Čeká se na nástup hráčů v utkání 43. kola, ve kterém budou domácí hájit pověst týmu, který na svém ledě nerad prohrává. Slavia bude chtít ukázat, že její zlepšení z poslední doby není náhodné.

Ještě než se začne hrát, dostává internacionál Rudolf Suchánek k padesátinám dary. V nejvyšší soutěži odehrál 846 zápasů. V té době to byl rekord.

0:22

V brance Slavie je Furch. Už musel řešit nahození Vydareného, poo kterém se puk z obou sdtran doloval u jeho tyčky.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Šír (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 5 048

1:25

Po pokusu Kranjce za modrou se ke střele z kruhu dostal Pšurný. Furch raději puk chytil.

2:15

Vyloučen hráč Petr Jelínek (Slavia), 2 min. za Zdržování hry
První přesilovka zápasu.

4:15

Jelínek se vrátil. Domácí museli ke Kovářovi třikrát zajet pro puk a vystřelili dvakrát. Lepší byl pokus Langhammera, i když centr domácích pálil ze středního pásma.

5:55

Další dvě střely domácích minuly branku hostů.

7:01

Jelínek nahodil puk na Kováře, který nastavil lapačku. Slavia se předtím dostala za branku Kováře, ale tam Hertl o puk přišel.

8:25

Na levém kruhu napálil puk Pšurný. Furch střelu nechytil, kotouč se kutálel vedle branky. Diváci jen vzdychli.

11:03

Michal Vondrka (Slavia) vstřelil branku (6. gól v sezóně). Stav zápasu Č. Budějovice - Slavia 0:1
Vondrka zachytil puk a šel středem. Lehkou střelou po ledě překonal Kováře. Domácí měli dostat dvě minuty. Trest se neukládá.

13:45

Pust! křikli diváci na Furcha, který zachycoval puk vyhozený ze třetiny domácích. Nakonec se mu to moc nepovedlo, ale kotouč sklouzl mimo tyčku vedle branky. Nas střelu Květoně pod horní tyčkuý reagoval Furch lépe. Vyrazil ji nad branku.

16:50

Domácí se lopotí v útočné třetině, kde Slavia dobře a v hojném počtu kolem své branky brání.

18:42

Kůrka střílel zpoza hráče z kruhu, ale tentokrát Kovář na střelu viděl včas.

20:00

V první třetině měl Kovář devět zásahů, Furch 12. O dost častěji se hrálo před brankou Slavie, ale ta se ubránila a využila šikovnosti Vondrky k vedení.

23:00

Slavia úplně změnila hru. Nastěhovala se před Kováře a topila. Štěstí zkoušeli Jelínek i Micka. Stav zůstal.

24:31

Nejdříve napálil Vondrka tyčku a pak se k puku u Kováře dral Kolařík. Naposledy střílel tahem z kruhu Kůrka.

25:13

Kůrka našel Krenželoka, který šel sám do bekhendového blafáku. Kováře nedostal, ale Slavia má jasně navrch.

25:32

Na ledě je Mikuš a ostatní volají lékaře.

25:32

Mikuš skončil na lehátku záchranky. Není jasné, co se mu přihodilo, ale je hodně otřesený. Srazil se nešťastně s protihráčem a padl jak podťatý. Nejspíš to byl Jaškin.

26:37

Zprava střílel Langhammer. Furch si místo u tyčky pokryl.

26:52

Burian a Mertl doráželi na Furcha. Neuspěli, puk se ve skrumáži odrazil k mantinelu.

29:35

Prvních 10 minut druhé části nahradilo celou první třetinu. Bylo daleko více vzruchu, oba týmy přidaly na tempu.

31:46

Místo nahrávky na spoluhráče před brankou volil Kuchejda střelu z úhlu a Furch puk srazil. Vzápětí útočila Slavia, ale Kůrka znovu neuspěl.

34:29

Ubylo střel. Hraje se od branky k brance, ale koncovka nikde.

34:29

Vyloučen hráč Michal Vondrka (Slavia), 2 min. za Zdržování hry
Druhá přesilovka v utkání a opět za vyhození puku.

36:13

Domácí ztěžka udrží útočné pásmo. Ke střelbě se nedostali.

36:29

Slavia je kompletní.

37:48

Ve skrumáži mezi kruhy se k puku dostal Vydarený, ale Furch střelu po ledě kryl.

