Vítejte u reportáže z úvodního duelu předkola play-off mezi Kometou a Kladnem. Brno na extraligové boje o titul čekalo 25 let, hostující Rytíři se do vyřazovací části probili po třech letech.

Brněnská hala je takřka zaplněná, fanoušci přivítali domácí hráče choreografií, která vytvořila modré a bílé pruhy.

Po české hymně se už hráči připravují na úvodní buly.

Rozhodčí: Šindler (CZE), Šír (CZE) - Hlavatý (CZE), Tošenovjan (CZE)
Počet diváků: 7 200

0:17

Úvodní střelu vyslal domácí Čermák, branku ale netrefil.

0:33

Teď už kladenský Chábera musel zasahovat proti pokusu Dlouhého.

1:08

Hostující Hovorka napřáhl na pravém kruhu, puk však poslal mimo brněnskou branku.

1:45

Brněnský brankář Trvaj poprvé v akci, poradil si s pokusem Eberleho i dorážkou Látala z ostrého úhlu.

2:32

Trvaj vyrazil střelu z velké dálky jen před sebe, následně tlačil puk před branku Valský, Brňané ale soupeře do zakončení nepustili.

2:55

Tomáš Malec (Kometa) vstřelil branku (1. gól v play-off). Stav zápasu Kometa - Kladno 1:0
Kometa se ujímá vedení! Všechno začalo mizernou kladenskou rozehrávkou, kterou zachytil Malec, najel si mezi kruhy a předvedl milimetrové zakončení do horního růžku. Puk se odrazil od tyčky do sítě.

3:22

Kometa je při chuti, po buly si mezi kruhy najel Bičánek a Chábera musel vytasit lapačku.

3:47

Kometa tlačí. Před kladenskou brankou se puk odrazil k Tomáši Svobodovi, Chábera se však stihl včas přemístit a prostor u bližší tyčky utěsnil.

4:13

Po hbitém uvolnění pálil z úhlu Jaroslav Svoboda, Chábera si připisuje další zákrok. Puk ho trefil do hrudi.

5:35

Klidnější pasáž ukončila sražená rána domácího Holce.

6:13

Dragoun dovezl puk před brněnskou branku, tam se dvakrát odrazil od bruslí, až skončil pod Trvajovou lapačkou.

6:18

Brněnského brankáře prověřil z úhlu Látal, Trvajovy betony byly připraveny.

7:05

Procházkova rána od modré prolétla těsně vedle brněnské tyče.

7:30

Petrovický naservíroval puk před prázdnou branku Eratovi, ten ho však netrefil!

7:41

Vyloučen hráč Libor Procházka (Kladno), 2 min. za Krosček
Je tu první přesilovka.

8:26

Po sérii přihrávek pálil Hruška od modré příliš vysoko.

9:41

Druhá půlka přesilovky Kometě nevyšla, hosté jsou kompletní.

10:03

Obrovská šance Komety! Jaroslav Svoboda se sice mezi beky neprobil, puk však převzal Zohorna a jeho střelu z ideální pozice vytáhl Chábera betonem, následně kryl i Zohornovu dorážku.

11:27

Kometa svého soupeře svírá, před brankovištěm teď hrozil Petrovický, ale puk se k němu nedostal.

12:28

Kladenský Valský poslal před brněnskou branku oblouček, který jeho spoluhráč Knotek netrefil. Chvíli na to puk přikryl Trvaj.

13:50

Kladno zpevnilo svou obranu, poslední okamžiky se odehrávají ve středním pásmu.

14:25

Domácí Kováčik umravňuje Dragouna, který dorážel na brankáře Trvaje. Vše se ale zatím obchází bez přehnaných emocí.

14:47

Chábera si poradil s brněnskou střelou z dálky.

15:12

Valský se při přečíslení tři na dva sám protáhnul až před Trvaje, ten však škvíru mezi betony nenechal.

16:07

Jan Švrček (Kometa) vstřelil branku (2. gól v play-off), asistence Tomáš Divíšek. Stav zápasu Kometa - Kladno 2:0
I druhý brněnský gól střílí obránce. Divíšek zpoza branky nabil Švrčkovi, který se z mezikruží trefil přesně k tyči pod Cháberovu lapačku.

17:35

Roman Erat (Kometa) vstřelil branku (10. gól v play-off), asistence Tomáš Divíšek. Stav zápasu Kometa - Kladno 3:0
S Kladnem je zle. Divíšek sebral hostům za brankou puk, poslal jej před brankoviště Eratovi a ten pohotově trefil mezeru u bližší tyče.

