Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Dobrý téměř jarní podvečer z kladenského zimního stadionu. Vítejte u dalšího z řady online přenosů z hokejové extraligy.

Za necelých dvacet minut bude zde v Kladně zahájeno utkání 49. kola mezi domácím celkem a pražskou Slavií. Hokejisté obou týmů dokončují rozbruslení a míří naposledy před zápasem do kabin.

Zajímavé by mohlo být sledovat souboje mladého slávisty Jaškina a kladenského Jindřicha Kotrly. Domácí hráč totiž v posledním vzájemném zápase těchto týmů na tomto ledě Jaškina nešetrně fauloval. Mladý reprezentant odjel do nemocnice s přetrženými vazy a několik týdnů svému týmu chyběl.

Kotrla dostal trest na tři extraligová utkání.

Rozhodčí: Šír (CZE), Fraňo (CZE) - Kostka (CZE), Jindra (CZE)

V tabulce patří Pražanům sedmá pozice, Kladnu 13. Na poslední Mladou Boleslav mají domácí náskok čtyři body. Na svého dnešního soupeře ztrácí propastných 42 bodů. Slavia bojuje stále o šesté místo zajišťující přímý postup do čtvrfinále play-off. Ztrácí na něj jediný bod.

Vzájemné souboje těchto týmů v letošní sezoně nabízí zatím pouze vítězství domácích klubů. Slavia ve vysočanské O2 aréně zvítězila 3:0 a 4:3. Kladno 21. listopadu tady porazilo sešívané 3:1.

Hokejisté Slavie jsou již na ledě. Čeká se na ty domácí.

Ti akorát za burácení domácích fandů vjíždějí na led.

Vše je připraveno k úvodnímu buly.

0:54

Exkladenský brankář v dresu Slavie Miroslav Kopřiva je hned od úvodu v zápřahu.

2:15

Stále se hraje více u branky Slavie. Žádné výrazné nebezpečí však zatím z jejich strany nepřišlo.

2:57

Kamešův nepříjemný pokus skončil po teči Kopřivy v ochranné síti za brankou. Vhazuje se po jeho levé ruce.

3:11

Jiří Kuchler (Kladno) vstřelil branku (13. gól v sezóně), asistence Jaroslav Nedvěd a Pavel Patera. Stav zápasu Kladno - Slavia 1:0
Teď už to přišlo. Úvodní tlak dokázali domácí hráči proměnit ve vedoucí branku. Metr od brankoviště se Kuchler elegantně otočil a nekompromisně zakončil.

5:19

Slavia se stále nemůže prosadit výrazně do útočného pásma.

6:10

Kladenští hrají velmi aktivně. Slavii nenechávají ani rozehrát a dostávají se tak k pukům ještě na její polovině.

6:24

Uvidíme, jak tlak domácích otupí přestávka na čištění ledu. Červenobílí by potřebovali polít studenou vodou. I trenér Růžička už se začíná rozčilovat.

6:58

Marek Tomica (Slavia) vstřelil branku (10. gól v sezóně), asistence Dmitrij Jaškin. Stav zápasu Kladno - Slavia 1:1
Tak to netrvalo dlouho a Slavia srovnává. Jen pár vteřin po přestávce, vyhrála buly a v hlášené početní výhodě překonal z úhlu Cikánka Tomica.

7:12

Vyloučen hráč Jan Eberle (Kladno), 2 min. za Sekání
Před pár vteřina se domácí vyhnuli vyloučení "díky" inkasované brance. Nyní už ale do oslabení půjdou. Eberle dostal dvě minuty.

8:20

Jeden z hostů zahrál vysokou holí a tak se bude vhazovat u jejich branky. Domácí úspěšně odečítají vteřinky z oslabení.

9:17

Procházka tvrdě zalehl v rohu kluziště Tomicu. Ten se z ledu zvedá jen velmi těžko.

11:06

Vyloučen hráč Lukáš Krenželok (Slavia), 2 min. za Držení hole

11:30

Kladno své oslabení přežilo a teď má šanci první přesilové hry. Zatím se mu však vůbec nedaří a slávisté už dvakrát vyhodili.

12:35

Kladno tlačí, ale Kopřiva odolává. Půl minuty do konce jeho přesilovky.

13:20

Slavisté se ubránili a sami vyrážejí do útočných akcí.

14:02

Vyloučen hráč David Stieler (Kladno), 2 min. za Hákování

14:45

Vyrovnaný stav trvá. Přesilovka Slavie zatím hodně bezzubá.

15:32

Vyloučen hráč Miroslav Třetina (Slavia), 2 min. za Hákování

15:57

Síly na ledě jsou vyrovnané a hned berounská posila v dresu Kladna, Jiří Hašek, mohl dostat svůj tým do vedení. Kopřiva byl proti.

16:10

Více jak osmdesát vteřin čeká domácí přesilová hra.

