Vítejte u podrobné reportáže z utkání Slovensko - Bělorusko v ne zrovna zaplněné hale v Kolíně nad Rýnem. Slováci jdou do zápasu bez bodu, protože na úvod prohráli s Ruskem 1:3, Bělorusko už má tři body za výhru 5:2 nad Kazachstánem.

Slováci budou hrát v bílých dresech, Bělorusové v červených.

0:28

Po levé straně ujel Ugarov, z úhlu ale slovenskou branku minul.

Macho

Rozhodčí: Lärking (SWE), Savage (CAN) - Arm (SUI), Bechard (CAN)
Počet diváků: 8 862

1:14

Slovenský brankář Budaj si připsal první zákrok, když betonem pokryl Stasův pokus z úhlu.

1:40

Bělorusové dlouho operovali ve slovenském pásmu, až teď se Slovensko osvobodilo.

2:39

Slováci rozebrali běloruskou obranu, na konci akce Čiernik přiťukl puk Pánikovi, ten ale špatně trefil puk a poslal ho těsně vedle odkryté branky.

3:40

Slováci přidali, nebezpečně střílel Tatar, ale branku minul.

4:29

Sergej Děmagin (Bělorusko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Andrej Stas a Dmitrij Meleško. Stav zápasu Bělorusko - Slovensko 1:0
Bělorusové se dostali do přečíslení tři na dva. Meleško sice pořádně netrefil puk, ten se však od brusle bránícího Graňáka odrazil do Budajova betonu, od něj k Děmaginovi a ten neměl problém zasunout do odkryté brány,

5:04

A mohlo to být 2:0, protože Kovyršin se ocitl sám před Budajem, ten ale betonem skvěle vyrazil.

6:32

Bělorusové znovu hrozili, v poslední chvíli je zastavil obránce Graňák.

7:16

Další kombinaci červených zakončoval Kaljužnyj, puk ale ke slovenské brance nedolétl.

7:42

Znovu v akci Bělorusko, Stefanovičův pokus z ostrého úhlu si Budaj pohlídal.

8:39

Většinu času se hraje ve slovenském pásmu, bílé obraně nadělala problémy Kovyršinova tečovaná přihrávka zpoza brány, tu ale žádný jeho spoluhráč nezasáhl.

9:03

Alexej Kaljužnyj (Bělorusko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Andrej Stas a Dmitrij Meleško. Stav zápasu Bělorusko - Slovensko 2:0
Běloruská převaha přinesla faul Lintnera, k vyloučení ale nedošlo. Ve výhodě se totiž dostal puk ke Kaljužnému, ten ho skoro od brankové čáry vyslal na bránu a Budaj jej vyrážečkou promáchl.

10:19

Slováci konečně zapli, po kombinaci v útočném pásmu se dostal do šance Tatar, jeho dobře mířenou střelu z úhlu však odvrátila bližší tyč.

12:00

Bělorusové hrají jednoduše a dobře brání, slovenské útoky vyznívají do ztracena.

12:38

Budaj zbytečně zůstal v brance a nechal pro puk dojet Seňkeviče, jeho střelu zblízka ale dokázal zastavit.

14:15

Slováci jsou hodně opaření a mají problémy i s rozehrávkou ve vlastním pásmu.

15:50

Slovensko je úplně bezradné. Doteď vyslalo jen pět střel na branku, zatímco Bělorusové stihli dvojnásobek.

16:58

Čupris objel slovenskou branku, závěr akce se mu ale vůbec nepovedl a jen odevzdal puk.

18:00

Po rušném úvodu se na ledě nic zajímavého neděje, ani jeden brankář už dlouho nemusel zasahovat.

18:24

Až teď Budaje prověřil Grabovskij, střela zpoza obránce ale letěla přímo doprostřed brány.

19:45

Pořád stejný obrázek. Slováci si nejsou schopni pořádně přihrát a jejich kouč Hanlon vypadá na střídačce hodně zaskočeně.

19:53

Až teď mohl z dobré pozice střílet Pánik, puk mu ale přeskočil hokejku.

