou kličku a puk vyrazil.

33:28

Do brejku najížděl Koukal, ale Mika ho pohlídal a jeho střelu srazil do ochranné sítě.

33:53

Martin Hamrlík (Zlín) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Petr Leška. Stav zápasu Pardubice - Zlín 3:2
Po zaváhání Růžičky Zlín nečekaně snadno snižuje. Leška vyhrál ve středním, pásmu buly doprava na Hamrlíka, ten jen přejel modrou a napálil puk do sítě.

34:06

Filip Čech (Zlín) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Stanislav Balán. Stav zápasu Pardubice - Zlín 3:3
Zlín vyrovnává během 13 vteřin z 1:3 na 3:3! Balán získal puk za brankou a naznačil, že ji objede. Místo toho ale chytře nahrál k bližší tyči Čechovi, jenž zblízka skóroval.

35:20

Rozjetý Zlín bude mít navíc přesilovku, při náporu hostů fauloval Pivko.

35:59

Hosté hrají přesilovku dobře, snaží se nahazovat puky na tečujícího Balaštíka. Růžička se zapotil, ale dvakrát puk chytil.

36:33

Obrovská šance hostů, Růžička teď zachránil Pardubice skvělým zákrokem proti střele i dvěma dorážkám Köhlera. Ten dostal křížnou přihrávku k tyčce, pardubický gólman mu znemožnil skórovat bleskovým rozklekem. Dorážky pak řešil ve stylu Haška: na zemi a bez hokejky.

37:20

Domácí se ubránili.

37:49

Petr Koukal (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Aleš Píša a Jan Starý. Stav zápasu Pardubice - Zlín 4:3
Pardubice znovu vedou. Píša dostal přihrávklu z rohu na modrou a tvrdě vypálil. Před brankou clonil Koukal a podařilo se mu puk šikovně tečovat, Štůrala neměl šanci.

38:56

Aktivní Cetkovský objížděl branku a z úhlu málem procpal puk skrz padajícího Štůralu. Poté se opět semlela menší strkanice se zlínskými beky.

39:32

Velmi dramatická druhá třetina se dohrává v poklidu ve středním pásmu.

39:42

Po nahození se ještě bude vhazovat před Štůralou.

39:58

Obránce Lučka jen vyčkává za zlínskou brankou na konec třetiny, o založení útoku se deset vteřin vůbec nepokusil.

40:00

Druhá třetina nabídla mnohem lepší hokej především díky Zlínu, jenž se sebral dvěma rychlými góly a Pardubicím je na rozdíl od první části důstojným soupeřem. Nadále se hraje hodně důrazný zápas, k tomu však přibyla lepší střelba a občas i pohledné kombinace nebo povedené přesilovky.

40:42

Ani jeden tým nemohl dobýt pásmo, tak to Cetkovský udělal jednoduše: nahodil přes dvě čáry na Štůralu a dojel puk.

41:14

Další strkanice, Lučka si cosi vysvětloval s dotírajícím Buchtelem. opět bez vyloučení.

42:07

Vyloučen hráč Libor Pivko (Pardubice), 2 min. za Podražení
Pivko míří potřetí v zápase na trestnou lavici, tentokrát za podražení soupeře za vlastní brankou.

42:41

Po pěkné kombinaci Zlína se zdálo, že se puk odrazil od zadní tyčky v brance. Sudí ale tentokrát s videorozhodčím situaci nekonzultují a ani Leška a spol. se to nesnaží iniciovat.

44:07

Pardubice se nakonec ubránily.

44:23

Zlín se dál snaží vyrovnat. Poté, co se puk odrazil od chumlu hráčů, chvíli ležel u opuštěné pravé tyčky pardubické branky. Tam na něj ale zlínští nedosáhli.

45:04

Zlín je teď jasně lepší. Po jeho tlaku střílel Míka od modré a Kubiš zblízka dorážel, ale v pádu přestřelil.

45:53

Po delší době přišel nápor první pardubické formace. Cetkovský ale střílel z úhlu a ránu Píši od modré Štůrala viděl a v pohodě puk chytil.

46:20

Noskovo nahození obloučkem se dostalo až k Čechovi, který dostrkal puk před branku. Nepovedlo se mu ho však zkrotit ani ideálně trefit.

