Hezký podvečer. Vítejte u on-line reportáže z regionálního derby mezi Plzní a Karlovými Vary.

Ve vzájemných duelech nesmiřitelných rivalů letos pokaždé úspěli domácí. Nejprve hned v úvodním kole přestřílela Plzeň soupeře poměrem 6:5. Karlovarští poté kontrovali vítězstvím 5:2.

Za oba celky si dnes odbude premiéru jeden hokejista. V plzeňském dresu se představí útočník Richard Diviš, jenž doposud působil v prvoligovém Ústí. Za Karlovy Vary zase na postu obránce nastoupí odchovanec Petr Přindiš.

Rozhodčí: Souček (CZE), Turčan (CZE) - Bláha (CZE), Pouzar (CZE)
Počet diváků: 6 679

0:57

Vyloučen hráč Jaroslav Modrý (Plzeň), 2 min. za Držení protihráče
Karlovarští si hned v první minutě zahrají přesilovou hru.

1:20

Vary zatím neudržely útočné pásmo. Modrá čára je pro ně těžkým předělem.

2:09

Petr Kumstát (K. Vary) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Václav Skuhravý. Stav zápasu Plzeň - K. Vary 0:1
Jenže hosté svůj první průnik před Mazance okamžitě proměňují v gól! Skuhravý od mantinelu nasměroval kotouč před bránu a Petr Kumstát ho jemnou tečí srazil k levé tyči.

3:01

Benákův pokus srazila karlovarská obrana do ochranné sítě.

3:49

Zaťovič se protáhl do útočné třetiny. Ranou švihem ale zasáhl pouze Mazancovu lapačku.

4:11

Vyloučen hráč Jakub Čutta (K. Vary), 2 min. za Držení protihráče

4:50

Duda napřáhl z pravého kruhu a za Mensatorem zazvonila branková konstrukce. Puk ji ovšem zasáhl pouze z boku.

5:11

Obránce Modrý si našel oblíbené stanoviště na modré čáře a nastřelil Mensatorovy betony.

5:51

Karlovarští promrhali v oslabení obrovskou příležitost! Dudovu špatnou rozehrávku zachytil Lukáš Pech, který v následném přečíslení vyhledal na pravém křídle Hrušku. Mazanec ale zasáhl perfektním skluzem.

6:27

Vyloučen hráč Jakub Čutta (K. Vary), 2 min. za Nedovolené bránění
Čutta se vrátil z trestné lavice, fauloval a obratem zamířil zpět.

7:00

Jan Kovář (Plzeň) vstřelil branku (13. gól v sezóně), asistence Pavel Vostřák a Tomáš Vlasák. Stav zápasu Plzeň - K. Vary 1:1
Plzeň už svou druhou přesilovkou šanci nepromarnila. Vlasák nahodil do brankoviště, kde se po urputné snaze Vostřáka dostal ke kotouči Jan Kovář a zametl ho do sítě.

8:42

František Skladaný (K. Vary) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Marek Melenovský a Milan Procházka. Stav zápasu Plzeň - K. Vary 1:2
Plzeňské po inkasované brance zasáhla karlovarská smršť, kterou v pořádku nepřečkali. Mazanec si proti třetí hostující letce připsal několik těžkých zákroků a nakonec nestačil až na bekhend Františka Skladaného, který pálil zády k brance.

10:01

Plzeňskému Dudovi se povedlo prostřelit Mensatora mezi betony, jenomže puk se zároveň proplížil vedle tyče. Karlovarskému brankáři trochu pomohlo štěstí.

11:58

Mensator při přesunu proti Kovářově ráně posunul branku mimo vymezený prostor, uniklo to však pozornosti rozhodčích. Dej tak získal dost času, aby na druhé straně ohrozil Mazance.

12:30

Zaťovič teď svým zákrokem rozbouřil plzeňský stadion. Jeho koleno totiž jen o kousek minulo domácí modlu Martina Straku. Plzeňský kapitán se Zaťovičem poté pustil do menší rozmíšky, incident se ale obešel bez trestu.

13:59

Plzeň zdlouhavě střídala a do její obranné třetiny okamžitě vpadlo karlovarské komando. Skladaný po příhrávce Melenovského pálil do boční kontrukce.