18:40

Kometa je při chuti, Rytíři z Kladna se nedostávají za středovou čáru.

19:10

Nezaměstnaný Trvaj si smlsnul alespoň na ráně ze středního pásma.

19:45

Brňané se snaží třetinu bezpečně dohrát, diváci aplaudují.

20:00

Kometa si v první třetině vytvořila luxusní pozici. Na střely vyhrála 13:9, na góly 3:0. Kladno góly domácím věnovalo samo po ztrátách puku ve vlastní třetině.

20:24

Ze středního pásma napřáhl domácí Kováčik, Chábera vyrazil puk do rohu.

22:14

Začátek druhé třetiny je opatrný, poprvé vážněji zahrozil až domácí obránce Vašíček, ale nejprve z úhlu Cháberu neprostřelil a chvli na to trefil boční síť.

23:11

Nahození kladenského Látala od mantinelu Trvaj snadno schoval do lapačky.

23:44

Výbornou práci Dlouhého za kladenskou brankou zavšil Kováčik, který si najel před brankoviště a jen kvůli faulu nedotáhl svou kličku.

23:47

Vyloučen hráč Petr Kafka (Kladno), 2 min. za Hákování

24:27

Diváci už zvedali ruce, jenže Holcovu střelu zastavila tyč. Následně Čermákovu teč zpacifikoval Chábera.

25:07

Vašíček zachytil puk na modré a tvrdou ránou prověřil Cháberovu vyrážečku.

25:47

Kladno je v pěti.

26:50

Trvaj si pohlídal bližší tyč a zastavil pokus hostujícího Pavlů. Následně se strhla první menší šarvátka, obešla se ale bez vyloučení.

27:08

Čermák bleskově objel kladenskou branku, následnou přihrávkou ale nikoho nenašel.

27:41

Vyloučen hráč Vojtěch Němec (Kometa), 2 min. za Držení protihráče
Kladno může vrátit do hry jeho první přesilovka.

27:47

Do protiútoku ale vyjeli Brňané, Holec střílel z pravé strany příliš vysoko.

28:11

Hostující Lepine dostal ideální příhru mezi kruhy, trefil ale padajícího obránce.

28:57

Kamešovi přeskočil puk hokejku a Rytíři tak musí ven z pásma.

29:41

Kometa zvládla oslabení s přehledem.

30:20

Kameš nahazoval na domácí branku, k Trvajovi se však puk nedostal.

30:49

Erat najížděl sám na kladenského brankáře, při zakončení ale nechal puk za sebou.

31:10

Vyloučen hráč Pavel Patera (Kladno), 2 min. za Sekání

31:14

Vyloučen hráč Tomáš Divíšek (Kometa), 2 min. za Nedovolené bránění
Brněnská přesilovka skončila hodně rychle.

31:44

Erat si najel před kladenskou branku a zpětným pasem hledal Petrovického, ten byl obsazený.

33:06

Kladenští teď vystrašili svého brankáře nepřesnou rozehrávkou, Chábera raději u tyče přikryl puk.

33:14

Oba týmy jsou v pěti.

33:39

Kuchler ujel všem brněnským obráncům, zastavil ho až Trvajův beton.

35:26

Vyloučen hráč Lukáš Kužel (Kladno), 2 min. za Držení protihráče
Jinak než faulem brněnský Holec zastavit nešel.

36:03

Kometa dlouho kombinovala, vystřelit ale nedokázala. Kladno vyhazuje.

36:38

Před kladenskou branku se tlačil Petrovický, Chábera odolal.

36:48

Brněnští fanoušci tleskají obranné rybičce Žižky, která zastavila kladenský brejk.

37:19

Domácí Němec při akci dva na jednoho střílel, bližší horní růžek však o kousek minutl.

37:26

Rytíři jsou kompletní.

38:37

Jaroslav Kalla (Kladno) vstřelil branku (14. gól v play-off), asistence Martin Látal. Stav zápasu Kometa - Kladno 3:1
Kladno snižuje po individuální akci Kally. Ten projel brněnským pásmem až před Trvaje, kterého překonal přesným bekhendem.

39:32

Koreis se natlačil před kladenskou branku, hosté ale jeho atak odrazili.

