Vítejte při on-line přenosu z poslednícho čtvrfinále světového šampionátu 2011.

Proti sobě se postaví odvěký rivalové, celky Ruska a Kanady. Utkání začne za šest minut.

Hokejisté obou národních týmů jsou zatím v kabině. Bratislavská hala je zaplněná fanoušky snad všech národností, které zde na turnaji startovaly.

Kanada vyhrála osmifinálovou skupinu F a tak je favoritem tohoto duelu. Rusko z druhé skupiny šlo do čtvrtfinále až ze čtvrtého místa.

Afinogenov

Rozhodčí: Kurmann (SUI), Lärking (SWE) - Arm (SUI), Deďulja (BLR)
Počet diváků: 9 300

Hráči vyjíždějí na led. V Bratislavě panuje opět skvělá atmosféra.

Hokejisté ze země javorového listu na turnaji ještě nepoznali hořkost porážky. Čtyřikrát zvítězili v normální hrací době, jednou po prodloužení a jednou po nájezdech. Ruský celek prohrál hned v úvodním zápase se Slovenskem. Poté v osmifinálové skupině s českým výběrem a Finskem.

Vše je připraveno k úvodnímu buly.

0:05

Vyloučen hráč Ilja Kovalčuk (Rusko), 2 min. za Podražení

0:50

Hodně rychle se ocitli ruští hokejisté v oslabení a Kanada je tlačí.

1:10

Kanadští hráči mají problém usadit se pevně v útočném pásmu. Zatím ani nevystřelili.

1:35

Až po vyhraném buly jsou Kanaďané delší dobu u puku, i tak ale Rusové vyhazují a přesilovka pomalu končí.

2:07

Kovalčuk hned co naskočil na led najížděl do šance, ale branku trefit nedokázal.

2:25

První strkanice u brankoviště Ruska. Rozhodčí situaci rychle uklidnili.

2:42

Kanaďané zůstávají častěji u puku, ale jejich útoky nejsou nikterak nebezpečné.

3:10

Úvodní tlak Kanady pokračuje. Ani důraz ruských obránců nepomáhá.

4:28

Rusové se horko těžko brání výpadům Kanaďanů. Nyní měl velkou příležitost Tavares, ale z bezprostřední blízkosti trefil jen horní tyčku.

4:58

Radulov byl prvním ruským hráčem, který se dotkl puku v útočném pásmu.

5:11

Vyloučen hráč Chris Stewart (Kanada), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě

5:20

Spatné střídání Kanaďanů znamená šanci pro ruský tým, který tak poprvé může pořádně zahrozit soupeřově brance.

5:50

Morozov špatně převzal puk u mantinelu a Kanaďané vyhazují.

6:41

Radulov dostal puk zpoza branky na Těreščenka před brankou, ale ten první šanci svého týmu zahodil. První střela Rusů v zápase.

7:20

Kanaďané jsou v plném počtu a už jsou opět v útočném pásmu.

7:55

Poprvé o sobě dává výrazněji vědět Ovečkin, ale šanci svým spoluhráčům připravit od mantinelu nedokázal.

8:30

Afinogenov se prokličkoval před Berniera v brance Kanady, ale ten sklapl včas betony k sobě a jeho pokus zlikvidoval.

8:55

Rusové zjednodušili rozehrávku a hned jsou více ve hře. Nebezpečné průniky do útočné třetiny jim nabízejí brankové příležitosti.

9:37

Tentokrát se do šance prodíral Arťuchin, ale obrana ho o puk na poslední chvíli obrala.

10:04

Po menším výpadku jsou u puku opět Kanaďané, ale když už se dostanou do útočného pásma, jejich kombinace většinou skončí v rohu kluziště.

10:19

Těreščenko proti Bernierovi. Kanadský brankář opět úspěšnější.

11:10

Afinogenov střílel, Ovečkin dorážel. Šance, kterou opět vychytal brankář Bernier. Rusové jsou teď lepším týmem. Zdá se, že už se rozehráli.

12:09

Zápas má tempo, o které se zlepšenou hrou starají především Rusové.