15:36

David Hruška (K. Vary) vstřelil branku (14. gól v sezóně), asistence Rastislav Dej a Lukáš Pech. Stav zápasu Plzeň - K. Vary 1:3
Další karlovarský výpad už pomalé plzeňské mužstvo zasáhl vážněji. Dej v hloubi útočné třetiny posunul Davidu Hruškovi, který přesným švihem k tyči zvýšil náskok svého celku.

16:32

Mensator efektním pohybem lapačkou zlividoval Hanzlíkův pokus. Zároveň přerušil hru.

16:42

Vyloučen hráč Ján Mucha (K. Vary), 2 min. za Hákování

18:41

Plzeň se jedinou šanci vytvořila až v samotném závěru přesilovky. Duda nahrál zpoza branky Johnsonovi, který kotouč odeslal do Mensatorovy náruče.

19:15

Plzeňští se tlačí do útoku. Karlovy Vary zahrály na zakázané uvolnění a těsně před pauzou budou muset odvrátit rozehrávku ve vlastní třetině.

19:47

A příležitost domácích opravdu přišla! Straka po přihrávce Vlasáka mířil do odkryté brány, puk v cestě do sítě zastavil pohotový Mensatorův rozštěp.

20:00

Karlovy Vary jsou zatím rychlejší a důraznější, jednoduše lepší. Po právu tak míří do kabiny s dvougólovým náskokem.

21:59

Vyloučen hráč Jan Dresler (Plzeň), 2+2 min. za Vysoká hůl
Karlovy Vary získávají další skvělou příležitosti, která je může posunout ještě blíž k triumfu v dnešním utkání.

22:01

Plzni se zatím v oslabení daří. Hýří aktivitou. Dvořákův brejk zastavila karlovarská obrana až na poslední chvíli.

22:50

A ten Dudův nestihla překazit vůbec! Plzeňský útočník si položil Mensatora, obrkoužil klec a chystal se zasunout kotouč za čáru. Jenže to před dojíždějícími beky nestihl.

23:30

Martin Heřman M. (Plzeň) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence John Slaney. Stav zápasu Plzeň - K. Vary 2:3
Domácí potvrdili vládu nad tímto oslabením! Slaney z nouze vyhodil kotouč, a ten se přes nedůsledné karlovarské obránce dostal k Martinu Heřmanovi. Sólový únik proměnil střelou pod břevno.

24:58

Až v poslední minutě dlouhé přesilovky vyslaly nebezpečný pokus i Karlovy Vary. Mazanec s problémy vytěsnil ránu Melenovského.

26:29

Vyloučen hráč Radek Duda (Plzeň), 2 min. za Podražení
Dreslerův trest už vypršel. Na tretné ho však vystřídá Radek Duda.

27:12

Čutta nabruslil do třetiny a ranou zápěstím vystřelil přesně doprostřed. Mazanec si kotouč snadno pohlídal.

27:35

Karlovy Vary lisují soupeře v útočné třetině. Několik ran jen těsně minulo branku. Nejnebezpečněji pálil obránce Karol Sloboda.

28:29

Duda se po návratu z trestné lavice okamižtě zapojil do bitvy. Získal puk, předal Strakovi, který už zaměřoval spoluhráče před prázdnou klecí. Jen kdyby do pasu obětavě neskočil Melenovský.

29:16

Lammers střílel ihned po přejezdu modré čáry. Mensator nastavil proti kotouči lapačku.

29:42

Podobná protiakce na druhé straně kluziště. Tentokrát zasáhl Mazanec proti Marku Melenovskému.

31:50

Martin Heřman M. (Plzeň) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence John Lammers a Michal Dvořák. Stav zápasu Plzeň - K. Vary 3:3
Jednoduchá akce a je vyrovnáno. Lammers nastřelil Mensatora do betonu, kotouč se posunul směrem k Martinu Heřmanovi, který přidal svůj druhý dnešní zásah.

33:12

Mensator pohodlně zasáhl proti střele z bezprostřední blízkosti. Benákovi už k zakončení nezbyl žádný prostor.

