Hezký podvečer, vítejte u podrobné on-line reportáže ze souboje sedmého týmu extraligy Třince a třetí Plzně.

Loňští šampioni v poslední době ztrácejí mnoho bodů. Z šesti uplynulých duelů vydolovali pouze jediné vítězství v prodloužení. Tým trenéra Marka navíc trapí marodka. Kvůli zranění chybí Varaďa, Seman, Hrabal, Adamský a brankář Hamerlík.

To Plzeňští válí. Prokousali se už na třetí místo extraligy, vynikajícími výkony je táhne druhý nejproduktivnější muž soutěže Radek Duda.

Do plzeňské branky se tentokrát místo Adama Svobody postaví mladý Marek Mazanec.

Rozhodčí: Hradil (CZE), Minář (CZE) - Lederer (CZE), Kis (CZE)
Počet diváků: 3 696

1:10

Třinecký Klimenta se zkoušel protáhnout po pravém mantinelu, cestu mu však zahradil Pletka. Oba celky se zatím rychle střídají v držení kotouče.

1:40

Vojtek mávnul lapačkou a připsal si první zákrok proti ráně z levého křídla.

2:01

Třinec opět narazil do zformované obrany. Hra je zatím velmi opatrná.

2:40

Hostující obraně ovšem utekl mladý útočník Orsava. Člen reprezentačního výběru nastřelil Mazance do hrudi.

4:12

Plzeň velmi zodpovědně brání. Ani Třinec si netroufá na žádný útočný nápor. Zatím se tak hraje hlavně ve středním pásmu.

5:10

Ale chyby se vyskytují i tak. Třinecký hokejista promáchl puk a Vlasákovi se otevřel prostor až k brance. Kličkoval, obhodil si padajícího obránce. Vojtek mu však kotouč vypíchl hokejkou.

6:19

Mrňa hledal před brankou Havlíčka. Prudká přihrávka nakonec na plzeňskou hůl nedolétla.

7:05

Přečíslení dva na jednoho řešil třinecký Hořava střelou do Mazance. Na levé straně se mu ještě nabízel obránce Bolf, ale už nebylo kudy přihrát.

8:04

Vyloučen hráč František Kaberle (Plzeň), 2 min. za Hákování
Obránce Petr Hořava se vydal až k plzeňské brance a Kaberle ho zastavil jen s pomocí hákování.

8:41

Plzeňští snadno vyhodili z vlastní třetiny. Třinec ještě nerozestavil přesilovkovou formaci.

9:01

Peterek získal kotouč za brankou a prostrčil ho až před Mazance, kam sjížděl Klimenta. Přihrávku však minul.

10:04

Třinci se přesilovka příliš nevyvedla, Kaberle se vrátil na led.

11:09

Třinečtí krouží kolem branky, ale nebezpečné prostory Plzeň dobře vykrývá. Mazanec nemusí likvidovat mnoho šancí soupeře.

11:31

Vyloučen hráč Michal Dvořák (Plzeň), 2 min. za Nedovolené bránění
Dvořák si ale teď pomohl faulem, domácí si zahrají druhou přesilovku.

12:10

Třinec zase ztratil mnoho sekund mimo útočnou třetinu. Plzeňští aktivně napadají.

12:50

Hrňa stál připravený před odkrytou brankou, puk ale projel pouze kolem něj. Plzeň pak znovu byla rychle u puku a osvobodila se.

13:34

Bryan McGregor (Třinec) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Miloslav Hořava M. a Jiří Polanský. Stav zápasu Třinec - Plzeň 1:0
Dvořák už skočil na hřiště, ale než se stihl zapojit do hry, Třinec skóroval. Hořava nahodil od modré a Bryan McGregor vysoký puk sklepl k pravé tyči Mazancovy branky.

14:25

Klimenta se vymanil z plzeňského sevření a vybruslil před branku. Pak už se mu ovšem nepodařilo přihrát volnému spoluhráči.

15:06

Vyloučen hráč Jiří Hanzlík (Plzeň), 2 min. za Vysoká hůl
Obránce Hanzlík nešťastné zasáhl protihráče do obličeje. Třinec získal už třetí početní výhodu.

15:56

McGregor před puk obránci Hořavovi, který tvrdě pálil od modré. Mazanec zasáhl lapačkou a hosté vyhodili kotouč.

16:40

Bonk těsně před Mazancem tečoval nahození od modré čáry. Puk ale přizvedl příliš, přeletěl branku.

17:06

Domácí hokejisté třetí přesilovku nevyužili. Hanzlík se už zapojil do hry.

