Slavia může doma slavit postup do semifinále, v cestě jí však stojí Liberec s novou zbraní: brankářem Vošvrdou. Původně náhradník jedničky Pince dostal šanci v pátém utkání série a nepustil ani gól.

Hokejisté Slavie nastupují a skutečně pod nimi hoří led, jak sliboval útočník Vondrka. Rozhořely se světlice.

Dozněla státní hymna. Návštěva je dnes možná o trochu slabší než na předchozí dva pražské duely.

Rozhodčí: Šindler (CZE), Šír (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 8 165

0:43

Vyloučen hráč Tomáš Micka (Slavia), 2 min. za Hákování
Micka v útočném pásmu ztratil kotouč v souboji s Dernerem a v následném střetu fauloval.

1:02

Bartovič tlačil kotouč kolem tyče. Kopřivovi na chvíli vyklouzl z dosahu, pak ho ale lapačkou zakryl.

1:58

Čakajík po dlouhých předávkách na modré vypálil, Kopřiva ale příliš starostí neměl. Lehkou ránu lapil.

2:41

Jakub Sklenář (Slavia) vstřelil branku (10. gól v play-off), asistence Michal Vondrka. Stav zápasu Slavia - Liberec 1:0
Slavia opět udeřila v oslabení! Vondrka v přečíslení vysunul před brankoviště Jakuba Sklenáře, který bekhendovou ranou překonal Vošvrdu. Liberecký gólman si nekryl levou tyč.

3:20

Micka po návratu z trestné lavice objížděl branku, aby zasunul kotouč za tyčku. Trefil jen konstrukci.

4:50

Domácí se dostali do tempa. Jejich hegemonii chtěl přerušit Nedvěd a vyrazil do útoku. Střelu mu obrana zblokovala.

5:13

Vyloučen hráč Jiří Vašíček (Slavia), 2 min. za Hrubost

5:13

Vyloučen hráč Jaroslav Kudrna (Liberec), 2 min. za Hrubost

5:44

Svoboda se s pukem ocitl mezi třemi libereckými hráči, otočil se a vypálil. Vošvrda chytil puk do lapačky.

6:08

Vyloučen hráč Petr Nedvěd (Liberec), 2 min. za Sekání
Nedvěd snižuje počet libereckých hráčů na ledě. Pražané si zahrají přes minutu přesilovky čtyři na tři.

6:48

Kadlec napřáhl na modré čáře a příklepem trefil tyč! Vošvrdova lapačka letěla marně.

7:13

Slavia pokračuje v klasické přesilovce. Vašíček s Kudrnou se vrátili na led.

8:08

Pražané už se ale neprosadili. Přesilovka končí.

8:58

Petr Nedvěd (Liberec) vstřelil branku (18. gól v play-off), asistence Andrej Podkonický. Stav zápasu Slavia - Liberec 1:1
Nedvěd naskočil do hry a vyrovnal! Jelínek ztratil kotouč na modré čáře, Podkonický v přečíslení posunul k pravé tyči na libereckého kapitána, který před Kopřivovým betonem doklepl puk do branky.

9:34

Liberec v náporu. Kopřiva vychytal smršť střel a dorážek.

10:30

Slavia se pokusila o jeden marný útok, s pukem už ale znovu hraje Liberec.

11:20

Liberečtí se však neprobili přes modrou čáru. Slavia všechny útoky odrazila.

11:49

Na hřiště se ale vrátila elitní liberecká formace. Nedvěd střílel z levého křídla.

12:34

A do šancí se prosazovali i Špaček a Vantuch. Kopřiva oba vychytal, po inkasovaném gólu o práci nouzi nemá.

12:34

Vyloučen hráč Pavel Kolařík (Slavia), 2 min. za Nedovolené bránění

12:48

Liberečtí hrají přesilovku. Znovu se však zdá, že je to pro ně spíše nevýhoda.

13:19

Liberec se ještě neusadil v útočném pásmu, Slavia snadno brání.

13:37

Čakajíkova střela skrz houf těl doletěla do Kopřivovy lapačky.

