Příjemné nedělní odpoledne, vítejte u on-line reportáže z utkání hokejové extraligy mezi Vítkovicemi a Zlínem. Zápas začne v 17:00.

Na ledě zatím předvádějí své umění jen cheerleaders v barvách vítkovického klubu, hráči by se měli na ploše objevit za malou chvíli.

Vše je už připraveno k úvodnímu buly, zápas brzy začne.

ZlínZlín

Sedláček

Rozhodčí: Souček (CZE), Turčan (CZE) - Tošenovjan (CZE), Hlavatý (CZE)
Počet diváků: 4 174

0:36

První náznak šance si vypracovali domácí, ale Burgerova přihrávka od zadního mantinelu na Svačinu byla nepřesná.

1:12

Útočnou snahu Zlína brzdí ofsajd, vhazuje se ve středním pásmu.

2:13

Pohl obkroužil branku a snažil se protlačit puk k bližší tyči, Sedláček byl pozorný a dobře zasáhl.

2:33

Poprvé musel zasahovat domácí brankář Málek, ale střela Hamrlíka od modré mu příliš problémů nezpůsobila.

3:03

Sedláček musel zasahovat dvakrát v krátkém sledu - nejprve pálil Šedivý, pak ještě dorážel Ovčačík, ale bez úspěchu.

4:28

Sedláček musel zasáhnout maskou a tvrdou střelu jednoho z domácích hráčů srazil do ochranné sítě.

5:40

Pohl dlouho držel puk v útočném pásmu, hledal komu by přihrál, ale nikdo ze spoluhráčů nebyl ve výhodné pozici. Pak vítkovický útočník o kotouč přišel.

7:52

Vladimír Svačina (Vítkovice) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Rudolf Huna a Jiří Burger. Stav zápasu Vítkovice - Zlín 1:0
Domácí jdou do vedení! Zlínské obraně ujeli Huna se Svačinou, prvně jmenovaný přesně přihrál druhému, který už neměl problém zblízka trefit odkrytou část branky.

8:14

Vyloučen hráč Roman Tomas (Vítkovice), 2 min. za Nedovolené bránění
Zlín má šanci odpovědět na inkasovaný gól z přesilové hry.

8:29

Vyloučen hráč Tomáš Linhart (Zlín), 2 min. za Sekání
Ale krátká přesilovka je u konce po faulu Linharta.

8:59

Sedláčka prozkoušel střelou od pravého mantinelu rozjetý Šedivý, brankář Zlína puk vyrazil betonem do rohu. Ještě předtím ale spálil šanci Svačina, když nedokázal trefit puk poskakující v brankovišti.

10:29

Vyloučený Tomas se vrátil do hry, Vítkovice měly krátkou přesilovku. Využít jí ale nedokázaly.

11:19

Vyloučen hráč Petr Vrána (Vítkovice), 2 min. za Hrubost

11:19

Vyloučen hráč Bedřich Köhler (Zlín), 2 min. za Hrubost
Hráči na obou stranách jsou vyloučeni za vzájemnou potyčku u mantinelu.

11:52

Tvrdou střelu Balaštíka od pravého mantinelu Málek zlikvidoval efektním máchnutím lapačkou.

13:19

Oba týmy už pokračují v plném počtu.

13:45

Se střelou vítkovického Húževky z levé strany si Sedláček snadno poradil.

14:15

Zlín se dlouho nemohl vymanit z tlaku domácích, nakonec až Hamrlík vyhazuje na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Sedláčkem.

14:51

Po přiťuknutí Klimka pálil pěkně zápěstím Pohl, mířil Sedláčkovi mezi betony, ale hostující brankář je včas sklapl k sobě.

15:40

Na ledě mají zatím převahu Vítkovice, ale v hledišti je situace opačná. Fanoušci Zlína teď bouřlivě skandují: Vyrovnat, vyrovnat! Hokejisté je ale zatím nevyslyšeli.

16:33

Po zakázaném uvolnění domácích se bude vhazovat před Málkem.

