Hezký podvečer, vítejte u podrobné on-line reportáže ze souboje mezi Pardubicemi a Slavii. Obě mužstva bojují o přímou kvalifikaci do play-off. Zatím sedmá Slavia se v případě vítězství může dotáhnout k pátým Pardubicím na rozdíl jediného bodu.

1:57

Slavia si v úvodních sekundách vytvořila mírný nápor, pak ale beci na modré chybovali a do útoku vystartoval Bartek. Kopřiva musel poprvé v utkání zasahovat.

3:50

Slavia rozhodně do Pardubic nepřijela bránit. Krouží v útočném pásmu, a i když zatím Růžičku vážněji neohrozila, tak pardubický brankář musí být ve střehu.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Mikula (CZE) - Hlavatý (CZE), Tošenovjan (CZE)
Počet diváků: 10 104

5:30

Hraje se rychlý hokej, hra se rychle přelévá. Chybí ale přesnější finální přihrávka nebo odvaha v zakočení.

5:47

Růžička přerušil hru po střele Vašíčka od modré čáry.

6:40

Slavistický obránce Kolařík si sjel pro přihrávku z druhé vlny, rána se mu ale vůbec nezdařila. Mířila hodně daleko od brankoviště.

8:08

Vyloučen hráč Martin Bartek (Pardubice), 2 min. za Vysoká hůl

8:47

K Vondrkovi se odrazil puk od zadního mantinelu, stačilo ho jen umístit do nekryté brány. Slavistický střelec ale stál v příliš ostrém úhlu, rozvlnil tak pouze boční síť.

9:14

Spoluhráči připravili dvě tutovky pro Tomáše Svobodu. Nejprve před prázdnou bránu přihrával Tomica, poté Jaškin. Svoboda ani jednou pořádně netrefil puk.

10:08

Slavie přesilovku nevyužila.

10:50

Vyloučen hráč Petr Jelínek (Slavia), 2 min. za Nedovolené bránění

11:30

Píša dvakrát v přesilovce nabíjel ránu pro Barteka. Kopřiva oba puky vytěsnil mimo.

12:50

Hosté už hrají v plném počtu. Pardubická přesilovka nepřinesla tolik nebezpečí jako soupeřova.

13:01

Vyloučen hráč Jan Kolář (Pardubice), 2 min. za Podražení

13:56

Petr Kuboš (Slavia) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Jiří Doležal a Tomáš Micka. Stav zápasu Pardubice - Slavia 0:1
Slavia se v přesilovce ujímá vedení. Doležal posunul puk ke kruhu, kde se ho ujal Kuboš. Golfovým úderem pak propálil houf těl, přes nějž Růžička nic neviděl.

15:00

Lukáš Nahodil (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Radovan Somík a Martin Bartek. Stav zápasu Pardubice - Slavia 1:1
Perfektní pardubická souhra. Bartek předal blízko modré čáry Somíkovi, který si všiml nehlídaného Nahodila před bránou. Ten pak krásným blafákem překonal brankáře Kopřivu.

16:36

Další krásná kombinace Pardubic. Puk si vyměňovali Starý s Koukalem, pardubický kapitán pak mířil do horního rohu. Kopřiva ale včas zasáhl.

18:25

Micka se pošťuchoval s Pineaultem za brankou Pardubic, rozhodčí ale vylučovat nebudou.

19:52

Bartek si na konci třetiny vytvořil dvě gólové příležitosti! Nejprve neuspěl s kličkou na přední tyč, poté v přečíslení dvou na jednoho pálil pouze do Kopřivy.

20:00

Zásahy brankářů po první třetině: Růžička 8, Kopřiva 9.

20:00

Hraje se vyrovnaný zápas. Slavia dojíždí nahozené puky, dohrává souboje. O něco víc ale hrozí Pardubičtí, kteří předvedli i několik pohledných kombinací.

20:42

První ránu druhé třetiny vyslal slávista Třetina. Růžička jeho střelu z křídla vytáhl lapačkou.

21:45

Několik přerušení v rychlém sledu. Nejprve odpískáno pardubické zakázané uvolnění, poté ofsajd. Hra zatím nedostala tempo.

23:30

Po delší odmlce si zachytal jeden z gólmanů. Kopřiva si v pohodě poradil s pokusem Jillsona.

24:20

Vyloučen hráč Marek Tomica (Slavia), 2 min. za Držení protihráče

24:20

Po nevinném střetu se delší dobu zvedal z ledu slávista Svoboda. Nakonec odjel na střídačku.

24:57

Slušná příležitost pro Pardubice. Bartek nabídl kotouč do mezikruží Kočímu, ten ale pálil pouze do ochranné sítě.

25:56

Lukáš Krenželok (Slavia) vstřelil branku (12. gól v sezóně), asistence Tomáš Micka a Jiří Vašíček. Stav zápasu Pardubice - Slavia 1:2
Slávisté udeřili ve vlastním oslabení! Pardubičtí zbytečně vymýšleli na modré čáře, kotouč ukořistil Krenželok a ve spolupráci s Mickou přečíslil obranu. Střelou k tyči pak překonal Růžičku.

28:02

Vyloučen hráč Adam Pineault (Pardubice), 2 min. za Hrubost
Pineault se účastnil další rozmíšky. Rozdal několik ran Tomicovi, který nebude potrestán.

29:02

Ke střele se ale v oslabení probil pardubický Špirko, jehho pokus kryl Kopřiva.

30:02

Pardubice se v poklidném oslabení ubránily. Pineault se vrátil na led.

