Hezký podvečer. Vítejte u on-line reportáže z předehrávky 45. kola, která může tažení potrestané Plzně znovu přiblížit k vysněnému cíli. Postupu do předkola play-off.

Na desátou příčku, zajišťující vyřazovací boje, schází domácím pouze dva body. Rozestupy mezi jednotlivými konkurenty jsou minimální. Do rozmezí tří bodů se stlačila čtyři mužstva.

Vítkovice naopak bojují na samotném čele. V případě dnešního úspěchu se posunou na druhou příčku před Liberec.

Plzeňští v tomto týdnu posílili kádr o útočníka Svačinu, který na západě Čech hostuje právě z Vítkovic. Kvůli podmínkám ve smlouvě ale nemůže nastoupit proti svému kmenovému klubu. Dnes proto zůstane pouze na tribuně.

Rozhodčí: Minář (CZE), Trombík (CZE) - Hlavatý (CZE), Tošenovjan (CZE)
Počet diváků: 6 024

0:14

Domácí se na chvíli ocitli pod tlakem. Vlasák ale vyvezl puk a zabránil hostům v pokusu o střelu.

0:52

Vítkovice opět zkusili dobýt soupeřovo pásmo. Plzeň zahrála na zakázané uvolnění a opět hru přesunula před Horčičku.

1:07

Duda se individuálně probíjel vítkovickou houštinou, beci ho zastavili hned na modré čáře.

1:47

Podruhé se už ale prosadil ke střele. Počkal si na přihrávku od zadního mantinelu, pak se ale přesně netrefil.

2:26

Hosté si zavařili při rozehrávce. Na chvíli neměli před vlastní brankou kotouč pod kontrolou, na poslední chvíli ale stačili vše vyřešit.

3:22

Na Horčičku zatím nemířila jediná střela. Vítkovice sice drží častěji kotouč, avšak nebezpečný prostor si Plzeň ostražitě hlídá.

4:05

Vyloučen hráč Denis Rehák (Vítkovice), 2 min. za Podražení
Rehák zapletl hůl mezi brusle pronikajícího útočníka a oslabuje svůj celek.

4:27

Vítkovičtí forčekovali při oslabení až příliš odvážně a Plzni se otevřel široký prostor ke kombinaci. Kotouč rozehrál do strany Duda, na konci souhry stál Straka. Rána z voleje do odkryté brány mu ale vůbec nesedla.

5:16

Střelu od modré pokryl Málek, Vítkovice poté odeslaly kotouč za protější branku.

6:05

Rehák se vrátil na led. Plzeň přesilovku nevyužila.

6:51

Horčička si po nahození od mantinelu poprvé sáhl na kotouč. Zatím je v utkání bez práce.

7:24

Jenže ani Málek se příliš nenadře. Plzeňské útoky končí už ve středním pásmu.

7:55

Klimek kolmou přihrávkou se štěstím překonal plzeňský blok a vybídl ke skórování Vránu. Ten zasunoval kotouč za Horčičkův beton, mezeru u tyče ale trefit nestihl.

9:24

Dlouhá bitva o kotouč ve středním pásmu. Pukl se přesouvá z hokejky na hokejku, před branku ovšem z neutrální třetiny neproklouzne.

9:57

Klimek pálil z ostrého úhlu. Následně tvrdě od modré Malík. Horčička kotouč ramenem vytěsnil do ochranné sítě.

10:49

Přihrávka rukou zastavila slibnou plzeňskou souhru.

11:23

Rehák se napřáhl ve středním pásmu. Kotouč se odrazil od Horčičkovy vyrážečky k plzeňským hokejkám.

12:05

Vyloučen hráč Lubomír Vosátko (Vítkovice), 2 min. za Hákování
Dva plzeňští hráči se utrhli do úniku, s pukem na holi táhl útok Johnson. Vosátko ho ale vehementně hákoval a útočník tak nemohl v klidu zakončit.

