Třinec hostí Slavii, která ho v roli favorita notně potrápila v posledním semifinále extraligy. V něm vedla už 3:1 na zápasy, Slezané se ovšem dokázali oklepat a sérii, která byla nejtěžší při jejich cestě za titulem, zvrátili.

V nové sezoně však Třinec rozhodně nepůsobí tak silným dojmem jako v té předešlé. Po čtyřech odehraných duelech je v tabulce zatím až dvanáctý. Slavia je na tom o tři příčky a dva body lépe.

0:10

První třinecký pokus o útok začal zakázaným uvolněním.

Rozhodčí: Minář (CZE), Polák (CZE) - Hlavatý (CZE), Tošenovjan (CZE)
Počet diváků: 4 002

1:05

Davison lobem vysunul Adamského, ale ten tísněn obránce bekhendem střílel jen do boční sítě.

1:51

Vyloučen hráč Tomáš Micka (Slavia), 2 min. za Hákování
Oceláři mají výhodu první přesilovky.

3:51

Třinečtí dvě minuty svírali hosty před jejich brankou, ale jejich střely končily na obranném valu.

4:01

Vyloučen hráč Jakub Šulc (Slavia), 2 min. za Hákování
Oba týmy hrají ve čtyřech, když sudí vyloučili Šulce, ale i faulovaného Chovana za údajně přifilmovaný pád.

4:01

Vyloučen hráč Michal Chovan (Třinec), 2 min. za Nafilmovaný pád

5:12

Do první šance se dostali domácí, když Valčák nahrál doleva Davidsonovi, ale jeho střelu po ledě k pravé tyči gólman hostů Kopřiva vyrazil.

6:01

Oba celky jsou v plném počtu.

6:56

Vyloučen hráč Lukáš Zíb (Třinec), 2 min. za Hákování
Poprvé si přesilovku zahrají i slavisté.

8:56

Oceláři se bez větších potíží ubránili.

10:20

Domácím se nedaří probít do útočné třetiny a musejí se bránit.

11:14

Vyloučen hráč Jiří Doležal (Slavia), 2 min. za Hákování
Třinečtí se dostali k brance hostů a hned si vybojovali další početní převahu.

13:14

Tentokrát přesilovka domácím vůbec nevyšla. Do třetiny se dostali až téměř po minutě. Vystřelili dvakrát, ale hosté odolali.

14:50

Zatím je utkání z obou stran hodně vlažné a opatrné.

15:33

Mladík Marosz, který dnes naskočil do prvního útoku domácích, pronikl do útočného pásma, puk od něho převzal Bonk, snažil se zakončit po obkroužení branky, ale Kopřiva puk ukryl pod betonem.

16:55

Slavisté už několikrát ztratili puk v obranné třetině, ale Oceláři toho zatím nedokázali využít.

17:40

Zatím největší příležitost hostů. Hertl vypálil z pravého kruhu a Hamerlík puk chytil lapačkou a hned rozehrál.

19:32

Polanský na sebe natáhl dva protihráče, puk pustil Adamskému a ten pálil do levé tyče.

19:49

Vyloučen hráč Lukáš Havel (Třinec), 2 min. za Podražení
Slavisté v závěru třetiny získali početní převahu.

20:05

Druhá třetina začíná přesilovkou hostů, kteří se usadili před třineckou brankou.

21:24

Vyloučen hráč Ladislav Kohn (Třinec), 2 min. za Podražení
Slavisté budou hrát 25 vteřin v pěti proti třem.

21:34

Třinečtí hned vyhodili dvakrát puk.

21:49

Domácí jsou už ve čtyřech.

22:54

Třineckým se podařilo vyrazit dopředu, ale Květoň zprava sám před gólmanem Kopřivou střílel jen do jeho hrudi.

23:24

Oceláři obě oslabení zvládli naprosto s přehledem. Nepustili hosty do vážnější akce.

24:30

K dobré střele se i přes obránce dostal Kůrka, ale Hamerlík puk parádně vyrazil levým betonem.

26:45

Jelínek se nečekaně zjevil před Hamrlíkem, ale bekhendem netrefil branku.

28:55

Slavisté jsou v těchto chvílích zápasu nebezpečnější.

29:20

Zíb nebezpečně vypálil z mezikruhů a puk lízl pravou tyč.

30:12

Vyloučen hráč Jakub Šulc (Slavia), 2 min. za Držení protihráče
Oceláři mají další přesilovku. A fandové křičií: Dáme góla, dáme!

32:12

Třinečtí přání svých fandů nevyslyšeli, byť v závěru přesilovky se parádně prodral obranou hostů Adamský, nahrál doprava volnému Chovanovi, ale ten puk nezachytil.

32:33

Vyloučen hráč Lukáš Zíb (Třinec), 2 min. za Podražení
Výhodu přesilovky získali hosté. Zíb navíc za protesty dostal 10 minut.