31:07

Slavia se snaží držet kotouč daleko od brány. Poměrně se jí to daří. Jenom když na led skočí Bartek se svými křídly, Kopřiva musí okamžitě zpozornět.

32:24

Pardubice podržel brankář Růžička. Betonem vyrazil pokus Třetiny, jehož do průniku vyslal Vondrka.

33:20

A Pardubičtí místo střelby opět ještě hledali spoluhráče do kombinace. Kůrka v dobré pozici přihrával Rákosovi, který už ale puk nepřevzal.

34:01

Příležitosti na obou stranách. Nejprve hrozil před Kopřivou Pineault, poté ostřelovali Růžičku hosté.

36:00

Zápas nabral výborné tempo, oba celky se překonávají v útočení.

37:12

Vyloučen hráč Petr Koukal (Pardubice), OT 10 min. za Nesportovní chování

37:28

Na ledě se strhla bitka mezi domácím Mezeiem a hostujícím Mickou. Oba zápasníci shodili rukavice, na led nakonec jako první ulehnul slávistický útočník.

37:28

Vyloučen hráč Branislav Mezei (Pardubice), 5+20 min. za Hrubost

37:28

Vyloučen hráč Tomáš Micka (Slavia), 5+20 min. za Hrubost

38:06

Kolem tyče zkoušel propasírovat puk Rákos, Kopřiva si ale mezeru pohlídal.

38:40

Rákos nahazoval do brankoviště, volný Kůrka ale nedokázal usměrnit puk do sítě.

39:47

Vyloučen hráč Jan Buchtele (Pardubice), 2+2 min. za Vysoká hůl

40:00

Zásahy brankářů ve 2. třetině: Růžička 8, Kopřiva 10.

40:00

Diváci zatím sledují atraktivní hokej plný nasazení. Pardubice si vytvořily dost příležitostí k vyrovnání nepříznivého stavu, stojí proti nim ale nepřesná koncovka nebo pozorný brankář Kopřiva.

40:01

Pardubice zahajují třetinu v oslabení.

40:50

Domácí zatím odvracejí kotouče s přehledem.

42:00

Pardubice zvládají oslabení v poklidu, Slavia zatím Růžičkovi žádné nebezpečí nepřipravila.

42:58

Pražané nakonec několik ran vyslali. Střely Krenželoka a Třetiny zlikvidoval Růžička.

43:43

Teď možná rozhodčí sebrali Slavii branku. Po střele Svobody propadl Růžičkovi kotouč a blížil se za brankovou čáru. Sudí už ale předtím přerušili hru.

44:55

Vyloučen hráč Dmitrij Jaškin (Slavia), 2 min. za Zdržování hry

45:15

Velký závar před slávistickou brankou. Špirko ale netrfil kotouč poskakující na brankovišti, obrana ho pak stačila odpálit.

46:55

Slavia se ubránila, Jaškin se vrátil na led.

47:30

Pardubičtí trenéři zkouší změnit nepříznivý vývoj. Upravili složení útočných formací.

49:30

Pardubičtí tlačí stále víc. V nadějné pozici se ocitl Somík, Kopřiva jeho pokus zastavil.

51:00

Utkání sleduje 10 104 diváků.

52:14

Vyloučen hráč Jan Kolář (Pardubice), 2 min. za Sekání
Rozezlení fanoušci zaházeli ledovou plochu plastovými lahvemi. Chvíli se bude uklízet.

53:44

Jakub Sklenář (Slavia) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Petr Jelínek a Jakub Krejčík. Stav zápasu Pardubice - Slavia 1:3
Slávisté v přesilovce proklouzli do samostatného úniku a zvýšili vedení. Sklenář překonal Růžičku střelou k pravé tyči.

54:20

Vyloučen hráč Tomáš Žižka (Slavia), 2 min. za Krosček

56:20

Pardubice přesilovky nezužitkovaly. Sice soupeře zavřely ve třetině, jejich rány většinou ale vůbec ke Kopřivovi nerošly.

57:10

Slavia se snaží držet kotouč co nejdéle za Růžičkovou brankou. Pardubice nemohou přejít do útoku.

57:49

Pardubice odvolaly z branky Růžičku a hrají v šesti.

57:59

Po chvíli se ale bude vhazovat ve středním pásmu, Růžička se tak vrací do branky.

58:20

Pardubice opět odvolaly Růžičku, jenže hned vzápětí ztratily kotouč. Tomica uháněl proti prázdné brance, v jasné šanci ale trefil jen tyč!

59:00

Pardubice chvíli nechaly Růžičku v brance, znovu už ale hrají power-play.

60:00

Pardubice při power-play soupeři zavařily, ovšem na potřebné dorážky nakonec nedosáhly. Slavia si tak z východu Čech odveze výhru a na svého dnešního soupeře už bude ztrácet pouhý bod.

60:00

Zásahy brankářů ve 3. třetině: Kopřiva 13, Růžička 7. Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni pardubický Somík a slávistický brankář Kopřiva.

27. ledna 2015 18:15Slavia-Pardubice 1:6
13. ledna 2015 18:15Slavia-Pardubice 1:6
12. prosince 2014 18:00Pardubice-Slavia 4:1
16. září 2014 18:00Pardubice-Slavia 4:2
16. března 2014 0:00Pardubice-Slavia 6:4
14. března 2014 18:20Slavia-Pardubice 1:0
13. března 2014 18:15Slavia-Pardubice 2:4
11. března 2014 18:20Pardubice-Slavia 3:4