20:00

Slováci mají za sebou třetinu hrůzy. Bělorusko bylo od začátku živější a svou aktivitu proměnilo ve dva góly, pak se stáhlo a soupeře k ničemu nepustilo. Na střely je to po první třetině 11:5 pro Bělorusko.

21:03

Slováci začali druhou část náporem, ale nic z něj nevytěžili.

21:20

Až teď z pravé strany nebezpečně vystřelil Lintner. Koval puk vyrazil jen před sebe do skrumáže, v ní ale byli úspěšnější jeho spoluhráči.

22:05

Vyloučen hráč Alexandr Rjadinskij (Bělorusko), 2 min. za Hákování
Je tu první přesilovka zápasu.

22:05

Hra je už nějakou chvíli přerušena, protože vznikl problém s plexisklem.

22:42

Ivan Čiernik (Slovensko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Richard Lintner. Stav zápasu Bělorusko - Slovensko 2:1
Slováci sehráli přesilovku výborně. Na konci obléhání Lintner objel branku, Koval jeho střelu vyrazil jen před Čiernika, který si puk posunul na bekhend a nad betonem běloruského brankáře jej zkušeně poslal do sítě.

23:40

Mohlo být vyrovnáno. Bartovičovu střelu Koval jen přizvedl a puk se obloučkem snášel do sítě, těsně před brankovou čárou jej ale bránící Stasenko dokázal přizvednout na horní tyčku.

24:24

K nebezpečné dorážce se dostal Grabovskij, slovenskou branku ale netrefil.

25:43

Slováci hrají ve druhé třetině jako vyměnění, puk znovu poletoval před Kovalem, ale za něj se nezatoulal.

26:53

Poměr střel ve druhé třetině je 7:1 pro Slovensko. Teď došlo k roztržce při buly, ovšem bez vyloučení.

27:33

Ke střele se dostal Majeský, byl ale ve velkém úhlu a Koval puk bez problémů lapil.

27:50

Vyloučen hráč Andrej Podkonický (Slovensko), 2 min. za Sekání
Faul si povedenou akcí vynutil Grabovskij, Bělorusko bude hrát svou první přesilovku.

28:57

Kolosov si před brankovištěm počkal na přihrávku zpoza brány, špatně si ale zpracoval puk a pak jej poslal jen do Budaje, i když měl na zakončení spoustu času.

29:37

Obléhání slovenské branky zakončilo postavení útočícího hráče v brankovišti.

29:50

Slovensko oslabení přestálo a může se znovu vrhnout do útoku.

30:07

Milan Bartovič (Slovensko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Richard Pánik a Richard Lintner. Stav zápasu Bělorusko - Slovensko 2:2
Slovákům vyšla blesková akce. Bartovič dostal na útočné modré čáře puk do jízdy, prosmýkl se kolem obránce a z lehkého úhlu vystřelil bekhendem. Koval se musí červenat, protože pustil kotouč mezi betony.

32:30

Slovensko dál tlačí, svůj nápor v útočném pásmu ale překombinovalo.

32:54

Kolosovova střela od modré se odrazila od nohy Kaljužného a Budaj si oddechl, že našel puk pod betonem.

34:01

Do brejku se utrhnul Michalev a Budaj měl co dělat, aby jeho jedovatou střelu k bližší tyči zastavil.

35:09

Z vlastního pásma se k velkému sólu rozjel Pánik, těsně před střelou mu ale puk utekl za bránu.

35:53

Bělorusové ve druhé třetině konečně vyrovnali hru a Grabovského střelu do horního růžku musel skvělým zákrokem lapačkou vytěsnit Budaj.

36:28

Vyloučen hráč Marek Zagrapan (Slovensko), 2 min. za Podražení
Výsledek běloruského tlaku v útočném pásmu.

36:50

Bělorusové kombinovali v blízkosti slovenské branky, ale bez efektu. Lintner vyhazuje.

37:38

Teď se Bělorusku nedaří dostat do pásma.

38:10

Nakonec se to hráčům v červených dresech povedlo a Stasenkovo nahození musel Budaj odvracet betonem.

39:13

Další zákrok slovenského brankáře, teď do lapačky schoval nebezpečný pokus Kulakova.

39:50

Závěr druhé třetiny patří Bělorusům, Slovensko už ale jejich nápor zvládne.

