Utkání v Pardubicích bude sledováno z několika důvodů. Legendární brankář domácích Dominik Hašek při něm oslaví 45. narozeniny, které má právě dnes. Navíc půjde o utkání prvního týmu s druhým. Pardubice nemhoou lídra přeskočit ani v případě výhry - na Plzeň jim schází pět bodů.

V sestavě Plzně stále chybí kapitán Martin Straka, který léči nastřelenou nohu z utkání na Spartě.

Hala je nejspíš vyprodaná, přes zápasem diváci vestoje aplaudují Dominiku Haškovi, který dostává k narozeninám dres s číslem 45. Poslední narozeniny Hašek slavil v Pardubicích, když mu bylo 24 let.

Dvořák

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Polák (CZE) - Blümel (CZE), Rittich (CZE)
Počet diváků: 9 748

0:11

První dáreček k narozeninám v podobě lehkého nahození poslal Haškovi ze středního pásma Vlasák.

1:20

Vampola pěkně přiťukl Bombersbackovi, ten najížděl zleva, ale mířil jen do Haška.

1:24

Další střela Plzně hned po buly, Hašek si připsal v krátké době třetí zákrok.

2:00

Hraje se od začátku rychlý hokej nahoru - dolů. Zohorna se řítil zprava na branku, ale trefil jen Pöpperleho. Na druhé straně řešil protiútok Plzně Hašek.

3:28

Hezkou kombinaci prvního útoku domácích zakončoval Kolář střelou nad.

3:57

Vyloučen hráč David Havíř (Pardubice), 2 min. za Nedovolené bránění
Nakládal lehce potáhl Stránského a je vyloučen. Plzeň si zahraje první přesilovku zápasu.

4:09

Mark Bomersback (Plzeň) vstřelil branku (16. gól v sezóně), asistence Jan Benda. Stav zápasu Pardubice - Plzeň 0:1
Plzeň bleskově využívá přesilovku. Benda objel branku a přihrál Bombersbackovi, který úplně sám před Haškem poslal puk mezi jeho betony do sítě.

4:44

Draví hosté dělají domácí defenzivě potíže, Hašek raději přikryl nahozený puk.

5:32

O Brien se náhodou zjevil před Haškem i s odraženým pukem, gólman si poradil. Plzeň má zatím navrch díky přímočarosti a rychlému bruslení, i když domácí se snaží o pohledné kombinace.

6:29

Vyloučen hráč Michal Tvrdík (Plzeň), 2 min. za Podražení
Expardubický Tvrdík je prvním plzeňským vyloučeným, přesilovku si tak zahrají i domácí.

8:29

Pardubicím se přesilovka nepovedla zdaleka tak jako soupeři. Až v závěru zahrozil Píša, který měl čas i prostor, ale poslal puk tvrdou ranou nad horní tyčku.

9:38

Vyloučen hráč Jan Benda (Plzeň), 2 min. za Hákování
Benda zahákoval Semoráda, Pardubice budou mít šanci na přesilovkový reparát.

10:14

Vyloučen hráč Jaroslav Modrý (Plzeň), 2 min. za Zdržování hry
Modrý odpálil puk baseballovým způsobem z vlastní třetiny až do hlediště a nabídl tak domácím dlouhou přesilovku 5 na 3.

11:05

Domácím se zatím nedaří střelba, Sýkora bez přípravy vypálil až na zadnbí tvrzené sklo.

11:38

Plzeň už potřetí vyhodila puk z pásma a Benda je na ledě. Pokračuje přesilova 5 na 4.

12:14

Pardubice přesilovkovou sérii totálně zpackaly, Plzeň je v plném počtu.

13:02

Domácí se tlačí dopředu, Plzeň se osvobodila zakázaným uvolněním a po několika oslabeních zformuje síly při komerční pauze.

13:20

Cetkovský nabil Semorádovi, jeho střela z pravého kruhu ale míří mimo.

13:42

Vyloučen hráč Jakub Jeřábek (Plzeň), 2 min. za Hákování
Další vyloučení Plzně! Jeřábek před brankou podrazil dotírajícího Semoráda.

15:42

Přesilovka Pardubic byla opět tak marná, že někteří diváci dokonce začali pískat. Až v závěru domácí zahrozili, ale stříleli jen z úhlu.

16:42

Pardubičtí se tlačí dopředu, ale jejich nápor je příliš platonický a končí v rozích. Je Cetkovský si dokáže odstavit soupeře a připravit náznak šance.

17:06

Velký nápor domácích přišel poté, co Starý dostal ideálně puk, najížděl na branku Plzně a trefil tyčku!

17:27

Po prvním přerušení od tyčky se prohlíží pro jistotu video, to však pravděpodobně potvrdí jen tyčku.

17:28

Je to tak, pokračuje se ve hře vhazováním před Haškem.

