Vítkovice mají ve čtvrtém finále poslední možnost na výhru. Pokud neuspějí, skončí po roce znovu druzí. Třinec v případě výhry získá poprvé v historii extraligový titul.

Domácí včera neudrželi vedení 1:0, Třinec nakonec zápas dokonale otočil a vyhrál 4:1. Navíc jim dnes budou chybět zraněný Trnka, Rehák, Tomas a Szturc - místo nich jsou na soupisce Kovář, Hlinka, Šedivý a Kucsera. Navíc se s nemocí potýká obránce Malík.

Vítkovice podaly včera po zápase stížnost na rozhodčí. Včerejší duel pískali zkušení Minář se Šindlerem. Dnes bude rozhodovat dvojice Slováků Baluška a Orságh, na čarách Barvíř a Blümel.

Koudelka

Rozhodčí: Baluška (SVK) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)

0:07

Bonk se hned v úvodu dral do tutovky, ale akci přerušil hvizd sudího. Růžička byl v ofsajdu.

0:25

Vyloučen hráč Lukáš Zíb (Třinec), 2 min. za Hákování
První vítkovickou akci zastavil faulem Zíb, který hákoval na modré Burgra. Vítkovice hrají přesilovku. V té ještě ani jednou ve finále neskórovaly.

1:25

Vítkovicím se přesilovka zatím vůbec nevede, třinec dvakrát vyhodil a Bonk se na chvíli dostal k puku za Málkovou brankou.

2:25

Je po přesilovce. Největší možnost v ní měl třinecký Růžička, který v závěru oslabení najížděl na Málka. Z pravého kruhu však vypálil mimo.

4:00

Třinec drží puk daleko od Hamerlíka. Vítkovické akce končí většinou na červeném valu ve středním pásmu.

4:25

Radek Bonk (Třinec) vstřelil branku (20. gól v play-off), asistence Václav Varaďa a Martin Růžička . Stav zápasu Vítkovice - Třinec 0:1
Obránce Vosátko přišel o puk a první třinecká formace předvedla krásnou kombinaci. Na jejím konci byl kapitán Bonk, který sám před Málkem přehodil puk na bekhend a poslal ho mezi betony.

4:59

Třinec měl další velkou šanci a mohl zvýšit na 2:0. Květoň vypíchl puk přesprintoval obranu a nahrál ke druhé tyčce Adamskému. Ten však zlomil hůl a nemohl tak skórovat do prázdné branky.

5:29

Vítkovice jsou opařené, Málek má co dělat. Po dalším náporu raději skryl do lapačky Zíbovu střelu.

6:18

Juraj Sýkora (Vítkovice) vstřelil branku (5. gól v play-off), asistence Jiří Burger a Lubomír Vosátko. Stav zápasu Vítkovice - Třinec 1:1
Domácí zčistajasna vyrovnávají. Burger najel do pásma, nalákal dva hráče a přihrál volnému Sýkorovi do druhé vlny. Ten najel do pravého kruhu a trefil se pod břevno.

6:49

Třinečtí útočníci dál dělají problémy domácím bekům. Kohn se vytočil za brankou a vystřelil z úhlu, Málek si prostor ohlídal.

7:07

Protiakce Vítkovic: třetí útok si vyměnil puk a Pohl pěknou střelou ohrozil Hamerlíka. Třinecký brankář pohotovým rozklekem vyrazil.

7:31

Adamský se zjevil před brankou, v tísni však odražený puk poslal do betonu Málka.

8:21

Zagrapan se dral na branku, nepochopitelně však zasekl a Vosátko mu přitom odebral puk.

8:30

V těchto minutách se hraje velmi atraktivní hokej se šancemi na boou stranách.

9:02

První útok Třince se znovu prodral do šance. Růžička potáhl puk do středu a mezi kruhy nebezpečně vypálil. Málek jeho pokus mezi nohy vyrazil holí.

10:50

Oba týmy trochu zformovaly defenzivu, takže v těchto minutách už není k vidění tolik šancí jako v divokém úvodu. Vítkovice drží častěji puk, ale dlouho se nedostaly ke střele.

11:43

Lukáš Zíb (Třinec) vstřelil branku (11. gól v play-off). Stav zápasu Vítkovice - Třinec 1:2
Po otočce Koudelky se odrazil puk k Zíbovi, jenž první střelu vypálil do mantinelu. Puk se k němu však vrátil a přes skrumáž hráčů ho obránce švihem poslal pod břevno. Vítkovická defenziva trestuhodně zaspala a nechala Zíba dlouho volného.

