Utkání mezi Spartou a Mladou Boleslaví je de facto předzápasem play out. Hokejistům obou týmů už je prakticky jasné, že letos budou hrát skupinu o udržení v extralize.

Sparta v ní bude mít výhodu, na poslední Boleslav má zatím náskok 22 bodů - přesně tolik, kolik Středočechům odebral za administrativní pochybení ředitel extraligy Stanislav Šulc.

V posledních kolech se Spartě nedařilo. V neděli podlehla Třinci, v úterní dohrávce Litvínovu a v pátek prohrála v Brně. Boleslav má lepší formu: z pěti posledních zápasů vyhrála tři, naposledy s Litvínovem v nájezdech.

Rozhodčí: Blecha (CZE), Turčan (CZE) - Kajínek (CZE), Podrazil (CZE)
Počet diváků: 3 239

2:04

Smoleňáka do vážnějšího útoku nepustila dobrá boleslavská obrana. Schwarz nemusel zasahovat.

4:08

Lukáš Pabiška (Ml. Boleslav) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Petr Macháček a David Vrbata. Stav zápasu Sparta - Ml. Boleslav 0:1
První povedená akce hostů a hned první gól.

Vyloučen hráč Radek Matějovský (Ml. Boleslav), 2 min. za Sekání
Při výhodě byl v obrovské šanci Žalčík. Puk však za ležícího Schwarze neprotlačil.

9:08

Hosté už jsou v plném počtu. Sparta zásluhou Kratěny, který střílel z mezikruží měla možnost. Schwarz však zasáhl betonem.

10:00

Vyloučen hráč Michal Dragoun (Sparta), 2 min. za Sekání

12:00

Domácí jsou kompletní. V přesilovce pouze dotíral Nouza na brankáře Pöpperleho, ten však pozici uhájil.

13:40

Vyloučen hráč Jiří Marušák (Ml. Boleslav), 2 min. za Držení hole

14:51

Vyloučen hráč Petr Macháček (Ml. Boleslav), 2+2 min. za Vysoká hůl
Dvojnásobný trest pro Macháčka a téměř minutová přesilovka Sparty 5 na 3.

15:17

Spartě se nedaří prosadit ani ve dvojnásobné přesilovce. Boleslavští již podruhé vyhazují.

15:50

Hosté už jsou ve čtyřech a nyní je čekají tři minuty bez Macháčka. Pokud tedy Sparta jeho vyloučení nevyužije.

16:30

Z ochozů Tesla arény se ozývá pískot. Diváci jsou z nemohoucnosti svých hráčů hodně rozladění.

17:14

Středočeský celek dál drží těsné vedení. A to i přesto že se nyní brání už přes tři minuty v oslabení.

17:30

Ton se dostal ke střele z mezikruží, ale puk neprocedil přes hradbu těl před sebou.

18:30

Kvalitní obranná práce hostujících hokejistů a nepřesnost na domácích hokejkách nenabízí divákům žádnou převratnou podívanou.

19:03

Středočeši jsou konečně v plném počtu. Do konce první části zbývá poslední minuty.

19:50

Boj o puk za boleslavskou brankou.

20:00

První přestávku vyplňuje netradiční závod čtyřkolek. Vylosovaní diváci musí objet celé kolo po ledové ploše.

20:25

První sparťanský útok začal aktivně a Broš mohl po pár vteřinách druhé třetiny srovnat.

20:59

Boleslavští se v úvodu druhé části brání tlaku domácího celku.

21:53

Obrovská šance hostů. Na Pabišku zívala prázdná branka, ale faul Luňáka mu radost zkazil.

21:53

Vyloučen hráč Lukáš Luňák (Sparta), 2 min. za Podražení

23:38

Přesilovka Mladé Boleslavi příliš nevychází. Do jejího konce zbývá 15 vteřin.

24:02

Gajovský střílel už po návratu Luňáka na led. Pöpperle s jeho pokusem neměl žádnou námahu.

25:58

Radek Smoleňák (Sparta) vstřelil branku (15. gól v sezóně), asistence Marek Bartánus a Michal Gulaši. Stav zápasu Sparta - Ml. Boleslav 1:1
Branka Sparty přišla z ničeho nic, v době největšího tlaku boleslavského týmu. Na polovině hrací plochy si počkal na brejk Radek Smoleňák a trošku se štěstím při sólovém úniku prostřelil Schwarze v hostující brance.

27:25

Sparťané rázem ožili a tlačí se stále více do zakončení.

27:39

Přestávka na čištění ledu přišla hostům pořádně vhod. Na chvíli si mohli odpočinout od sílícího tlaku Sparty.

28:23

David Vrbata (Ml. Boleslav) vstřelil branku (7. gól v sezóně). Stav zápasu Sparta - Ml. Boleslav 1:2
Na jedné straně neuspěl aktivní Petr Ton a z následného brejku se hodně šťastně prosadil Vrbata. Ten dokázal z těžkého úhlu procedit puk za Pöpperleho. Puk se doklouzal jen pár centimetrů za brankovou čáru. Sparta musí opět dotahovat.

29:31

Zápas jako na houpačce. Když se herně daří jednomu týmu, gólově uspěje ten druhý. Příkladem mohou být obě branky, které padly v této třetině.

30:00

Nejistý zákrok Pöpperleho za svou brankou. Hosté toho však nedokázali využít.

30:51

Michal Broš (Sparta) vstřelil branku (16. gól v sezóně), asistence Jiří Vykoukal a Petr Ton. Stav zápasu Sparta - Ml. Boleslav 2:2
Opět je srovnáno. Nadvakrát dokázal překonat ležícího Schwarze Michal Broš.

