Hezký podvečer, vítejte u podrobné on-line reportáže z dohrávky 8. kola mezi hokejisty Liberce a Českých Budějovic.

Přestože oba soupeři odstartovali nový ročník rozdílně, v tuto chvíli je ve středu tabulky dělí jediný bod.

Budějovičtí po povedeném úvodu sezony prohráli poslední dva zápasy, navíc se jim zatím nepovedlo vyhrát na ledě soupeře.

Liberečtí hokejisté zase po debaklech s Pardubicemi a Vítkovicemi zabrali a porazili tři papírově slabší celky - Mladou Boleslav, Karlovy Vary a Kometu Brno.

Rozhodčí: Souček (CZE), Turčan (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 3 539

Liberecký tým stíhají velké potíže s útočníky. Po zranění se sice do sestavy už vrací zkušení tahouni Bartovič a Kudrna, poslední utkání ve Zlíně však zase nedohrál Jan Víšek. Extraligovou premiéru si tak dnes odbude čerstvě osmnáctiletý Patrik Urban.

Liberec kandiduje na město sportu Evropské unie, slavnostní vhazování dnešního utkání tak vhodí jeden z funkcionářů EU.

0:43

Liberecká obrana se rychle dostala do problémů. Její pozornosti unikl Rudolf Červený, který před Vošvrdou zakončoval úplně sám. Budějovický útočník trefil bekhendem tyčku.

1:34

Liberečtí na chvíli obsadili soupeřovu třetinu, jenže zůstali pouze u kombinace po mantinelu. Kovář ještě nezasahoval.

2:12

Ani jeden z brankářů si ještě nepřipsal zákrok. Mužstva soupeří o puk ve střdním pásmu, případně se přetlačují v rozích hřiště.

3:23

Liberec se znovu zamotal do ofsajdu. Hodně se přerušuje, hře chybí souvislejší tempo.

4:00

Teď skryl vysoký puk do náruče Lukáš Derner. Není to však gólman, proto se pískalo sevření kotouče.

4:35

Liberec nahazuje, soupeř vyhazuje. Stále se nic neděje.

5:14

Nahození od modré čáry málem skončilo za Kovářem. Budějovická obrana si nepříjemnost zavinila sama, jeden z boku kotouč srazil chráničem na opačnou stranu branky.

5:50

Petr Nedvěd (Liberec) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Milan Bartovič a Jaroslav Kudrna. Stav zápasu Liberec - Č. Budějovice 1:0
Hostující obrana selhala. Bartovič na sebe u mantinelu stáhl dva hráče, jednoho svým pohybem převezl Kudrna. Obrovský prostor se tak otevřel pro kapitána Petra Nedvěda, který vlétl před brankou, převzal přihrávku a po rychlé kličce vstřelil úvodní gól.

6:43

Gulaš výborně uvolnil obránce Ptáčka, který ale dobrou střeleckou pozici nevyužil. Příliš váhal, Vošvrda stihl vyjet a vykrýt všechny mezery.

7:32

Hay za vlastní brankou vybojoval kotouč a vymanil Liberec z mírného sevření.

8:23

První liberecký útok jasně přehrává své soupeře. Další šanci měl Bartovič, který zblízka nastřelil Kováře.

9:26

Vyloučen hráč Pavel Kašpařík (Č. Budějovice), 2 min. za Hákování
Kašpařík ve středu hřiště zahákoval Klimentu, první přesilovka.

10:06

Tečovaný kotouč od modré čáry tentokrát doklouzal k Tomáši Vakovi. Byl sám, ale netrefil branku.

10:34

Petr Nedvěd (Liberec) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Jan Holub a Milan Bartovič. Stav zápasu Liberec - Č. Budějovice 2:0
A liberecký vůdce udeřil podruhé. V přesilovce Petr Nedvěd tečoval nahození Holuba a Kovář nestačil reagovat, puk mířil přesně k tyči.

11:24

Liberecké dresy se znovu zjevily před Kovářem. V přečíslení dva na jednoho ale Bárta zkazil přihrávku.

11:31

Vyloučen hráč Jiří Šimánek (Č. Budějovice), 2 min. za Sekání

12:21

Holub dvakrát ztratil puk na modré čáře, tato přesilovka zatím není úspěšná.