17:34

Mičulka zkusil individuálně projít skrz plzeňskou obranu. Kotouč si prostrčil mezi bruslemi a chvíli se zdálo, že si otevře cestu k brance. Klička se mu ovšem dokonale nepovedla a nakonec kotouč ztratil.

18:45

Po špatné Zíbově rozehrávce vznikla dobrá střelecká možnost pro obránce Marušáka. Jeho razantní rána přeletěla horní tyč a narazila do skla.

19:13

Polanský získal trochu času u pravého mantinelu. Vypálil příklepem a Mazanec si připsal další zárkok.

19:36

Tomáš Klimenta (Třinec) vstřelil branku (12. gól v sezóně), asistence Jan Peterek. Stav zápasu Třinec - Plzeň 2:0
Mazanec inkasoval velmi smolný gól. Klimenta z brankové čáry nahodil kotouč, který přepadl přes gólmanovo rameno a v brankovišti nabral zvláštní rotaci. Po dopadu na led zatočil směrem do klece a zastavil se kousek za pravou tyčkou.

21:03

Klimenta přihrával zpoza branky, jenže trefil jen kovový oblouk. Plzeň pak vyhodila na zakázané uvolnění.

21:56

Kohnovu ránu vyrazil Mazanec na plzeňské hokejky, Třinečtí jsou i ve druhé třetině živější.

23:04

Hanzlíkovu střelu srazil brankář Vojtek pouze před sebe a hned se kolem něj vynořil plzeňský roj. Duda se ještě k puku neprodral, střílel až Vlasák. Třinecký gólman se nakonec stačil přesunout a zabránit gólové dorážce.

23:58

Na opačné straně si zase na dorážku sjel obránce Pavlík. Zůstal nehlídaný, ovšem Mazanec dobře zakročil.

24:35

Stránský se postavil do mezikruží a mířil z voleje proti přesouvajícímu se Vojtkovi. Trefil pouze připravenou lapačku.

25:13

Plzeňský tlak sílí. První formace hostů doplněná o Radka Dudu ostřelovala Vojtkovu branku. Vlasák nakonec z dorážky poslal puk do tyčky.

26:14

Zato Třinec spoléhá na rychlé výpady. Po Květoňově průniku doklouzal odražený puk k Bonkovi, Mazanec musel zakročit.

27:01

Vyloučen hráč František Kaberle (Plzeň), 2 min. za Sekání
Domácí tým si zahraje už čtvrtou přesilovku. Třinec ještě neměl ani jednu.

27:30

Nahození od modré čáry se odrazila přímo před Ladislava Kohna, který sám před brankou trošku zazmatkoval. Místo kličky do volného prostoru nastřelil překvapeného Mazance.

28:50

Lojkovi nevyšla rána od modré, třinecký tlak v přesilovce však pokračuje.

29:02

Po Kaberleho návratu ještě rozehrával slibný útok Peterek. Přihrávka se však odrazila od plzeňské brusle do středního pásma.

30:12

Plzeňští naháněli kotouče po mantinelech. Nakonec získal puk Polanský a zatáhl ho do útočné třetiny. Ovšem nevystřelil, obránce ho stihl zastavit.

31:32

Útočníku Hořavovi utekl puk a bylo po šanci. Hra se po ofenzivním začátku třetiny trochu uklidnila.

32:21

Plzeň zkazila rozehrávku, a tak se Třinec usadil za brankou. Silové souboje u hrazení nakonec utnul hvizd rozhodčího.

34:02

Třinečtí útočníci se i ve dvou vrhají za plzeňskou branku a napadají rozehrávající beky. Plzeň se s takovou taktikou zatím nedokázala vyrovnat. Puk pouze vyhazuje.

35:14

Vlasák se rozjel před branku příliš pozdě. Přihrávku zpoza branky už Vojtek ve spolupráci s obranou zachytil.

35:55

Vyloučen hráč Radek Duda (Plzeň), 2 min. za Krosček
Třinec bude po Dudově krosčeku na Hrňu hrát pátou početní výhodu.

36:32

McGregorovi spadl do jízdy vysoký puk odražený od mantinelu, průnik však nezakončil správně. Přihrávku mu srazil padající obránce.

36:55

Třinec se prosazuje spíše individálně, žádný přesilovkový vzorec zatím neuplatňuje.

37:45

Vyloučen hráč Lukáš Zíb (Třinec), 2 min. za Nedovolené bránění
První vyloučení na třinecké straně.

38:12

Útočník Hořava vytlačil Plzeňské za modrou čáru. Hostům se v přesilovce také zatím příliš nevede.

39:02

Třinečtí vyrazili v oslabení do útoku. Kapitán Bonk sice váhavě, ale nakonec nabruslil do přečíslení, které zakončil střelou. Mazanec zasáhl a proti dorážce mu pomohla tyčka.