40:00

Celou druhou třetinu se zdálo, že Kometa kontroluje hru, když soupeře přestřílela 11:4 a nepustila ho do žádné šance. Až minutu a půl před koncem z jediné vážnější akce Rytířů skóroval Kalla a Kladno tak může živit naději.

40:46

Jaroslav Kalla (Kladno) vstřelil branku (15. gól v play-off), asistence Michal Dragoun a Vladimír Kameš. Stav zápasu Kometa - Kladno 3:2
Kladno už ztrácí jediný gól. Trefil se opět Kalla, který vjel do pásma a vypálil z pravého kruhu tak přesně, že se puk od horní tyčky odrazil do sítě.

41:42

Kuchlerovu střelu z mezikruží vykopl Trvaj betonem.

43:06

Mohlo být vyrovnáno. Hovorka našel z pravé strany úplně volného Kallu, který tváří v tvář Trvajovi trefil jeho lapačku.

43:23

Kladno je při chuti, Trvaje prověřil Lukáč. Brněnskému brankáři sice puk vypadl, ale žádný soupeř poblíž nebyl.

44:14

Další Trvajův zákrok, s Drtinovým pokusem od modré však neměl mnoho práce.

44:43

Kometa teď neví, co si počít, hosté ji přispendlili v její třetině.

44:52

Kometa neprovedla přečíslení tři na dva zrovna nejrychleji, takže Kováčikovu střelu stihl bránící hráč zblokovat.

46:00

Brňané dokázali otupit nápor Rytířů a hraje se převážně ve středním pásmu.

46:38

Jozef Kováčik (Kometa) vstřelil branku (5. gól v play-off), asistence Radek Dlouhý a Tomáš Divíšek. Stav zápasu Kometa - Kladno 4:2
Další trefa brněnského obránce. Kováčik napřáhl na modré a puk proletěl přes clonící chumel hráčů i brankáře Cháberu. Už třetí asitenci si připisuje Tomáš Divíšek.

47:42

Miroslav Holec (Kometa) vstřelil branku (19. gól v play-off). Stav zápasu Kometa - Kladno 5:2
Úžasná akce Miroslava Holce. Ve středním pásmu sebral špatnou kladenskou přihrávku, obešel obránce a vestoje ještě dokázal zvednout puk přes Cháberu.

48:30

Kometa je opět v ráži, Chábera musel likvidovat ostrou ránu Erata.

50:00

Hosté ještě bojují, ale dění na ledě teď ovládají Brňané.

50:51

Brněnského brankáře vystrašila teč spoluhráče Jakuba Svobody, nakonec však vyrážečkou nebezpečí odvrátil.

51:33

Hostující Lukáč předvedl spíš nahození než opravdovou střelu, Trvaj betonem vyrazil.

52:48

Hosté dlouho drželi puk za brněnskou brankou, ale bez efektu.

54:00

Halou duní oslavný chorál, Kladno už nemá sílu přelstít brněnskou obranu.

54:28

Od modré střílel domácí Dlouhý, puk proletěl kolem branky.

54:47

Zápas sleduje 7200 diváků, tedy plná kapacita haly.

55:54

Divíšek vystihl hostující rozehrávku, ale neměl dost sil, aby ujel sám na brankáře a nakonec z úhlu vystřelil nad bránu.

56:47

Kometa mohla přidat ještě jeden gól, Němcovu střelu ale zastavila tyčka.

58:00

Kometu dělí od výhry už jen dvě minuty.

59:04

Trvaje ještě z mezikruží prověřil Eberle, brněnský brankář střelu po ledě vyrazil.

59:33

Vyloučen hráč Hynek Zohorna (Kometa), 2 min. za Hákování

59:50

Knotkova rána z první končí mimo brněnskou branku.

60:00

První zápas série patří Kometě. Hosté sice dokázali stáhnout ztrátu 0:3 na rozdíl jediného gólu, Kometa ale znovu rychle odskočila a utkání v klidu dohrála.

16. února 2024 18:00Kometa-Kladno 2:3P
30. prosince 2023 16:00Kladno-Kometa 4:5P
17. listopadu 2023 17:00Kometa-Kladno 8:1
29. září 2023 18:00Kladno-Kometa 1:4
27. ledna 2023 18:00Kladno-Kometa 0:3
20. prosince 2022 18:00Kometa-Kladno 3:2P
30. října 2022 16:00Kladno-Kometa 3:5
23. září 2022 18:00Kometa-Kladno 1:3