Hezký podvečer, vítejte u podrobné on-line reportáže z předehrávky 4. kola extraligy mezi Libercem a Vítkovicemi.

Tipsport arena se postupně zaplňuje, Liberec letos čeká první zápas v domácím prostředí. Doposud si ve dvou utkáních venku připsal dva body za výhru prodloužení na Spartě.

Vítkovice už ukořistily o bod víc. Nejprve padly v bitvě na plzeňském ledě, poté si doma poradily s Litvínovem. Obě utkání přitom skončila až v prodloužení.

Rozhodčí: Homola (CZE), Kalivoda (CZE) - Kajínek (CZE), Podrazil (CZE)
Počet diváků: 3 492

0:31

Po pár sekundách se vítkovická obrana nechala přečíslit. Z křídla si před branku sjížděl Kudrna a příklepem trefil Málka do levé paže.

1:20

Darrell Hay se na na napřáhl na modré čáře, rána se mu však nepovedla. Puk podivěn poskočil a vůbec nedorazil k vítkovické bráně.

2:10

Liberecká věž vybojovala kotouč za soupeřovou brankou, další postup Tomáše Urbana už ale skončil neúspěchem. Přihrával na modrou čáru Výtiskovi, který kotouč nestihl dojet.

2:50

Před Vošvrdu nakoukly Vítkovice. Šedivý vyzkoušel brankářovu pozornost rychlou, prudkou střelou.

2:51

Trest týmu (Vítkovice), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě

3:00

Nedvěd potvrdil svoji sílu na vhazování a buly v útočném pásmu vyhrál, Vítkovice ale rychle získaly puk a vyhodily ho.

3:31

Hned za chvíli vnikl do útočného pásma Klimenta, jako šipka proklouzl vítkovickou obranou a jeho střelu vyrazil Málek betonem.

4:21

Vítkovice se zdařile brání. Dvakrát vyklidily vlastní pásmo.

4:42

Teď ale před Málka nalétl Milan Bartovič. Střílel však pouze doprostřed, Málek puk ukryl v náruči.

5:12

Vítkovičtí hokejisté jsou zatím hodně stažení, číhají před červenou čarou a čekají, co domácí předvedou.

5:51

Puk se zaekl v chumlu hráčů u mantinelu. Málek dlouho mával lapačkou a nakonec opravdu sudí foukl do píšťalky.

6:29

Liberecké teď postihly potíže s rozehrávkou. Kudrnovu zpětnou nahrávku nikdo nepochopil, a málem se tak k puku protlačili Vítkovičtí. Stáli však tak daleko od branky, že to nestihli.

7:12

Chaotické minuty pokračují. Liberečtí po sobě metají kotouče, Vítkovičtí přihlížejí.

8:01

Nakonec se u mantinelu otevřel prostor pro Michala Bártu. Liberecký útočník najížděl na Málka z pravého křídla a zkusil ho prostřelit mezi betony.

8:35

Vyloučen hráč Martin Čakajík (Liberec), 2 min. za Podražení

8:45

Karol Sloboda (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Petr Pohl a Juraj Štefanka. Stav zápasu Liberec - Vítkovice 0:1
Stačilo pár vteřin, jedna přihrávka a Vítkovice už vedou. Nepříliš razatní střela Karola Slobody proskočila mezi betony brankáře Vošvrdy, který přes hradbu hráčů vůbec střelce neviděl.

9:14

Vyloučen hráč Tomáš Vošvrda (Liberec), 2 min. za Zdržování hry
Gólman Vošvrda pokazil rozehrávku, vyhodil kotouč mimo hřiště, a Liberec bude znovu hrát v oslabení.

9:57

Před Janem Káňou se po Ujčíkově pasu odkryla velká část branky, Vošvrda se ale mrštně přesunul a šanci zneškondil.

10:48

Na brankovišti se potuloval Svačina, převzal puk, jenže zblízka branku přestřelil.

11:14

Liberec tentokrát neinkasoval, už je hraje v plném počtu.

12:12

První liberecká formace si předala několik nadějných přihrávek, Vítkovičtí se však pokaždé stihli přilepit na hráče s pukem. Znemožnili tak souvislejší nápor na Málkovu branku.

12:50

Vítkovice rozhodně s důrazem nešetří a v osobních soubojích Liberecké přehrávají. Také proto zatím neinkasovali.

13:10

Zaútočil obránce Pavlů. Nastřelil Málka a skoro dosáhl na dorážku. Hned nato však musel pelášit zpátky, aby zastavil vítkovický brejk.

