Hezký podvečer, vítejte u on-line reportáže z předehrávky 48. kola.

Oba dnešní soupeři ještě mají stále o co hrát. Karlovy Vary se účastní krvavé bitvy o tři postupová místa do předkola play-off, Třinec po dvou prohrách v řadě zase musí bránit první místo v tabulce, a tedy i Prezidentský pohár, před Libercem.

Všechny tři vzájemné duely této sezony skončily remízou. V samostatných nájezdech dvakrát uspěly Karlovy Vary, jednou si bod navíc za gól v prodloužení připsal Třinec.

Rozhodčí: Homola (CZE), Blecha (CZE) - Rozlílek (CZE), Charvát (CZE)
Počet diváků: 2 669

0:24

Po Růžčičkově průniku se do výhodné pozice protlačil Varaďa. Mířil k protější tyči, na Mensatorovu lapačku. Puk proletěl mimo.

1:12

Karlovy Vary zatím nepřešly útočnou modrou. V úvodních sekundách se trápily s rozehrávkou a nakonec zahrály zakázané uvolnění.

2:08

Vyloučen hráč Lukáš Krajíček (Třinec), 2 min. za Krosček
Krajíček strčil před brankou do Klímy a Třinec bude hrát ve čtyřech.

2:37

Růžička ale vyvezl kotouč a získal prot Třinec pár vteřin klidu.

2:50

Jenže za chvíli třinecká čtyřka nezabránila v průniku Václavu Skuhravému. Z levého křídla najížděl na Hamerlíka sám, slovenský reprezentant si ale dobře vyjel a ránu zneškodnil.

3:21

Lukáš Pech (K. Vary) vstřelil branku (14. gól v sezóně), asistence Michal Dobroň. Stav zápasu K. Vary - Třinec 1:0
Karlovy Vary po dvou obrovských šancích už skórovaly. Lukáš Pech stál u brankoviště přesně na místě, kam se odrazil kotouč po zákroku Hamerlíka. Pak jen doklepl do prázdné brány.

4:23

Vary si tvoří tlak, i když se už hraje v plném počtu. Třinec se nemůže dostat do ofenzivy.

5:10

Ovšem Polák perfektním pasem od hrazení připravil šanci pro Jana Peterka. Třinecký útočník dostal dost času ke střele. Mířil mezi betony, jenže Mensator byl rychlejší.

6:31

Třinečtí dlouho rozehrávali další útočný výpad. Nakonec se Adamský s Polanským minuli v myšlence a puk skončil na zakázaném uvolnění.

7:24

Teď zase chyba v karlovarské rozehrávce. Snad si hokejisté zajímavé momenty nevyčerpali hned v úvodu.

7:53

Po Kumstátově kličce pálil od modré obránce Čutta. Nastřelil ale pouze zadní hrazení a Vary ztratily puk.

8:29

Zaťovič zabrzdil v útoku Polanského. Mensator se opět může klidně opřít o branku a odpočívat.

9:02

Polanský zkusil druhý průlom. Tentokrát mu kotouč sebral Kokko.

10:01

Peterkova přihrávka zapadla na střídačku soupeře. Bude se vhazovat na středovém kruhu.

10:43

Třinec se sice snaží vyvíjet tlak a útočit, Vary ale rozrušují soupeřovu rozehrávku a brání Mensatora před nebezpečnými puky.

11:37

Bonk výborně za brankou vypletl kotouč a zaslal ho k bližší tyči Růžičkovi. Mensator ale tušil podobný vývoj a zlikvidoval tak obě útočníkovy rány.

11:54

Vyloučen hráč Jakub Čutta (K. Vary), 2 min. za Nedovolené bránění
První třinecká přesilovka. Při předchozím náporu fauloval obránce Čutta.

12:39

Peterek nevybíravě vzal kotouč Sailerovi a Třinec následně rozehrál nadějnou kombinaci. Seman pálil z mezikruží proti rozhozenému Mensatorovi, stejně ho ale nakonec trefil.

13:54

Zíb se ještě tlačil k brance. Obránci ho ale odstavili a Vary se tak v oslabení ubránily.

14:39

Hamerlík zachytil puk při střele Zaťoviče. Stačilo pohnout lapačkou.

