V pražských Holešovicích není opět kde zaparkovat, při nástupu do tramvaji máte velký problém, abyste se do ní vešli. Od metra už desítky minut proudí davy hokejových fanoušků. Příznaky domácího zápasu Sparty jsou opět tady.

Za necelých dvacet minut se na ledě holešovické Tipsport areny utkají v hodně sledovaném duelu domácí hokejisté Sparty a hosté z Pardubic.

Sparťané vyhráli 13 z posledních 15 zápasů. Jedna z těchto dvou porážek přišla právě od Pardubic a to v poměru 2:8. Dnes to budou chtít Jandačovi svěřenci jistě východočechům vrátit. Navíc hrají o prodloužení své série 7 výher v řadě.

Hala už je tlumeně osvícená, na kostce nad ledem jedou reklamy. O poslední úpravy na ledě se stará rolba. Za chvíli to vypukne.

Rozhodčí: Hodek (CZE), Homola (CZE) - Bejček (CZE), Charvát (CZE)
Počet diváků: 7 247

Čtvrt hodiny před úvodním buly je v ochozech necelých čtyři a půl tisíce diváků. Početná skupina dorazila i z Pardubic.

Uteklo pár minut a návštěva se zvedla o rovnou tisícovku. Vypadá to opět na velmi atraktivní diváckou kulisu. Netrpělivě se čeká na nástup hráčů.

Už se nafukuje u vchodu na led sparťanská brána. Na kostce nad ledem můžeme sledovat dvě potyčky Davida Kočího z nedělního zápasu proti Liberci.

Moderátor večera vyvolává jména domácích hokejistů Sparty. Do branky se dnes postaví jednička týmu Tomáš Popperle.

Jako první na led tradičně vjela čtveřice rozhodčích.

Už je to pět let, co se tyto dva celky proti sobě postavili ve finále extraligy. I dnes to můžeme brát jako takové malé repete. Tehdy uspěli sparťané, jak to dopadne dnes?

Sparťané přijížděli za hlasité hudby nafukovací branou na led, který je zahalen do páry.

Hráči obou týmů už krouží po ledě a plní rituál u svého gólmana.

Úvodní buly bude sledovat necelých sedm tisícovek diváků. Uvidíme, o kolik se toto číslo navýší v dalších minutách zápasu.

Sparťané jsou po akci "Sparta vzádá holt" opět v rudých dresech, hosté z Pardubic v bílém. Vše je připraveno k úvodnímu buly.

0:10

Sparta se rychle dostává do útočného pásma. Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

1:12

Oba tábory fanoušků se hlasitě překřikují. Slyšet jsou oba pořádně. Hned má zápas jiný náboj.

1:46

TOn ujížděl od poloviny sám na Růžičku, ale blafák do beckhandu mu nevyšel.

2:07

Foster s Kolářem si teď dali nechtěně "pusu" před Růžičkou a upadli na led. Ani jeden toho druhého do poslední chvíle nezaregistroval.

3:17

Vyloučen hráč Lukáš Nahodil (Pardubice), 2 min. za Hákování
Sparťané se tlačí do koncovky. Nyní důrazný průnik Lapšanskeho zastavili Pardubičtí až faulem.

3:35

Úvod přesilovky se domácím nedaří. Nejdříve jim soupeř puk vyhodil a následně zahráli na zakázané uvolnění.

4:02

Broš jako správný kapitán předvedl ˇideální práci pro tým. Nejdříve odtlačil soupeře od puku a následně ho poslal před branku Pardubic. Větší nebezpečí z toho ale nebylo.

5:20

Naopak v závěru oslabení mohli udeřit Východočeši, ale Pöpperle se střelou z otočky překvapit nenechal.

7:02

Hra se téměř nepřerušuje a díky tomu má vysoké tempo. Lepším celkem jsou v těchto momentech hosté, častěji se tlačí do útočného pásma.

7:20

Vyloučen hráč Jiří Kučný (Sparta), 2 min. za Nedovolené bránění

7:59

Sparťané podruhé vyhodili a zatím brání své oslabení v pohodě.

9:01

Nepřesná přihrávka posílá hosty opět až k vlastní brance a přesilovka pro ně končí.

9:30

Ivan Rachůnek jel z úhlu na branku hostů, ale Růžičku prověřil jen tvrdou střelou do vyrážečky.

10:50

Hra se přesouvá rychle od jedné branky ke druhé. Přečíslení 2 na 1 není ničím neobvyklým. Skvělá práce obránců však dokáže zatím vždy akci včasným vrácením zachránit.

11:21

Vyloučen hráč Aleš Píša (Pardubice), 2 min. za Hákování
Hodně se teď rozčilují trenéři Pardubic na výrok sudích.