13:45

Vyloučen hráč Juraj Štefanka (Vítkovice), 2 min. za Sekání
Teď už to ale s důrazem přehnali. Na vítkovickou lavici trestů míří Štefanka.

14:23

Liberec ještě v přesilovce nic nepředvedl. Čakajík v první chvíli udržel pásmo, hned vzápětí ho ale zase ztratil.

14:51

A Vošvrda dokonce musel zastavit hru. Vítkovičtí zaútočili i ve čtyřech.

15:32

To je špatná přesilovka. Liberečtí udrželi útočné pásmo nejdéle na sedm sekund.

15:51

Petr Pohl (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně). Stav zápasu Liberec - Vítkovice 0:2
Ještě k tomu inkasují druhou branku. Parádní sólo předvedl Petr Pohl. Uprchl po levém křídle, kličkou do středu ošálil obránce a puk zavěsil rovnou pod horní tyč. Vošvrda se jen převaloval v brankovišti.

16:40

Liberec se snaží, ale Vítkovice zatím pečlivě brání. Pokus obránce Dernera ani k Málkovi neprošel.

17:03

Vyloučen hráč Marek Malík (Vítkovice), 2 min. za Nedovolené bránění

17:54

Třetí liberecká přesilovka vypadá stejně jako ty předchozí. Vítkovice vymetají puky z vlastní třetiny, liberecké útoky končí na modré čáře.

19:03

Liberec na chvíli zavřel soupeře v jeho třetině, puk však stejně přes Málka neprotlačil. Bárta přitom stál uplně sám u levé tyče.

19:46

Vyloučen hráč Jan Výtisk (Liberec), 2 min. za Hákování
Roman Szturc se proplétal libereckou obranou, tak ho Výtisk zahákoval.

20:45

Liberec vstoupil do druhé třetiny nádherným průnikem Michala Bárty. Útočník si narazil puk o hrazení, přebruslil couvajícího obránce a dlouhou kličkou vytáhl Málka mimo postavení. Gumový muž ve vítkovické bráně se ale tak natáhl, že dobře mířenou střelu rukou vyrazil.

21:46

Vítkovice se ve své přesilovce neprosadily, Liberec už pokračuje v plném počtu.

23:10

Roman Szutrc zůstal v prostoru mezi třemí libereckými hokejisty, přesto mohl hned dvakrát vystřelit. Druhá rána mířila jen těsně mimo branku.

23:39

Vyloučen hráč Petr Nedvěd (Liberec), 2 min. za Sekání

24:10

Bártova šikovnost se Liberci v oslabení hodí. Udržel kotouč na pár vteřin mimo obranné pásmo.

24:13

Vladimír Svačina (Vítkovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Peter Húževka a Petr Pohl. Stav zápasu Liberec - Vítkovice 0:3
S Libercem už je to špatné. Soupeř podruhé uspěl v přesilovce, když využil přečíslení na brankovišti. Húževka nastřelil Vošvrdu a odražený kotouč doklepl do brány Vladimír Svačina.

25:42

Kudrna vlétl do třetiny a pálil. Mířil však přímo doprostřed, do chráničů Romana Málka.

26:43

Málek zlikvidoval i dalaší samostatný únik. Po Bartově neúspěchu ujel obraně i Lukáš Vantuch, střelu brankář vyrazil a stihl se rozložit i proti dorážce.

27:32

Derner zaváhal v rozehrávce, kotouč mu přeskočil hokejku jen kousek od brankoviště. Vítkovičtí se puku nakonec nezmocnili.

28:24

Rychlá souhra vítkovické formace mohla přinést čtvrtou branku. Húževka v přečíslení tři na dva těsně minul bránu.

29:40

Liberečtí se hodně těžko prokousávají k brance. Vítkovičtí dokáží soupeře odtlačit alespoň k mantinelu nebo do rohu.

30:29

Viktor Ujčík (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jiří Burger. Stav zápasu Liberec - Vítkovice 0:4
Když se Viktoru Ujčíkovi nabídne takováto možnost, většinou se nemýlí. Burger vyslal spoluhráče do úniku a Ujčík ho proměnil perfektní střelou do růžku.

31:12

A mohl obýt ještě hůř. Húževka z dobré pozice opět jen těsně minul branku.

31:41

Vakova střela se odrazila od tyče a v následném přerušení Liberec střídá brankáře. Vošvrdu nahrazuje Marek Pinc.

32:54

Vyloučen hráč David Kajínek (Liberec), 2 min. za Napadení

33:09

Pinc zažívá ostrý start do zápasu. Znenadání se před ním objevil volný Tomáš Káňa a libereckého gólmana trefil do chráničů.