13:59

K Vakovi, který číhal u levé tyče, se odrazil kotouč. Kopřiva se ale přesunul včas a ránu z nebezpečné pozice vyrazil.

14:34

Slavia oslabení přečkala, Kolařík je na ledě.

14:54

Milan Bartovič (Liberec) vstřelil branku (11. gól v play-off), asistence Petr Nedvěd a Andrej Podkonický. Stav zápasu Slavia - Liberec 1:2
Skončila přesilovka, Liberec znovu ožil. Nedvěd přiťuknul puk k Bartovičovi, který už napřahoval v ideální pozici na hranici kruhu. Tvrdá rána přeletěla Kopřivův beton a zamířila do sítě.

16:04

Třetina po dlouhé době ukázal slávistické dresy před Vošvrdou. Skončil ale u souboje v rohu, šanci nevybojoval.

16:45

Bartovič lopotně překonával modrou čáru, slávisté ho vytlačili zpět.

16:56

Vyloučen hráč Milan Bartovič (Liberec), 2 min. za Nedovolené bránění
A pak liberecký rychlík fauloval...

17:25

Špaček vyvezl kotouč mimo vlastní třetinu. Liberec se zatím v oslabení drží.

18:10

A Kudrna s Vakem dokonce vyrazili do protiútoku. Po špatné Kopřivově rozehrávce nahazoval Kudrna na odkrytou branku, netrefil.

18:56

Liberečtí hrají v plném počtu, Slavia se vůbec neprosadila.

19:51

Obrovská šance Liberce v samém závěru třetiny! Kudrna od modré čáry ujížděl sám, v tandemu měl ještě Vaka. Zkusil kličku do bekhendu, kterou si Kopřiva pohlídal.

20:00

Liberecký kapitán Nedvěd opět ukázal, jak je pro tým nepostradatelný. V klíčovém utkání vyrovnal stav, pak připravil branku pro Bartoviče. Slavia tentokrát na vlastním ledě předvádí slabší výkon a soupeř ji v druhé polovině třetiny přehrával.

20:20

Liberečtí vstoupili do třetiny rychlým útokem. Podkonický unikl po levé straně a Kopřiva si jeho střelu sklepl do klína.

21:03

Liberečtí aktivně napadají. Slavia se ještě nepředstavila v útočném pásmu.

21:43

Pražané zamkli Liberec před Vošvrdou. Dvakrát mířil na branku Krenželok, brankář pokaždé kotouč vyrazil.

22:30

Liberečtí teď museli přečkat pár minut v obraně. Slavia dotírala, Vošvrda opět musel zastavit hru.

23:18

Micka se u mantinelu vyhnul obránci Dernerovi a předložil kotouč do šance Tomáši Žižkovi. Vošvrda se rychle přesunul a slávistu vychytal.

23:49

Útočí Slavia. Liberec odolává tlaku a vyhazuje puky.

24:38

Opět Krenželok! Slávisté přesnými přihrávkami vymotali puk a Vondrka nabídl možnost Lukáši Krenželokovi. Ten pálil ve výborné pozici, jenže minul.

25:20

Jelínek se před brankovištěm otočil kolem obránce, vyhnul se Vošvrdovu betonu a už se zdálo, že zakončí akci brankou. Pak ale střelil puk vedle.

25:20

Vyloučen hráč Jiří Moravec (Liberec), 2 min. za Sekání
Fauloval ho navíc Moravec, Slavia bude hrát přesilovku.

26:00

Kadlecova zblokovaná střela odjela podél tyče, Vošvrda nezasahoval.

26:31

Domácí hokejisté kombinovali a drželi soupeře pod obrovským tlakem. Nakonec ale Kadlec ztratil modrou čáru.

27:01

Slávisté rozebrali protivníka, nikdo se ale neodhodlal k povedenější střele. Nakonec z levého křídla dorážel Jelínek a Vošvrda ho vychytal.

27:20

Slavia početní výhodu nezužitkovala, Moravec naskočil do hry.

27:49

Třetina lehce překonal modrou čáru a krátce potom vypálil na branku. Zase minul.