15:01

Obránce Hrabal rozjížděl další třinecké tažení, když ho Karlovarští srazili k ledu. Rozhodčí střet sledoval z metrové vzdálenosti a nevylučoval.

16:01

Vachovec získal puk při třinecké rozehrávce, střelu ale umístil pouze do středu branky. Tam už čekal Hamerlík.

16:43

Polanský hledal spoluhráče před karlovarskou brankou. Obránci si nebezpečný prostor pohlídali.

16:52

Vyloučen hráč Jakub Čutta (K. Vary), 2 min. za Podražení
Čutta podruhé putuje na trestnou lavici. Další třinecká přesilovka.

17:29

Karlovarští se prvnímu ataku ubránily a vyhodily puk.

17:58

Daniel Seman (Třinec) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Radek Bonk a Václav Varaďa. Stav zápasu K. Vary - Třinec 1:1
Další nápor už domácí nepřečkali bez újmy. Brankář Mensator vyjížděl proti Semanovi a při pohybu vpřed upadl. Třineckému obránci pak už jen stačilo přehodit bezbranné tělo karlovarského gólmana.

18:59

Chuť k útočení zase dostali Třinečtí. Zatím jen krouží v bezpečné zóně, kolem Mensatorovy branky.

20:00

V první třetině rozhodovaly hlavně přesilové hry. Oba celky se jednou prosadily při početní výhodě a navázaly tak na vyrovnaná předchozí střetnutí. Po první třetině je stav opět nerozhodný.

20:26

Vary svou úvodní souhru ve druhé třetině nasměrovaly na střelce na modré čáře. Kotouč už ale přešel do středního pásma, hru tak zastavil ofsajd.

21:05

Polák tlačil na Zaťoviče, tahal ho za ruku. Přesto se přes něj do šance neprodral. Kotouč získal Třinec.

21:39

Peterek chyboval a na Hamerlíka mířil osamocený Zaťovič. Slovenský brankář předvedl perfektní zákrok, vyrazil puk a zachránil Slezany.

22:37

Třinečtí se příliš důrazně tlačili do brankoviště, rozhodčí jejich akci překazil a vykázal je za modrou čáru.

23:04

Slibnou přihrávku zpoza branku nikdo z Třineckých nezachytil. Puk proklouzl až na druhou stranu hřiště k Hamerlíkovi, jenž pro jistotu zastavil čas.

24:08

Vyloučen hráč Lukáš Zíb (Třinec), 2 min. za Držení protihráče
Zíb na hranici brankoviště praštil se Zaťovičem, Karlovy Vary si podruhé zahrají přesilovku.

24:36

Do brejku ale nastartoval Varaďa. Obrana se však stačila poměrně včas vrátit, Mensator tak pouze likvidoval vysokou střelu švihem.

25:29

Po chvíli v útočném pásmu opět zapadly Karlovy Vary do defenzivy. Třinec ve čtyřech ovládl hřiště.

26:08

Karlovarští až po přesilovce zaútočili. Rozhozená obrana Třince nezachytila střelu Gřegořka, do rozkleku musel Hamerlík.

26:19

Vyloučen hráč Lukáš Zíb (Třinec), 2 min. za Hákování
Zíb vydržel na ledě pouze 11 sekund. Poté odtáhl od branky Deje, který si už chystal hůl na dorážku.

27:01

Karlovy Vary ovšem přesilovku nehrají dobře. Po několika marných útocích zahrály zakázané uvolnění.

28:10

Vyloučen hráč Petr Gřegořek (K. Vary), 2 min. za Hákování
Třetí přesilovku si zahrají i hosté.

28:50

Třinec zatím v útočné třetině formaci nerozestavil. Karlovy Vary puk drží daleko od Mensatora.

30:01

Až v závěru přesilovky Třinečtí vystřelili. Mensator se ale rozhodně nemusel cítit v ohrožení, puk mu přiletěl do náruče.

30:10

Karlovy Vary tedy oslabení přečkaly. Gregořek se vrátil na led.

31:01

Třinec kombinuje v útočné třetině, krouží ale jen kolem rozestavené obrany. Ke střele se nemůže propracovat.