12:30

I kanadští hráči se však tlačí do útoku. Jeden z jejich ataků nyní skončil další strkanicí po odpískání.

13:21

Nadějný útok ruského celku zastavil ofsajd.

14:10

Clutterbuck nahodil puk, ruský brankář Barulin puk pokryl před dojíždějícími hráči.

14:46

Ovečkin byl chvíli bez hokejky, soupeř toho hned využil, získal puk a hnal se do protiútoku.

15:10

Hra se rychle přesouvá z jedné strany na druhou. Na žádnou komplikovanou rozehrávku přes střední pásmo se nehraje.

15:55

Kane se několikrát tlačil do koncovky, ale ani jednou svůj pokus nedostal přes obránce až k brankáři soupeře.

16:40

Radulov ujížděl s Kovalčukem na jediného obránce, ale nedokázal svému spoluhráči přihrát a bylo po šanci.

17:10

Radulov je hodně aktivní, pravidelně zaváží puk do útočného pásma, ale finální přihrávka se mu nedaří.

17:40

Kanaďané jsou pod tlakem, ale o to více využívají volného prostoru při protiútocích. Šance z toho ale vytěžit zatím nedokázali.

18:30

Tempo hry se neustále zvyšuje, ale šance končí většinou ještě v samotném zárodku.

19:30

Ani jeden tým se nikam nežene a čeká na sirénu, která ukončí první třetinu.

20:00

Úvod třetiny patřil Kanadě. Rusko ale po zbytečném vyloučení soupeře ožilo a vytvořilo si více šancí.

20:00

Jdeme do druhé části. Zatím marně čekáme na úvodní branku.

20:30

První šanci měli Kanaďané, ale Nash svou střelu k brance nepropasíroval. Následně jeli na druhé straně opět sami Radulov s Kovalčukem. Radulov tentokrát svému spoluhráči přihrál, ale Bernier ho vychytal. Akce ještě pokračovala, Kovalčuk byl s pukem za brankou, ale obránci ho před ní nepustili.

21:50

Rychlé tempo pokračuje i ve druhé třetině. Rozhodně je na co se dívat.

22:15

Hokejisté obou týmů mohou nadávat jen na mizernou koncovku, jinak předvádějí svižný hokej.

23:20

Tlak Kanaďanů. Ti zavřeli soupeře do obranného pásma, ale šanci si nevypracovali. Puk je nejvíce v rohu, kde Rusové souboje ostře dojíždějí a nepouštějí odsud Kanaďany k brance.

24:45

Nash je hodně aktivní. Největší šanci měl při přečíslení 3 na 1, když Rusové špatně střídali, ale na puk v rozhodující chvíli nedosáhl.

25:32

Jason Spezza (Kanada) vstřelil branku (4. gól na mistrovství), asistence Alex Pietrangelo. Stav zápasu Kanada - Rusko 1:0
Zcela sám postupoval od modré Spezza a kanadský útočník se trefil přesně mezi betony.

25:32

Uvidíme, co udělá s ruským celkem úvodní branka v jejich síti. Tohle byla pořádná chyba jejich obrany, která nechala Spezzu úplně osamoceného.

25:55

Vyloučen hráč Travis Zajac (Kanada), 2 min. za Sekání

27:01

Polovina přesilové hry Ruska je za námí. Tlak sice Rusové mají, ale Bernier si se dvěma jejich závary dokázal poradit.

28:00

Kanada oslabení přežila a už se hraje v plném počtu.

28:55

Sledujeme dva naprosto odlišné styly. Kanaďané se snaží svého soupeře zatlačit trvaleji trpělivou rozehrávkou. Rusové naopak rozehrávají velmi jednoduše a chodí do indidividuálních průniků.

29:27

Vyloučen hráč Dmitrij Kalinin (Rusko), 2 min. za Sekání

30:01

Stuartova šance, Tavares dorážel mimo.

30:10

Vyloučen hráč John Tavares (Kanada), 2+2 min. za Vysoká hůl
Těreščenko trefil holí do obličeje svého spoluhráče Kovalčuka, ale rozhodčí to přehlédli a potrestali Kanaďana Tavarese. Navíc je v obličeji ruského hráče krev a tak je trest dvojnásobný.

