Hezký sobotní večer, vítejte u sledování on-line přenosu z dalšího utkání osmifinálové skupiny E.

Slovenští hokejisté nutně potřebují zvítězit, neboť po včerejší prohře s Českem 2:3 stále nemají v osmifinále ani bod a jedna z posledních cest mezi osm nejlepších vede právě přes Finsko.

Finům naopak pomůže do čtvrtfinále jakýkoliv bodový zisk, čímž už by byly slovenské šance nulové.

Slovákům dnes chybí Ladislav Nagy, nejspíš kvůli zranění z pátečního utkání s Českem.

Radivojevič

Rozhodčí: Kurmann (SUI), Reiber (SUI) - Carlson (CAN), Murchison (CAN)
Počet diváků: 9 321

Hráči obou týmů nastupují na led.

0:20

Finové hned zaútočili, ale Ruttu za brankou ztratil kotouč.

0:50

Višňovský rozjíždí akci zpoza vlastní branky.

1:20

Při druhé rozehrávce Višňovský zapomněl kotouč za sebou, ale naštěstí byl u něj první gólman Halák a rozehrál za svého beka.

2:02

Růžička donutil Vehanena k prvnímu těžšímu zákroku, když slovenský útočník střílel z hranice levého kruhu a finský gólman vyrazil puk betonem.

3:45

Jurčinova rozehrávka nebyla přesná a puku se zmocnil v obranném pásmu Finů Salmela.

3:56

Stümpel nabral rychlost ve středním pásmu, pronikal pravou stranou a proti jeho pokusu Vehanen vytasil svůj pravý beton.

4:54

Na Granlundovo nahození před branku nikdo z Finů nedosáhl.

5:25

Na druhé straně pálil Růžička, Vehanen znovu zasahuje.

5:40

Vyloučen hráč Topi Jaakola (Finsko), 2 min. za Nedovolené bránění

6:10

Střelu Mariána Hossy z mezikruží Finové zblokovali.

6:46

Finové vyhazují k Halákovi.

7:00

A znovu...

7:40

Jaakola je na ledě a už pomáhá Finům s obranou.

7:59

Pesonenovo nahození z levé strany skončilo zblokované v ochranné síti.

9:01

Surový sice vybojoval puk za brankou, jenže Slováci ani tak Vehanena neohrozili.

9:12

Na druhé straně Lepistö tvrdě pálil od modré, ale Halák dobře viděl.

10:10

Slováci se usadili v útočném pásmu, jenže místo střel si házeli puk mezi modrou a rohem hřiště.

11:20

Lahti vystřelil z pravé strany, Halák na chvíli zaváhal a kotouč jen vyrazil, ale slovenskému brankáři pomohla obrana, která puk odpálila mimo nebezpečný prostor.

12:20

Koivu pálil z pravého křídla, Halák puk vyrazil.

12:38

Salmela dostal v útočném pásmu hodně prostoru a dovolil si prokličkovat až před Haláka, jenže bekhendem zakončil jen do míst, kde byl připravený brankář Slováků.

13:40

Aaltonen v souboji v rohu útočného pásma přišel o puk a navíc odjel otřesený na střídačku.

14:45

Graňákovo nahození Vehanena neohrozilo.

15:21

Vyloučen hráč Anssi Salmela (Finsko), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě

15:25

Finové hned prostrčili puk do středního pásma.

16:21

Marian Gáborík (Slovensko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Michal Handzuš a Pavol Demitra. Stav zápasu Finsko - Slovensko 0:1
Handzuš chtěl z pravého kruhu vystřelit, ale pak si všiml lépe postaveného Gáboríka, přihrál mu na druhou stranu a Gáborík se trefil přesně k tyči.

16:35

Finové hned mohli vyrovnat! Ruttu dorážel u pravé tyčky, ale Halák tam měl položený beton a finskému útočníkovi neustoupil.

18:20

Demitra chtěl rychle rozehrát, jenže Gáborík odešel střídat, a tak se první jmenovaný musel vrátit s pukem zpět za slovenskou branku.

19:20

Radivojevič se pokoušel o samostatný průnik, ale proti třem Finům to měl těžké.

19:54

Zakázané uvolnění Slováků.

20:00

Slováci hrají o vše a po první třetině vedou 1:0. Trefu obstaral v 17. minutě Marian Gáborík, jenž se prosadil při přesilovce. Byla to teprve druhá využitá početní výhoda Slováků na domácím šampionátu.

20:30

Demitra překvapivě nahodil puk před branku, ale nikdo ze Slováků nebyl připravený na dorážku.

21:20

Granlund mohl vyrovnat, stál před poloprázdnou brankou, jenže kotouč mu sjel z čepele a střela zamířila těsně vedle.

22:37

Zakázané uvolnění Slováků, dlouhá přihrávka přes střední pásmo byla nepřesná.

23:15

Koivu přihrával na levou stranu, kde napřahoval Ruttu, jenže Slováci kotouč zblokovali.

23:35

Vyloučen hráč Milan Jurčina (Slovensko), 2 min. za Hákování

24:10

Immonenovi se střela od modré nepovedla.

24:30

Slováci vyhazují k Vehanenovi.

25:30

Šatan drze zabrzdil před Vehanenem tak, aby na finského brankáře napadalo co nejvíce sněhu a rozhodčí Šatanovi domlouvali.

25:35

Slováci jsou kompletní.

26:10

Demitrovo nahození z levé strany Finové zblokovali za branku.

26:56

Salmelovu střelu od modré Halák vyrazil do ochranné sítě nad svou brankou.

