Na ploše bruslí rozhodčí a hráči už se objevili ve vchodu ze šaten. Bude to přímý souboj o šestou příčku, poslední pro přímý postup do pvního kola play-off. Pavel Kašpařík dostal dres s číslem 600. Tolik zápasů v extralize má za sebou.

1:45

Kovář chytil střelu Doležala do lapačky.

2:36

Kuchejda a Mertl testovali betony Furcha.

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Pešina (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 5 603

3:40

Nahozený puk Ptáčka od modré prošel Furchovi po ledě mezi betony, ale minul branku.

5:36

Furch podržel nahozený puk od Kotašky. Další buly.

7:28

Květoň střílel po přejetí modré. Furch si puk na hrudi přidržel.

7:35

Vyloučen hráč Pavel Kašpařík (Č. Budějovice), 2 min. za Vysoká hůl
Faul u branky soupeře.

9:00

Čárový Barvíř měl smůlu. Nejdříve ho hráči cvrnkli hokejkou přes nohy a potom po pokusu vyhodit puk trefili jeho ruku.

9:35

Kašpařík je ve hře. Slavia moc neukázala, častěji musela pro puk ke své brance.

10:24

Vyloučen hráč Lukáš Krenželok (Slavia), 2 min. za Hákování
Bránil Pšurnému před Furchem k cestě za pukem.

12:24

Krenželok je zpátky.

14:18

Zápas je zatím bez tempa. Slavia šikovně brání, nutí domácí k ofsajdům. Sudí už jich odpískali spoustu.

15:35

Sklenář u branky Kováře zatlačil. Puk ani neměl u hokejky, ale pracoval důrazně. Po chvíli na Kováře spadla branka. Hosté jou v útoku.

16:35

Vydarený nebo Šimánek stříleli od modré. Furch puk chytil.

17:35

Zatlačila formace Langhammera. Furch puk přikryl.

18:45

Furch opět přikryl puk. Předtím střílel Vondrka kousek za modrou. Kovář tak tak že neinkasoval.

19:26

Mertl dostal puk mezi obránce. Šel sám, ale Furcha nepostřelil.

19:43

Vyloučen hráč Petr Jelínek (Slavia), 2 min. za Držení protihráče
Sundal Podlešáka mezi kruhy.

20:00

Zásahy brankářů: Kovář 10 - Furch 20. Jinak to nebyla strhující třetina. Tempo nepřesáhlo výši přáteláčku. V brance Slavie je Furch, ne Kopřiva, to byla chyba a je třeba se za ni omluvit. Podle zápisu je na střídačce hostů připravený Slipčenko.

21:00

Domácí se dvakrát sami připravili o útočné pásmo.

21:43

Přesilovka snů vypadá jinak. I Slavia dokázala domácí snadno ubránit.

22:30

Vyloučen hráč Pavel Kolařík (Slavia), 2 min. za Nedovolené bránění
Zastavoval Martynka tak, že spolu družně dojeli na zadní mantinel.

24:30

Kolařík se vrátil. Mikeska clonil u branky a dostal pukem, který měl razanci. Ztěžka odjel centr domácích na střídačku.

24:33

Vyloučen hráč Jan Novák (Č. Budějovice), 2 min. za Podražení
Za brankou Kováře poslal na led Vondrku.

25:26

Milan Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (20. gól v sezóně), asistence Jakub Langhammer. Stav zápasu Č. Budějovice - Slavia 1:0
V oslabení ujel a za modrou poslal puk těsně nad ledem k tyčce. Byla to rána švihem a byla prudká. Ideálně ho vysunul Langhammer. Pořadatelé asistenta opravili.

26:26

Vyloučen hráč Pavel Kašpařík (Č. Budějovice), 2 min. za Držení hole
Podržel hokejku Jelínka, který napřahoval ke střele do podkryté branky. 17 vteřin 3 na 5.

26:33

Novák už se vrátil do hry, ale Slavia dál operuje před Kovářem a je nastěhovaná pomalu až do brankoviště.