13:01

Střelu od modré čáry Kovář vyrazil, Budějovice pak znovu vyhodily.

13:20

Kašpařík vypálil na Vošvrdu a získal útočné pásmo, Šimánek se za chvíli vrátí do hry.

13:31

Hosté už hrají v plném počtu, Šimánek je na ledě.

14:01

Ptáček zkusil přihrávku přes dvě třetiny do brejku, Liberečtí ji srazili k mantinelu.

14:15

Bartovič pálil přesně do Kováře. Budějovický brankář se po odpískání postavil a sklepl puk z klína.

14:59

Vyloučen hráč Martin Čakajík (Liberec), 2 min. za Vysoká hůl

15:23

Květoň nejprve tečoval kotouč mimo, poté puk znovu vybojoval a střílel na branku. Trefil jen Vošvrdu, který svou velikostí stačí vykrýt spoustu místa.

16:40

Tomáš Klimenta (Liberec) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Milan Bartovič. Stav zápasu Liberec - Č. Budějovice 3:0
Budějovice na kolenou, Liberec v oslabení přidává třetí branku. Puk se odrážel před Vošvrdou, pak ho ale obrana odpálila a vznikl protútok. Bartovič s Klimentou se sami řítili na Kováře a pohodlně si připravili gólovou kombinaci.

17:01

Druhý českobudějovický brankář Kantor se na střídačce začal rozcvičovat, do branky však zatím nevyjel. Ke změně možná dojde až o přestávce.

18:18

Pšurný pálil bez přípravy na libereckou branku, pak Martynek šlápl do brankoviště a rozhodčí vykázali Budějovice do střední třetiny.

19:12

Na Kováře letěly v krátké době dva tečované puky za sebou. Ten tečovaný Špačkem vyrazil brankář vyrážečkou.

19:45

Vydarený útočníka Bártu pouze stínoval, liberecký hokejista tak mohl kolem něj vypálit. Kovář chytil puk do lapačky.

20:00

Dva góly kapitána Petra Nedvěda, jeden podařený brejk v oslabení. Liberec hraje nejlepší domácí zápas v sezoně a proti Budějovicím vede už 3:0.

20:00

Do druhé třetiny nastupuje dvacetiletý Pavel Kantor, v českobudějovické brance střídá Jakuba Kováře.

20:34

Kranjc nerozehrál dobře kotouč a první liberecký útok znovu přečíslil obranu. Bartovič pálil z první do Kantora, který si zapsal první zákrok.

21:12

Za pukem se dral Špaček, Budějovice puk ještě udržely, po chvíli ho už ale Liberec získal natrvalo.

21:57

Vyloučen hráč Michal Kolarz (Č. Budějovice), 2 min. za Nedovolené bránění
Před brankou se proháněli Urban s Bártou. Kolarz fauloval a Liberecm á další přesilovku.

22:22

Trončinský se po přihrávce Čakajíka před branku dostal ke kotouči. Pálil přímo doprostřed, Kantor si povyjel a zastavil kotouč.

23:12

Liberec nehraje před budějovickou brankou. Přesilovka se mu nedaří.

23:57

Hosté se ubránili, Kolarz se vrátil na hřiště.

24:43

Neuspořádaná hra. Puky míjí hokejky, odráží se špatným směrem. Nakoenc se píská zakázané uvolnění Liberce.

25:30

Bartovič projel za brankou a udržel kotouč, střelu si ovšem Liberec nevypracoval. Puk získal soupeř.

26:14

Špaček zkoušel před Kantorem ovlivnit dráhu kotouče. Minul a puk prolétl kolem branky.

26:43

Trončinského ostrá rána zaduněla o zadní mantinel. Liberec se v útočném pásmu tlačí na branku.

27:10

Vyloučen hráč Jiří Moravec (Liberec), 2 min. za Podražení
Martynek pláchl liberecké obraně a nastřelil Vošvrdu do betonu. Pak ho vychýlil z rovnováhy zákrok Moravce.

28:21

Liberec zvládá oslabení v pohodě. Budějovice si ještě v útočné třetině pořádně nepřihrály.