40:00

Slováci ve druhé třetině výrazně přidali a díky využité přesilovce a zaváhání běloruského brankáře se jim povedlo srovnat. Pak měli opět navrch Bělorusové, ale se skóre už nepohnuli. Na střely vede Bělorusko 21:16.

40:25

Vyloučen hráč Alexej Kaljužnyj (Bělorusko), 2 min. za Faul loktem

40:52

V oslabení zahrozili Bělorusové, když Děmagin tečoval v dobré pozici Stasovu prudkou přihrávku nad bránu.

41:25

Slovensku se nedaří usadit v útočném pásmu.

41:40

Naopak Bělorusové ujeli dva na jednoho, Michalev však spoluhráče neviděl a z úhlu pálil vedle.

42:21

Další chybu Slováků málem potrestal Kovyršin, který jel sám na Budaje, ten však jeho kličku vystihl a betonem puk zastavil.

43:10

Vyloučen hráč Alexej Kaljužnyj (Bělorusko), 2 min. za Hákování
Další trest pro běloruského útočníka a opět úplně zbytečný.

44:07

Marek Zagrapan (Slovensko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Andrej Sekera. Stav zápasu Bělorusko - Slovensko 2:3
Slováci udeřili prakticky z ničeho. Sekera od modré čáry jen nahodil na bránu, Koval však puk vyrazil před Zagrapana, který ho bekhendem po ledě poslal za čáru.

44:22

Vyloučen hráč Michail Grabovskij (Bělorusko), 2 min. za Vysoká hůl
Bělorusové ztrácejí nervy, další zbytečný faul v útočném pásmu.

45:37

Další slovenské nahození, Majeského pokus ale Koval tentokrát vyrazil do bezpečí.

46:27

Z mezikruží dobře vystřelil Bulik, běloruský brankář lapačkou vyrazil.

47:08

Nedaleko slovenské brány zakončoval bekhendem Grabovskij a Budaj se musel pořádně natáhnout, aby jeho pokus zneškodnil.

47:36

Akci dva na dva zakončoval Čiernik, Koval ale dobře vykryl prostor.

47:56

Bartovič se vydal sám proti dvěma obráncům, přesto dokázal vystřelit. Koval jeho bekhendový pokus vykopl betonem jen k Machovi, ten ale z dorážky neuspěl.

48:45

Tatarova střela prolétla nad břevnem.

49:23

Ugarov objel slovenskou bránu, puk ale držel příliš dlouho a nakonec o něj přišel.

49:48

Svatoš se šikovně uvolnil a hledal před běloruskou bránou Čiernika, ten ale na puk pořádně nedosáhl.

51:50

Jen co začala poslední desetiminutovka třetí třetiny, zatáhli se Slováci víc do obrany. Dobývaní si teď vyzkouší Bělorusko.

52:12

Elitní běloruský útok zmáčkl Slováky v jejich pásmu, žádná vyložená šance z toho ale nebyla.

52:45

Ke střele se dostal aktivní Bartovič, Koval jeho pokus ze střední vzdálenosti bez větších problémů chytil.

53:40

Rušno před slovenskou bránou. Budaj už ležel na ledě, Bělorusové se ale ke střele nakonec nedostali.

54:18

Od modré čáry tvrdě vypálil Salej, puk ale ke slovenské brance nedolétl.

55:55

Zagrapan nahodil puk na běloruského brankáře, ten si snadno poradil. Slováci teď drží soupeře daleko od své brány.

56:30

Vyloučen hráč Tomáš Bulík (Slovensko), 2 min. za Hákování
Zbytečný zákrok ve středním pásmu, Slováky čekají perné dvě minuty.

56:55

Meleškovi střela z první nesedla.

57:40

Grabovskij to zkusil sám, ale u bližší tyče místo nenašel.

58:30

Slováci jsou kompletní.

59:06

Milan Bartovič (Slovensko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Richard Pánik a Andrej Podkonický. Stav zápasu Bělorusko - Slovensko 2:4
Je rozhodnuto. Slováci se z běloruského tlaku utrhli do brejku dva na jednoho a Pánik poslal prudkou přihrávku přímo na Bartovičovu hokejku, od které se puk odrazil do odkryté brány.