Dobrý den, vítejte u on-line přenosu zápasu Finsko - Slovensko v osmifinálové skupině E.

Slováci už mají na soupisce posilu Miroslava Šatana, který s Bostonem vypadl z bojů o Stanley Cupu.

Zápas rozhoduje jako hlavní Čech Milan Minář s kanadským kolegou Chrisem Savagem.

Finové nastoupí v bílých dresech, Slováci v modrých.

Rozhodčí: Minář (CZE), Savage (CAN) - Kaspar (AUT), Wehrli (SUI)
Počet diváků: 3 474

Zatímco Finsko v posledním utkání porazilo Bělorusy 2:0 a v tabulce mají 6 bodů, Slovensko se musí rehabilitovat za debakl 0:6 s Dány. Zatím získalo 3 body.

Hráči nastoupili na led před skoro prázdné tribuny.

1:00

První minuta bez střeleckého pokusu.

2:00

Hraje se opatrně, brankáři jsou bez práce.

3:00

Bruslí se, nestřílí, hraje bez přerušení nezvykle dlouho.

3:40

Konečně první rána! Maenpaa od modré pálil, Miettinen clonil, gólman lapil. První přerušení v zápase.

4:40

Ramenem vytěstil Budaj střelu Pihlstörma, který si povyjel z rohu.

5:15

Z mezikruží pohotově vypálil Immonem, Budaj vyrazil.

6:35

Sólový nájezd Macha po přihrávce Šatana. Klička do bekhendu gólem neskončila, souboj muže proti muži vyhrál brankář Rinne.

7:50

Slováky první šance nabudila, zamkli Finy před jejich brankou, střela Svatoše ale šla vedle.

8:26

Podkonický přihrával zpoza branky, odkud přihrál Bartovičovi. Útočník stříel zblízka, Rinne kryl.

9:05

Graňákův pokus zblokovaný.

10:11

I Kontioliho střela sražena.

11:26

Nummelin si popojel z modré čáry, vyplil, gólman Budaj vyrazil. Napodruhé puk zalehl.

11:38

Vyloučen hráč Richard Pánik (Slovensko), 2 min. za Hákování
První vyloučení zápasu.

12:15

Dvě střely Finů od modré a jedna křížná od Immonena.

13:38

Slovensko se v oslabení ubránilo, je v plném počtu.

13:51

Vyloučen hráč Marek Svatoš (Slovensko), 2 min. za Podražení
A hned další oslabení Slovenska.

14:51

Precizní obrana Slovenska v první půlce nepustila Finy do šance.

15:16

Vyloučen hráč Sami Vatanen (Finsko), 2 min. za Podražení
Bude se hrát 4 na 4, za půl minuty začne přesilovka Slovenska.

15:51

Začala přesilovka Slovenska.

17:10

Slováci v přesilovce pořádně Finům zatopili. Po střelách Svatoše měli tři závary.

17:16

Finové v plném počtu.

17:51

Machova ostrá rána z pravého kruhu, Rinne vyrazil.

18:30

Šatan si vybruslil do pravého kruhu, zastavil a vypálil. Gólman nadvakrát puk zkrotil.

18:45

Dvě hrozby od Immonena: nejdřív teč, pak střela. Nakonec zblízka zahrozil Jokinen.

19:20

Aktivní Svatoš z pravého kruhu zkusil štěstí po ledě, brankář kryl.

19:50

Osala nebezpečně střílel po ledě, prudká střela však minula branku.

19:58

Na ledě jsou doktoři, ošetřují Mihálika, naremplovaného na mantinel. Obránce vstal a po svých míří na střídačku.

19:58

Finové reklamují, že čas uběhl i po odpískání. Zbývá 1,4 vteřiny a rozhodčí Savage po konzultaci s videorozhodčím nic nemění.

20:00

Střely v 1. třetině - 10:10. Souběžně hraný zápas po 1. třetině: Norsko - Švýcarsko 3:1.

20:55

Aaltonen si vybruslil od mantinelu do levého kruhu, jeho střelu chytil Budaj.

21:25

Vyloučen hráč Juhamatti Aaltonen (Finsko), 2 min. za Vysoká hůl

22:00

V první půlminutě přesilovky Slováci dvakrát zahrozili.

23:25

Skončila přesilovka Slovenska, jejíž první půlka byla lepší než druhá.

24:01

Bartovič pálil od pravého mantinelu, Rinne schoval puk v lapačce.

24:50

Brejk Finů, Miettinen střílel hned za modrou, vedle.

26:25

Aaltonen se dostal do mezikruží, jeho dobrý pokus vytěsnil Budaj nad.

27:52

Osala byl na modré čáře zapomenutý, udělal dva tři kroky a vypálil. Budaj kryl.

28:52

Jaakola zkusil štěstí od modré, Budaj vyrazil.