17:44

Zlín se v závěru třetiny trochu probudil a tlačí se víc před domácí branku. Na Málka pálili postupně Sýkora, Řezníček a Čech, vítkovický brankář ale pokaždé dobře zasáhl.

18:58

V závěru třetiny se ještě do útoku vrhli vítkovičtí, ale jejich pokus o vypracování šance skončil nepřesnou přihrávkou v útočném pásmu

20:12

Hned v úvodu druhé třetiny vyhodili domácí puk přes všechny čáry, vhazuje se před Málkem.

20:52

Vyloučen hráč Jiří Burger (Vítkovice), 2 min. za Hákování
Zlín si na začátku druhé části zahraje přesilovku.

21:15

Puk skončil na střídačce Zlína, vhazuje se před brankou domácích.

22:03

Přesilovka se zatím hostům moc nedaří, Vítkovicím se teď podařilo vyhodit puk z obranného pásma.

22:52

Burger naskočil z trestné lavice a okamžitě našel před brankou rozjetého Hunu, který ale zakončil nedůrazně.

Vyloučen hráč Martin Hamrlík (Zlín), 2 min. za Krosček
Situace se obrátí a po vypršení Rehákova trestu si přesilovku zahrají Vítkovice.

27:30

Rudolf Huna (Vítkovice) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Viktor Ujčík a Jiří Burger. Stav zápasu Vítkovice - Zlín 2:0
Hosté se sice v oslabení ubránili, ale jen co Hamrlík naskočil na led, inkasují druhý gól! Ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Huna a zblízka překonal Sedláčka.

28:08

Zlín se pokusil odpovědět, ale střela Čecha od levého mantinelu byla hodně nepřesná a skončila v ochranné síti za brankou.

30:01

Vítkovice se po vstřelném gólu nechaly trochu zatlačit do defenzivy, ale Zlín si zatím žádnou příležitost ke skórování nepřipravil.

30:27

Domácí Húževka napřáhl kousek za modrou čárou, ale trefil jen lapačku připraveného Sedláčka.

31:04

Po zakázaném uvolnění hostů se hra stěhuje před Sedláčka.

32:37

Vítkovičtí teď mají častěji puk na holích, před brankou se do šance tlačil Klimek, ale obrana hostí ho dokázala zablokovat.

34:05

V posledních minutách šance nepřicházejí. Domácí kontrolují hru, Zlín se zatím kombinačně nedokáže prosadit a nevytváří si ani náznaky příležitostí.

35:11

Po přihrávce Balštíka střílel od modré příklepem Hamrlík, trefil ale jen nejbílže clonícího obránce Vítkovic.

35:27

Vyloučen hráč Michal Důras (Zlín), 2 min. za Hákování

36:40

Roman Vlach (Zlín) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Ivan Rachůnek I.. Stav zápasu Vítkovice - Zlín 2:1
Zlín zaskočil Vítkovice gólem ve vlastním oslabení! Po přihrávce Rachůnka se individuálně prosadil Vlach, zasunul puk k bližší tyči a zápas najednou získává nový náboj.

37:27

Důras je zpátky na ledě, Zlín pokračuje v pěti.

37:52

Teď jdou navíc domácí do oslabení, Zlínu se otevírá šance na vyrovnání skóre.

39:32

Bedřich Köhler (Zlín) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Jaroslav Balaštík a Petr Leška. Stav zápasu Vítkovice - Zlín 2:2
A Zlín opravdu přesilovku využívá! Přihrávku Balaštíka mezi dvěma obránci proměňuje ve vyrovnávací gól Köhler, který se trefil do mezery mezi Málkovými betony.

40:48

Zlín začal tak, jak skončil druhou třetinu - aktivně. Hned z prvního útoku ohrozil Málka střelou z pravého křídla Balaštík.

41:30

Mezi dvěma vítkovickými hráči se pěkně protáhl zlínský Holík, ale na třetím protihráči už ztroskotal a do zakončení se nedostal.

41:40

Ale hned z protiútoku mohli udeřit domácí! Klimek přebruslil soupeře, protlačil se před branku, ale zblízka napálil puk jen do horní tyče.