12:44

Třinec rozehrál pěknou kombinaci, Kohnova nahrávka přes celé pásmo však Semanovi přeskočila hůl.

13:22

Třinecké napadání dělalo domácím potíže. Klimek ztratil puk, leč Peterek toho nevyužil.

14:02

Vyloučen hráč Lukáš Zíb (Třinec), 2 min. za Vysoká hůl
Vítkovice si podruhé zahrají přesilovku.

15:00

Třinečtí se v pohodě brání, dokonce chvíli kombinovali v útočném pásmu.

15:32

Hosté svou bohorovnost trochu přehnali. Ostravené jeli ve třech proti dvěma. Klimkovu ránu však Hamerlík vyrazil. Stejně jako po chvíli Vosátkovu střelu od modré.

16:02

Třinec se ubránil, i když vítkovický tlak pokračuje.

16:21

Hosté se osvobodili vyhozením až k Málkovi.

16:42

Po Ujčíkově bekhendovém pasu se dostal ke střele z otočky Húževka. Mířil však dolů a Hamerlík betonem puk pokryl.

17:01

Vítkovická čtvrtá řada si vytvořila velký nápor. Húževka střílel z úhlu bekhendem, Bartoň pak dorážel bombou ze středí vzdálenosti, ale trefil jen Richtra, který se skácel k zemi a po chvíli bolestivě míří na střídačku.

17:32

Vyloučen hráč Jan Káňa J. (Vítkovice), 2 min. za Podražení
Káňa přehnal napadání v útočném pásmu a nabídl Třinci první přesilovku.

18:21

Třinec se dlouho nedostal do pásma, ale nakonec tam po nahození vybojoval buly.

18:45

Petr Vrána (Vítkovice) vstřelil branku (24. gól v play-off), asistence Marek Malík a Lukáš Klimek. Stav zápasu Vítkovice - Třinec 2:2
Vítkovice vyrovnávají gólem v oslabení! Klimek perfektně vybojoval puk, nahrál na modrou Malíkovi. Ten si srovnal puk a nahodil ho na branku, kde jej perfektně tečoval Vrána.

19:32

Třinec se v přesilovce k ničemu nedostal, domácí jsou kompletní.

20:00

V první třetině čtvrtého finále se hrál vynikající hokej. Zprvu měl navrch Třinec, domácí obrana si nevěděla rady s jeho napadáním ani kombinacemi. Jenže Vítkovice dvakrát vyrovnaly a nakonec hrají s hosty vyrovnanou partii.

20:24

Slibnou vítkovickou akci zastavil ofsajd.

21:02

Vítkovické ofenzivní pokusy ve druhé třetině pokračují. Klimek najížděl zprava, ale jeho střelu zblokoval obránce Krajíček.

21:39

Domácí tlačí, Bartoň se dostal ke střele, ale trefil jen Hamerlíka do prsou. O dorážející hráče se postarali Seman s Richtrem.

22:30

Šedivý byl chvíli sám na útočné modré, jenže dostal příliš dlouhý pas, který nezastavil ani rybičkou.

23:03

První útok hostů si vypracoval první šanci pro Třinec ve druhé třetině. Bonk však v tísni vystřelil vedle.

23:33

Další Bonkova střela Málkovi vypadla, ale hosté byli od puku daleko. Po chvíli akci první třinecké lajny přerušil ofsajd.

23:52

Pěkná Káňova střela zpoza obránce skončila na Hamerlíkově rameni.

24:50

Hosté jeli tři na dva, Adamského střelu zprava však Málek vyrazil a dorážky s potížemi pořešili domácí beci.

26:03

Ostravané jsou ve druhé třetině lepším týmem. Bruslí na maximum a dělají problémy domácí obraně. Ta se však stačí zformovat aspoň proti střelám donmácích. Tak jako naposledy po akci Huny a střele Punčocháře.

26:52

Na druhé straně zahrozil Třinec. Protiútok však po Kohnově pasu skončil v rohu.

27:40

Vyloučen hráč Ctirad Ovčačík (Vítkovice), 2 min. za Držení protihráče
Ovčačík nebruslil a místo toho nedovoleně zablokoval Adamského, který bez puku jel za dorážkou. Adamský však pád přifilmoval. Bude se hrát 4 na 4.