12:20

Sparťanům se početní výhoda zatím vůbec nedaří. Dokonce se jeho první polovina odehrála před jejich brankou.

12:59

Pardubice jsou v klidu, poněkolikáté vyhazují a nepouští domácí do tlaku.

13:20

Ofsajd Sparty, za vteřinu vyprší Píšův trest.

14:11

Yorick Treille, francouzský útočník ve službách Sparty, nenápadně najížděl ze strany na Růžičkovu branku, se střelou váhal do poslední chvíle. Brankář hostů mu skočil pod nohy a puk lapil. Přesto se jedna z tribun začala radovat z branky. Rozhodčí však ruce na znamení, že gól není, rozpažil.

14:41

Vyloučen hráč Jan Starý (Pardubice), 2 min. za Vražení na hrazení

16:13

Sparťanská přesilovka sice doznala změn, když domácí hráči jsou konečně natlačeni k brance Pardubic, jenže většinu času tráví za ní a tam žádné nebezpečí nehrozí.

16:45

Michal Broš (Sparta) vstřelil branku (12. gól v sezóně), asistence Troy Milam a Dominik Pacovský. Stav zápasu Sparta - Pardubice 1:0
Sparta sice nevyužila přesilovku, ale čtyři vteřiny po návratu Starého se prosadil zblízka Broš. Ten dorazil střelu Milama a oslavl tak stylově své středeční 36 narozeniny.

18:30

Už to mohlo být o dvě branky, ale Ton ve stoprocentní šanci selhal. Dostal puk ideálně mezi kruhy tři metry od branky Pardubic, ale přízemním pokusem jí o kousek netrefil.

19:10

Další obrovská šance, puk za záda Růžičky zavezl Yorick Treille. Bohužel pro domácí ale skončil místo v síti, u zadního mantinelu.

19:55

Končí nám první třetina. Sparťanům chvíli trvalo, než se dostali do tempa, ale závěr první části nakonec jednoznačně ovládli.

20:00

Pardubický gólman Růžička si připsal sedm zákroků, Pöpperle osm. To znamená, že na střely je to vyrovnané 8:8.

20:00

O přestávce se nám dostalo upřesnění, jak to bylo s hostováním útočníka Petera Jánského. Ten byl na hostování v Pardubicích na měsíc, nikoliv tedy do 31.1., jak bylo uvedeno v oficální tiskové zprávě, ale do 22.1. Od pondělí již trénuje se Spartou a proto dnes nastoupil opět v jejím dresu.

20:27

Petr Koukal vyzkoušel jako první ve druhé části pozornost Pöpperleho.

20:35

Tomáš Rachůnek ihned po buly ujel všem soupeřům a pelášil sám na Růžičku. Zkusil ho překvapit prudkou střelou mezi betony, ty se ale sklaply včas.

21:55

Dva nebezpečné závary u sparťanské branky gólem neskončily. Místo toho přijde vyloučení jednoho z hostů

21:55

Vyloučen hráč Václav Benák (Pardubice), 2 min. za Nedovolené bránění
Za velkých protestů Pardubických je tu jejich vyloučení. Přišlo navíc v okamžiku, kdy byli ve velkém tlaku.

22:31

Michal Sersen (Sparta) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Petr Ton a Mario Bližňák. Stav zápasu Sparta - Pardubice 2:0
Hodně hořké vystřízlivění pro Východočechy, kteří teď protestují u rozhodčích. Nejdříve se jim nelíbilo Benákovo vyloučení a následně situace chvíli před druhou brankou Sparty.

22:31

Vyloučen hráč Václav Kočí (Pardubice), OT 10 min. za Nesportovní chování
Za protesty si polovinu druhé části nezahraje hostující Kočí.

23:19

Sparta je na koni a chce znovu udeřit. Hosty teď drží před další inkasovanou brankou Růžička.

24:01

Krásný průnik Sachy Treilleho skončil střelou z těžkého úhlu těsně vedle Růžičkovy branky.

25:07

Na ledě je v těchto chvílích jen jedno mužstvo. Pardubice se nemohou dostat po inkasované brance do tempa.

26:12

Útok Ton - Bližnák - Tenkrát si vytvořil další slibnou šanci. Ton ale puk za Růžičku neprotlačil.

28:52

I Pöpperle se musí předvést. Nejdříve ho vyzkoušel prudkou střelou z mezikruží Zohorna, následně i Petr Koukal. Sparťanský gólman je však zatím jistý.

28:46

Vyloučen hráč Tomáš Rachůnek (Sparta), 2 min. za Krosček

29:50

Pöpperle je skvělý. Další důležitý zákrok předvedl i přes houštinu těl před sebou.

