Hezké odpoledne. Vítejte u podrobné on-line reportáže z třetího barážového utkání mezi Ústím nad Labem a Mladou Boleslví.

Ústečtí hokejisté vstoupili do baráže o extraligu jednoznačým vítězstvím 4:0, a i přestože v druhém utkání na ledě Mladé Boleslavi prohráli 2:3 a neprodloužili tak řadu 12 vítězství za sebou, jsou se současným stavem série spokojeni. Čekají je totiž dva duely v domácím prostředí.

Stovky prskavek září v potemnělé aréně. Zaplněné hlediště v Ústí nad Labem věří, že se dnes domácí hokejisté přiblíží návratu mezi hokejovou elitu.

Rozhodčí: Šír (CZE), Trombík (CZE) - Gebauer (CZE), Tošenovjan (CZE)
Počet diváků: 6 415

0:05

Utkání začalo, ale hned po šesti vteřinách ho rozhodčí přerušili. Puk vypadl mimo hřiště.

0:45

Ústecký Mikulík dlouho válčil u zadního hrazení s Hayem a Lehikoinenem. Nakonec jim proklouzl mezi rukama a poprvé prověřil Schwarze.

0:56

Zbyněk Hampl (Ústí) vstřelil branku (1. gól v play-off), asistence Jan Alinč. Stav zápasu Ústí - Ml. Boleslav 1:0
A Ústečtí hned z dalšího útoku otevřeli skóre. Alinč zaskočil boleslavskou obranu přihrávkou zpoza branky a Macháček pak neuhlídal Zbyňka Hampla. Ten se trefil přesně k tyči.

1:12

Vyloučen hráč David Vrbata (Ml. Boleslav), 2 min. za Sekání

1:40

Ústecký Kloz zakončoval po přihrávce Hanzla. Boleslavští ale ránu zablokovali, Schwarz tak nemusel zasahovat.

2:40

Mikulíkovi padl do rány Demel. Obětavým skokem po hlavě osvobodil tým z tlaku.

3:30

David Vrbata (Ml. Boleslav) vstřelil branku (10. gól v play-off). Stav zápasu Ústí - Ml. Boleslav 1:1
Vrbata se vrátil z trestné lavice a využil chybu obránce Poživila. Ten pod tlakem poslal puk zadovkou za branku, kde ho Vrbata převzal a následně perfektním bekhendovým blafákem před Francouzem zavěsil pod horní tyč.

4:39

Ústečtí pokračují v náporu z úvodu duelu. Hloupý gól je zřejmě příliš nerozhodil.

5:20

Klouboček nahazoval z velké dálky. Schwarz chytil puk a přerušil hru.

5:59

Puk trefil brankáře Francouze. Vhazovat se bude v ústecké třetině.

6:09

Francouz si připsal další dva zákroky. Oba ale nebyly složité, hlídal pouze plachtící nahození.

6:42

Pabiška s Plodkem se dravě hnali za pukem a skutečně ho v útočné třetině získali. Ke střele však svou souhru nedovedli.

7:44

Divíšek těsně před brankářem tečoval nahození Matějovského. Francouz se ovšem přirpavil do pevného postoje a puk zadržel.

8:20

Opět spolupráce Divíška s Matějovským. Puk nakonec k volnému kapitánovi Boleslavi nedoputoval.

9:59

Francouz dlouho neměl puk pod plnou kontrolou, jenže ani Pabiška ani Plodek ho nedoklepli do sítě.

10:17

Vyloučen hráč Zbyněk Hrdel (Ml. Boleslav), 2 min. za Sekání
Hrdel sekl Čurillu a Ústí si zahraje druhou přesilovku.

11:06

Mladá Boleslav se pohodlně brání. Ústí ještě nepřekročilo modrou čáru.

11:55

Jediná ústecká střela skončila na hrudi brankáře Schwarze. Od modré nahodil puk Poživil, na brankovišti zkoušel tečovat Ludvík.

12:17

Mladá Boleslav pokračuje v plném počtu, Hrdel skočil na led.

