Dobré nedělní odpoledne z Plzně. Kvůli tomu, že se dnes ve městě hraje i fotbal, začíná hokejové utkání trochu netradičně ve dvě hodiny.

Domácí hokejisté musí napravit zaváhání z minulého kola, kdy dostali od Liberce šest gólů.

0:20

Od modré střílel domácí Modrý, puk tečoval Vostřák. Ten samý hráč pak natřikrát dorážel, ale neúspěšné.

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Mikula (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 6 026

2:01

Jan Heřman obrkoužil branku a zasouval kotouč za Fraňka. Litvínovský brankář pokryl spodek brány a Stránského k dorážce nepustili obránci soupeře.

2:45

Hosté si málem dali vlastní gól. Obránce Jareš si nahození Vostřáka ztečoval směrem k Fraňkovi.

2:56

Straka přihrál Vlasákovi, který bez přípravy vystřelil. Franěk vyrazil betonem.

3:04

Plzeňský tlak sílí. Obránce Slaney od modré vypálil do náruče brankáře Fraňka.

5:25

Salfický se zatím v plzeňské brance nudí. Čeká na první pořádný zásah. Hosté jsou pod tlakem, takže je pro ně úspěch, když drží hru ve středním pásmu.

6:43

Z pravého kruhu střílel po ledě Heřman. Franěk opět vyrazil.

8:05

Hosté se stále nemohou prosadit. Teď se dlouho hrálo v jejich obranném pásmu, ale Plzeň si vypracovala jen jednu nadějnou příležitost. Straka přihrál zpoza branky Vlasákovi, který minul levou tyč.

9:24

Tečovaná Modrého střela od modré vystrašila Fraňka. Litvínovský brankář sice zastavil puk, ale pak o něm úplně ztratil přehled.

10:17

Vyloučen hráč Vlastimil Kroupa (Litvínov), 2 min. za Nedovolené bránění

10:35

Sám před Fraňkem byl Vlasák. Zamířil do horního rohu brány, ale netrefil. Za chvíli na to byl mezi kruhy volný Slaney, jeho střelu kryl litvínovský brankář.

Vyloučen hráč Roman Vopat (Litvínov), 2 min. za Hrubost
Moc dlouho Litvínovští v plném počtu nehráli.

13:30

První minutu oslabení přečkal Litvínov bez starostí. Plzeň se nemůže dostat do pásma.

14:30

V přesilovce byli domácí nebezpeční až ke konci. Tlak si vytvořila zámořská trojice. Dvakrát střílel Langfeld. Na Fraňka nevyzŕál.

15:19

Tvrdík dostal ve středním pásmu puk, v plné rychlosti se vřítil do pásma. Svižně vypálil a Franěk pěkně vyrážečkou odrazil puk.

16:07

Lukeš byl prvním, kdo výrazněji ohrozil Salfického. Ovšem jeho střela z mezikruží nebyla přesná.

16:34

John Lammers (Plzeň) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Josh Langfeld a Jan Dresler. Stav zápasu Plzeň - Litvínov 1:0
Langfeld posunul puk na Lammerse,který z levého kruhu vypálil bez okolků a puk letěl těsně nad ledem mezi Fraňkovy betony.

17:51

Domácí mohli dát druhou branku. Hned po buly vyjel před Fraňka Straka, jenže trefil jen levou tyč litvínovské brány.

20:00

Domácí byli v první třetině jasně lepší. Vedení 1:0 je zasloužené, možná mohou být litvínovští, že neinkasovali víckrát. Výmluvná je statistika zásahů: Salfický 0 - Franěk 16.

20:40

V první třetině neměl ani jeden zákrok, teď Salfický musel řešit ošemetnou situace v první minutě druhé části. Jenáček byl po špatné rozehrávce v dobré pozici, plzeňský brankář vyrazil ramenem.

21:40

Hosté jsou daleko aktivnější než v první části. Vopat od matinelu nahazoval puk před bránu. Salfický jej urkyl do lapačky.

22:59

Vlasákova střela z levého kruhu k Fraňkovi nedoletěla. Jareš ji bruslí tečoval mimo.

23:28

Po Kovářově přihrávce od zadního mantinelu nadvakrát střílel Dvořák. Proti Fraňkovi neuspěl stejně jako spoluhráč Jeřábek, který z další dorážky branku minul.

24:48

Litvínovské v útočném snažení zastavil ofsajd.

25:39

Teď měl Litvínov dvě hodně nadějné situace: nejprve Hübl tvrdou střelou nepřekonal Salfického, který však měl vzápětí proti Kubátovi velkou porci štěstí. Střela litvínovského obránce mu propadla mezi betony a puk se klouzal těsně vedle tyčky mimo.

27:34

Obránce hostů Švarný nahazoval puk na plzeňskou bránu. Salfický chytil puk do lapačky. Pak na sebe narazili litvínovský Vopat a Frolo z Plzně. Chvíli to vypadalo i na potyčku, nakonec si to oba vyříkali bez použití násilí.

28:19

Heřman chytře obkroužil branku a zasouval puk u tyčky za Fraňka. Litvínovský brankář kotouč udržel před čarou, ale puk byl chvíli volný. Nikdo z domácích ho však nestihl dorazit.

28:27

Vyloučen hráč Jakub Maxa (Litvínov), 2 min. za Vražení na hrazení

28:27

Vyloučen hráč Jakub Maxa (Litvínov), OT 10 min. za Vražení na hrazení

29:46

John Slaney (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Tomáš Vlasák a Jan Kovář. Stav zápasu Plzeň - Litvínov 2:0
Parádní akce domácích! Na levém kruhu měl Vlasák dobrou střeleckou pozici. Jenže místo střelby zvolil přihrávku na volného Slaneyho, který trefil odkrytý kout brány.