30:12

Dlouho sparťanům trvalo než vyhodí. Dočkali se až 30 vteřin před koncem pardubické přesilovky a mimo svou třetinu už jí dohráli.

30:40

Ještě ve vlastním oslabení ujížděl Petr Ton sám na Růžičku. Hostující brankář však zvládl i třetí solový únik domácích zlikvidovat. Klobouk dolů.

32:23

Už to vypadalo, že Pöpperle byl překonán. Hostující fandové se začali jednohlasně radovat. Rozhodčí si ale jistý není a tak se radí s videorozhodčím.

32:23

Sparťan Milam čeká na trestné lavici, zda gól bude platit a on se vrátí na střídačku, nebo ne a on bude skutečně vyloučen. Jistě by raději zůstal na trestné lavici.

32:23

Porada s videorozhodčím je dlouhá. Hala mlčí.

32:23

Až teď slyšíme tábory obou fanoušků hlasitě skandovat.

32:23

Branka Pardubic nebyla uznána. Sparta tak stále vede 2:0.

32:23

Vyloučen hráč Troy Milam (Sparta), 2 min. za Hákování

33:32

Nejdříve sice Pöpperle zaváhal a riskantním zákrokem za brankou připravil šanci Pardubicím. Pak však předvedl skvělou práci s lapačkou a nadvakrát chytil plachtící puk ve vzduchu těsně před brankovou čárou.

34:28

Dva slibné pokusy Benáka kryl skvělý Pöpperle. Pardubický hráč se jen bezmocně chytil za hlavu.

36:02

Pardubice sice Spartu tlačí a mají šance, ale tím otevírají zadní vrátka, do kterých s chutí vyráží domácí brejkoví hokejisté. Například nyní Lapšanský, který tvrdou střelou vystrašil Růžičku. Ten puk kryl až na druhý pokus.

36:59

Hra se rychle přelévá. Nyní si další zákrok připsal pro změnu Pöpperle.

37:02

Vyloučen hráč Tomáš Rachůnek (Sparta), OT 10 min. za Nesportovní chování
Žovinec si jde odsedět osobní trest za svého brankáře Pöpperleho.

37:09

Petr Ton (Sparta) vstřelil branku (19. gól v sezóně), asistence Mario Bližňák a Petr Tenkrát. Stav zápasu Sparta - Pardubice 3:0
Tak tohle bylo hodně rychlé. Nejdříve přišel nečekaný trest pro domácí hráče, když na trestnou lavici musel Žovinec a následně se z rychleho brejku prosadil Ton. Prolomivl tak svou dnešní střeeckou smůlu.

38:14

Sympaticky zaplněná Tipsport arena tleska sparťanským hokejistům. Ti si do poslední třetiny připravili slibný tříbrankový náskok.

38:45

Puky si létají směrem na Pöpperleho branku, ale mají velký problém ji trefit.

38:49

Vyloučen hráč Alex Foster (Sparta), 2 min. za Krosček

39:30

Vlastní chybou se nyní Pardubičtí připravili o poslední šanci zkorigovat výsledek. S pukem vyjeli mimo útočné pásmo.

40:00

Růžička si připsal třináct zákroků, Pöpperle o tři více.

40:00

Vše připraveno k zahájení závěrečné třetiny. Sparta bude dohrávat v oslabení ješt+ 49 vteřin, pokud tedy hosté nedají dříve branku.

40:30

Dva na dva teď ujížděli sparťané, ale obranná dvojice hostů situci zvládla s přehledem.

41:12

Růžička si připsal důležitý zákrok a drží dál svůj tým ve hře.

42:20

Třetí třetina zatím čeká na výraznější šanci.

43:55

Pardubičtí se tlačí do koncovky, ale Pöpperle je zatím v klidu.

44:30

Kamereman si našel na tribuně Davida Kočího. Ten zamával na kostce nad ledem divákům. Ti na oplátku skandují jeho jméno.

46:15

Vyloučen hráč Sacha Treille (Sparta), 2 min. za Vysoká hůl

46:40

Pöpperle si dojel pro puk daleko z branky a těsně před pardubickým hráčem ho vyhodil až k Růžičkovi. Hala mu za jeho kousek tleská.

48:25

Sacha Treille naskočil na led z trestné lavice, rovnou se zapojil do útoku a tím vytvořil přečíslení 3 na 2, které nakonec sám zakončil. Svou střelu však zamířil v těžké pozici těsně vedle Růžičkovy branky.

51:08

Mario Bližňák (Sparta) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Petr Tenkrát a Petr Ton. Stav zápasu Sparta - Pardubice 4:0