17:03

David Růžička (Kladno) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Milan Toman. Stav zápasu Kladno - Slavia 2:1
Velké štěstí teď stálo při kladenských hráčích. Toman si zamotal puk pod bruslemi, nakonec ho však připravil Růžičkovi a ten ho poslal razantně za Kopřivu.

17:34

Libor Procházka elegantně nastavil tělo Jaškinovi. Ten přes něj jen stačil přepadnout.

19:10

Blíží se závěr první části. Kladno vede 2:1. O tu branku bylo skutečně lepší.

19:20

Bílek mohl zvýšit náskok Kladna. Kopřiva jeho pokus kryl.

20:00

Závěr první části patřil Slavii, ale branky se nedočkala.

20:40

Úvod druhé třetiny patří kladenským.

21:10

Brejk Slavie, který však skončil zblokovanou střelou. Cikánek ani nemusel zasahovat.

22:20

Jestli úvodní vteřiny druhé části patřily Kladnu, nyní je ve hře více Slavia. Cikánek zatím odolává.

23:29

Vyloučen hráč Jan Piskáček (Kladno), 2 min. za Zdržování hry

23:49

Snad třikrát byla tečována střela Rotha, ale puk skončil těsně vedle branky.

24:12

A další velká příležitost hostů. Opět od modré střílel Roth. Cikánek sice zasáhl, ale vůbec netušil, kde má puk. Nakonec ho našel pod svým tělem.

24:51

Pražanům patří jasně úvod druhé části. I díky přesilové hře, kterou právě hraje.

24:58

Střela Žižky. Cikánek ho lapil mezi betony, a i když mu vypadl, tak rozhodčí přerušili hru. Asi dříve, než by měli.

25:59

Kladenští se osmělili a pustili do nadějné akce. Melka však na puk před Kopřivou nedosáhl.

27:40

Bicek ujel všem, ale s pukem se dostal příliš blízko brankáře Slavie a nedokázal ho tak zvednout přes jeho ležící tělo.

28:12

Vyloučen hráč Radek Bělohlav (Kladno), 2 min. za Vysoká hůl

28:27

Tomáš Micka (Slavia) vstřelil branku (10. gól v sezóně), asistence Petr Kuboš a Petr Jelínek. Stav zápasu Kladno - Slavia 2:2
Hodně povedená akce hostů, kteří využili přísného vyloučení Bělohlava. Domácí také protestují, stejně jako jejich diváci.

29:40

Eberle byl blízko vedoucí branky, ale z hranice brankoviště branku přestřelil.

29:50

Patera se dostal k dorážce dva metry od branky, ale jeho backhand skvěle vyrazil levý Kopřivův beton.

30:30

Domácí jsou nyní ve varu. Před malou chvilkou postupovali tři na jednoho, ale akci příliš zdrželi a následná střela Nedvěda byla nepřesná.

31:25

Další brejk domácích. Smoleňák však nepřihrál v rozhodující chvíli přesně a puk se dostal až do středního pásma.

32:10

Svižný hokej pokračuje. Slavia však ustoupila do pozadí a nechává vyniknout domácí.

33:19

Hodně hustá atmosféra panuje na kladenském stadionu. Nejdříve Kameš přišel o puk na útočné modré, Jaškin jel sám na Cikánka. Kameš ho však dojel a fauloval. Následnou hlášenou výhodu slávisté prodloužili o desítky vteřin. Během nich se Cikánek pořádně zapotil, ale svou branku uchránil.

33:19

Vyloučen hráč Vladimír Kameš (Kladno), 2 min. za Podražení
Velké protesty fanoušků provází další vyloučení kladenského hráče.

35:51

Dlouhé minuty drží Slavie svého soupeře v obranném pásmu. Cikánek teď dal odpočinout svým spoluhráčům, když chytil střelu od modré a ti tak mohou vystřídat.

37:15

Velká šance v hlášené početní výhodě i na druhé straně. Bělohlav pálil z nejnadějnější pozice, ale Kopřiva se překonat nenechal.

37:15

Vyloučen hráč Jiří Vašíček (Slavia), 2 min. za Hrubost

38:30

Tlak Kladna, Kopřiva na ledě, ale důrazná obrana Slavie udržela nerozhodný stav.

39:07

Brejk Vondrky, tečovaná střela do ochranné sítě. Vhazovat se bude po levé ruce Cikánka.

39:40

Blíží se závěr druhé části. Ta byla z diváckého pohledu velmi atraktivní. I když jsme viděli pouze jednu branku.

40:00

Za malý okamžik začne v Kladně třetí třetina. Zda to bude závěrečná část zápasu teprve uvidíme.

40:25

Střela Drtiny, Kopřiva ani nemusel zasahovat, mířila vedle branky.

41:22

Smoleňák zvolil místo přihrávky střelu z těžkého úhlu. Kopřiva jeho pokus dokázal vykrýt.

41:30

Utkání sleduje 2391 diváků.