31:24

Žabka uklouzl ve středovém kruhu, ale v pádu ještě stačil odehrát puk do bezpečí. Sparťané už už se hnali do brejku.

31:30

33:10

Bartánus se Smoleňákem marně zkoušeli pozornost Schwarze. Ten si s jejich pokusy poradil roztaženými betony.

34:20

Tři hostující hráči nyní vytvořili skrumáž v těsné blízkosti Pöpperleho branky, ale brankář Sparty si jejich atakem se štěstím poradil a snad maskou puk vyrazil do bezpečí.

35:18

Vyloučen hráč Michal Gulaši (Sparta), 2 min. za Hákování

35:46

Nouza se ocitl zcela sám před Pöpperlem, ten mu však stoprocentní šanci lapil. Následný atak Boháče už byl po přerušení hry.

37:09

Tahle přesilovka se boleslavským celkem daří. Další šanci měl Pabička. Pöpperle byl opět pozorný.

38:35

Neurovnaná hra posledních minut byla přerušena zakázaným uvolněním hostů.

39:01

Poslední minuta druhé třetiny. Tu výsledkově ovládla domácí Sparta a celkově srovnala s Boleslaví skóre na 2:2.

39:50

Poslední vteřiny druhé části se odehrávají v útočném pásmu hostů.

40:55

Úvod třetí třetiny se odehrál převážně u branky Schwarze. Zatím však bez efektu.

41:40

Vyloučen hráč David Vrbata (Ml. Boleslav), 2 min. za Vysoká hůl

43:43

Marek Bartánus (Sparta) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Tomáš Karpov a Radek Philipp. Stav zápasu Sparta - Ml. Boleslav 3:2
Jen pár vteřin po návratu Vrbaty na led se prosadil Bartánus. Schwarze jeho střela hodně překvapila.

43:43

Vyloučen hráč David Vrbata (Ml. Boleslav), OT 20 min. za Nesportovní chování
Vrbata neudržel nervy. Už samotné vyloučení se mu nelíbilo a po brance Sparty byl protestovat u rozhodčích znovu. Protesty doprovodil nejspíše nějakými ostřejšími výrazy a putoval rovnou do šaten. Cestou navíc zlomil hůl o zábradlí u diváků.

44:39

Fanoušci Sparty si žádají konec utkání, ti boleslavští pro změnu nemohou přijít na jméno hlavním arbitrům zápasu.

46:44

Divíšek dostal ideální přihrávku na zadní tyč, kam se neměl šanci Pöpperle přemístit. Puk ale v rozhodující chvíli vůbec netrefil.

47:40

Boleslavský celek rozhodně nepůsobí odevzdaným dojmem a pere o šanci ještě něco s výsledkem udělat.

48:25

Ton s Brošem postupovali na jediného obránce soupeře. Zastavil je však ofsajd.

48:25

48:25

Vyloučen hráč Karel Hromas (Sparta), 2 min. za Nedovolené bránění

49:40

Hokejisté Mladé Boleslavi mají rozhodně lepší přesilové hry než domácí hráči. V rozhodující chvíli ale nedokážou vyzrát na skvělého Pöpperleho.

51:20

Tlak boleslavských sílí. Sparta ale dál drží těsné vedení.

53:22

Hostující tým má stále optickou převahu, ale k brance Pöpperleho se dostávájí jen vzácně.

53:25

Vyloučen hráč Jakub Koreis (Sparta), 2 min. za Faul loktem
Sparťané jsou pod tlakem a z toho pramení jejich fauly. Další přesilovku nabídl hostům Koreis.

54:20

Petr Ton dostal úžasnou přihrávku do jízdy, jel sám na Schwarze, ale neuspěl. Jeho backhandový pookus skončil vedle branky.

55:35

Sparta přežila další dvouminutovku v oslabení. Paradoxně v ní mohla rozhodnout, ale Ton v jasné šanci selhal.

57:55

Macháček mohl poslat svůj tým do prodloužení když dostal ideální přihrávku zpoza branky. Svůj pokus ale namiříl vedle branky.

58:40

Bahenský se dostal k další střele po chybě obrany Sparty. Pöpperle byl připraven.

58:40

Boleslavský trenér Holaň si vzal oddechový čas. Jeho tým bude hrát nyní bez brankáře.

58:50

Vyhrané buly dalo hostům šanci. Přišla také jedna střela od modré, ale to bylo vše. Sparta dokázala vyhodit a nakonec zakázané uvolnění hostů vrací Schwarze do branky.

59:32

Petr Ton (Sparta) vstřelil branku (12. gól v sezóně). Stav zápasu Sparta - Ml. Boleslav 4:2
Je rozhodnuto. Ve chvíli kdy už v brance hostů opět nebyl brankář Schwarz, ujel všem Petr Ton a do prázdné branky pečetil skóre na 4:2 pro jeho tým.

3. března 2024 16:30Sparta-Ml. Boleslav 2:1
23. ledna 2024 17:30Ml. Boleslav-Sparta 3:2
8. prosince 2023 17:30Ml. Boleslav-Sparta 3:6
22. října 2023 18:00Sparta-Ml. Boleslav 4:1
22. ledna 2023 16:00Sparta-Ml. Boleslav 4:1
9. prosince 2022 17:30Ml. Boleslav-Sparta 1:2
23. října 2022 16:00Sparta-Ml. Boleslav 3:2P
16. září 2022 17:30Ml. Boleslav-Sparta 4:2