28:54

Liberec na chvíli vyrovnal hru a snaží se tvořit. Moc se mu to ale nedaří.

30:01

Čtvrtá řada Slavie si nepohlídala obranu a ke Kopřivovi pronikli Ondřej s Bártou. Přečíslení ale nevyřešili dobře, slávistický brankář střelu na střed branky zastavil.

31:14

Několik přerušení v řadě. Slavia po ofenzivním vstupu do třetiny ztratila tempo.

31:50

Vašíček nahazoval od modré, slávisté zkoušeli dorážet. Neprosadili se a hra je znovu přerušena.

32:20

Krenželok nezvládl svoje kličky, tentokrát se přerušuje kvůli ofsajdu.

33:24

Nic se nezměnilo. Hodně se přerušuje a šanci chybí. Brankáři si mohou dát pauzu.

34:20

Aktivnější Slavia, Liberec spoléhá na brejky. Ani jeden z týmů se ale ze své taktiky nemůže prosadit.

34:28

Endál se kolem tyčky natlačil do brankoviště a sunul kotouč do sítě. Povalil Vošvrdu, puk však zůstal před čárou.

35:10

Zaútočil Ondřej, hned ale vzal kotouč Micka a spěchal na druhou stranu. Vošvrda střelu pokryl.

35:58

Dvě zakázané uvolnění. Tohle je maratonská třetina.

36:13

Vyloučen hráč Lukáš Derner (Liberec), 2 min. za Hákování
Derner zabrzdil pronikajícího třetinu, Slavia dostane přesilovku.

36:29

Liberec první útok odrazil, vyhodil Hunkes.

36:49

Přetlačovanou v rohu ukončil hlavní rozhodčí.

38:18

Slavia v přesilovce nic nepředvedla, Lbierec se ubránil.

38:43

Pokračuje série zakázaných uvolnění z liberecké strany. Hosté drobí hru na kousky.

40:00

Druhá třetina se obešla bez hokejové krásy. Slavia v úvodu tlačila a vypracovala si šance. Pak její aktivita ale opadla, hra se rozkouskovala, a stav se tak nezměnil.

40:01

Jelínek ihned na úvodní buly trefil hokejkou do obličeje Nedvěda. Ten se skácel k ledu s dalším šrámem od soupeře. Sudí Šindler, který stál přímo u incidentu, nepochopitelně Jelínka nevylučuje.

40:42

Sotva se Nedvěd vrátil na led, inkasoval další tvrdý úder od dvou slávistů Vondrka s Vašíčkem, kteří si na něj počíhali. Opět za hranicí pravidel ho srazili zedzadu na led. Slávisté se snaží nejspíš Liberec vyprovokovat, sudí jen přihlížejí.

41:44

I Liberec tedy přitvrdil, Vantuch na modré sestřelil na led pronikajícího Sklenáře.

42:15

Krenželok získal puk a hledal před brankou Jelínka. Ten však na puk nedosáhl.

43:12

Slávisté vysunuli fočeking, ale musí si dávat pozor na rychého Bartoviče. Zatím se hraje bez šancí, obě obrany jsou pzoorné.

44:27

Vondrka měl velkou šanci, když dorážel zblízka, ale jen do betonu Vošvrdy. Poté se strhla mela a bude se vylučovat.

44:27

Vyloučen hráč Lukáš Vantuch (Liberec), 2 min. za Hrubost
Slavia bude mít přesilovku.

44:32

Vyloučen hráč Michal Vondrka (Slavia), 2 min. za Vysoká hůl
Tentokrát už sudí vysokou hůl po buly viděli, síly na ledě se vyrovnají.

44:50

Slávisté špatně rozehráli a nabídli puk Nedvědovi, který však v dobré pozici zamířil vedle.

45:05

Jakub Sklenář (Slavia) vstřelil branku (11. gól v play-off), asistence Tomáš Pospíšil a Petr Kadlec. Stav zápasu Slavia - Liberec 2:2
Po pěkném průniku Pospíšila Slavia vyorvnává. K dorážce se dostal Sklenář a mířil do odkryté branky, Vošvrda nejdřív skokem zabránil už téměř jistému gólu. Puk se však odrazil ke Sklenářovi podruhé a pak už útočník gólmana prostřelil.

