Vítejte u sledování on-line reportáže z utkání Slovensko - Rusko. Pro oba týmy jde o druhé utkání na turnaji, zatímco Slováci začali prohrou s českým týmem, Rusové na úvod rozstříleli Lotyšsko.

Slovenskému týmu bude opět chybět zraněný útočník Miroslav Šatan.

Oba týmy vstupují na led. Rusové budou hrát v bílých dresech, Slováci v modrých.

Rozhodčí: Kurmann (SUI), McCreary (CAN) - Sharres (CAN), Winnekens (GER)
Počet diváků: 17 202

Rusové proti prvnímu utkání vyměnili brankáře, dnes bude chytat Ilja Bryzgalov.

0:24

Hned v úvodu se otevřela díra ve slovenské obraně, Malkin jí ale neproklouzl.

0:51

Ovečkin na sebe upozornil hned při prvním střídání, když hledal spoluhráče před brankou, puk ale skončil pod Halákem.

2:36

Po Malkinově přihrávce pálil z první Ovečkin, ale nepřesně.

1:34

Trest týmu (Slovensko), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Trest odsedí Marcel Hossa.

3:34

Slováci se ubránili, jediná přesilovková střela Ovečkina letěla mimo.

3:55

Zpoza obránce pálil Demitra, ruskou branku minul.

4:35

Slovenskou obranou se protáhl Dacjuk, dostal se ale do úhlu a Halák střelu bekhendem pokryl.

5:10

Rusové drží častěji puk, Slovensko ale zatím pozorně brání a do větší šance svého soupeře nepustilo.

5:30

Višňovský špatně rozehrál, Slováky zachránil ofsajd. Na podobné chyby si ale budou muset dát pozor.

6:25

Slováci na chvíli pobyli v útočném pásmu, střela od modré se odrazila od brankáře Bryzgalova.

6:55

I když opticky mají navrch Rusové, na střely na branku vedou 3:1 Slováci.

7:25

Slovensko špatně vystřídalo a Rusové jeli dva na jednoho, Afinogenov ale na přihrávku nedosáhl.

7:58

Ke střele z kruhu se dostal Ovečkin, puk byl ale sražen nad branku.

8:15

Chára nahazoval puk příliš brzy a je z toho zakázané uvolnění.

8:57

Od modré pálil Jurčina, střela skončila vedle.

9:07

Slováci v krátkém tlaku, Demitra trefil brankáře Bryzglavoa.

9:30

Z protiútoku hrozil Morozov, Haláka ale nevystrašil.

10:10

Slováci se osmělují a zlobí před ruskou bránou. Pálffy dostal přihrávku jen o trochu později, než by potřeboval, aby byl ve vyložené šanci.

10:47

Rusové ukazují svou rychlost, Malkinovu střelu musel vyrazit Halák.

11:30

Hra teď získala na tempu, akce se střídají v rychlém sledu. Chárovu ránu ze středního pásma musel likvidovat Bryzgalov.

12:18

Ovečkin dostal kousek prostoru a hned se ocitl v jasné šanci, střelu do horního rohu ale Halák vyrazil lapačkou.

13:25

Rychlý kontr Rusů zakončoval Zinovjev, Halák si střelu po ledě pohlídal.

14:11

Po přihrávce zpoza brány zakončoval z ideální pozice Kozlov, puk ale poslal kousek vedle slovenské branky.

14:21

Po dlouhé době hra přerušena, oba týmy si mohou na chvíli vydechnout.

15:20

K zakončení se opět dostal hyperaktivní Ovečkin, slovenský brankář ale jeho střelu viděl a neměl s ní problém.

15:45

Zedník vybojoval puk v útočném pásmu, jeho spoluhráči toho ale nevyužili.

16:45

Po Jurčinově střele se dostal k dorážce Hossa, Bryzgalov ale měl bližší tyč pokrytou.

18:59

Až teď se ke střele z křídla dostal Stümpel a puk se otřel o horní tyčku.

19:34

Rusové jsou v pěti.

19:52

Z levé strany se na slovenskou bránu řítil Kovalčuk, v poslední chvíli mu ale vypíchl puk Višňovský.