39:45

Třinec oslabení ustál, Zíb je na ledě.

41:32

Polanský ustál naráz Stránského a zabránil Plzni projít před Vojtka.

42:12

Lojek se vrhl do střely, a odrazil tak kotouč mimo hřiště.

42:36

Vyloučen hráč Jiří Vykoukal (Plzeň), 2 min. za Hákování
Vykoukal nestíhal zastavit rychlý brejk Orsavy, proto hákoval.

43:12

Hrňa nedosáhl na přihrávku, Třinec tak zahrál zakázané uvolnění. Přesilovka se domácím opět nedaří.

43:34

Zíb se snad ani nedíval, kam přihrává. V útočné třetině poslal puk na plzeňskou hůl a hosté vyhodili.

44:36

Třinci vypršela další přesilovka. Zatím ho ale šest promarněných příležitostí nemusí mrzet, zatím vede o dva góly.

45:10

Mladíci Orsava s Mičulkou zavařili brankáři Mazancovi. Rychlý protiútok zakončili střelou do betonu.

46:01

Po vhazování si vypracoval šanci Vlasák. Vojtek zasáhl a pak si poradil i se střelou stejného hráče z pravého křídla.

46:30

Obrany na obou strnách se trochu otevřely. Polanského tvrdou ránu zastavil Mazanec, s brejkem Plzně si zase poradil Vojtek.

46:52

Jakub Orsava (Třinec) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Lukáš Mičulka a David Ostřížek. Stav zápasu Třinec - Plzeň 3:0
Jako zkušený mazák si počínal dvacetiletý Jakub Orsava. Po přihrávce od Mičulky naznačil pohyb, kličkou obehrál Mazance a dovedl puk až do prázdné brány.

48:04

Vyloučen hráč Martin Lojek (Třinec), 2 min. za Hákování

49:02

Plzeň se usadila ve třinecké třetině, lepší střeleckou pozici však nezískala. Vykoukalovo nahození prolétlo jen na zadní hrazení.

49:23

Vyloučen hráč Miloslav Hořava M. (Třinec), 2 min. za Hrubost

49:23

Vyloučen hráč Jan Kovář (Plzeň), 2 min. za Hrubost
Plzeňský nápor ukončila menší strkanice na brankovišti. Pokračuje přesilovka hostů.

50:04

Lojek se vrátil z trestné lavice a zcela zaskočil rozehrávajícího Vlasáka. Plzeňský útočník se rozhlížel, komu nabídne gólový pas, a třinecký bek ho srazil na led.

51:00

Orsava se rozjel k sólu, jež zakončil ranou do Mazancovy masky.

51:50

Plzeňským se nedaří získat souvislejší tlak. Třinec ve vlastní třetině účinně brání.

53:04

Třinečtí beci zablokovali puk v rohu pásma. Hosté marně hledají střelecké pozice.

53:20

Hrňovu střelu zastavil Vykoukal, který okamžitě vyslal do útoku Radka Dudu. Jeho střela minula cíl.

54:10

Další tlačenici v rohu hřiště ukončil rozhodčí. Třinečtí ale stihli nasbírat další vteřiny.

54:38

Vyloučen hráč Jan Peterek (Třinec), 2 min. za Hákování

55:25

Andrašovský vpadl do pásma a rozehrál puk přesně. Další přihrávka Plzně už však zamířila do střední třetiny.

55:58

Vlasák znovu selhal. Plzeňský střelec si položil Vojtka, protlačil puk přes jeho hůl. Jenže v klíčové chvíli mu kotouč utekl z hokejky a zůstal v brankovišti.

56:38

Domácí hrají v plném počtu, Třinec směřuje za vítězstvím.

57:21

Plzeňští už ani příliš neforčekují. Třinec si za vlastní bránou hlídá pohodlný náskok.

58:01

A ještě útočí. Mičulka nabídl kotouč Orsavovi, který však tentokrát neměl tak výhodnou pozic, jako při třetím gólu. Obránci ho dostihli a připravili o puk.

59:01

Rychlý švih Davide Květoně narazil do hrazení. Brankář Mazanec puk netečoval, jen se ohlédl.

26. ledna 2024 17:00Třinec-Plzeň 3:0
10. prosince 2023 18:00Plzeň-Třinec 5:4
27. října 2023 17:00Třinec-Plzeň 4:1
14. září 2023 17:30Plzeň-Třinec 3:1
24. února 2023 17:30Plzeň-Třinec 4:5P
8. ledna 2023 17:20Třinec-Plzeň 6:1
27. listopadu 2022 16:30Plzeň-Třinec 2:1
14. října 2022 17:00Třinec-Plzeň 3:2