27:15

Koivu se ve středním pásmu natahoval po dlouhé přihrávce a kotouč jen zblokoval do útočného pásma, kde ho sebrali Slováci.

27:43

Vyloučen hráč Jozef Stümpel (Slovensko), 2 min. za Krosček

29:01

Immonenovu střelu z hranice levého kruhu Halák zneškodnil lapačkou.

29:10

Slováci po buly vyhazují.

29:43

Vyloučen hráč Janne Pesonen (Finsko), 2 min. za Nedovolené bránění

29:43

Současně s koncem Stümpelova trestu začíná přesilovka Slováků.

30:00

Finové zblokovali přihrávku Slováků skrz útočné pásmo a puk je ve střední třetině.

30:53

Růžička nahazoval puk od modré a Vehanen musel zakončovat, i když skrz hradbu těl před sebou příliš neviděl.

31:30

Další střela Růžičky, tentokrát z hranice levého kruhu.

32:00

Granlund stál mezi kruhy, dostal puk na hokejku, ale trefil jen Haláka!

33:03

Marián Hossa se snažil vysunout Demitru, ale pak za obranu Finů byl příliš dlouhý.

33:40

Salmelovu střelu od modré Halák bez problémů vyrazil.

34:00

A slovenský brankář si o chvíli později poradil i s pokusem Koiva.

34:59

Višňovský stál mezi kruhy, srovnal si kotouč na forhend a Vehanen musel vytasit svůj beton.

36:10

Zakázané uvolnění Slovenska.

37:10

Hra je v posledních chvílích kostrbatá, Finové se mnohem více tlačí do útoku, ale také více chybují.

38:41

Aaltonen vybruslil zpoza branky na levý kruh, ale jeho střelu Slováci zblokovali.

39:58

Lepistö střílel v úplném závěru druhé třetiny od modré, ale na stavu se nic nemění.

40:00

Ve druhé třetině gól nepadl, a tak Slovensko stále vede díky Gáboríkově trefě 1:0.

40:30

Koivu mohl hned na začátku třetí třetiny vyrovnat! Jeho střelu však Halák vyrazil betonem mimo!

41:24

Vyloučen hráč Janne Niskala (Finsko), 2 min. za Sekání

41:30

42:43

Gáborík ve velké rychlosti najel do útočného pásma, ale jeho pokus Vehanen zlikvidoval.

43:15

Velký závar před Vehanenem gólem neskončil! Demitrovy dorážky nebyly dost důrazné.

43:19

Jurčinovo nahození Vehanen ukryl do lapačky.

43:24

Finové jsou v pěti.

44:03

Puistola lehce nahazoval puk od modré, a protože před Halákem nikdo nebyl, slovenský brankář si připsal snadný zákrok.

44:51

Koivu pálil z vrcholu levého kruhu a Halák bezpečně udržel puk v náruči.

46:00

Finsko zahajuje další útok za vlastní brankou.

46:15

46:20

Pesonenovu střelu po buly zblokoval Štrbák.

47:08

Granlund kličkoval na pravé straně, nakonec vystřelil švihem mezi beky, ale Halák zasahuje úspěšně.

47:14

Tuomu Ruutu (Finsko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství), asistence Mika Pyörälä a Mikko Koivu. Stav zápasu Finsko - Slovensko 1:1
Halák vůbec nebyl připravený na buly, čehož využil tečující Ruutu, který změnil směr střely Pyöräläho.

48:30

Pokud si Slováci chtějí udržet naději na čtvrtfinále, jednoznačně dnes musí vyhrát za tři body.

49:35

Ofsajd Slováků, v němž je přistižen Šatan.

49:59

Po kontaktu puku s odrannou sítí nad brankou Haláka se vhazuje ve středním pásmu.

50:26

Tuomu Ruutu (Finsko) vstřelil branku (4. gól na mistrovství), asistence Anssi Salmela a Mika Pyörälä. Stav zápasu Finsko - Slovensko 2:1
To je pro Slováky katastrofa! Ruutu se trefil z levé strany nad beton Haláka a domácí hokejisté potřebují nutně dva góly.

53:00

Slováci sešlápli plyn, zato Finové už se najednou do útoku přiliš nehrnou.

54:10

Zakázané uvolnění Finska.

54:20

Graňákovu střelu z pravého kruhu Vehanen zneškodnil.

54:33

Gáborík se tlačil před Vehanena zpoza branky, ale už nestačil přesněji zakončit.

55:25

Slováci začínají další útok za vlastní brankou.

56:06

Šatan nahodil puk zpoza červené čáry a Slovákům je odpískáno zakázané uvolnění.

56:30

Pesonen vypálil od modré, ale minul Halákovu branku.

57:40

Zedník se k dorážce před Vehanenem nedostal.

58:15

Slováci to zkoušejí v šesti.

58:45

Jenže teď jsou s pukem ve středním pásmu.

58:59

Buly po levici Vehanena a Slováci si berou oddechový čas.

59:01

Vhazování se opakuje.

59:30

Šest slovenských útočníků se nemůže dostat do střelecké pozice.

59:56

Vyloučen hráč Branko Radivojevič (Slovensko), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Slováci to zkusili i v sedmi a ještě budou pykat.

60:00

Slovenští hokejisté napsali na domácím mistrovství světa smutný příběh. Po prohře s Finskem 1:2 už je jisté, že nepostoupí do čtvrtfinále.

60:00

Nejlepšími hráči vyhlášeni Gáborík (Slovensko) a Ruutu (Finsko).

60:00

Bratislavskou arénou zní finská hymna, což je v kontextu s důležitostí dnešního utkání pro Slováky extrémně trpké.