13:30

Roubík se protáhl kolem tyče před branku, kde už ale na něj číhal Marek Schwarz. Hokejkou sebral puk a položil na něj lapačku.

14:10

Francouz přikryl puk před nepříjemně dorážejícím Divíškem. Situaci mu moc neusnadnil obránce Černý, který se také snažil kotouč odpálit.

15:40

Ústí aktivně napadá boleslavskou rozehrávku a zdařile ji narušuje. Puk přesto drží hosté, snaží se odhalit skuliny v soupeřově obraně.

16:57

Richard Diviš (Ústí) vstřelil branku (1. gól v play-off), asistence Marek Čurilla. Stav zápasu Ústí - Ml. Boleslav 2:1
Lahev vylétla do vzduchu, Richard Diviš namířil puk neuvěřitelně přesně. Obtočil se kolem branky a Schwarze, který čekal na kolenou, překonal střelou nad rameno.

18:14

Jiří Marušák (Ml. Boleslav) vstřelil branku (6. gól v play-off), asistence Petr Macháček. Stav zápasu Ústí - Ml. Boleslav 2:2
Jenže Ústí opět sráží nešťastná branka! Obránce Pojkar tečoval Marušákovo nahození do brankářova protipohybu. Francouz ještě stačil zasáhnout betonem, jenže kotouč se mu od vlastní hole vrátil do branky.

19:01

Po divokých chvílích následuje trocha klidu. Hokejisté se střetávají především ve střední třetině.

20:00

Hokejisté Ústí si dokázali vypracovat šance i vstřelit dva góly. Jenomže je srazily hloupé a nešťastné momenty. Nejprve chyba obrany při gólu Vrbaty a poté teč Davida Pojkara. Hosté tak na Labi drží nerozhodný stav.

20:09

Marek Schwarz se hned po přestávce pořádně protáhl. Musel totiž natahovat lapačku proti střele Němečka.

21:15

Boleslavští se nedohodli na modré čáře a soupeř okamžitě vyrazil do protiútoku. Vobořil připravil puk na volej Alinčovi, proti němuž se stihl přesunout Schwarz.

22:21

Boleslav jen vrací puky na ústecké hokejky. Schwarz si připsal další zásah po střele Kloze.

22:50

Mikulík hledal před brankou hůl Roubíka. Nenašel, obrana v zeleném vyhodila.

23:41

Vyloučen hráč Lukáš Poživil (Ústí), 2 min. za Nedovolené bránění
První přesilovka pro Mladou Boleslav. Poživil fauloval u mantinelu.

24:08

Macháček s Marušákem operují na modré, střeleckou pozici si ještě nevytvořili. Boleslavské zatím trápí hodně nepřesností.

24:52

Gureň zastavil další Marušákův pokus o ránu. Francouz ještě v oslabení nezasahoval.

25:28

Schwarz se ohlédl a puk zasáhl tyč! Ústecký Handlovský si v oslabení stáhl kotouč kolem obránce a škrtl brankáři o rameno.

25:50

Vyloučen hráč Esa Lehikoinen (Ml. Boleslav), 2 min. za Zdržování hry
Těsně po skončení boleslavské přesilovky si třetí početní výhodu zahraje Ústí.

26:49

Vyloučen hráč Darrell Hay (Ml. Boleslav), 2 min. za Vysoká hůl
Minuta a vteřina přesilovky pět na tři čeká Ústí. Darrell Hay si totiž počínal dost nešikovně, když se pokoušel srazit puk ze vzduchu. Málem Mikulíkovi srazil hlavu z krku.

27:06

Boleslavští zastavili několik ran. Blízko prázdné branky zůstal Alinč.

27:27

Lukáš Poživil (Ústí) vstřelil branku (1. gól v play-off), asistence Rok Pajič. Stav zápasu Ústí - Ml. Boleslav 3:2
Ústečtí svírali soupeře tak dlouho, až podlehl. Brankář Schwarz několikrát vstal a padl na led, pak nestačil zasáhnout proti ráně obránce Poživila, která mu prolétla nad ramenem.

