Dobré, i když deštivé, odpoledne! Vítejte u sledování podrobné reportáže utkání Slovensko - Dánsko.

Dánové mají za sebou povedenou základní skupiny, v níž dokázali porazit Finsko i Spojené státy, které kvůli tomu musejí hrát o záchranu.

Oba týmy jsou na cestě do čtvrtfinále na stejné startovní čáře. Do osmifinálové skupiny E si přenesly tři body. I proto bude tento zápas důležitý pro další vývoj.

Podrobnou reportáž i se živým komentářem přináší slovenský server SME.sk. Sledujte ji ZDE.

Lykkeskov

Rozhodčí: Lärking (SWE), Hansen (NOR) - Eglitis (LVA), Kalivoda (CZE)
Počet diváků: 4 442

Odpočatější jsou dánští hráči. Slovensko hrálo včera večer proti Kazachstánu, kde splnilo povinnost a definitivně potvrdilo postup ze základní skupiny.

Kanadský trenér Glen Hanlon v tom přesto vidí výhodu. Řekl: "Prvních čtyřicet minut bude výhoda na naší straně, oni dlouhou nehráli a kvůli rozbruslení musí brzo vstávat. Vlétneme na ně!"

Slováci čekají na dánské soupeře. Hráči v červených dresech už pomalu přicházejí na led.

I Češi mají v utkání svého zástupce. Jedním z čárových rozhodčí je František Kalivoda.

1:05

Peter Regin (Dánsko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Mads Bödker a Daniel Nielsen 5. Stav zápasu Slovensko - Dánsko 0:1
Výstavní střela Petera Regina zmátla i brankového rozhodčího. Regin vystřelil tvrdě zápěstím přesně do horního rohu. Puk se odrazil od zadního oblouku brány.

2:23

Vyloučen hráč Tomáš Tatar (Slovensko), 2 min. za Hákování

2:25

Slováci hned po buly vyhodili. Dánové budou muset znovu do útočného pásma.

2:47

Celkem rychle se tam vrátili a Nielsen vystřelil z mezikruží jedovatě. Puk proletěl těsně vedle tyčky. Střela měla podobné parametry jako ta Reginova gólová.

3:27

Vyloučen hráč Tomáš Starosta (Slovensko), 2 min. za Zdržování hry
Kritická situace pro Slovensko. Prohrává a ještě hraje ve třech.

3:55

Larsen dostal na levém kruhu přihrávku na paty. Střela podle toho vypadala.

4:20

Philip Larsen 36 (Dánsko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství). Stav zápasu Slovensko - Dánsko 0:2
Dánové využili přesilovku pět na tři, i když se zdálo, že se tak nestane. Z kombinace se jim nepodařilo vystřelit, až Larsenovi střela sedla.

4:40

Mads Bech Christensen (Dánsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Morten Green a Peter Regin. Stav zápasu Slovensko - Dánsko 0:3
To je nástup jako hrom! Slováci dostali tvrdé K.O. Christensenova střela od modré prošla přes klubko těl mezi nohama Budaje až do sítě.

4:40

Dánové tak znechutili Budaje, že odjel naštvaně na střídačku. Místo něho chytá Staňa.

7:12

Dánsko dál pokračuje v náporu. Střela Christensena skončila v ochranné síti.

8:20

Jeden z dánských beků zlomil hůl při pokusu o střele, slovenský protiútok však skončil hned, jak začal. Dánové si vzali puk zpátky a jeli zase do útočné třetině.

9:24

Vyloučen hráč Richard Pánik (Slovensko), 2 min. za Podražení
Útočný faul znamená další komplikace pro Slováky.

10:30

První minutu se drželi Dánové v útoku, pak už o pásmo přišli. Přihrávku do útoku pak slovenský obránce zblokoval.

10:52

Morten Madsen (Dánsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Frans Nielsen a Lars Eller. Stav zápasu Slovensko - Dánsko 0:4
Ani Staňa nebyl ušetřen. Dánsko jede a soupeře drtí. Madsen překonal dorážkou ležícího Staňu přes beton.