33:40

Vyloučen hráč Václav Skuhravý (K. Vary), 2 min. za Podražení

35:40

Bídná přesilovka. Plzeň se takřka nepropracovala k zakončení, Mensatora vůbec neohrozila.

36:37

Heřman přesunul kotouč na Lammerse, jehož ránu povedeně vytáhl Mensator.

37:20

Obdobná situace, pouze se změnili aktéři. Vlasák mířil na Kováře a Mensator s obtížemi zasáhl.

38:10

Marek Melenovský (K. Vary) vstřelil branku (4. gól v sezóně). Stav zápasu Plzeň - K. Vary 3:4
Duda osudně chyboval. Melenovský na modré získal kotouč, vjel do mezikruží a skvělým bekhendem trefil pravý horní roh branky.

39:36

Mensator si dobře povyjel proti Vlasákovi, jemuž už zbylo hodně málo možností k úspěšnému zakončení.

39:38

Vyloučen hráč Jakub Čutta (K. Vary), 2 min. za Krosček

39:38

Vyloučen hráč Jakub Čutta (K. Vary), OT 10 min. za Krosček

39:46

Pavel Vostřák (Plzeň) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Martin Straka. Stav zápasu Plzeň - K. Vary 4:4
Čuttův faul Plzeň okamžitě ztrestala. Strakovo nahození usměrnil mimo dosah Mensatora Pavel Vostřák.

41:01

Straka si na brankovišti zpracoval Vlasákův vysoký centr a proti Mensatorovi se ocitl ve výhodě. Mucha mu ovšem v lepším zakončení zabránil nedovoleným zákrokem.

41:16

Vyloučen hráč Ján Mucha (K. Vary), 2 min. za Držení protihráče

41:50

Martin Straka (Plzeň) vstřelil branku (10. gól v sezóně), asistence Tomáš Vlasák. Stav zápasu Plzeň - K. Vary 5:4
A Plzeň završuje obrat! Potřetí využila přesilovku. Straka zkoušel křižným pasem poslat kotouč na Vlasáka, puk se mu ale vrátil odrazem od brusle jednoho z obránců, a tak ho plzeňský kapitán místo další přihrávky poslal do nekryté branky. Mensator se nestihl vrátit.

43:17

A teď musejí dotahovat Karlovy Vary. Procházka z levého kruhu nadějně pálil, brankář Mazanec vyrážečkou vytěsnil.

44:16

Straka už si připravoval kotouč k palbě, když ho zastavil hvizd rozhodčího. Ten si všiml nedovoleného postavení Dudy v brankovišti.

45:23

Mazanec si v pohodě poradil s pokusem Muchy. Slovenský obránce zasáhl od modré brankářovu lapačku.

45:51

Mazanec několik sekund krotil tančící kotouč. Do brankoviště vyrazil z hole Karola Slobody.

47:50

Plzeňští obsadili karlovarskou třetinu a jen kvůli zásahu Muchy nezakončili okupaci brankou. Benák totiž přes slovenského beka neprotlačil kotouč na volného Pituleho.

48:20

Mazanec zvládl ránu Deje a plzeňští obránci poté puk vyslali daleko od brány.

50:51

Vyloučen hráč Jan Kovář (Plzeň), 2 min. za Nedovolené bránění

52:33

Plzeň se brání v oslabení znamenitě. Karlovy Vary se zatím ani nepřiblížily.

52:51

Karlovarští výhodu nevyužili a čas se jim pomalu krátí.

53:37

Mazanec málem zmařil veškerou snahu svého celku. Muchovo nahození od modré hrubě podcenil, očekával, že kotouč proletí nad bránou na zadní mantinel. Jenže rána byla o něco nižší a otřela se o horní tyč!

55:08

Opět tyč! Karlovarským chybí k vyrovnání centimetry. Tentokrát z pravého kruhu tvrdě střílel Petri Kokko.

55:17

Vyloučen hráč David Hruška (K. Vary), 2 min. za Hákování

57:17

Plzeň neriskovala a v přesilovce pouze raději v klidu držela kotouč. Vše se schyluje k závěrečnému náporu hostů.