31:23

Vyloučen hráč Michal Dobroň (K. Vary), 2 min. za Krosček
Opět se vylučuje. Gřegořka vystřídá na trestné lavici Michal Dobroň.

31:30

Krajíček vypálil krátce po buly a Mensator zasáhl pravým betonem.

31:50

Vyloučen hráč Peter Hamerlík (Třinec), 2 min. za Podražení
Do útoku přešli v oslabení Karlovarští. Sloboda zakončil kličku pouze na beton Hamerlíka, pak si chtěl dojet pro vyražený puk, ale třinecký gólman ho podrazil.

32:10

Vyloučen hráč Karol Sloboda (K. Vary), 2 min. za Hákování
Tresné lavice se plní a plní. Při hře ve čtyřech mířil do přečíslení Bonk a zahákoval ho Sloboda. Třinec si zahraje přesilovku 4 na 3.

32:37

Mensator předvedl vynikající zákrok proti střele Hrabala. Třinecký obránce mířil do hroního rohu, brankář vymrštil lapačku.

32:49

Jiří Polanský (Třinec) vstřelil branku (14. gól v sezóně), asistence Martin Růžička a Josef Hrabal. Stav zápasu K. Vary - Třinec 1:2
Třinec početní výhodu využil. Jiří Polanský se s pukem na holi obtočil kolem brankoviště a zasunul puk za Mensatorův beton.

33:59

Krátkou přesilovku si zahrají domácí, bude ale trvat pouze několik sekund.

34:19

A už skončila. Hamerlík likvidoval pouze jedno nahození z velké dálky.

34:49

Vyloučen hráč Martin Lojek (Třinec), 2 min. za Hákování
Lojek hákoval Skuhravého. Plný počet hokejistů na ledě dlouho nevydržel.

35:31

Karlovarští si puk předávají za vlastní brankou. Hamerlík se protahuje a sleduje kotouč z velké dálky.

36:01

Pokračuje přesilovková bída. Do šance dokonce vyjížděl Růžička, Mensator jeho střelu vyrazil.

36:30

Čutta nenápadnou ranou z ostrého úhlu trefil tyč! Hamerlík si kryl bližší stranu, zazvonila ale tyč po jeho druhé ruce.

37:10

Puk z hokejky Petri Kokka zasáhl Martina Růžičku do nepříjemné oblasti. Třinecký forvard se svíjí na ledě.

37:10

Vypadá to na poraněný kotník, mistr světa z Německa odchází do kabiny.

37:39

Třinec byl blízko třetí trefy. Puk už se po Polanského střele snášel za brankovou čáru, na poslední chvíli ho ze vzduchu odpálil Karol Sloboda.

39:17

Vyloučen hráč Václav Varaďa (Třinec), 2 min. za Hákování

39:28

Čutta mířil mimo a puk získal třinecký Adamský. S jeho brejkem si Mensator snadno poradil.

40:20

Na ledě je i Růžička, jenž nedokončil předchozí třetinu kvůli nastřelené noze. Zdá se, že se pohybuje bez omezení.

41:20

Karlovy Vary zbytek své přesilovky odehrály bez šance na vstřelení vyrovnávacího gólu. Většinou se hrálo ve středním pásmu.

42:12

Hamerlík zvládl tečovanou střelu, která změnila směr těsně před ním. Vyrazil puk za bránu.

43:01

Hosté vyhodili kotouč po mírném náporu domácích. Ve třetí třetině se brání především Třinec.

43:54

Několik marných pokusů o průlom. Třinec všechny karlovarské útoky odrazil.

44:26

Vyloučen hráč Vojtěch Polák (Třinec), 2 min. za Krosček

44:26

Vyloučen hráč Martin Zaťovič (K. Vary), 2 min. za Nafilmovaný pád
Polák atakvoal u hrazení Zaťoviče. Na trestnou lavici míří oba hokejisté, i když ten karlovarský vehementně kroutí hlavou.

45:11

Skladaný prošel přes několik třineckých překážek. V úspěšném slalomu ho zastavil až poslední obránce.

45:39

Vary ale zůstaly u puku a od modré tvrdě pálil Dobroň. Hamerlík střelu vytěsnil.