12:48

Plzni se nedaří vytvořit souvislejší kombinaci. Vítkovice zatím snadno brání.

13:37

Domácí nakonec po tuhém přechodu modré čáry přepravili kotouč do útočné třetiny. Po rozehrávce zkoušel zakončovat Benák, k puku se ale ani nedostal.

14:05

Vítkovice se ubránily i v druhém oslabení. Vosátko zpátky ve hře.

14:22

Vyloučen hráč Roman Málek (Vítkovice), 2 min. za Hrubost
Málek se v brankovišti rozehnal vyrážečkou a zasáhl Lammerse do obličeje. Trest za něj odpyká mladík Káňa.

14:58

Jenže Plzeň se v početní výhodě opět trápí. Vítkovice účinně napadají a nedají soupeři vteřinu klidu.

16:00

Stále nic. Vítkovice mají puk pod kontrolou. Plzeň pouze slepě bruslí kolem.

16:22

Konec třetí plzeňské přesilovky. Vítkovice si opět snadno poradily.

16:55

Vyloučen hráč Rudolf Huna (Vítkovice), 2 min. za Podražení
Trochu nešťastný zásah Huny v útočném pásmu a čtvrté vítkovické oslabení.

17:06

Puk po několika odrazech dopadl na brankoviště, na druhou stranu, než stál Málek. Nikdo z Plzeňských se ale blízko nepohyboval.

17:55

Nad plzeňským trápením se slitoval i kapitán Vítkovic Burger. Soupeřovo nahození málem sklepl za Málka. Puk letěl těsně mimo.

18:32

Víkovice stále pečlivě brání. Plzeň nemůže rozehrát nebezpečnější útok.

18:49

Teď ale zůstali na brankovišti dva nekrytí útočníci, kteří se natahovali po dorážce Vostřákovy rány. Málek ale spolehlivě zalehl kotouč a nepřipustil další pokusy.

19:38

Chyby v rozehrávce na obou stranách. Pohledný hokej fanoušci v první třetině rozhodně neviděli.

20:00

Plzeňští v úvodní třetině hráli osm minut v početní výhodě, přesto si nevypracovali vážnější šanci. O moc lépe si nevedly ani Vítkovice. Nadějný průnik Vrány skončil na betonu Horčičky, další práci už domácí brankář neměl.

20:39

Plzeň chvíli napadala v útočné třetině. Jednou dokonce puk doletěl až k Málkovi, vítkovická obrana ale nepovolila lepší šanci.

21:22

Duda střílel z mezikruží a Málek vyrazil pouze před sebe. Dvořák už se sápal po dorážce, o chvíli ale volný kotouč nestihl.

21:40

Vyloučen hráč Pavel Trnka (Vítkovice), 2 min. za Nedovolené bránění
Další vyloučení vítkovického hokejisty. Už páté v dnešním duelu.

22:14

A Plzeň dál ve výhodě tápe. Lepší program možná nabídla přestávka.

22:38

Radek Duda (Plzeň) vstřelil branku (15. gól v sezóně), asistence Martin Straka a Tomáš Vlasák. Stav zápasu Plzeň - Vítkovice 1:0
Jenže nakonec Vítkovice chybovaly. Radek Duda zůstal nekrytý před Málkem a po skvělé přihrávce Straky dostal hodně času přesně zamířit nad brankářův beton.

23:30

Vítkovice se po inkasované brance tlačí do útoku. Zatím do pásma nepronikly.

24:42

Vyloučen hráč Karel Plášek (Plzeň), 2 min. za Držení protihráče
Plášek strhl Reháka k ledu a Vítkovice si po pěti oslabeních poprvé zahrají přesilovku.

25:31

Vítkovice si v úvodní přesilovce vedou podobně jako jejich konkurent. Nepřesně rozehrávají a často ztrácejí kotouč.