28:10

Po střele Handlovského se neodrazil puk k ústeckým hokejkám. Domácí ale pokračují v přesilovce.

28:49

Hosté jsou už kompletní. Hay se vrátil do hry.

29:33

Obránce Pojkar podnikl útočný výpad, který přerušil až brankář Schwarz.

30:33

Slovinec Pajič zůstal ležet u hrazení, sklání s k němu spoluhráč Sklenička. Protihráč ho zřejmě nepříjmeně zasáhl hokejkou.

30:52

Vyloučen hráč Lukáš Handlovský (Ústí), 2 min. za Nedovolené bránění
Druhá přesilovka pro Mladou Boleslav.

30:57

Radek Matějovský (Ml. Boleslav) vstřelil branku (4. gól v play-off), asistence Darrell Hay a Zdeněk Bahenský. Stav zápasu Ústí - Ml. Boleslav 3:3
Boleslavi stačilo pět vteřin přesilovky. Do nahození od modré čáry sáhl hokejkou Matějovský a Francouz nestačil reagovat na změnu směru. Puk mu proskočil mezi betony.

32:10

Gureň ztratil puk v nbezpečné pozici, získal ho ale zpátky a rozehrál na spoluhráče.

33:40

Trest týmu (Ústí), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě

33:59

Chaloupka trefil Hampla, Boleslav ztratila útočné pásmo.

34:45

Hosté rozestavili hráče v útočné třetině, ale nevypálili. Pak si špatně přihráli a Ústí vyměnilo síly na ledě.

35:20

Bahenský prostrkoval puk za Francouze, v brankovišti se ale ocitl ve žluté mlýnici.

35:34

Pajič už zvedal ruce nad hlavu. Brankář Schwarz ale neskutečně vylovil téměř ztracený puk. Po hrubce obránce Lehikoinena unikli Ústečtí do přečíslení a boleslavský Hay srazil puk na vlastní branku. Za čáru ovšem neprošel. Odrazil se od masky a lapačky mimo.

36:52

Jan Kloz (Ústí) vstřelil branku (1. gól v play-off), asistence Lukáš Handlovský a Roman Němeček. Stav zápasu Ústí - Ml. Boleslav 4:3
Další útok už ale Marek Schwarz nezastavil. Handlovského ránu vyrazil betonem pouze na hůl Jana Kloze, před nímž se otevřela prázdná branka. Zamířil nad položený beton.

38:20

Vyloučen hráč Daniel Boháč (Ml. Boleslav), OT 10 min. za Nesportovní chování

38:40

Matějovský před Francouzem nezvedl puk. Jinak by už slavil vyrovnání.

38:55

Vyloučen hráč Milan Vobořil (Ústí), 2 min. za Podražení
Boleslav se nadechla k náporu a ústecký hokejista musel faulovat.

39:19

Vyloučen hráč Pavel Francouz (Ústí), 2 min. za Zdržování hry
Francouz nešikovně vypálil puk mimo hřiště a schytal dvouminutový trest. Boleslavský Vrbata na znamení souhlasu pokýval hlavou, jeho tým získal minutu a půl přesilovky pět na tři.

39:30

Divíšek vyhrál vhazování moc prudce, Boleslav ztratila pásmo. Pak vyhodil Klobouček.

39:49

Volný Pabiška před brankou nasměroval puk vysoko nad horní tyč.

40:00

I druhá třetina přinesla hodně napínavých momentů. Poživil ve vylepšené přesilovce vrátil Ústeckým vedení, jenže hosté opět vyrovnali šťastnou tečí. Prosadil se Matějovský. Domácí však neubrali ze svého náporu a další gól trefil Kloz.

40:00

Začátek třetí třetiny ovšem musí Ústí nad Labem přečkat bez dvou mužů na trestné lavici.

40:15

Hodně bídný začátek přesilovky pět na tři. Nepřesná rozehrávka, sekundy z výhody mizí.