46:01

Čutta ve výhodné pozici volil přihrávku před odkrytou branku, kde ale nikdo z Karlovarských kotouč nestihl.

46:23

Unikátní kousek. Třinecký brankář podruhé v utkání potrestán za podražení.

47:00

Karlovy Vary zatím nerozehrály nadějnější kombinaci. Hamerlík zachytil pomalý kotouč z vhazování.

47:49

Karlovarští bez výsledku nahazují puky do útočné třetiny. Třinečtí je snadno odpalují nebo se pro ně natáhne Hamerlík.

48:23

Květoň, který pykal na trestné lavici za brankáře Hamerlíka, naskočil na led. Karlovy Vary přesilovku znovu nevyužily.

49:09

Krajíčkova tvrdá střela narazila na Mensatorovu vyrážečku. Puk odletěl do rohu.

50:01

Třinec drží puk ve vlastní třetině. Karlovarští střídají a nadechují se k dalšímu útoku.

50:43

Přečíslení Třinec skončilo po přihrávce Růžičky, kterou karlovarská dvojice vystihla a vyrazila mimo hřiště.

51:08

Další přečíslení už bylo úspěšnější. Květoň z voleje nastřelil Mensatora.

51:21

Stanislav Hudec (Třinec) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Vojtěch Polák. Stav zápasu K. Vary - Třinec 1:3
Třinec získává možná klíčový rozdíl. Stanislav Hudec střílel z chumlu po zemi a trefil se přesně k tyči. Mensator reagoval pozdě.

52:40

Hamerlík perfektně zasáhl lapačkou proti ráně Zaťoviče.

54:40

Vyloučen hráč Petri Kokko (K. Vary), 2 min. za Nedovolené bránění

55:05

Vyloučen hráč Václav Varaďa (Třinec), 2 min. za Podražení
Skuhravý ujížděl do brejku a Třinec před pohromou ubránil Varaďa.

55:44

Hraje se ve čtyřech a Karlovarští se snaží bezhlavě útočit. K brance se jim ale nedaří probít.

56:02

Dejovi se to povedlo. Vrazil do brankoviště ze křídla, objel Hamerlíka, ale pak nestihl brankáře podstřelit.

56:50

Karlovy Vary jsou kompletní a budou hrát krátkou přesilovku.

57:10

Varaďa už ale vyskočil z trestné lavice. Karlovy Vary si musí poradit proti pěti soupeřům.

58:03

Karlovarští se radují, možná dotlačili puk i s Hamerlíkem do branky. Sudí se jdou poradit s videorozhodčím.

58:03

Třinecký brankář vůbec netušil, kde zůstal volný puk. Zaťovič využil příležitosti a přijel dorážet. Hamerlíkovo tělo zakrylo puk. Bude obtížné určit, zda kotouč celým objemem přešel brankovou čáru.

58:03

Televizní kamery odhalily, že kotouč brankovou čáru opravdu přešel. Všiml si toho ale i rozhodčí u videa?

58:03

Rozhodčí gól neuznali!

58:03

Teď si volá oba kapitány k sobě a bude jim vysvětlovat svůj verdikt.

58:03

Martin Zaťovič (K. Vary) vstřelil branku (7. gól v sezóně). Stav zápasu K. Vary - Třinec 2:3
A rozhodčí mění své rozhodnutí! Zřejmě u videa objevili požadovaný záznam a gól nakonec uznali. Autorem branky se stal Martin Zaťovič, který zatlačil do brány puk i Hamerlíka.

58:38

Karlovarští si teď tvoří obrovský tlak. Mensator je na střídačce a domácí hrají v šesti.

58:50

Vyloučen hráč Václav Varaďa (Třinec), 2 min. za Zdržování hry
Třinečtí se opět zlobí. Podle mínění sudích Varaďa vyhodil kotouč do hlediště bez teče.

58:56

Josef Hrabal (Třinec) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Radek Bonk. Stav zápasu K. Vary - Třinec 2:4
Jenže Třinečtí vypjaté chvíle rychle řeší! Bonk vyhrál buly na Hrabala, který přes celé hřiště trefil prázdnou branku.