29:20

Petri Kontiola (Finsko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Topi Jaakola a Sami Kapanen. Stav zápasu Finsko - Slovensko 1:0
Jaakolovu střelu brankář Budaj vyrazil za branku. Rozjetý Kontiola sebral puk, zamířil k druhé tyči, a než se Budaj přesunul na druhou stranu, kotouč už byl v síti.

30:13

Petteri Nummelin (Finsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Riku Hahl. Stav zápasu Finsko - Slovensko 2:0
Nummelin dostal přihrávku do mezikruží, kde byl volný, popojel, roztáhl si gólmana a přesně vypálil. Dva góly Finů dělilo 53 vteřin.

31:35

Macho vypálil ze střední vzdálenosti, brankář neměl potíže.

31:48

Hahl z úhlu, Budaj chytil.

32:25

Sekera poslal puk na branku od mantinelu, navzdory teči si s ním Rinne poradil.

33:26

Jussi Jokinen (Finsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Petteri Nummelin a Pasi Puistola. Stav zápasu Finsko - Slovensko 3:0
Jokinen dostal přihrávku na modrou a jel sám na Budaje. Podkonický ještě skočil po kotouči, nedosáhl. Jokinen udělal kličku do forhendu a puk poslal nad Budajův beton.

35:05

Tatar se prodral před branku, zleva vystřelil, ale nebyl to nebezpečný pokus.

36:56

Jokinen dostal přihrávku do mezikruží, střela se mu nepovedla, šla vedle.

38:01

Vyloučen hráč Sami Vatanen (Finsko), 2 min. za Hákování

38:20

Obrovský závar před brankou Finů ukončila píšťalka rozhodčího, který ztratil puk z dohledu. Myslel si, že je pod ležícím brankářem.

38:57

Svatoš zblízka trefil puk ze vzduchu, branku ale minul.

39:42

Ostrá střela Kukumberga, brankář vytěsnil.

40:00

Střely na branku 24:20, ve 2. třetině 14:10. Souběžně hraný zápas po 2. třetině: Norsko - Švýcarsko 3:1.

40:01

Slováci vystřídali brankáře, místo Budaje přišel Staňa.

40:01

41:05

Sekerův pokus od mantinelu vytáhl gólman mimo tyče.

41:58

Tomáš Tatar (Slovensko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Tomáš Starosta. Stav zápasu Finsko - Slovensko 3:1
Brankář Finů vyrazil střelu Starosty, před brankovištěm volný Tatar sebral puk a bekhendem ho poslal nad lapačku ležícího Rinneho.

42:40

Čiernikova velká šance, výborný gólman Rinne. Slovák stál u brankoviště, měl poloprázdnou branku, ale Rinne vleže tentokrát lapačkou zasáhl skvěle.

43:20

Pěkná kombinace Finů skončila střelou vedle.

44:48

Korpikoski sebral puk v mezikruží a ohrozil branku Slovenska, Staňa připraven.

46:36

Jaakolovu střelu vyrazil brankář Staňa.

46:36

Souběžný zápas Norsko - Švýcarsko stále 3:1, nevýhodný stav pro Česko.

47:20

Kukumberg nahodil puk od mantinelu, Tatar se jen těsně nedostal k nebezpečné teči. Puk letěl těsně vedle.

49:40

Niskala pálil od modré vedle.

50:01

Vyloučen hráč Tomáš Tatar (Slovensko), 2 min. za Podražení

51:01

V první půlce přesilovky se Finové nedostali k ničemu, jeden náznak šance zkazila nepřesná přihrávka.

52:01

Jeden závar při přesilovce, jinak od Finů nic. Slovensko se ubránilo, je v plném počtu.

53:35

Dravecký dostal přihrávku na levý kruh, kde stál sám, v dobré pozici pálil nad.

55:12

Vyloučen hráč Vladimír Mihálik (Slovensko), 2 min. za Vysoká hůl

55:12

Souběžně hraný zápas - padl gól: Švýcarsko snížilo v 58. minutě s Norskem na 2:3.

55:25

Immonen při přesilovce ohrozil gólmana z nulového úhlu, ale nepřekvapil ho. V další šanci Immonen dorážel, ale nic z toho.

56:34

Jussi Jokinen (Finsko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Petteri Nummelin a Antti Miettinen. Stav zápasu Finsko - Slovensko 4:1
Využitá přesilovka! Z pravého kruhu přihrával puk před brankoviště Nummelin, Jokinen se k němu dostal a vystřelil nahoru.

58:01

Vladimír Mihálik (Slovensko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Tomáš Starosta a Milan Bartovič. Stav zápasu Finsko - Slovensko 4:2
Střela od modré proklouzla za záda brankáře. Pěkně do horního růžku.

58:01

Souběžně hraný zápas: Norsko - Švýcarsko 3:2 konec.

58:24

Slováci hrají bez brankáře.

58:54

Juhamatti Aaltonen (Finsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Janne Niskala a Pekka Rinne. Stav zápasu Finsko - Slovensko 5:2
Gól do prázdné klece, Aaltonen si dojel až branku a puk z úhlu poslal do sítě. Asistenci si zapisuje i brankář.