18:21

Somík byl v šanci na hranici brankoviště, ale zády k brance se nezorientoval dobře.

18:55

Vyloučen hráč Martin Heřman M. (Plzeň), 2 min. za Nedovolené bránění
Heřman přidržel Sýkoru a je vyloučen, další přesilovka Pardubic.

19:32

Plzeň se po kratším tlaku Pardubic zmařeném špatnou střelbou dostala do brejku, Vampola trefil Haška, který raději přikryl puk.

20:00

Plzeň po první třetině zaslouženě vede. Domácí sice častěji drží puk, ale špatně zakončují a zoufale sehráli četné přesilovky. To hosté svou jedinou početní výhodu ihned využili a jejich nepříliš časté útočení nepostrádá tah na branku. Obě mužstva vystřelila v první třetině jedenáctkrát.

20:49

Vyloučen hráč Jakub Nakládal (Pardubice), 2 min. za Vražení na hrazení
Přesilovka Pardubic pokračovala ve stejném duchu jako v první třetině. Navíc ji ukončil Nakládal nebezpečným krosčekem u mantinelu na Vampolu.

20:55

Jan Kovář (Plzeň) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Jiří Hanzlík. Stav zápasu Pardubice - Plzeň 0:2
Ihned po buly se dostal puk k Hanzlíkovi a ten ho poslal nehlídanému Kovářovi. Ve chvíli, kdy Heřman skákal na led, Kovář zády k brance lehkým nahozením bekhendem překvapil Haška. Plzeň tak využívá druhou přesilovku.

21:32

Aleš Píša (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Petr Sýkora a Libor Pivko. Stav zápasu Pardubice - Plzeň 1:2
Sýkora najel zprava do pásma, v rohu udělal bognu a ideálně nahrál křížem úplně volnému Píšovi. Ten si sjel na pravý kruh a prostřelil Pöpperleho.

22:05

Domácí ožili, do šance se dral obránce Jillson, ale v tísni nedosáhl na puk.

24:00

První delší úsek bez šancí v celém zápase. Oba týmy jen nahazují puky, obrany teď dominují.

25:13

Adamský málem dostal pěkný pas do úniku přes dvě pásma. I tak se dostal nakonec ke střele, ale z úhlu trefil jen boční konstrukci.

25:50

Vyloučen hráč Mark Bomersback (Plzeň), 2 min. za Sekání
Další vyloučení Plzně, domácí si zahrají přesilovku.

26:32

První povedená pardubická přesilovka. Koukalova řada kolotočem přihrávek rozebrala hostující čtyřku, tečované puky létají těsně vedle tyček.

27:50

V závěru oslabení už se hosté v pohodě ubránili.

28:05

Vyloučen hráč Adam Pineault (Pardubice), 2+2 min. za Hrubost
Po náporu domácích je tu hromadná šarvátka u plzeňské branky. Cetkovský se šťouchal s Bombersbackem, Pineault s O Brienem málem svedli zámořskou bitku. Nakonec jsou vyloučeni jen poslední dva.

28:05

Vyloučen hráč Doug O Brien (Plzeň), 2+2 min. za Hrubost
Hraje se 5 na 5.

30:09

V polovině základní hrací doby se přiostřuje, Jillson narazil Vostřáka. Oba se do sebe na chvíli zaklesli, ale pak si konfrontaci sami rozmysleli.

30:31

Vyloučen hráč Tomáš Zohorna (Pardubice), 2 min. za Hákování
Zohorna při napadání zahákoval Benáka, Plzeň bude hrát přesilovku.

31:09

Sýkora se dral přes Modrého do brejku, ale nechal puk za sebou před modrou a sám se tak vystavil do ofsajdu.

32:31

Tentokrát se Plzni přesilovka nevydařila: Benák v dobré pozici přestřelil, Hanzlík při střele zlomil hůl a víc šancí hosté neměli.

33:02

Pardubice nebezpečně nastřelují puky před branku hostů. Na MacKenzieho prudkou nahrávku spoluhráči nedosáhli, Cetkovský tečoval jen těsně mimo.

34:00

Hala se probudila, domácí teď ovládají hru na obou koncích ledu.

34:22

Hašek předvedl zákrok večera. Proti brejku Vlasáka, který by šel sám na branku, vyjel až na modrou a vypíchl mu puk v roli padajícího obránce.

37:00

Hraje se dlouho bez přerušení, domácí se snaží dobývat pásmo Plzně, ale hosté dobře brání modrou a tak nezbývá než nahazovat.

37:13

Znovu souboj Vlasák versus Hašek. Plzeňský šikula pálil z pravého kruhu, Hašek byl připravený a ztlumil puk hrudí.

37:25

Sýkora se dral do brejku, málem šel sám na branku, ale puk mu poskakoval a Modrý ho odpálil do bezpečí.