29:01

Gulaš vjel do pásma a tvrdě vypálil. Mířil hodně nepřsně.

29:15

Liberec už hraje v plném počtu a hned útočí. Tomáš Urban z úhlu střílel do Kantora.

29:27

29:47

Pavel Kašpařík (Č. Budějovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně). Stav zápasu Liberec - Č. Budějovice 3:1
Fatální hrubka Trončinského připravila Liberec o klidný průběh zápasu. Kašpařík získal na modré čáře kotouč a v nájezdu na Vošvrdu uspěl s dlouho signalizovanou střelou bekhendem. Rána nebyla perfektní, ale prošla pod vyrážečkou do sítě.

30:22

Vyloučen hráč Jaroslav Kudrna (Liberec), 2 min. za Nedovolené bránění

31:11

Na ledě se svíjí vysoký útočník Liberce Tomáš Urban. Nohu mu do cesty nastražil Milan Gulaš. Zdá se, že ho zasáhl do stehna.

31:27

České Budějovice hrají v plném počtu, začala jejich krátká přesilovka.

32:22

Šanci si nevypracovaly a už se do hry vrátil i Kudrna.

32:43

Vyloučen hráč Lukáš Květoň (Č. Budějovice), 2 min. za Faul kolenem
Podobný zákrok jako na Urbana. Tentokrát se provinil Lukáš Květoň, který kolenem trefil obránce Dernera.

33:12

Kantor si nebyl jistý polohou kotouče, který po teči Kudrny skončil v ochranné síti, a ohlížel se. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

33:51

Rozhodčí zastavili slibnou libereckou kombinaci kvůli přihrávce rukou.

34:28

Liberečtí si posílali kotouč po mantinelu, až ho ztratili. České Budějovice kotouč vyhodily.

34:55

Vyloučen hráč Michal Bárta (Liberec), 2 min. za Hákování
Přesilovku budou hrát České Budějovice.

35:23

Nedvěd zahrál výborně proti Kašpaříkovi a vyčistil obranné pásmo. Liberečtí střídali a do hry naskočil Tomáš Urban, který před pár minutami dostal koňara. Bolavé místo zaledoval a hraje dál.

36:26

Už se zdálo, že Gulaš doklepne kotouč do prázdné branky. Ale obránce Výtisk stačil skluzem puk zastavit a zachránit Liberec.

36:55

Už se hraje v plném počtu, Bárta naskočil do hry.

37:12

Znovu šance Budějovic, které po vstřelené brance útočí stále nebezpečněji. Na zteč vyrazil i obránce Ptáček, bekhendový pokus zastavil Vošvrda.

38:31

Na opačné straně zase ujížděl Špaček. Trochu zbrzdit ho stačíl obránce Novák, Kantor proto neměl se střelou tak složitou práci.

39:09

Vyloučen hráč Martin Čakajík (Liberec), 2 min. za Krosček
Čakajík vrazil hokejkou do zad Gulaše, který bez větší námahy libereckého obránce spadl na led.

39:54

Novákovu ránu od modré vyrazil Vošvrda betonem do rohu.

40:00

Ve druhé třetině padla jediná branka a do domácí branky ji vstřelila bývalá opora Liberce Pavel Kašpařík. Hokejista, který byl ze severočeského klubu propuštěn v průběhu předloňského play-off, v oslabení obral o puk Trončinského a ještě Budějovicím přinesl šanci na bodový zisk.

40:32

Budějovice pokračují v přesilovce. Usadily se v útočné třetině, ale pak Šimánkovi střela vůbec nesedla na hokejku.

41:03

Kašpařík vyjel z rohu před branku a jeho pokus ještě přizvedl Tomáš Urban. Puk vyletěl na tvrzené sklo.

41:09

Čakajík na ledě, hraje se v plném počtu.

41:49

Nápor Budějovic neustal ani po početní výhodě. Vošvrda se ocitl v chumlu před brankovištěm a neměl puk úplně pod kontrolou. Pak ho ale zakryl lapačkou.

42:35

Puk uvízl u mantinelu v liberecké třetině. Zašlápla ho zřejmě brusle Petra Sailera.