27:40

Vyloučen hráč Martin Adamský (Třinec), 2 min. za Nafilmovaný pád

29:09

Třinci hra ve čtyřech svědčí. Usadil se v pásmu a Zíb otestoval Málka svou klasickou bombou od modré bez přípravy.

29:40

Oba týmy jsou v pěti. Ve stejné chvíli se pokusil pálit Ujčík, jeho střelu z křídla však srazili beci.

30:33

Domácí obrana nechala Bonka dojet puk v rohu a povyjet s ním až před Málka. Tam však už byl Bonk pod tlakem a z úhlu mířil do brankářova betonu.

31:10

Vyloučen hráč Václav Varaďa (Třinec), 2 min. za Podražení
Varaďa fauloval Hunu, který se zleva dral před branku.

32:01

Húževka dostal puk do pásma a Malíkovu střelu tečoval Pohl těsně vedle.

32:44

Domácí hrají zatím nejvydařenější přesilovku. Zamkli soupeře, nahození od modré od Malíka i Vosátka však letěla jen do Hamerlíka.

33:10

Třinec vyhodil puk po buly a už je kompletní.

33:32

Trest týmu (Třinec), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Třinec špatně střídal, hrál chvíli v šesti a tak se bude znovu muset bránit v oslabení.

33:54

Malíkovo nahození na branku neprošlo a Třinec vyhazuje.

34:39

Peter Húževka (Vítkovice) vstřelil branku (7. gól v play-off), asistence Jan Káňa J. a Viktor Ujčík. Stav zápasu Vítkovice - Třinec 3:2
Vítkovicím se přesilovka moc nedařila, ale Húževka pak dostal křížný pas na modrou, vjel do pásma a z levého kruhu nádherně trefil do protějšího rohu nad Hamerlíkovu lapačku.

35:14

Třinec šel ve třech na dva, ale puk přeskolčil Lojkovu hůl.

36:10

První formace Třince předvedla zámek jako by šlo o přesilovku. Jenže nestřílela přesně.

38:07

Vítkovická obrana zasapala a Třinec byl blízko vyrovnání. Zagrapan vyšťoural puk a nenápadně od zadního mantinelu přiťukl Polanskému, který byl úplně sám před brankou. Málek však Vítkovice zachránil bleskovým betonem.

38:48

Burger na druhé straně zamotal hlavy třineckým bekům, ale nakonec se před hamerlíkem dostal jen k bekhendové střele a puk měl moc před sebou, takže pokus byl slabý.

39:12

Další třinecká šance: Zíb sjel před brankoviště a dostal tam puk. Málek opět betonem střelu zblízka vyrazil.

40:00

Vítkovice sehrály dosud nejpovedenější třetinu celého finále. Výtečně bruslily, napadaly a vylepšily přesilovku. A paradoxně skórovaly v oslabení. Přesto se domácí nevyvarovali chyb a zaváhání v defenzivě, takže Třinec měl i přes herní převahu Ostravanů stejné množství vyložených šancí.

40:31

Varaďa projel do pásma a vyslal na Málka ostrou střelu. Gólman puk vyrazil maskou.

41:03

Na druhé straně najížděl do slibné pozice Ujčík, ale Lojek mu na poslední chvíli vypíchl puk.

41:55

Klimkův pokus z úhlu nemohl Hamerlíka rozhodit.

42:49

Třinec se během dvou vteřin dostal od vlastní branky do šance. Zíb poslal puk na modrou do jízdy Růžičkovi a ten hned vypálil. Málek vyrazil.

43:07

Huna chytrou zadovkou od mantinelu našel před brankou Burgra, ale ten byl zablokovaný.

43:42

Šikovný Květoň projel přes dva hráče do rohu, tam mu však puk vypíchl Bartoň.

44:01

Húževka sebral odražený puk a jel úplně sám na Hamerlíka. Ten však jeho střelu k tyči vystihl a lapačkou odrazil puk do oblouku na zadní mantinel.

45:30

Hraje se dlouho bez přerušení a Vítkovice mají navrch. Třinec sice teď zahrozil brejklem, ae Varaďu beci pokryli.

45:55

Třinec se dostal do brejku dvou na jednoho, puk se dostal křížem k Růžičkovi. Jenže třinecký superstřelec tentokrát zblízka netrefil branku.

47:04

Ve třetí třetině se hraje výborný hokej s ohromným nasazením. Bourák Káňa nyní protlačil puk do pásma a Húževka vypálil, třinečtí beci však jeho pokus srazili.