40:45

Boleslav se usadila v pásmu, pak ale Žabka špatně rozehrál. Ústí vyhodilo puk.

40:55

Ústí už hraje ve čtyřech, Boleslavi se nedaří.

41:19

Boleslav se vůbec nedostala před branku. Na led už skočil i pátý ústecký hokejista.

42:01

Alinč z úhlu trefil Schwarze. Boleslavskému gólmanovi stačilo hlídat bližší tyč.

42:30

Alinč se znovu protáhl před branku. Tentokrát jeho rána minula klec.

43:19

Matějovský narazil do obránce. Boleslavi se nedaří probít do útočné třetiny.

44:24

Ústečtí si dlouho předávali kotouč před Schwarzem. Jako poslední se puku dotkl Handlovský, pak ho brankář přikryl lapačkou.

45:50

Poživil mířil nepřesně. Ústečtí si však stále udržují převahu, Boleslav zůstává o krok zpátky.

46:43

Puk mohutně zaduněl o zadní mantinel, David Vrbata vypálil opravdu tvrdě. Jenže minul.

47:11

Plodek čekal před brankou na pas Vrbaty. Nepřišel. Pak ale hosté kotouč rozehráli na modrou čáru, kde stál Marušák. Jeho ránu zachytil Francouz.

47:31

Vyloučen hráč David Ludvík (Ústí), 2+2 min. za Vysoká hůl
Ludvík udeřil Demela do obličeje, boleslavský útočník odchází do kabiny na ošetření.

48:03

Ústí výborně brání, dvakrát vyhodilo puk.

49:01

Francouz bez práce. Ústí vyhazuje puky, Mladé Boleslavi se rozehrávka nedaří.

49:50

Černý v souboji přetlačil Macha. Ústí odpravilo puk mimo svou třetinu.

50:25

Vyloučen hráč Boris Žabka (Ml. Boleslav), 2 min. za Sekání
Dřevorubec Žabka se vrhnul na Mikulíka, který atakoval nejistého Schwarze. Nebezpečným úderem mu přesekl hokejku a pěstí ho seslal k ledu.

51:00

Boleslav ve čtyřech udržovala puk na hokejkách, ovšem pouze ve vlastním pásmu.

51:31

Ústí hraje v plném počtu, chvíli si zahraje přesilovku.

52:25

V pěti už pokračují i hosté. Žabka se vrátil na hřiště.

53:43

Vyloučen hráč Jan Plodek (Ml. Boleslav), 2 min. za Podražení
Ústečtí se točili s pukem kolem Schwarzovy branky a Boleslav opět faulovala.

54:42

Hosté vyhodili, domácím se přesilovka také nedaří.

55:43

Boleslav vystihla rozehrávku soupeře a už je v plném počtu. Ústí neohrozilo Schwarze.

57:15

Vyloučen hráč Zbyněk Sklenička (Ústí), 2 min. za Vysoká hůl

57:15

Vyloučen hráč David Vrbata (Ml. Boleslav), 2 min. za Nafilmovaný pád
Oboustranné vyloučení po souboji v rohu. Vrbata filmoval pád po zákroku Skleničky.

57:50

Pajič skočil po puku a vyhodil ho ze třetiny, Boleslavští se tlačí do závěrečného náporu.

58:29

Mladá Boleslav si vybrala oddechový čas. Schwarz zůstal na střídačce, bude se hrát pět na čtyři.

58:35

Marušák pálil s tečí Kloboučka nad branku.

58:56

Puk je v brance. Boháčovi spadl puk na nohu a skočil do sítě, rozhodčí si jdou promluvit o regulérnosti gólu s videorozhodčím.

58:56

Daniel Boháč (Ml. Boleslav) vstřelil branku (13. gól v play-off), asistence Boris Žabka. Stav zápasu Ústí - Ml. Boleslav 4:4
Branka platí! Daniel Boháč se snažil v brankovišti zpracovat vysoký puk rukou, jenže mu spadl na brusli a odrazil se do sítě. Boleslav dalším šťastným gólem využila hru bez brankáře.