30:32

Heřman se snažil překvapit střelou z těžkého úhlu Fraňka.

31:04

Kanaďan Lammers vystřelil, k dorážce se jeho spoluhráči neprotlačili.

31:39

Vyloučen hráč Jan Dresler (Plzeň), 2 min. za Držení protihráče
První vyloučení na domácí straně.

32:31

Vyloučen hráč Martin Heřman M. (Plzeň), 2 min. za Zdržování hry
Martin Heřman zlomil hokejku, a tak se po puku natahoval rukama, chtěl rukavicí odpálit, ale sevřel kotouč a rozhodčí situaci posoudil jako zdržování.

32:40

Vopatovu bombu odrazil Salfický.

33:39

Plzeň je ve čtyřech.

34:12

Tomáš Vlasák (Plzeň) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Pavel Vostřák. Stav zápasu Plzeň - Litvínov 3:0
A to jí stačí! Plzeň zvyšuje náskok gólem v oslabení. Ve středním pásmu vybojoval puk Vostřák, který posunul Vlasákovi. Ten jel sám na Fraňka, udělal mu blafák a mezi nohy zasunul kotouč.

34:31

Plzeň těžkou chvíli přečkala, dokonce z ní vytěžila vlastní úspěch. Litvínov naopak promarnil dobrou možnost pro návrat do zápasu.

34:51

Kroupa po vyhraném buly střílel od modré čáry. Salfický zasáhl lapačkou.

37:47

Dvořák operoval za litvínovskou brankou, posunul puk na Heřmana, který ještě přihrával na modrou Kovářovi. Jeho střelu vyrazil levým betonem Franěk.

38:57

Vyloučen hráč Juraj Majdan (Litvínov), 2 min. za Hrubost

39:21

Tomáš Vlasák (Plzeň) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Jan Kovář a Martin Straka. Stav zápasu Plzeň - Litvínov 4:0
Plzeň stihla využít přesilovku ještě v této třetině. Po pěkné kombinaci, kterou začal průnikem do pásma Straka, zakončoval Vlasák do poloprázdné brány.

40:00

I ve druhé třetině byli lepší domácí. Když se Litvínov za stavu 0:2 mohl zvednout v přesilovce 5 na 3, sám inkasoval. Plzeň hrála ve čtyřech, ujel Vlasák a zvýšil plzeňské vedení.

40:27

U pravého mantinelu se dobře otočil Hübl, jeho střelu vyrazil Salfický.

41:48

Obránce Frolo vypálil od červené čáry. Puk nepříjemně skákal a Franěk musel dávat dobrý pozor, aby mu kotouč nepropadl do sítě.

42:33

Velkou šanci měli domácí a zaskvěl se Franěk. Nejdřív před sebe vyrazil ránu Hanzlíka od modré čáry a proti dorážce Vostřáka do poloprázdné brány natáhl hokejku a vyrazil.

42:47

Martin Jenáček (Litvínov) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Peter Jánský a Viktor Hübl. Stav zápasu Plzeň - Litvínov 4:1
Hosté z protiútoku snižují. Jenáček dostal přihrávku na kruh, do kotouče švihnul a ten skončil v síti.

44:38

Jánský trefil jen boční síť domácí branky.

44:49

Vyloučen hráč Jan Kovář (Plzeň), 2 min. za Sekání
Litvínov má asi poslední možnost, jak zdramatizovat zápas.

46:49

Litvínov však nebyl zvláště nebezpečný. Salfického z klidu rozhodila jen několikrát tečovaná střela obránce Jareše.

50:20

Teď se dlouho nic nedělo, až Dvořák za brankou vybojoval puk, vybruslil k tyčce a z otočky po ledě vystřelil. Fraňek zasáhl betonem.

50:38

Obdržálek, který naskočil do plzeňské sestavy až ve třetí třetině, se protlačil k dorážce. Puk těsně minul pravý horní roh.

51:51

Vyloučen hráč Jakub Černý (Litvínov), 2 min. za Hákování
Černého faul vidělo na plzeňském stadionu 6 036 diváků.

53:50

Nicolas Johnson (Plzeň) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Jaroslav Modrý a John Lammers. Stav zápasu Plzeň - Litvínov 5:1
Sekundu před návratem Černého na led domácí zvýšili vedení. Modrý od modré střílenou přihrávkou našel Johnsona, který šikovně tečoval mezi betony Fraňka.

54:20

Závěr zápasu si domácí užívají. Obdržálek vyslal do samostatného úniku Dvořáka, který však na Fraňka nevyzrál.

55:48

První plzeňská lajna kroužila v útočném pásmu. Straka s Vlasákem připravovali střelecké pozice pro Vostřáka. Ten poprvé vůbec netrefil, pak mu střelu z mezikruží chytil Franěk.

58:00

Poslední dvě minuty třetí třetiny. Fanoušci tleskají domácím hráčům a už se těší na fotbal.

59:51

Martin Straka (Plzeň) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Tomáš Vlasák a Pavel Vostřák. Stav zápasu Plzeň - Litvínov 6:1
Deset vteřin před koncem defitivně Plzeň upravila výsledek. Vlasák posunul v úniku dvou na jednoho a i když Straku naháněli soupeři dokázal skórovat.

9. března 2024 16:30Plzeň-Litvínov 1:2P
7. března 2024 17:30Litvínov-Plzeň 4:1
6. března 2024 17:30Litvínov-Plzeň 4:2
28. ledna 2024 16:30Plzeň-Litvínov 3:5
20. prosince 2023 17:30Litvínov-Plzeň 2:3N
29. října 2023 18:00Plzeň-Litvínov 5:2
17. září 2023 17:30Litvínov-Plzeň 4:2
26. února 2023 15:30Litvínov-Plzeň 2:1