37:57

Sýkora vypálil tvrdě bez přípravy, Pöpperle puk kryl skvělým rozklekem.

39:00

Plzeňská pětka brání účinně po celé délce hřiště. Domácím teď nezbývá než nazdařbůh posílat puky do pásma soupeře.

39:56

Vyloučen hráč Doug O Brien (Plzeň), 2 min. za Faul loktem
Koukalova řada si v závěru třetiny vynutila závar před brankou, při kterém viděl rozhodčí faul O Briena.

40:00

Hraje se atraktivní hokej, i když druhá třetina měla i hluchá místa. Pardubice se proti první části zlepšily, chodí častěji před branku a lépe hrají přesilovky. Plzeň však velmi efektivně brání a když je potřeba, velmi dobře forčekuje.

40:00

Hašek ve druhé třetině pustil lehkou střelu Kováře, ale pak pobavil diváky výjezdem na modrou proti Vlasákovi a často s přehledem sbírá a rozehrává nahozené puky u zadního mantinelu.

40:09

Pardubice hrají ještě téměr dvě minuty přesilovku, Starý zahrozil jedovatou střelou z kruhu.

41:56

Domácí několikrát otestovali Pöpperleho, ale zbytek přesilovky zpackali. Jedna jejich akce dokonce skončila zakázaným uvolněním.

42:03

Plzeň šla ve dvou na jednoho, ale Kovář přihrál Hvilovi na opčnou stranu, než držel hůl.

43:09

Vyloučen hráč Tomáš Zohorna (Pardubice), 2 min. za Podražení
Zohorna špičkou hole poškádlil Bendu na bruslích, obránce upadl a Plzeň si zahraje přesilovku.

45:09

Plzni se tentokrát přesilovka moc nepovedla, Hašek měl práci jen, když sbíral puky na zadním mantinelu.

45:32

Tvrdík nebezpečně tečoval před brankou Benákovo nahození, Hašek rozklekem kontroloval.

46:04

Vyloučen hráč Jan Stránský (Plzeň), 2 min. za Faul loktem
Další přísné vyloučení, přesilovku si zahrají domácí.

48:04

Plzeňská čtveřice se bránila velmi dobře, nepustila domácí k nebezpečné střele. Hosté jsou v pěti.

49:04

Vyloučen hráč Dominik Hašek (Pardubice), 2 min. za Hákování
Další sporné vyloučení. Kovář ucítil hokejku v podpaží a přihrál pád. Trest odpykává MacKenzie.

49:20

Petr Vampola (Plzeň) vstřelil branku (15. gól v sezóně), asistence Tomáš Vlasák a Jiří Hanzlík. Stav zápasu Pardubice - Plzeň 1:3
Plzeň opět bleskově využívá přesilovku! Vampola dostal puk na hranici brankoviště, kde číhal úplně volný. Hašek se nestačil přesunout.

49:42

Michal Dvořák (Plzeň) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Martin Heřman M. a Michal Tvrdík. Stav zápasu Pardubice - Plzeň 1:4
Jillson ztratil rukavici a nestačil ubránit dorážejícího Dvořáka, který bekhendem dopravil puk do branky. Misto náporu domácích ve snaze nvyrovnat tak dostaly Pardubice dva tvrdé direkty během půl minuty.

50:00

Televizní zápas sleduje v Pardubicích 9748 diváků.

50:59

Pineault a O Brien shodili rukavice a předvedli bitku jako v NHL. Pineault skolil soupeře na zem a vyhecoval tak zaskočené domácí publikum i hráče, které srazily dva rychlé góly.

50:59

Vyloučen hráč Adam Pineault (Pardubice), 5+20 min. za Hrubost

50:59

Vyloučen hráč Doug O Brien (Plzeň), 5+20 min. za Hrubost

51:13

Vyloučen hráč Radovan Somík (Pardubice), 2 min. za Podražení
Možné nabuzení Pardubic po bitce hned ochladil zbytečným faulem Somík.

53:13

Domácí se ubránili, ale na případné přiblížení se k vyrovnání už jim nezbývá moc času.

54:38

Plzeň velmi dobře napadá a domácí se tak nemohou dostat do potřebného náporu. Naopak, k dorážce se na druhé straně dral Vlasák, ale Hašek puk kryl.

54:45

Junior Kovář povalil Haška na hranici brankoviště, sudí vykazují Plzeň do středího pásma.

56:12

Vyloučen hráč Martin Heřman M. (Plzeň), 2 min. za Držení protihráče

56:12

Pardubice měly výhodu, ale frustrovaný Havíř pokazil možnou přesilovku tím, že si vyšlápl na Heřmana a skolil ho na zem.

58:12

Oba týmy jsou v pěti. Plzeň kontroluje zápas, drží puk a nikam se nežene. Hraje se tak hlavně ve středním pásmu.