41:50

Krenželok proti Cikánkovi. Včas vystřelený beton zmařil hostujícímu hráči šanci.

43:20

Vlažný vstup do třetí třetiny od obou týmů. Čekáme na vážnější šanci.

45:30

Ta nepřišla ani po dalších minutách hry. Oba týmy jsou dost zakřiknuté.

45:55

První náznak nebezpečí přišel před brankou Kopřivy. Po nepřesné střele se však nebezpečí přesunulo za branku, kde ho slávisté rychle uhasili.

47:10

Většinu času se hraje před brankou hostů. Šance ani střely však nepřicházejí.

51:47

Vyloučen hráč Tomáš Micka (Slavia), 2 min. za Vysoká hůl

52:01

Ani přesilová hra domácích hru ve 3. části neoživila. Alespoň zatím.

53:00

Tak přeci. Patera, Smoleňák, Procházka...velké šance kladenských, ale skvělý Kopřiva a úporná obrana Pražanů.

54:58

Kladno má stále mírný tlak.

56:20

Hosté z Prahy nepředvedli ve třetí třetině nic. Stále však drží nerozhodný výsledek.

57:43

Až teď se slávisté dostali do nadějné šance při hlášené početní výhodě.

57:43

Strkanice hráčů obou týmů končí bez potrestání. Ven jde pouze kladenský hráč za předchozí faul.

57:43

Vyloučen hráč David Růžička (Kladno), 2 min. za Vysoká hůl

58:06

Kladno zažívá horké chvilky. Slavia hraje přesilovku a má blízko k rozhodnutí duelu. Jaký to paradox k vývoji této třetiny.

58:54

Tomáš Svoboda T. (Slavia) vstřelil branku (12. gól v sezóně), asistence Lukáš Endál a Michal Vondrka. Stav zápasu Kladno - Slavia 2:3
Hodně hořké rozhodnutí pro domácí hokejisty. Ti inkasují v oslabení 66 vteřin před koncem.

59:20

Kladno hraje bez brankáře.

59:31

Radek Smoleňák (Kladno) vstřelil branku (16. gól v sezóně), asistence Lukáš Cikánek. Stav zápasu Kladno - Slavia 3:3
Radek Smoleňák je hrdinou Kladna. Od mantinelu poslal nádhernou střelu do horního růžku slávistické branky a srovnává.

59:59

Šance Slavie končí se závěrečnou sirénou. Jde se do prodloužení.

Začalo prodloužení.

60:43

První akce prodloužení patří Slavii. Cikánek připraven.

61:19

Brejk Bicka po pravé straně, zaseknutí, střela a vyražení Kopřivy puku do ochranné sítě.

63:00

Kladenští mají blízko k rozhodnutí, ale Kopřiva odsud poražený odjet nechce.

64:10

Slavia mohla rozhodnout. Puk přelétl Cikánka, ale ten ho stačil tělem pokrýt ještě před brankovou čárou.

64:40

Vyloučen hráč Lukáš Krenželok (Slavia), 2 min. za Podražení

64:40

Domácí si vzali oddechový čas.

64:59

Drtina v obrovské šanci, ale branku ve vyložené šanci z mezikruží netrefil.

Skončilo prodloužení.

65:00

Patera s Tomicou, tedy oba kapitáni, losují o to, který tým pojede první nájezd.

Začaly samostatné nájezdy.

1:0

Vítězslav Bílek (Kladno) nájezd proměnil (6. gól v sezóně) .

Bílek se trefil přesně pod vyrážečku.

1:0

Michal Vondrka (Slavia) nájezd neproměnil.

Do branky Kladna se postavil Falter. Vondrka jeho branku netrefil.

1:0

Radek Bělohlav (Kladno) nájezd neproměnil.

Střela na lapačku. Kopřiva vyrazil.

1:1

Tomáš Svoboda T. (Slavia) nájezd proměnil (17. gól v sezóně) .

Falter na mistra nájezdů nestačil.

1:1

Radek Smoleňák (Kladno) nájezd neproměnil.

Lapačka Kopřivy puk schovala.

1:2

Tomáš Micka (Slavia) nájezd proměnil (11. gól v sezóně) .

Micka rozhodl. Puk se sice odrazil z branky, ale nejspíše od vnitřní tyčky. Rozhodčí jde pro jistotu zavolat videorozhodčímu.

Branka Micky platí. Slavia vyhrála na nájezdy.

19. ledna 2014 15:00Slavia-Kladno 4:1
3. prosince 2013 18:00Kladno-Slavia 3:1
20. října 2013 17:00Slavia-Kladno 1:0
13. září 2013 18:00Kladno-Slavia 1:3
18. března 2013 18:15Slavia-Kladno 4:0
15. března 2013 17:30Kladno-Slavia 1:5
14. března 2013 17:30Kladno-Slavia 1:0
11. března 2013 18:15Slavia-Kladno 3:1