48:02

Huna dostal puk na hranici brankoviště, sám před brankou mířil z první mezi nohy. Hamerlík však bleskově sklepl betony.

48:59

Třinecká akce na druhé straně málem skončila gólem. Puk při přečíslení doputoval k Hrabalovi, který najel před branku a zblízka vystřelil. Málek však stačil puk škrtnout lapačkou vedle.

49:39

Vyloučen hráč Petr Vrána (Vítkovice), 2 min. za Držení protihráče
Třinec bude mít možnost vyrovnat v přesilovce.

50:28

Martin Lojek (Třinec) vstřelil branku (7. gól v play-off), asistence Ladislav Kohn a David Květoň. Stav zápasu Vítkovice - Třinec 3:3
Třinec využívá přesilovku. Proti špatně postavené vítkovické čtveřici rozehrál kombinaci, v níž nahrával Kohn z rohu mezi kruhy Lojkovi, jenž nehlídaný prostřelil Málka.

51:00

Ve Vítkovicíh je pochopitelně vyprodáno. Zápas sleduje 9471 diváků.

52:07

Ladislav Kohn (Třinec) vstřelil branku (11. gól v play-off), asistence Lukáš Krajíček a Jiří Polanský. Stav zápasu Vítkovice - Třinec 3:4
Vítkoviští fatálně selhali za brankou. Malík zboural soupeře tak nešikovně, že ten padl na hůl Sýkorovi. Domácí tak přišli o puk, jenž hlídaný Krajíšček stihl jednou rukou přiťuknout úplně volnému Kohnovi. Ten bez přípravy trefil pod břevno.

53:31

Domácí se pomalu oklepávají a sbírají síly na závěr. Dobyli pásmo, ale prohranou buly o něj přišli a Adamského nahození při brejku Třince pak skončilo v hledišti.

53:57

Puk teď často létá mimo hřiště, naposledy na střídačku Třince, odkud je šest minut před koncem cítit velké očekávání.

54:27

Vítkovice ne a ne dobýt pásmo. Ujčík skončil s pukem v ofsajdu.

55:11

Třinec se už nikam nežene, ale snaží se vždy dovézt puk do útočného pásma a tam soupeře držet.

55:46

Burger přišel o puk. A Třinec vyhodil do středního pásma.

56:09

Podobně i Ujčík. Třinečtí mu puk vzali a dovezli ho do pásma. Tam jej přenechali domácím a vracejí se.

56:57

Vyloučen hráč Martin Richter (Třinec), 2 min. za Držení protihráče
Richter na modré podržel Pohla a Vítkovice budou hrát přesilovku.

57:10

Třinec vyhrál buly a vyhazuje.

57:41

Vítkovice drží puk v pásmu, Malíkovu bombu Hamerlík vyrazil.

58:10

Domácí drží Třinec pod tlakem, málo však střílejí. Malíkovu ránu znovu vyrazil Hamerlík.

58:31

Vítkovičtí drželi unavenou třineckou čtveřici v tlaku, ale kouč Trličík Málka dlouho neodvolal a nevyužil šance hrát 6 na 4. Teď si vzal oddechový čas.

58:32

Vítkovice odvolávají gólmana a hrají v šesti proti čtyřem.

59:03

Veterán Peterek mohl pečetit skóre i titul. Od mantinelu však z útočného pásma netrefil prázdnou branku!

59:30

Lukáš Klimek (Vítkovice) vstřelil branku (7. gól v play-off), asistence Jan Káňa J. a Petr Vrána. Stav zápasu Vítkovice - Třinec 4:4
Vítkovice se dostaly do protiútoku, dravec Káňa najel do pásma a tvrdě vypálil. Jeho střelu Hamerlík vyrazil ke Klimkovi, který vyrovnává! Třinec přitom mohl mít hotovo, kdyby Peterek trefil prázdnou branku.

60:00

Třetí třetina nádherného duelu nabídla divákům nečekanou zápletku. Třinec už sahal po titulu, jenže jeho nejzkušenější hráč Peterek netrefil v jasné pozici prázdnou branku při power play domácích a z akce na druhé straně Vítkovičtí půl minuty před koncem vyrovnali.

60:00

Za deset minut se tak bude prodlužovat. Vítkovice díky závěrečnému zmrtvýchvstání budou mít psychickou výhodu.