33:56

Vítkovice dlouho kroužily kolem Pincovy branky, nakonec ale nic nevymyslely. Liberec odpálil puk.

34:47

Teď se vychýlila vítkovická branka. To se domácím hokejistům hodí...

34:54

Kajínek se vrátil na led, Vítkovice přesilovku nevyužily.

35:30

Liberec spálil další šanci, respektive ji vychytal výborný Roman Málek. Kudrna v nájezdu ze křídla zasáhl do ramene.

37:10

Neuspěl ani Vak. Před Málkem měl dost místa i času, jenom nenašel místo v Málkově postoji.

38:09

Koncovka Liberce je zoufalá. Domácí hokejisté si vypracovali slušný počet šancí, jenže jim chybí střelec, který v takových případech neselže.

38:54

Vyloučen hráč Ondrej Šedivý (Vítkovice), 2 min. za Hákování
Liberečtí na pár doteků vyslali vpřed Nedvěda. Šedivému chyběla rychlost, a tak musel protihráče zahákovat.

39:23

Kudrna tečoval před Málkem Trončinského nahození, puk zamířil mimo branku.

40:12

Liberečtí energicky vlétli do poslední části. Rychle si předali kotouč a Kudrna zblízka přehazoval kotouč za Málka. Nepvoedlo se mu to.

41:02

To zadunělo. Vak vyslal ostrou ránu, která trefila Málka do masky. Liberecký útočník se pak přijel otřesenému gólmanovi omluvit.

42:10

Už se zdálo, že Vítkovice přidají pátý gól. Jenže pak Marek Pinc vyzvedl lapačku do výšky a v ní vězel puk, který Jan Káňa sklepával do prázdné branky.

43:19

Tomáš Káňa T. (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jiří Burger a Viktor Ujčík. Stav zápasu Liberec - Vítkovice 0:5
Debakl a ještě před domácími fanoušky. Další vítkovický zásah připravil Tomáši Káňovi liberecký Trončinský, který chyboval a dovolil protihráči bez přípravy vypálit.

43:32

Vyloučen hráč Peter Húževka (Vítkovice), 2+2 min. za Vysoká hůl

43:40

Utkání sleduje na liberecké poměry slabá návštěva, 3492 diváků.

43:59

Málek ukryl kotouč i po náporu Jana Víška. Puk na pár sekund vyjel za brankářovými betony, nikdo ho ale za čáru nedoklepl.

44:40

R8na Kudrny letěla přesně do Málkova klína.

45:20

Zápas v rohu neměl vítěze. Rozhodčí přerušili hru a bude se vhazovat ve vítkovické třetině.

46:12

Pavlů se naprosto ustřelil. Z modré čáry kotouč vylétl až do ochranné sítě.

47:10

Málek vyrazil další ránu Kudrny, liberečtí útočníci už neví, kam střílet.

47:32

Liberecká přesilovka skončila. Domácím nestačili ani 4 minuty početní výhody v kuse.

48:31

Úsilí obou mužstev už není nikterak vysoké. O výsledku je rozhodnuto.

48:47

Vyloučen hráč Roman Szturc (Vítkovice), 2 min. za Podražení

49:15

Čakajík nastřelil Nedvěda, který číhal u tyče. Puk se mu odrazil od nohy, jenže na opačnou stranu než stála branka.

49:30

Vyloučen hráč David Kajínek (Liberec), 2 min. za Nedovolené bránění

50:47

Szutrc skočil na led a začíná krátká přesilovka Vítkovic.

51:40

Nedvěd čekal na útočné modré na přihrávku, která by ho vyslala do brejku. Přišla. Nebyla však přesná a kapitán Liberce ji nezpracoval, jak chtěl.

52:59

Za Pincem zvonila tyčka. Trefil ji Jan Káňa, jehož střela z levého křídla byla téměř dokonalá.

54:30

Domácí se v útoku pletou sami sobě. U zadního mantinelu se srazili dva liberečtí hokejisté a ještě během toho vyhodili konstrukci z původní pozice.

55:21

Šedivý mohl vyjet k dalšímu úniku, jenže mu scházela rychlost. Obrana ho tak dostihla.

57:03

Vyloučen hráč Marek Trončinský (Liberec), TS min. za Hákování
A ještě jedná rána pro Liberec. Po faulu Trončinského pojede trestné střílení Vladimír Svačina.

57:03

TRESTNÉ STŘÍLENÍ Vladimír Svačina (Vítkovice) proměnil (3. gól v sezóně) . Stav zápasu Liberec - Vítkovice 0:6

Proměnil ho parádně. Kličkou na forhend položil Pince a překonal ho ranou pod horní tyč.