47:00

Oba týmy se po gólu stáhly a převládá pozorná defenziva.

47:31

Vyloučen hráč Lukáš Derner (Liberec), 2 min. za Podražení
Svoboda s tomicou šli dva na jednoho, vyměnili si puk, ale poslední nahrávka nebyla přesná,. Derner chvíli předtím fauloval, domácí si zahrají přesilovku.

48:10

Po Doležalově střele se slávistíé nacpali před brankoviště, Micka však trefil dorážkou jen Vošvrdu a Liberec pak vyhodil.

48:48

Liberec se brání dobře, potřetí vyhodil. Klimenta dojížděl puk, který jen tak tak odehrál u mantinelu brankář Kopřiva.

49:31

Hosté jsou v pěti.

50:00

Sudí už zápas hodně pouští, na ledeě se přiostřuje. Zákroky na Doležala i Hunkese se obešly bez vyloučení.

50:40

Další Nedvědovu střelu vykopl Kopřiva do rohu.

51:14

Slavia se tlačí dopředu, po pokusech Svobody a Pospíšila z úhlu Kudrna raději vyhodil puk do středního pásma.

52:02

Malá šarvátka u liberecké střídačky se zřejmě opět obejde bez vyloučení.

52:47

Slávisté vyhodili po krátkém náporu hostů na zakázané uvolnění.

54:00

Micka decimuje obranu hostů. Nejdřív skolil Trončinského na led a jeho střelu pak schytal blokující zadáík Derner, který obětavě padl do rány.

54:45

Liberec zamkl Slavii, Čakajíkovu střelu od modré však odrazili obránci mimo nebezpečí a Klimetna se poté z otočky neprosadil.

55:21

Po chybě Bartoviče v rozehrávce měla Slavia velkou šanci. Vošvrda však nebezpečnou střelu Vondrky zblízka vykopl betonem a poté si poradil i s dorážkou Sklenáře.

56:30

Hraje se dlouho bez přerušení nahoru dolů. Na Vondrkův pas Krenželok nedosáhl, Vantuchův brejk se utopil v rohu.

57:11

Další slibný protiútok Slavie: Vondrka nahrál křížem Svobodovi, ten pálil bez přípravy. Skvělý Vošvrda však Liberec opět podržel.

57:54

Vyloučen hráč Tomáš Micka (Slavia), 2 min. za Zdržování hry
Micka nešťastně vyhodil puk z vlastního pásma přes mantinel a nabídl Liberci přesilovku v citlivé chvíli.

58:05

Slavia po buly na druhý pokus vyhodila.

58:30

Liberec se usadil v pásmu, ale puk je v rohu.

58:40

Hunkesova střela mířila jen do obránce Kadlece, Slavia poté vyhodila.

59:28

Další možnost vyhodit slávisté nevyužili, Liberec se díky šikovnému přiťuknutí Nedvěda dostal do náporu. Střela Trončinského od modré však skončila v Kopřivově lapačce.

59:38

Další střela Trončinského letěla mimo, Slavia vyhazuje.

59:54

Micka je na ledě, Slavia je v pěti.

59:56

Krátce před koncem třetí třetiny se strhla mela u slávistické střídačky. Štich se chytil do klinče s Vašíčkem, Micka s Nedvědem a okolo se vytvořil další hlouček. Nejspíš se bude hromadně vylučovat.

59:56

Vyloučen hráč Jiří Vašíček (Slavia), 2+2 min. za Hrubost

59:56

Vyloučen hráč David Štich (Liberec), 2+2 min. za Hákování

59:56

Vyloučen hráč David Štich (Liberec), 2 min. za Vražení na hrazení
Štich dostal o dvě minuty víc a Liberec se proto bude muset bránit v oslabení i na začátku prodloužení!