43:11

Jeden z vítkovických hráčů přihrál puk rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

43:51

Zakázané uvolnění hostů. Zlín po aktivním vstupu do třetí třetiny teď trochu polevil a nechává hrát domácí.

45:12

Domácí skoro minutu drželi puk v útočném pásmu, ale pak vystihl nepřesnou rozehrávku Balaštík. Z pravé strany zkusil zakončit, ale byl už hodně z úhlu a branku netrefil.

46:42

Postup Zlína směrem k brance domácích zastavilo postavení mimo hru.

47:38

Po zakázaném uvolnění hostů se bude vhazovat před Sedláčkovou brankou.

48:45

Poslední minuty jsou opatrné. Jako by ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu, která by už mohla být osudná.

49:10

Rudolf Huna (Vítkovice) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Jan Káňa J. a Jiří Burger. Stav zápasu Vítkovice - Zlín 3:2
Ale chyba nakonec přichází a na svědomí ji mají obránci Zlína. Neuhlídali totiž v rohu kluziště Káňu, který v pádu přistrčil najíždějícímu Hunovi a ten přesně trefil skákavý kotouč. 3:2!

51:01

Trest týmu (Zlín), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Snahu Zlína o vyrovnání brzdí vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě. Dvě minuty odsedí útočník Čech.

51:48

Vítkovičtí v klidu kombinují v útočném pásmu a nikam se neženou.

52:41

Marek Malík (Vítkovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Jiří Burger. Stav zápasu Vítkovice - Zlín 4:2
Vítkovice využívají přesilovku a zdá se, že mají vítězství na dosah. Malíkova první střela ještě skončila těsně vedle, pak se ale od Burgera puk k domácímu bekovi vrátil a ten ho z mezikruží napálil tvrdě do levého horního rohu branky.

52:55

Vyloučen hráč Viktor Ujčík (Vítkovice), 2 min. za Držení protihráče

52:55

Vyloučen hráč Viktor Ujčík (Vítkovice), OT 10 min. za Nesportovní chování
Ujčík protestoval u rozhodčího proti vyloučení, tak mu sudí udělil navrch ještě desetiminutový osobní trest. Vítkovický útočník si dnes už zřejmě nezahraje.

53:31

Hra he teď dost kouskovaná, často se přerušuje. Ani jeden tým tak nemá čas a prostor na to, aby se dostal do šance.

54:02

Zlínu se dařilo kombinovat v útočném pásmu, ale jediným výsledkem této činnosti bylo slabé nahození Linharta od modré, které gólman Málek snadno přikryl.

54:48

Vyloučen hráč Jaroslav Balaštík (Zlín), 2 min. za Držení protihráče

55:31

Petr Vrána (Vítkovice) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Petr Pohl a Pavel Trnka. Stav zápasu Vítkovice - Zlín 5:2
S nejvyšší pravděpodobností je rozhodnuto. Už po vypršení Ujčíkova trestu vybojoval puk za brankou Pohl a nahrál najíždějícímu Vránovi, který v klidu umístil kotouč za záda Sedláčka.

56:40

Vítkovičtí fanoušci už slaví, zdá se, že vítězství už jejich týmu neuteče.

57:29

Sýkora na chvíli zůstal sám před Málkem, ale skákavý kotouč nedokázal dobře zpracovat a musel o něj znovu bojovat v rohu hrací plochy.

58:22

59:30

Zápas se dohrává. Domácí v klidu drží puk v útočném pásmu a nezdá se, že by se Zlín ještě vzmohl na nějaký útočný výpad.

4. února 2022 17:30Zlín-Vítkovice 4:1
23. prosince 2021 17:30Vítkovice-Zlín 1:2P
29. října 2021 17:30Vítkovice-Zlín 2:1
17. září 2021 17:30Zlín-Vítkovice 3:6
28. února 2021 15:30Zlín-Vítkovice 4:6
9. února 2021 17:30Vítkovice-Zlín 3:0
17. ledna 2021 16:00Vítkovice-Zlín 3:0
1. prosince 2020 17:00Zlín-Vítkovice 2:1