20:00

První půlka úvodní třetiny byla opatrná, pak se ale začal hrát velmi svižný hokej, v němž Slováci drží s velkým favoritem krok. Na střely na branku dokonce vedou 10:8.

20:14

Slováci začali drzým výpadem, Kopecký po Cibákově pasu střílel z dobré pozice vedle.

21:08

Za ruskou brankou zabojoval Bartečko a dokázal přihrát Handzušovi, tomu ale Bryzgalov vykryl úhel.

22:17

Halák teď raději přikryl puk, Rusové se na něj ale zatím dívají z uctivé dálky.

23:00

Rusové se ve druhé třetině zatím nemohou dostat do tempa, puk kontrolují hlavně hráči v modrých dresech.

23:20

Vyloučen hráč Tomáš Kopecký (Slovensko), 2 min. za Hákování
Rusům ale stačila chvilka v útočném pásmu, aby si vynutili faul.

23:50

Slováci se vysvobozují.

24:17

Slovákům se povedl parádní brejk, Marián Hossa od pravého mantinelu našel před bránou Demitru, proti tomu se ale vytáhl Bryzgalov, který se stihl včas přemístit.

25:20

Slovensko už je v pěti.

25:32

Alexej Morozov (Rusko) vstřelil branku (2. gól na olympiádě), asistence Andrej Markov a Sergej Zinovjev. Stav zápasu Slovensko - Rusko 0:1
Pro Slováky je to nešťastný moment. Tečovaný puk se dostal na kruh k Morozovovi, ten hrozivě napřáhl a jeho lehce tečovaná rána vlétla do horního rohu Halákovy branky.

26:10

Další tečovaná rána, tentokrát v podání Fjodorova, prolétla mimo.

26:53

Rusové po gólu ožili, Haláka střelou těsně nad ledem prověřil Kovalčuk.

27:20

Slováci chvíli operovali za ruskou brankou, ale nic z toho nevytěžili.

28:12

Rusové stupňují tlak, po buly střílel nepřesně Ovečkin.

28:48

Opět rušno ve slovenském pásmu, Halák musel přikrýt puk, aby mohli jeho spoluhráči vystřídat.

29:38

Po delší době v útočné akci také Slováci, pokus Mariána Hossy zneškodnil Bryzgalov.

30:44

Druhá třetina zatím patří Rusům, kteří na střely v této části vedou 7:3.

31:40

Slováci využili ruské ztráty ve středním pásmu, Zedníkova bomba z první prolétla jen těsně vedle tyče.

32:28

Ke střele z mezikruží se dostal Sjomin, Haláka ale nepřekonal.

33:13

Slováci si užili vzácné chvíle v útočném pásmu, Marián Hossa se dokonce dostal ke střele, branku ale netrefil.

33:48

Teď ovšem Slováci dvakrát řádně zahrozili, Demitrův a následně Hossův pokus musel likvidovat Bryzgalov.

33:59

Vyloučen hráč Martin Štrbák (Slovensko), 2 min. za Krosček

34:33

Dvakrát z první ostře pálil Ovečkin, Halák byl ale připravený.

35:02

Potřetí Ovečkin z voleje trefil obránce a Rusové ztratili pásmo.

35:59

Poslední minuta přesilovky se Rusku vůbec nepovedla, Slováci jsou v pěti.

37:13

Rusové vytvořili střeleckou pozici pro Kozlova, ten z úhlu trefil Haláka.

38:03

Malkin našel před brankou Afinogenova, Halák se ale roztáhnul na čáře a vyloženou šanci skvěle zneškodnil.

38:44

Slováci už podruhé v zápase hráli v šesti, trest odsedí opět Marcel Hossa.

39:40

Jestli Slovákům něco jde, tak oslabení. Rusy drží na distanc.

39:58

Vyloučen hráč Alexandr Ovečkin (Rusko), 2 min. za Sekání
Po individuální akci Malkina se do brejku dostali Slováci a Ovečkin si pomohl faulem. Hodně zbytečným, protože soupeři už nezbýval čas, aby se dostal k zakončení.