26:01

Do brejku v oslabení dokonce našlápl kapitán Plzně Straka. V souboji jeden na jednoho mířil přes obránce pdo víko. Málek kotouč schoval do lapačky.

26:42

A Plzeň už hraje v plném počtu. Horčička nemusel zasahovat.

27:31

Plzeň se natlačila do útočné třetiny. Počínala si ale tak důrazně, že ji sudí vykázali do středního pásma kvůli nedovolenému postavení v brankovišti.

28:53

John Lammers (Plzeň) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Nicolas Johnson. Stav zápasu Plzeň - Vítkovice 2:0
John Lammers vedl druhou gólovou akci zcela ve vlastní režii. Za brankou vybojoval kotouč, vyjel před branku a posunul puk mezi Málkovy betony. Plzeň potrestala další pochybení vítkovické obrany.

29:53

Vítkovice opět u puku, jenže k Horčičkovi se stále nemohou probít. Plzeň od úvodu utkání brání velmi pečlivě.

31:10

Heřman najížděl na Málka z nevýhodného úhlu, navíc střílel pod tlakem obránce. Vítkovický brankář si bližší tyč pokryl.

32:04

Johnson v dalším útoku po křídlě vysoko přestřelil.

32:48

Pohl si našel poměrně nechráněnou cestu k brance a vystrašil Horčičku. Vyjel zpoza brány, pak ale trefil jen prostředek brány.

33:28

Klimek střílel zdálky a ještě nepřesně. Další vítkovický útok skončil neúspěšně.

34:24

Húževka se srdnatně dral s pukem k brance. Přes mnoho překážek nakonec propasíroval kotouč před Horčičku, kde se zas ale neprosadili jeho spoluhráči.

35:22

Heřman ve výhodné pozici zvolil rychlou střelu místo přihrávky do strany. Málek puk vytěsnil nad horní tyč.

36:17

Vyloučen hráč Petr Punčochář (Vítkovice), 2 min. za Hrubost
Punčochář se rukou přiblížil Hamanovu obličeji a možná došlo k mírnému kontaktu. Plzeňský útočník nasadil útrpný výraz a vybojoval další přesilovku.

37:01

Jeřábek si sjel od modré až před Málka. Přebral přihrávku zpoza branky, jenže k němu rychle přistoupili obránci a zastavili jeho snahu.

37:32

Vlasák střílenou přihrávkou bez efektu zasílal puk na brankoviště. Plzeňští však přesilovky proti první třetině výrazně zlepšili.

37:52

Vyloučen hráč Jaroslav Modrý (Plzeň), 2 min. za Nedovolené bránění

38:17

Začíná vítkovická přesilovka. Ostravané se tlačí do útoku.

39:02

Na chvíli zaměstnali obranu. Horčička se ovšem k zákroku nedostal.

39:33

Burger nabíjel na střelu z voleje Ovčačíkovi. Ten se na ránu ale připravoval tak dlouho, že mu ji plzeňští beci zblokovali.

40:28

V úvodu třetiny rozhodčí odpískaly dvě chyby při rozehrávce. Hokejisté tak ještě nenabrali tempo.

41:04

Plzně pokračuje v dobré obraně. Napadají vítkovickou rozehru a drží kotouč daleko od Horčičky.

42:36

Haman po St. Pierrově přihrávce nevystřelil přesně ani razantně a vůbec neohrozil branku.

43:16

Húževka při ráně upadl. Vítkovické útoky jsou stále stejně chabé jako v předchozích třetinách.

43:54

Ujčík zapěstím mířil do horního rohu branky. I přes velkou vzdálenost Horčička o puk pouze škrtl, od lapačky se odrazil do rohu.

44:43

Plzeňští po Vlasákově šikovném pasu přečíslili před brankou vítkovickou obranu a Kovář s Vostřákem stáli už proti samotnému Málkovi. Ten se stihl přesunout proti oběma pokusům a útočníky vychytal.