43:12

Moravcovi utekl kotouč do středního pásma. Škoda pro Liberec, jinak by mohl zaútočit ve čtyřech proti dvěma.

43:50

Nahození Ptáčka doputovalo až k Martynkovi, který se obracel a napřahoval. Do puku se ale pořádně netrefil.

44:45

Vantuch vedl přečíslení dva na jednoho. Vystřelil sám, mířil pod horní tyč. Kantor natáhl lapačku a kotouč perfektně lapil.

45:23

Bartovič v oblouku za brankou nabral rychlost a zpoza tyče zakončoval. Puk prošel skrz brankoviště do opačného rohu hřiště.

46:42

Liberec teď válcuje soupeře. Po pěkné kombinaci napříč útočným pásmem střílel Bárta, jenže minul branku.

47:01

Utkání sleduje 3539 diváků, na liberecké poměry stále podprůměr.

47:41

Nedvěd dvakrát uklidil puk mimo obranné pásmo. Budějovice musí prorazit modrý val znovu.

48:13

Dvě zakázaná uvolnění, jedno postavení mimo hru. Liberečtí trhají budějovické tempo.

49:32

Urban si dobře kryl kotouč, nenachal se Novákem obrat. Dlouho holí pak poslal puk na branku, tam ho Kantor vyrazil.

50:09

Derner pronikl až před branku, kde kotouč chvíli poskakoval. Nikdo z Libereckých však do něj nepraštil, budějovická branka tak nebyla v ohrožení.

51:15

Jiří Šimánek (Č. Budějovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Pavel Kašpařík a František Ptáček. Stav zápasu Liberec - Č. Budějovice 3:2
Už je to jen o jednu branku. Ptáček nahazoval od modré čáry, puk srazil Kašpařík a volný Šimánek už doklepával do prázdné brány. Vošvrda se ani nestihl převalit na správnou stranu.

52:10

Přečíslení dva na jednoho si tentokrát připravili dva zkušení liberečtí střelci. Bartovič vracel puk na Nedvěda, který tečovaný kotouč z úhlu zvedal do branky. Kantor udržel dobrou pozici a vyrazil.

53:35

Budějovice už pořádně nebrání, Liberec si vypracoval další dvě vyložené šance. Špačkovo přečíslení ještě zmařil obránce, krásný průnik Vaka zastavila až tyč.

54:35

Budějovičtí obránci podporují útok, zatím ale větší tlak hostům chybí.

55:02

Vydarený uprostřed hřiště srazil Bartoviče, ale vyvázl bez trestu. Puk stále drží Liberec.

55:32

Nádherný pas Petra Nedvěd Kudrna promáchl. Liberecký kapitán přes několik hokejek mířil takřka přesně na volnou hůl před prázdnou brankou.

56:05

Tomáš Vak (Liberec) vstřelil branku (1. gól v sezóně). Stav zápasu Liberec - Č. Budějovice 4:2
Mladý brankář Kantor poprvé v utkání chyboval a zřejmě tak připravil svůj tým o body. Za brankou si nerozumněl s obráncem Mikušem, přihrál kotouč Tomáši Vakovi, který střílel do prázdné branky.

57:23

Budějovice ještě bojují, jenže jsou jen ve středním pásmu.

58:10

Nápor Budějovic nepřichází. S kotoučem v klidu hraje Liberec.

59:01

Hosté kazí přihrávky, nedaří se jim rozehrát nadějnější útok.

59:20

Puk teď na dlouhou dobu uvízl v rohu budějovické třetiny, Kantor tak nemohl odjet na střídačku.

7. ledna 2024 17:00Č. Budějovice-Liberec 1:8
3. ledna 2024 18:00Liberec-Č. Budějovice 4:1
24. listopadu 2023 18:00Liberec-Č. Budějovice 2:5
5. října 2023 17:30Č. Budějovice-Liberec 3:4P
22. února 2023 17:30Č. Budějovice-Liberec 3:4
8. ledna 2023 16:00Liberec-Č. Budějovice 2:3P
27. listopadu 2022 17:00Č. Budějovice-Liberec 4:1
4. října 2022 18:00Liberec-Č. Budějovice 6:1