30:10

Kanaďané se hodně zlobí. Tavares ukazuje sudím, ať se příště lépe dívají. On skutečně holí ruského hráče nezasáhl.

30:35

Morozov a Zaripov teď hodně zlobí obranu Kanady, ale Bernier v brance je pozorný.

31:00

Hra ve čtyřech vyhovuje více Rusům, ti soupeře zatlačili a nyní se bude vhazovat v jejich útočném pásmu.

31:30

Kanaďané vedou na střely 25:11!

31:50

Rusy čeká prodloužená přesilová hra.

32:30

Ruskému týmu se nedaří usadit v útočném pásmu. Kanaďané opakovaně vyhazují.

33:00

Na ledě je Ovečkin a přichází tlak RUsů.

33:15

Ovečkin měl dvě velké šance, ale Berniera ani jednou nepřekonal.

33:20

Kanadský obránce Methot si vlastní hokejkou puk přizvedl do nosu a krvácí. Rozhodčí přerušili ihned hru, Rusové následně puk dopravili do sítě, ale už bylo po odpískání.

33:20

Druhé krvavé zranění v této třetině opět přerušuje na delší dobu hru.

33:50

Přesilovka Rusů končí. V jejím závěru měli překvapivě šanci Kanaďané, ale Barulin chytá jistě.

34:10

Nash s Tavaresem jeli na Barulina, ruský gólman je ale opět vychytal. Počet jeho zákroků se blíží ke třetí desítce.

35:07

Rusové se teď dostali z těžké pozice ve vlastní třetině a svou akci zakončili nebezpečnou střelou od modré. Bernier byl na místě.

36:01

Skinner se prokličkoval před Barulina, chtěl přihrávat, ale ruský obránce mu přihrávku zblokoval.

36:28

Vyloučen hráč Jeff Skinner (Kanada), 2 min. za Hákování
A hrdina posledních okamžiků končí na trestné lavici za zahákování Ovečkina.

37:29

Přesilové hry se dnes zatím ruskému týmu nedaří.

37:50

Rusové se stále neusadili pevně v útočném pásmu.

37:55

Arťuchin už už najížděl na Berniera, ale obrana ho včas zastavila.

38:47

Vyloučen hráč Maxim Afinogenov (Rusko), 2 min. za Držení hole

39:27

Vyloučen hráč John Tavares (Kanada), 2 min. za Hrubost

40:00

Závěr třetiny okořenila strkanice u kanadské branky.

40:00

Rusové mají dvacet minut na to, aby s výsledkem něco udělali, jinak na turnaji končí.

40:00

Za malou chvilku začne závěrečná třetina. Rusové musí dohánět jednobrankové manko.

40:00

Na trestných lavicích je na každé straně po jednom hráči.

40:18

Radulov si připsal první pokus v této třetině, Bernier vyráží.

41:53

Rusové se možná v krátké přesilové hře dočkali vyrovnání. Puk se odrazil po střele Nikulina od horní tyčky a těžko říct, zda následně za brankovou čáru. Rozhodčí se jede podívat na video.

41:53

Branka by podle všeho platit neměla. Puk podle videa brankovou čáru nepřejel.

41:53

Dlouhé rozhodování videorozhodčího. Televizní záběry nejsou zcela prokazatelné.

41:53

Hokejisté bruslí po ledě a nervozně čekají na výrok rozhodčích.

41:53

Branka není uznáva.

42:02

Pokračuje se ve hře. Rusové jsou smíření s tím, že stále prohrávají a jdou za vyrovnáním.

42:20

Čas se jim ale krátí, i proto se stále častěji tlačí do útoku.

44:04

Arťuchin střílel mimo. Rúsové Kanaďany mačkají před brankou.

45:15

Rusové napadají po celém ledě.

45:31

Vyloučen hráč Alexej Jemelin (Rusko), 2 min. za Krosček
Otupení tlaku ruského celku. Nyní bude hrát v oslabení.

46:40

Afinogenov po delší době vyhodil a vysvobodil svůj tým, který může vystřídat.