59:56

Vyloučen hráč David Štich (Liberec), OT 20 min. za Nesportovní chování

60:00

Po třetí siréně se hodně debatovalo, liberecký kapitán se zlobí na sudí. Vyčítá jim, že zatímco evidentní faul při úvodním vhazování zblízka přehlédli, nyní se zorientovali v mlýnici tak, že po vzájemné potyčce bude hrát Slavia přesilovku.

60:56

První část přesilovky se Slavii nepovedla, Liberec v klidu vyhodil.

61:31

Až teď se domácí usadili v pásmu, nahozený puk k Vošvrdovi nedoputoval.

61:45

Po dorážce z úhlu Vošvrda nezkrotil puk, Podkonický proto zahrál fotbalovou malou domů pod lapačku brankáře.

60:56

Liberec je kompletní a hraje se chvíli v pěti, než se poprvé přeruší.

61:02

Oba týmy jdou do čtyř.

62:40

Libnerec se dostal do šance poté, co Vondrka ztratil puk na modré. Vantuchovu střelu však Kopřiva vyrazil a Vak se k dorážce nedostal.

63:19

Sklenářův pokus Vošvrda chytil do lapačky.

63:51

Doležal se dral přes nedvěšda, nakonec podél něj vystřelil do Vošvrdy.

64:12

V následném náporu zastavil Derner Jelínka na hranici pravidel, sudí jsou v klidu. Derner pak ještě padl do střely od modré a bolestivě se zvedá.

65:00

V polovině prodloužení zkusil z úhlu Vošvrdu překvapit Vondrka, trefil však jen boční síťku.

65:25

Liberečtí šli ve třech proti dvěma, akci však zastavil domnělý ofsajd. Derner vypálil po trochu opožděném odpískání, pak se přijel omluvit Kopřivovi. Opakovaný záběr prokázal, že sudí opět chybovali. O ofsajd nešlo.

67:00

Liberec se usadil v pásmu, první Trončinského střelu však vyrazilkopřiva a druhá letěla vedle.

68:00

Vondrka se dral přes Čakajícka, ten ho nepustil.

68:17

Po bleskovém brejku se dostal do šance Liberec. Vantuchovu střelu málem dorazil Klimenta do odkryté branky.

69:02

V poslední minutě prodloužení se prodíral k brance Krenželok, nakonec skončil v rihu na zalehnutém puku.

69:04

Nedvěd odehrál buly za mantinel, ale s odrazem pozadí slávistického soupeře.

69:15

Zakázané uvolnění Liberce vrací puk na buly před Vošvrdu.

69:31

Bartovič s Nedvědem dovezli puk do pásma, ale tam o něj přišli.

69:54

Špaček dostal puk za branku, ale zřejmě už nic nestihne.

0:0

Tomáš Urban T. (Liberec) nájezd neproměnil.

Dlouhán Ubran potáhl puk a vypálil k tyči, ale Kopřiva si místo pohlídal.

0:0

Tomáš Svoboda T. (Slavia) nájezd neproměnil.

I Vošvrda si poradil se střelou mezi betony.

0:1

Petr Nedvěd (Liberec) nájezd proměnil (6. gól v play-off) .

Nedvěd se krásně trefil do horního růžku na bližší tyč.

0:1

Michal Vondrka (Slavia) nájezd neproměnil.

Vondrka mířil vedle.

0:2

Tomáš Vak (Liberec) nájezd proměnil (4. gól v play-off) .

Vak si přehodil puk na forhend a proměnil. Liberec tak prodlužuje sérii.

60:00

Liberec díky povedeným nájezdům vybojoval sedmý zápas. O čtvrtém semifinalistovi se tedy najisto rozhodne ve středu večer pod Ještědem.

20. března 2015 18:00Slavia-Liberec 3:1
6. března 2015 18:00Liberec-Slavia 2:0
25. ledna 2015 15:00Liberec-Slavia 1:3
2. ledna 2015 18:15Slavia-Liberec 1:2N
23. října 2014 18:00Liberec-Slavia 4:1
14. září 2014 17:00Slavia-Liberec 3:2
14. ledna 2014 18:15Slavia-Liberec 5:6N
30. prosince 2013 18:00Liberec-Slavia 3:2