45:19

Mladý obránce Jeřábek předvedl svou šikovnost. Drze se prosmýkl po pravé straně a proti Málkovi mířil k protější tyči. Trefil ale brankáře do vyrážečky.

46:35

Vítkovice jsou zcela bezzubé. Do útoku vyráží pouze sporadicky, Plzeň dobře brání a navíc se tlačí i do nebezpečných průniků.

47:45

Vyloučen hráč Jiří Hanzlík (Plzeň), 2 min. za Nedovolené bránění

48:15

Vítkovice zavřely útočnou třetinu. Po Burgrově přihrávce minul kotouč Huna.

49:04

Klimek nahodil na Horčičku a tvrdě vjel do brankoviště. Dostal se do sporu s Frolem, rozhodčí emoce rychle zklidnili.

49:45

Hanzlík se vrátil na led. Vítkovice opět nic závratného nevymyslely.

50:01

Heřman se vydal na sólovou jízdu do útočné třetiny. Nastřelil puk na Málka.

51:20

Zřejmě nikdo v Plzni si v tuto chvíli nedokáža představit, že by Vítkovice v utkání dokázaly srovnat. V útoku jsou zcela bezradní.

52:16

Vyloučen hráč Václav Benák (Plzeň), 2 min. za Krosček
Možná snad v přesilovce. Dostanou další možnost po faulu Benáka.

52:29

Jan Káňa J. (Vítkovice) vstřelil branku (16. gól v sezóně), asistence Viktor Ujčík a Marek Malík. Stav zápasu Plzeň - Vítkovice 2:1
A opravdu se Vítkovicím povedlo snížit! Stačil jednoduchý koncept. Nahození od modré a teč Jana Káni před brankou do protipohybu Horčičky.

53:35

Ale při vyrovnaném stavu hráčů na ledě se Vítkovice nemohou prosadit. Plzeňská obrana se zdá neprostupná.

54:21

Malík střílel z dálky, puk se odrazil od mantinelu před branku, ale nikdo ve vítkovickém dresu nestál na správném místě.

55:00

Frolo narazil Klimka na mantinel a vítkovický útočník se chvíli nezvedal. Střet by se však nakonec měl obejít bez zranění.

56:41

Hraje se před vítkovikou brankou nebo ve středním pásmu. Nic nenasvědčuje tomu, že by se schylovalo k závěrečnému tlaku Vítkovic.

57:16

Plzeň postavila hradbu na modré čáře. Vítkovice neproniknou.

57:51

A Plzeň vyrazila do přečíslení! Duda zaslal pas Benákovi, proti kterému se stačil přesunou Málek.

58:48

O puk se bojovalo v rohu třetiny, pak bojující dvojice posunula plzeňskou branku. Vítkovice si vybraly oddechový čas.

58:48

Budou hrát v šesti, Málek zůstal na střídačce. Vhazuje se po levé ruce Horčičky.

58:49

Ujčíkova nepřesná přihrávka vytlačila Vítkovice z útočné třetiny.

59:22

Tomáš Vlasák (Plzeň) vstřelil branku (23. gól v sezóně), asistence Martin Straka a Radek Duda. Stav zápasu Plzeň - Vítkovice 3:1
Plzeňští ukořistili kotouč a Straka nabídl Vlasákovi gól do prázdné brány.

23. února 2024 17:30Vítkovice-Plzeň 1:0
12. ledna 2024 17:30Plzeň-Vítkovice 2:1
26. listopadu 2023 16:00Vítkovice-Plzeň 2:3P
8. října 2023 15:00Plzeň-Vítkovice 1:0
10. ledna 2023 17:30Plzeň-Vítkovice 2:3
11. prosince 2022 16:00Vítkovice-Plzeň 3:2N
28. října 2022 16:30Plzeň-Vítkovice 4:3P
18. září 2022 16:00Vítkovice-Plzeň 4:2