11:10

Puk podivně poskakoval před bránou, po teči obránce Graňáka skočil do tyčky.

12:21

Morten Green (Dánsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Kasper Degn. Stav zápasu Slovensko - Dánsko 0:5
Tohle je vraždění neviňátek. Obličeje Slováků mluví za vše. Dánové si otevřeli střelnici. Po přihrávce zpoza branky dostal nabito Green a propálil Staňu.

13:42

Steffan Lassen 6 (Dánsko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Lars Eller a Morten Madsen . Stav zápasu Slovensko - Dánsko 0:6
Brankář Staňa kroutí hlavou. Nechápe. Tohle nejde chápat. Na ledě je jediný tým, Lassen měl na modré čáře dost prostoru. Puk trefil tvrdě a přesně.

14:58

Staňa tentokrát zasáhl, Regin dostal křížnou přihrávku přes pásmo a byl u tyčky volný. Střelu však zastavil beton slovenského brankáře.

16:21

Staňa má puk v lapačce, vzácná chvíle.

16:40

Galbraith neměl celou třetinu žádný pořádný zákrok a málem inkasoval. Pánik se uvolnil na pravém kruhu a vystřelil svižně. Trefil spojnici tyče a břevna.

17:41

Slovensko začalo trochu hrát. Dánsko muselo vyhodit na zakázané uvolnění.

18:00

Machova střela z levé strany se odrazila od brusle dánského obránce do rohu.

18:39

Vyloučen hráč Dominik Graňák (Slovensko), 2 min. za Hákování
Slováci by měli spusti alarm. Dánové třikrát ze čtyř pokusů početní výhodu využili.

19:40

Ale teď měl šanci bránící se tým. Draveckého dravý průnik skončil na Galbraithovi. Dánskému brankáři puk vypadl z lapačky, ale mimo branku.

20:00

Slováci prožili třetinu hrůzy, což je ještě možná slabý výraz. Dánové jim nasázeli šest branek, k čemuž stačilo prvních 14 minut.

20:00

Co tomu říkají v on-line reportáži na SME.sk, sledujte ZDE.

20:00

Krátký pohled do statistik. Slovensko vystřelilo celkem třikrát na bránu. Stejný počet střel stačil Dánům k první třem gólům. Budaj tak má procentuální úspěšnost zákroků na nule.

20:39

Slováci jsou kompletní.

22:16

Svatošova střela zprava nenadělala starosti Galbraithovi.

22:35

Sekerovu střelu z dálky dánský brankář vyrazil a od zadního mantinelu se puk odrazil zpátky. Na horní síťce jej přikryl Galbraith.

23:25

Nielsen nechal puk za zády, dojel k němu Madsen a vystřelil. Staňa kryje.

24:22

Vyloučen hráč Julian Jakobsen (Dánsko), 2 min. za Vražení na hrazení

24:50

Čiernik přihrál na modrou Sekerovi, ten mu puk vracel podivným nahozením. Slovenský útočník kotouč zpracovával rukou, ale nepovedlo se mu to.

25:22

Sekera teď střílel. Galbraith se k zákroku sice zkroutil, ale chytil.

26:25

Svatošova střela byla už po přesilovce. Tak či tak, Galbraith ji kryl.

26:44

Galbraith nyní dvakrát za sebou přerušil hru hned po buly. Podruhé se snažli Slováci vyprovokovat bitku.

26:44

Vyloučen hráč Peter Frühauf (Slovensko), 2 min. za Hrubost

27:22

Frans Nielsen z pravého kruhu vystřelil bez přípravy. Staňa vyhlavičkoval.

28:16

Bartovič vyhodil poprvé za oslabení puk z pásma. Předtím měli štěstí, protože Christensen cpal přihrávku na volného spoluhráče.

29:16

Svatoš je aktivní, snaží se. Galbraith s jeho střelou ale neměl výraznější problém.

30:06

Macho byl chvíli úplně sám na pravém kruhu, akorát mu puk přeskočil hokejku. Jinak by mohlo být jeho zakončení nebezpečné.