38:12

Tomica se dostal ke střele, ale Kovář ji betonem zneškodnil.

38:24

Od mantinelu střílel Krenželok. Kovář byl připravený.

40:00

Zásahy brankářů - Kovář 15, Furch 8, celkem 24:20. Slavia ve druhé třetině vedení v utkání posunula na zasloužené. Byla lepší, měla více šancí a víc bruslila. Vondrka trefil tyčku.

40:00

Domácí se ve druhé části také zmáčkli, ale tolik příležitostí si nevytvořili. Zřejmě na čas přišli o Mikuše, který byl odvezený do nemocnice. Mountfield už postrádá tři stabilní útočníky a teď došlo i na beka. Vypadá to na otřes mozku.

40:51

Vyloučen hráč Michal Vondrka (Slavia), 2 min. za Faul loktem
Trefil Šimánka u mantinelu ve své obranné třetině.

42:19

Petr Jelínek (Slavia) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Jakub Sklenář. Stav zápasu Č. Budějovice - Slavia 0:2
Jelínek si najel mezi kruhy, kde ho přesně našel Sklenář. Střelec gólu volil ránu k tyčce po ledě a našel místo vedle Kováře. Je to gól v oslabení.

42:51

Vondrka je zpátky.

43:03

František Ptáček (Č. Budějovice) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Milan Gulaš a Lukáš Květoň. Stav zápasu Č. Budějovice - Slavia 1:2
Prohlížel se záznam hry, ale puk byl po střele Ptáčka od modré v brance, odkud se prudce odrazil.

44:46

Vyloučen hráč Jan Dresler (Slavia), 2 min. za Zdržování hry
Potřetí špatně vyhozený puk hostů a třetí trest za zdržovánbí hry.

46:46

Slavia je kompletní. Tlak si domácí vytvořili. Květoňova střela neprošla, činili se i další. Stav se nezměnil.

47:13

Vyloučen hráč Jan Dresler (Slavia), 2+2 min. za Vysoká hůl
Trefil protihráče Buriana hokejkou do obličeje.

47:19

Vyloučen hráč Jakub Langhammer (Č. Budějovice), 2 min. za Sekání

49:19

Langhammer se vrátil, přesilovka domácích.

49:56

Furchovu lapačku testpoval Gulaš. Všechno v pořádku.

50:20

Pavel Kašpařík (Č. Budějovice) vstřelil branku (15. gól v sezóně), asistence Milan Gulaš a Lukáš Květoň. Stav zápasu Č. Budějovice - Slavia 2:2
Další rychlá akce domácích. Gulaš nahrával zpoza branky a Kašpařík v nájezdu před branku kotouč přesně tečoval. První využitá přesilovka v utkání.

51:53

V náporu jsou domácí. Červený se ale před Furchem neprosadil.

52:49

Kůrka namazal před Kovářem Růžičkovi. Nezištně. Růžička ale puk pořádně netrefil a Kovář snadno zakročil.

53:33

Tempo se ještě stupňuje. Oba týmy chtějí urvat tři body pro sebe. I Slavia se žene dopředu.

56:30

Kovář přikryl nahozený puk, buly po jeho pravici.

57:36

Nejdříve střílel Vonsdrka a Kovář puk vyrazil. Pak na druhé straně ještě ostřeji golfákem Šimánek, ale dopadl stejně.

60:00

Zásahy - Kovář 11, Furch 9, celkem zatím 35:29. Bude prodloužení. Na kostce svítí 5:00 a týmy sedí na střídačkách. Hlasatel oznámil, že Mikuš má otřes mozku a hala zatleskala. Kotel Mountfieldu ho vyvolává. Předtím hlasatel sdělil, že v hledišti je i internacionál Peter Ihnačák.

Začalo prodloužení.

61:40

Kůrka uvolnil Hertla, který nezpracoval puk. Slavia začala prodloužení aktivněji.

64:00

Poslední minuta hry. Je to boj bez střelby, ke které se soupeři nedostanou.

64:41

Vyloučen hráč René Vydarený (Č. Budějovice), 2 min. za Podražení
Na obranné modré trefil hokejkou Vondrku, který skončil na ledě.

65:00

Zásah v prodloužení měl jen Kovář. Celkem Kovář - Furch 36:29. Budou nájezdy, rolba už vyjela na led.