59:39

Žabkova prudká střela po vhazování zaplula do Francouzovy lapačky.

60:00

O vítězi třetího duelu série rozhodne prodloužení. Hosté sice po většinu dvacetiminutovky hráli mizerně. Neproměňovali přesilovky, kazili rozehrávku. Další šťastnou brankou ale v závěru vyrovnali a oživili naděje na vítězství.

60:21

Němeček přestřelil branku i tvrzené sklo. Bude se vhazovat ve střední třetině.

60:45

Marušák bez přípravy pálil. Francouz vyrazil, Ústí získalo puk.

61:48

Mladý gólman Francouz nabídl Hrdelovi rozhodující trefu. Lehký puk vyrazil přesně před boleslavského útočníka, jenže ten ho jen nahrnul do gólmanovy náruče.

62:56

Zašitý Demel se tlačil před branku na dorážku. Ke kotouči se ovšem neprobil, útok zahájilo Ústí.

63:26

Vyloučen hráč Roman Němeček (Ústí), 2 min. za Nedovolené bránění
Domácí čekají krušné minuty. Němeček se opřel do hráče bez puku a inkasoval dvouminutový trest. Hraje se čtyři na tři.

63:57

Vrbata nastřelil Francouze do vyrážečky. Pak Divíšek zakončoval mezi betony a trefil. Kotouč ale prolétl kolem tyče.

64:34

Žabkův pokus vyrazil Francouz. Ústečtí pak odpálili kotouč.

65:09

Hay si vyměnil pozici na modré s Žabkou a vyslal povedený pokus. Francouz zasáhl. A poradil si i s dalším pokusem stejného hráče.

65:26

Němeček se vrátil na led. Ústečtí jsou v plném počtu.

66:19

Vyloučen hráč Petr Macháček (Ml. Boleslav), 2 min. za Nedovolené bránění
Přesilovka 4 na 3 pro Ústí.

66:38

Schwarz pokryl střelu Handlovského, který švihem mířil pod brankářovu ruku.

67:30

Přesilovka neprobíhá podle ústeckých plánů. Puk v poslední minutě klouzal především ve středním pásmu.

68:19

Schwarz vykryl střelu Vobořila, Boleslav se v oslabení ubránila.

68:42

Schwarz udržel Kloubočkovu ránu mezi betony. Nedal šanci k dorážkám.

69:03

Se střelou neuspěl ani Gureň. Schyluje se k nájezdům, Boleslav se do útoku netlačí.

69:39

Hanzlův tečovaný puk zamířil do rohu, kde se strhla mela. Žabka zůstal ležet na kotouči.

69:54

Puk v síti a znovu ho tam Boleslavští dorazili bruslí! A znovu se o to postaral Daniel Boháč. Bude se telefonovat rozhodčímu u videa.

69:54

Stále sudí telefonují. Podle dostupných záběrů se zdá, že Boháč brzdil a při tomto manévru odrazil puk do sítě. Tedy podle pravidel, bez úmyslného kopnutí.

69:53

Daniel Boháč (Ml. Boleslav) vstřelil branku (14. gól v play-off), asistence Jiří Marušák. Stav zápasu Ústí - Ml. Boleslav 4:5
Gól platí! Boháč docílil i svého druhého gólu bruslí!

17. dubna 2011 18:10Ml. Boleslav-Ústí 0:0
15. dubna 2011 18:10Ústí-Ml. Boleslav 3:2
13. dubna 2011 17:30Ml. Boleslav-Ústí 1:4
11. dubna 2011 17:00Ústí-Ml. Boleslav 2:4
10. dubna 2011 17:10Ústí-Ml. Boleslav 4:5P
7. dubna 2011 18:10Ml. Boleslav-Ústí 3:2
6. dubna 2011 17:40Ml. Boleslav-Ústí 0:4
19. dubna 2008 0:00Ústí-Ml. Boleslav 1:7