30:50

Larsenovu střelu Staňa vyrazil a pak chtěl puk odpálit hokejkou. Netrefil se, ale měl štěstí, protože kotouč uklidili do bezpečí obránci.

32:00

Galbraith už byl překonán, jenže Slováci mají dnes den pořádný blbec. Puk poskakoval po brankovišti, jenže ho nedokázal Čiernik dostat do sítě.

32:45

Na druhé straně ujel slovenské obraně Sunberg, jenže Staňa se proti němu dobře roztáhl a blafák zblokoval.

34:43

Tatar šikovně prostrčil na Kukumberga, který však ztroskotal na Galbraithovi.

36:16

Ellerovi utekl puk do středního pásma, píská se dánský ofsajd.

37:34

Hardtova střela od modré byla zblokována do ochranné sítě.

38:16

Hardt tentokrát střílel přes obránce, Staňa ztlumil puk na prsou.

38:37

Jakobsen využil nedůslednosti obránců a vybruslil si ke střele. Zblízka ale Staňu nepřekonal.

39:00

Slováci mohli mít aspoň jeden čestný úspěch. Jenže není jim souzeno. Podkonický vyslal povedenou střelu, ale Galbraith vymrštil lapačku a puk vyrazil.

39:45

Slovenští diváci se musí umět radovat z maličkostí. Jeden z nich chytil puk na tribuně a vypadá hodně šťastně.

40:30

Pohlednou kombinaci Dánů se chystal mocný nápřahem ukončit Eller, slovenský soupeř ho však rozhodil.

41:02

Dánsko vyhodilo na zakázané uvolnění.

42:14

Majeský se nedostal přes modrou čáru, ofsajd.

43:40

Slováci byli v útočné třetině, jenže nebyli nebezpeční.

44:40

Kukumberg po špatném střídání Dánů jel sám na Galbraitha, samostatný nájezd neproměnil. A Sekera pak z dorážky trefil jen tyč.

44:54

Vyloučen hráč Andrej Podkonický (Slovensko), 2 min. za Podražení

46:00

Dánové uzavřeli soupeře před bránou. Ellerovu střelu vyrazil Staňa.

46:24

Puk je v hledišti.

46:29

Vyloučen hráč Andrej Sekera (Slovensko), 2 min. za Podražení
Dánové hrají podruhé v utkání pět na tři.

46:54

Ale situaci překombinovali. Slovensko už je ve čtyřech.

48:10

Dánové si přihrávají v útočném pásmu, slovenská čtyřka je hodně unavená.

48:29

Ale ubránila se. Slovensko je v plném počtu.

49:00

Lykkeskov měl v útočném pásmu prostor. Rozhodl se střílet, Staňa puk vyrážečkou odrazil do rohu.

51:30

Zápas už se dohrává. Tento stav ostatně platí už od konce první třetiny.

53:12

Pánikovu střelu zblokoval dánský obránce nad mantinel.

54:48

Draveckého střelu zachytil Galbraith.

54:51

Po buly vystřelil Svatoš. Galbraith zasáhl lapačkou.

55:25

Čiernik připravil od mantinelu šanci Starostovi. Galbraith vyrazil.

56:59

Galbraith vyhodil puk mimo hřiště, ale kotouč se ještě odrazil od mantinelu. Vylučovat se tedy nemusí.

58:00

Dánové v hledišti oslavují a jejich miláčci na ledě se na to už těší. V pohodě si přihrávají v obranné pásmu.

24. května 2022 15:20Slovensko-Dánsko 7:1
29. května 2021 19:15Slovensko-Dánsko 2:0
21. května 2019 16:15Slovensko-Dánsko 2:1P
9. května 2017 20:15Slovensko-Dánsko 3:4P
2. května 2015 12:15Slovensko-Dánsko 4:3N
20. května 2014 15:45Dánsko-Slovensko 3:4
9. května 2011 12:15Slovensko-Dánsko 4:1
14. května 2010 16:15Slovensko-Dánsko 0:6