40:00

Slováci začali druhou třetinu dobře a Demitra měl v oslabení vyloženou šanci, jenže pak se Rusové trochu šťastně dostali do vedení a od té doby zápasu dominují. Ve druhé třetině přestříleli Slováky 16:5, celkově na střely vedou 24:15.

40:15

Vyloučen hráč Fjodor Ťutin (Rusko), 2 min. za Hákování
Faul si vynutil pěknou akcí Stümpel. Slovensko bude hrát 4 na 3 a poté 5 na 3.

40:44

Slováci už hrají pět na tři, tuto výhodu budou mít víc než minutu.

41:05

Gáborík si najel před brankoviště, dostal ideální přihrávku, ale Bryzgalov se proti jeho voleji vytáhnul s výborným zákrokem.

41:48

Kombinaci Slováků ukončila nepřesná Gáboríkova přihrávka.

41:58

Rusové už jsou ve čtyřech.

42:15

A už se hraje pět na pět. Dobrou pozici měl ještě Gáborík, Bryzgalov ale jeho střelu z úhlu vytěsnil.

43:28

Rusové sevřeli Slováky před jejich bránou, Morozov ale z úhlu otevřený prostor u bližší tyče netrefil.

44:10

Na druhé straně vyslal propagační pokus na ruskou branku Sekera.

44:25

Po rychlé akci zahrozil Malkin, Halák ale chytá výborně.

45:28

Meszároš zblokoval střelu Ovečkina.

46:23

Slováci si ve třetí třetině počínají statečně, střílená přihrávka Hossy prolétla mimo.

46:54

Z úhlu prověřil Bryzgalova Stümpel, ruský brankář je zatím bezchybný.

47:50

Kozlovovi nesedla střela, Slováci ale při pokusu o brejk zahráli zakázané uvolnění.

47:55

Po buly pálil Gončar, Halák si připsal další zákrok.

48:27

Radivojevič na vlastní modré ukořistil puk a uháněl s ním dopředu, jeho střela ale Bryzgalova příliš nevyděsila.

49:23

Rusové si stále nemohou být ničím jisti. Slováci je ve třetí třetině hodně zlobí, naposledy střelu Demitry tečoval obránce mimo ledovou plochu.

49:48

Marián Hossa (Slovensko) vstřelil branku (1. gól na olympiádě), asistence Pavol Demitra a Marcel Hossa. Stav zápasu Slovensko - Rusko 1:1
To, co viselo ve vzduchu, je tu! Demitra se uvolnil u mantinelu a zpětnou přihrávkou nabil Hossovi. Ten se z první opřel do puku a propálil Bryzgalova mezi betony.

50:41

Před slovenskou brankou se dostal k puku Kalinin, bekhendem ale nedokázal pořádně zakončit.

51:22

Vyloučen hráč Branko Radivojevič (Slovensko), 2 min. za Hákování

51:42

Na střelu z první dostal nabito Tjutin, branku ale minul.

52:00

Halák vyrazil pokus Malkina.

52:40

Z dobré pozice mezi kruhy pálil Sjomin, slovenský brankář se ale opět vytáhl.

53:22

Slováci přežili velký tlak a jsou v pěti.

54:20

Rusové se snaží útočit, ale Slováci pozorně brání.

54:53

Slováci dobře střeží střední pásmo, Rusové začínaji nervóznět.

56:23

Malkin se pěkně uvolnil, Halákovi jeho střela vypadla, ale obránci puk uklidili do bezpečí.

56:35

Slovenského střídání využil Dacjuk, střelou z pravého křídla ale trefil opět jen Haláka.

57:02

Pálffy zpoza branky našel Gáboríka, toho vychytal skvělý Bryzgalov.

57:46

Demitra dostal hodně času, tak napřáhl ke střele, Bryzgalov si pochutnal na zákroku lapačkou.

57:59

Slováci to mají rozehráno hodně nadějně, nezdá se, že by se schylovalo k nějakému ruskému náporu.

58:40

Slovensko rozehrává za svou brankou.