27:42

Vyloučen hráč Tomáš Žižka (Slavia), 2 min. za Sekání
Gulaš se hnal do brejku. Žižka ho ve středním pásmu přetáhl.

28:03

Nahození Nováka od modré tečoval Mertl před Furchem, ale puk šel nad branku do ochranné sítě.

28:26

Kašpařík se dnes podruhé vrátil z trestné lavice.

28:33

Pavel Kašpařík (Č. Budějovice) vstřelil branku (10. gól v sezóně), asistence Michal Mikeska. Stav zápasu Č. Budějovice - Slavia 2:0
Kašpařík převzal od Mikesky na cestu z tresné lavice puk a dostal se před Furcha, který šel na led. Puk projel pod ním. Bleskově využitá přesilovka.

29:25

Vyloučen hráč František Ptáček (Č. Budějovice), 2 min. za Vysoká hůl
Zřejmě to byl za brankou znovu zákrok na Vondrku.

31:25

Tlak Slavie nebyl tak velký jako předtím. Ptáček už může hrát.

33:51

Langhammer přejel útočnou modrou a střílel. Furch kotouč ztlumil.

34:22

Vyloučen hráč Jiří Vašíček (Slavia), 2 min. za Držení hole
Bylo to mimo kotouč v souboji před brankou Furcha.

35:13

Ke střele se domácí zatím nedostali. Jelínek po najetí do jejich obranné třetiny ano. Kovář střelu chytil.

36:21

Slavia je kompletní.

36:56

Vyloučen hráč Marek Tomica (Slavia), 2 min. za Nedovolené bránění
Poslal na led Kašpaříka.

37:03

Rostislav Martynek (Č. Budějovice) vstřelil branku (14. gól v sezóně), asistence René Vydarený. Stav zápasu Č. Budějovice - Slavia 3:0
Znovu rychle využitá přesilovka domácích. Tentokrát už snad bude Vydarného asistence v pořádku. Poslal puk před branku a tam ho Martynek v pádu dostal do branky Slavie.

39:28

Langhammerova řada zkoušela Furcha. Tentokrát obstál.

40:00

Zásahy ve druhé třetině - Kovář 9, Furch 11, celkem zatím Kovář 20, Furch 31. Druhá část přinesla spoustu vyloučených a také první tři góly. Ale tempo je dál vlažnější.

40:10

Hlasatel oznámil, že kouč hostů Vladimír Růžička dostal na konci druhé třetiny trest do konce zápasu za nesportovní chování.

43:05

Vyloučen hráč Rudolf Červený (Č. Budějovice), 2 min. za Hákování

45:05

Červený se vrátil. Krenželok dorážel na Kováře, ale jinak Slavia moc šancí neměla. Snahu měl i Třetina, ale neuspěl.

48:02

Vyloučen hráč Michal Vondrka (Slavia), 2 min. za Krosček
Fauloval mezi kruhy najíždějícího hráče domácích.

49:20

Vašíček přejel útočnou modrou a natáhl. Kovář puk utlumil na těle.

49:57

Vyloučen hráč Milan Gulaš (Č. Budějovice), 2 min. za Vysoká hůl
Zasáhl hokejkou Třetinu, který na něj dorážel.

50:02

Hraje se 4 na 5.

51:57

Kovář dál odolává. Slavia si na něj nepřišla ani tentokrát.

53:40

Fanoušci už tuší, že jejich tým získá další body. Už si tleskají do rytmu a těší se na oslavu důležité výhry.

54:10

U branky Furcha byl shluk hráčů. Domácí na brankáře Slavie doráželi, i když měl puk v lapačce. Na utkání je 5603 diváků.

54:51

Mexické vlny a dobrá nálada v Budvar aréně.

55:42

Vyloučen hráč Michal Vondrka (Slavia), 2 min. za Hákování
Za brankou Furcha hákoval Mertla. Ještě je cítit nervozitu na ledě. Nedá se vyloučit nějaký konflikt.