47:24

Vyloučen hráč Jevgenij Arťuchin (Rusko), 2 min. za Nedovolené bránění
Arťuchin se postaral o ostrý zákrok bez puku a jde z ledu. Rusové budou hrát pár vteřin oslabený o dva hráče.

48:00

Kanaďané jsou v klidu a tlačí soupeře před branku.

48:30

Barulin musí být neustále ve střehu. Kanaďané střílí ze všech pozic, navíc soupeře stále tlačí a tak nemůže vystřídat.

49:07

Alexej Kajgorodov (Rusko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství). Stav zápasu Kanada - Rusko 1:1
Neuvěřitelné, co nyní předvedl ruský hokejista, který vyjel od vlastní branky, obhodil si dva Kanaďany, jel sám na Berniera a puk mu nekompromisně poslal do levého horního růžku. A to byl na ledě přes minutu, kterou úporně bránil.

50:00

Poslední deseminutovka normální hrací doby, hra i skóre je rázem vyrovnané.

51:08

Skinner zachytil puk ještě v útočném pámsu a z těžkého úhlu střílel, ovšem jen do těla Barulina.

52:19

Ilja Kovalčuk (Rusko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Alexandr Radulov a Dmitrij Kalinin. Stav zápasu Kanada - Rusko 1:2
Dokonalé otočení skóre. Rusko rázem vede. Radulov dnes již poněkolikáté rozehrál za brankou a Kovalčuk se z bezprostřední blízkosti nemýlil, Bernierovi poslal puk mezi betony.

53:25

Ovečkin by si také rád dal branku, ale nedaří se mu dostat do koncovky.

54:44

Burns přišel o hokejku, Morozov se díky tomu dostal do šance, ale Bernier se potřetí v krátkém čase překonat nenechal.

55:25

Gragnani byl u puku dřív než Kovalčuk a zažehnal další nebezpečí před vlastní brankou.

56:07

Ovečkin v šanci, ale rozlámal o obránce hokejku. Následně měli šanci po delší době Kanaďané, ale Barulin úspěšně zasáhl.

57:01

Tři minuty do konce, kanadský tým dotahuje jednobrankové manko, ale nemůže se dostat do tlaku ani žádné výraznější šance.

57:20

Až teď kanadští hokejisté zatlačili Rusy před branku, ale Barulin nemusí zatím vůbec zasahovat.

57:50

Tavares v šanci, ale jeho střela byla zblokována.

58:10

Kanaďané spěchají, ale čas rychle letí.

58:30

Rusům se daří rychlé protiútoky, ale pojištění skóre se jim nedaří. I tak ale drží puk daleko od své branky.

59:00

Kanada je na ledě v šesti, Bernier odjel na střídačku.

59:20

Radulov jel na prázdnou branku, ale byl tísněn a netrefil jí.

59:45

Až teď se hra přerušila. Puk skončil v ochranné síti. Vhazovat se bude před ruskou brankou. Kanaďané zůstávají na ledě v šesti, jejich branka je prázdná.

59:45

Kanaďané si vzali oddechový čas. Mají 15 vteřin na vyrovnání.

59:50

Kanaďané vyhráli buly.

59:55

Burns měl poslední šanci, ale vystřelil vedle. To je konec kanadských nadějí na vyrovnání.

60:00

Krásné hokejové představení končí vítězstvím Ruska.

60:00

Kanada na turnaji končí, Rusové se utkají zítra večer v semifinále proti Finsku.

60:00

Český tým vyzve ve druhém semifinále Švedy od 16.15 hodin. z obou zápasů vám přineseme on-line reportáž.

3. června 2021 19:15Rusko-Kanada 1:2P
17. května 2018 16:15Rusko-Kanada 4:5P
20. května 2017 15:15Kanada-Rusko 4:2
25. září 2016 1:00Kanada-Rusko 5:3
17. května 2015 20:45Kanada-Rusko 6:1
12. května 2011 20:15Kanada-Rusko 1:2
20. května 2010 20:15Rusko-Kanada 5:2
25. února 2010 1:30Rusko-Kanada 3:7