32:33

Vyloučen hráč Lukáš Zíb (Třinec), OT 10 min. za Nesportovní chování
Oceláři už tak mají problém se zraněnými obránci a na deset minut ztratili Zíba za protesty.

33:27

Adamský v oslabení ujel, chtěl poslat puk pod gólmanem Kopřivou, ale ten jeho záměr vystihl.

33:45

Vyloučen hráč Stanislav Hudec (Třinec), 2 min. za Zdržování hry
Slavisté hrají 48 vteřin v pti proti třem, protože Hudec vyhodil puk mimo led z vlastní třetiny.

34:33

Ve třech se Třinečtí ubránili.

35:45

Oceláři se ubránili zásluhou dvou parádních zákroků Hamerlíka.

36:23

Hamerlík opět parádně zasáhl proti střele Poletína z levé strany.

37:15

Dosud poklidné utkání začíná nabírat tempo. Oba týmy přitvrdily, zrychlily a ožili i fanoušci.

38:42

Místo potrestaného Zíba naskočil do třinecké obrany Hořava.

39:20

Krejčík projel třineckou obrannou třetinou a švihem vypálil přímo do brankáře Hamerlíka.

39:54

Vyloučen hráč Petr Kadlec (Slavia), 2 min. za Podražení
Oceláři zakončí druhou třetinu přesilovkou.

40:05

Třinečtí rozjíždějí třetí třetinu přesilovkou.

41:54

Ani tuto přesilovku domácí nevyužili.

43:30

Třinečtí se snaží probít do útočné třetiny, ale hosté odolávají.

44:00

Radek Bonk (Třinec) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence David Květoň a Petr Hořava P.. Stav zápasu Třinec - Slavia 1:0
Květoňovu přihrávku si Bonk převzal na modré čáře hokejkou, kterou držel v jedné ruce, vyhnul se obránci a švihem se nádherně trefil k pravé tyčce.

44:58

Chovan se prohnal útočnou třetinou, ale jeho střelecký pokus minul branku.

46:15

Vyloučen hráč Pavel Kolařík (Slavia), 2 min. za Sekání
Domácí budou po vyčištění ledu hrát čtvrtou přesilovku.

46:58

Josef Hrabal (Třinec) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Lukáš Zíb a Rostislav Marosz. Stav zápasu Třinec - Slavia 2:0
Třinečtí využívají přesilovku, když Zíb, který se vrátil na led po desetiminutovém trestu, přihrál Hrabalovi mezi kruhy a ten střílel k levé tyči.

48:18

Vyloučen hráč Vladimír Růžička (Slavia), 2 min. za Hákování
Oceláři znovu hrají v pěti proti čtyřem.

50:18

Slavisté se ubránili, když největší příležitost měl Peterek, který se prodral středem před branku, ale jeho ránu z dlouhé hole Kopřiva vyrazil.

52:02

Vyloučen hráč Ladislav Kohn (Třinec), 2 min. za Sekání
Domácí měli převahu, nepouštěli hosty ke své brance, ale nyní se musejí bránit, neb sudí vyloučili Kohna, který protihráči vyrazil hokejku z rukou.

54:02

Hosté převahu nevyužili a ani se nedostali do šance.

54:20

Polanský si parádně najel zprava k brance, ale pálil jen do boční konstrukce branky.

54:48

Vyloučen hráč Ladislav Kohn (Třinec), OT 20 min. za Nesportovní chování
Po šarvátce před slavistickou brankou rozhodčí potrestali domácího Kohna za protesty a ještě se s pomocí videorozhodčího ujišťovali, zda nebyl gól.Domácí ale budou dohrávat bez Kohna.Dostal 10 minut plus do konce utkání za nesportovní chování.

54:48

Sudí Minář se vrátil na led a rozpažil. Gól nebyl. Konečně se bude hrát dále.

55:19

Vyloučen hráč Tomáš Svoboda T. (Slavia), 2 min. za Sekání
Příležitost zvýšit náskok mají domácí ve své další přesilovce.

55:26

Rostislav Marosz (Třinec) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence David Květoň a Josef Hrabal. Stav zápasu Třinec - Slavia 3:0
Marosz střílel zleva po přihrávce Květoně do odkryté branky, takže domácí za pouhých sedm vteřin využili přesilovku.

57:20

Třinečtí dohrávají utkání s přehledem.

58:01

TRESTNÉ STŘÍLENÍ Erik Hrňa (Třinec) proměnil (1. gól v sezóně) . Stav zápasu Třinec - Slavia 4:0

Hrňa dostal příležitost k sólovému nájezdu, když ho soupeř fauloval a bravurně, střelou zápěstím, se trefil do levého horního rohu.

58:40

Hamerlík pokračuje v parádním výkonu, když famózně lapačkou chytil střelu Kůrky z blízka.