60:21

Ujčík se projel až k brance a nehlídaný se mohl dostat do šance, puk mu však uskočil.

61:01

Domácí se tlačí do branky. Huna s Húževkou doráželi na hranici brankoviště, ale neměli klid a Hamerlík byl pozorný. Puk nakonec zalehl vyrážečkou.

61:40

Do tlaku se dostal Třinec, ale vyloženou šanci si nevypracoval.

62:18

Klimek dělá problémy hostující obraně. Podržel puk a pak ho nabídl na modrou Ovčačíkovi. Tomu však střela nesedla.

63:04

Hraje se nehoru dolů, ale domácí jsou nebezpečnější. Ujčík s Burgrem táhli další útok, Hamerlík puk vyrazil.

63:40

Růžička najel do pásma, zasekl a dlouho na místě míchal. Pak místo naznačené nahrávky nečekaně vypálil. Málek vyrazil.

64:07

Vítkovice přišly o puk, ten se dostal až na střídačku Třince. Po delší sobě se přerušila hra.

64:26

Pohl najel zprava a z úhlu otestoval Hamerlíka, ten stál u tyčky a puk chytil.

65:18

Třinec měl opět blízko k titulu. Bonk dostal puk před branku, kde byl úplně sám. Poprvé mu puk sklouzl na Málkův beton, podruhé však dorážel z dvaceti čísel. Jenže Málek fantasticky vykopl beton a zachránil tím vítkovické naděje.

66:30

Vítkovice se nastěhovaly do pásma, malík nahodil před branku a puk se dostal k Húževkovi. Ten v ideální pozici mířil vedle.

67:04

Hrabal skolil za třineckou brankou Hunu, ale sudí už v prodloužení nechtějí vylučovat za běžné fauly.

67:45

Málek znovu zachránil Vítkovice. Bonk prohodil Ovčačíka na modré a jel na branku. Lehce tísněný z boku vystřelil k tyčce, ale gólman znovu skvěle vykopl tentokrát pravý beton.

68:29

Burger vyslal na zteč Ujčíka, ale jeho střelu z pravého křídla ztlumil obránce mimo.

68:49

Málkovi po jedné ze střel vypadl puk z výstroje těsně vedle.

69:28

Obránce Seman projel až do pravého kruhu a z úhlu vypálil bekhendem. Ne zle, Málek měl co dělat.

69:36

Blesková akce na druhé straně: Pohlovu střelu po kombinaci s Vránou vyrazil Hamerlík.

69:48

Třinec měl těsně před koncem prodloužení gólovou šanci. Růžička jel sám na Málka. Jenže vracející se Ovčačík skvěle zezadu skočil rybičku a hokejkou puk odehrál.

65:00

Vítkovice byly v prodloužení aktivnější, ale Třinec nebezpečnější. Měl tři čisté gólové šance. Bonka však dvakrát vychytal Málek a Růžičku zastavil Ovčačík.

1:0

Ondrej Šedivý (Vítkovice) nájezd proměnil (1. gól v play-off) .

Šedivý vykoupal Hamerlíka parádním forhendovým blafákem.

1:0

Vojtěch Polák (Třinec) nájezd neproměnil.

Polákův pomalý nájezd Málek ustál, nezbaštil kličku a střelu nad rameno vyrazil.

2:0

Viktor Ujčík (Vítkovice) nájezd proměnil (8. gól v play-off) .

Ujčík zamíchal pukem, a krásně trefil do rohu.

2:0

Radek Bonk (Třinec) nájezd neproměnil.

Kapitán Bonk zkusil bekhendový blafák, ale nezvedl puk a Málek posedmé ze sedmi her vyhrává nájedzy v play-off.

60:00

Vítkovice v ohromně dramatickém utkání nakonec vítězí v nájezdech a získávají první bod finále. Snížili sérii na 1:3, ta tak pokračuje v úterý v Třinci.

4. února 2024 16:00Vítkovice-Třinec 2:6
26. prosince 2023 17:00Třinec-Vítkovice 2:4
3. listopadu 2023 17:30Vítkovice-Třinec 3:6
24. září 2023 17:00Třinec-Vítkovice 4:3P
31. ledna 2023 17:30Vítkovice-Třinec 1:2
22. prosince 2022 17:30Vítkovice-Třinec 1:2
2. listopadu 2022 17:00Třinec-Vítkovice 1:2N
25. září 2022 17:00Třinec-Vítkovice 3:5