59:00

Začala poslední minuta třetí třetiny.

59:28

Závar před Bryzgalovem, Rusové ho přežili.

59:45

Na Haláka vypálil Kornějev, slovenský brankář na místě.

59:45

Slovenský trenér Filc si vzal oddechový čas.

59:58

Bude se hrát prodloužení.

60:00

Slováci si vyrovnání zasloužili, ve třetí třetině byli aktivnější na střely v poměru 14:10 a měli i víc šancí. Po remíze Kanady se Švýcarskem tak zaváhal i další top favorit.

Začalo prodloužení.

60:47

Po Malkinově otočce a následné přihrávce se ke střele dostal Gončar, Hylák ale skryl puk ve výstroji.

61:08

Sjomin vypálil tvrdě zpoza obránce, puk letěl do horního rohu, nakonec ale uvízl v Halákově lapačce. Parádní zákrok.

62:22

Mezi kruhy si nabruslil Radulov, ale ke střele se nedostal.

62:49

V prodloužení jsou jasně aktivnější Rusové, Morozovova střela byla zblokována.

63:38

Po individuální akci se před Bryzgalova natlačil Chára, zkoušel puk propasírovat k bližší tyči, tu si ale ruský brankář pohlídal.

64:06

Brejk tři na dva zakončil Marián Hossa, jeho střela ale letěla doprostřed brány.

64:21

Bude se vhazovat ve slovenském pásmu.

64:45

Slovenští obránci vytlačili Dacjuka ze střelecké pozice.

Skončilo prodloužení.

65:00

V prodloužení na střely 3:3, celkově 37:32 pro Rusko, ale rozhodnou až nájezdy.

Začaly samostatné nájezdy.

1:0

Jozef Stümpel (Slovensko) nájezd proměnil (1. gól na olympiádě) .

Stümpelovi se povedl bekhendový blafák a zasunul puk do prázdné branky.

1:0

Alexej Morozov (Rusko) nájezd neproměnil.

Halák vyrazil.

1:0

Pavol Demitra (Slovensko) nájezd neproměnil.

Bryzgalov vypíchl puk hokejkou.

1:1

Alexandr Ovečkin (Rusko) nájezd proměnil (3. gól na olympiádě) .

Ovečkin prostřelil Haláka mezi betony.

1:1

Marián Hossa (Slovensko) nájezd neproměnil.

Hossa si položil brankáře, ale nedokázal přehodit jeho beton.

1:1

Pavel Dacjuk (Rusko) nájezd neproměnil.

Halák vypíchl puk hokejkou.

1:1

Alexandr Ovečkin (Rusko) nájezd neproměnil.

Ovečkinovi utekl puk.

1:1

Jozef Stümpel (Slovensko) nájezd neproměnil.

Bryzgalov si povyjel a střelu mezi nohy vyrazil.

1:1

Ilja Kovalčuk (Rusko) nájezd neproměnil.

Kovalčuk minul bránu.

1:1

Michal Handzuš (Slovensko) nájezd neproměnil.

Střela do betonu.

1:1

Ovečkin po blafáku vystřelil mimo.

1:1

Marian Gáborík (Slovensko) nájezd neproměnil.

Bryzgalov zasáhl vyrážečkou.

1:1

Jevgenij Malkin (Rusko) nájezd neproměnil.

Malkin se dostal příliš do úhlu a Haláka nepřekonal.

2:1

Pavol Demitra (Slovensko) nájezd proměnil (1. gól na olympiádě) .

Demitra si pomalu najel z levé strany do středu a pak překonal Bryzgalova střelou o vzdálenější tyč.

24. května 2021 15:15Slovensko-Rusko 3:1
14. května 2018 16:15Rusko-Slovensko 4:0
14. února 2018 13:10Slovensko-Rusko 3:2
13. května 2017 16:15Rusko-Slovensko 6:0
10. května 2015 20:15Slovensko-Rusko 2:3P
16. února 2014 13:30Rusko-Slovensko 2:0N
12. května 2013 19:15Slovensko-Rusko 1:3
20. května 2012 19:30Rusko-Slovensko 6:2