47:15

V těchto fázích zápasu se hraje atraktivní hokej nahoru - dolů. Většinou má více ze hry Zlín, který se ze všech sil snaží vyrovnat.

48:22

Velmi pěkná akce Zlína: puk se po ose Leška, Balaštík dostal zadovkou až k z druhé vlny najíždějícímu Hamrlíkovi. Jeho tvrdou střelu Růžička tak tak vyrazil ramenem.

49:52

Domácí defenziva teď zmatkuje, Starý dokonce poslal puk na vlastního brankáře.

51:26

Zohorna šel se Somíkem ve dvou na jednoho, volil ale střelu. Ta se mu nepovedla, byla velmi slabá a mířila Štůralovi přímo do prsou.

52:09

Kousal pěkně obkroužil kolem Noska z pravého kruhu vystřelil. Štůrala si pomocí vyrážečky nadvakrát s pukem poradil.

53:01

Pardubice srovnaly krok a nyní jsou opět lepším týmem. Zohorna dostal po menším náporu puk do ideální pozice mezi kruhy, ale minul branku.

54:15

Ani jednomu z týmů se nedaří rozehrávka, akce Pardubic končí zakázaným uvolněním.

54:26

Koukala trefil ve středním pásmu čistě Míka, byl to klasický "strom".

55:26

Tlak Zlína opět síli, po náporu Leškova útoku se vytáhl Růžička.

55:34

A znovu Růžička. Tentokrát ve vzduchu stylem lovce motýlů lapil puk těsně před tím, než ho trefila hůl Balaštíka.

55:49

Zlín otevřel hru, všechny síly vrhá do útoku a to vytvořilo prostor pro brejk. Somík se řítal sám na branku, ale nic moc nevymyslel a jeho střelu Štůrala vyrkyl betonem.

57:00

Zlín mačká soupeře, Pardubicím se skoro minutu nedaří vyhodit. Nápor hostů ale končí místo před brankou jen v rozích.

57:21

Domácí se konečně osvobodili nahozením na Štůralu přes celé hřiště.

58:33

Další brejk Pardubic, do odkryté obrany si to namířil Somík a Cetkovským. Somík našel přihrávkou Cetkovského, jenž byl sám před brankou, ale skákavý puk netrefil ideálně a namířil ho jen do horní sítě za brankou.

58:48

Na ledě je první zlínský útok, ale dostal se s pukem do ofsajdu.

58:59

Štůrala je venku z branky, Zlín hraje power play.

59:31

Hosté mačkají pardubickou pětku v pásmu. Hamrlík nahodil od modré puk Růžičkovi do lapačky a trenér Venera si bere oddechový čas, aby dal oddechnout elitnímu Leškovu útoku.

59:32

Pokračuje power play Zlína, buly po pravici brankáře Růžičky vyhrál Leška.

59:40

Puk po ráně Linharta koční na zadí síťce pardubické branky, další vhazování na stejném místě.

59:53

Zohorna zablokoval puk na buly a cetkovský ho vyhodil na zakázané uivolnění, těsně vedle prázdné branky.

59:59

Další vyhraná buly Lešky, nahozený puk od modré se pak ale oddrazil od chumlu hráčů do rohu. Je rozhodnuto.

60:00

Pardubice vítězí a bodově se dotahují na první Vítkovice. Otázkou ale je, zda rozhodčí neobrali Zlín o vyrovnávací gól, kterého si ve 43. minutě nikdo nevšiml.

60:00

Podle vyjádření aktérů zápasu včetně Petra Lešky se při situaci ve 43. minutě jednalo nejspíš o tyčku, Pardubice tak vyhrály zaslouženě.

8. března 2022 17:20Zlín-Pardubice 0:3
23. ledna 2022 17:00Pardubice-Zlín 4:1
5. prosince 2021 15:30Zlín-Pardubice 1:4
5. října 2021 18:00Pardubice-Zlín 5:1
5. února 2021 17:00Zlín-Pardubice 1:3
28. prosince 2020 18:00Pardubice-Zlín 5:2
13. listopadu 2020 17:30Zlín-Pardubice 3:2N
27. září 2020 17:00Pardubice-Zlín 0:2