Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Hezký večer, vítejte u podrobné on-line reportáže z úvodního duelu semifinálové série mezi hokejisty Plzně a Komety Brno. Utkání začíná kvůli kolizi s fotbalovou Gambrinus ligou až v 19.10.

Plzeň uvidí extraligové semifinále znovu po třech letech, při poslední účasti v sezoně 2008/2009 vypadla se Slavií. Její dnešní soupeř se však představí v této fázi po ještě delší době. Brněnští se mezi čtyři nejlepší probojovali naposledy v roce 1976. To se ještě jmenovali TJ ZKL Brno

Plzeňští postoupili do semifinále jako nejvýše nasazený tým, proto mohou všechny zbývající série začínat v domácím prostředí. Přesto trochu alibisticky prohlašují, že proti Kometě nejsou favoritem.

"Pokusíme se o nemožné. Kometa je favorit, buďme upřímní. Bouchly v ní saze a deset zápasů za sebou hrají Brňané úžasně," uvedl trenér Marian Jelínek.

PlzeňPlzeň

Adam Svoboda

Rozhodčí: Homola (CZE), Hodek (CZE) - Bádal (CZE), Pouzar (CZE)
Počet diváků: 7 705

Tým se opírá hlavně o vynikající útočníky. Kapitána Martina Straku (1+8 v play-off), rebela Radka Dudu (3+4) nebo střelce-zabijáka Václava Pletku (5+1). Plzeňští ve čtvrtfinále proti pevné zlínské defenzivě udrželi průměr kolem tří vstřelených gólů na zápas.

Kometa se ale po zdolání Kladna a Sparty veze na vlně nadšení a věří si i na Plzeň, se kterou letos má velmi vyrovnanou bilanci. V play-off zatím spoléhá na bezchybného brankáře Jiřího Trvaje, elitního útočníka Leoše Čermáka nebo bývalého plzeňského kapitána Tomáše Divíška.

V semifinále se však Brno musí obejít bez dvou zraněných útočníků. Pro Vojtěcha Němce i Miroslava Holce už sezona skončila.

0:08

Neuběhlo ani deset sekund a Trvaj už musel vytahovat na brankové čáře gólovou šanci. Straka za brankou ukořistil puk a rychle ho posunul k bližší tyčce Vlasákovi. Plzeňský útočník trefil položený brankářův beton.

1:01

Zákrok si už připsal i plzeňský Adam Svoboda. Zohorna se vytočil zpoza branky a střílel do gólmanovy lapačky.

1:16

Nicolas Johnson (Plzeň) vstřelil branku (14. gól v play-off), asistence Michal Dvořák a Jiří Vykoukal. Stav zápasu Plzeň - Kometa 1:0
Brněnská obrana se jen dívala, jak soupeř snadno rozebral jejich obranu. Vykoukal z modré čáry vyslal k brance Dvořáka, který rychle postrčil puk volnému Nicolasi Johnsonovi. Americký forvard byl volný na brankovišti a jen doklepl puk do sítě.

2:36

Dan Růžička (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v play-off), asistence Jakub Jeřábek a Martin Straka. Stav zápasu Plzeň - Kometa 2:0
A další souhra skrz brankoviště! Straka za brankou míchal s pukem, svižně ho poslal na hokejku Kratěny, který z první našel volného Dana Růžičku. A pak už stačilo jen dorazit za marně kluzajícího Trvaje.

3:24

Vyloučen hráč Tomáš Malec (Kometa), 2 min. za Hákování
Plzeň si navíc zahraje první přesilovku.

4:10

První minutu strávila Plzeň mimo útočné pásmo.

4:43

Kometa vůbec nestíhá pokrývat rychlé přihrávky směřující před branku. Teď zase zůstal u pravé tyče nehlídaný Duda. Prázdnou klec ale minul!

5:10

Trvaj si povyjel proti střele obránce Vykoukala a přerušil hektické minuty. Jeho tým se topí v obrovských potížích.

6:10

Domácí drží kotouč na hokejkách a vůbec nepouští Brno do hry. Navíc je žene bouřlivé publikum, tribuny jsou úplně plné.

7:13

Hru přerušilo několik přestupků proti pravidlům. Nejprve slibný výpad Komety zabrzdil ofsajd, pak špatná rozehrávka Plzně skončila zakázaným uvolněním.

7:45

Plzeňští veterání zase prudkými přihrávkami přehrávali obranu. Straka posunul na Vlasáka, ten zase na Kratěnu. Poslední pas ovšem skákal a adresáta přejel.

8:10

Kovář se vřítil do mezikruží, kde ho nikdo neatakoval. Střelu pak nenatlačil k tyči, proto Trvaj poměrně snadno zasáhl.

8:56

Vyloučen hráč Michal Dvořák (Plzeň), 2 min. za Hrubost

8:56

Vyloučen hráč Milan Hruška M. (Kometa), 2 min. za Hrubost
Dvořák s Hruškou se pošťuchovali u mantinelu a oba za to schytali menší trest.

9:34

Hanzlíkův zblokovaný pas směřoval do rohu, kde se ho ujali Brněnští a nabruslili do útoku. Divíšek se ale k ráně na branku neprotlačil.

10:58

Vyloučen hráč Jiří Vykoukal (Plzeň), 2 min. za Držení protihráče
Hynek Zohorna u mantinelu vyklouzl obránci Vykoukalovi, který ho potom přidržel rukama. Kometa má první přesilovku.

10:58

Adam Svoboda si ještě musel nechat opravit masku. Teď už se předklonil do brankářského postoje a čeká, jak soupeř rozehraje početní výhodu.

11:20

Čermákova rána letěla za branku, Žižka pak neudržel kotouč před modrou čarou, a Plzeň tak mohla vystřídat.

12:00

Bičánek s Vašíčkem musí znovu rozehrávat zpoza vlastní branky. Plzeňští už zvládli minutu oslabení.

12:32

Před brankáře Svobodu se natlačil jeden z jeho trojice brněnských jmenovců Jakub. Kotouč se odrazil do rohu.

12:58

Vykoukal se vrátil na led, ale ještě nestihl dobruslit před branku, když se v šanci znovu objevil Jakub Svoboda. Plzeňský brankář vytěsnil puk vyrážečkou.

13:34

Pitule zakončil přečíslení dvou na jednoho blafákem mezi Trvajovy nohy. Puk škrtl o beton a těsně minul branku.

15:26

Vyloučen hráč Jakub Jeřábek (Plzeň), 2 min. za Zdržování hry
Druhá přesilovka pro Kometu Brno.

16:15

Divíšek pořádně nezkrotil skákavý puk a pak trefil jen obránce Frola. Brno ztratilo pozice v útočné třetině.

16:46

A Kometa musí znovu začít od začátku. Plzeň aktivním napadáním za modrou čarou dokáže získat kotouč.

17:26

Kometa si nevypracovala ani jednu střeleckou pozici, její přesilovka už skončila.

17:55

Vyloučen hráč Róbert Petrovický (Kometa), 2 min. za Sekání
A bude se bránit. Petrovický sekl mimo hru Ondřeje Kratěnu.

18:55

Kometa se také bez potíží brání. Po minutě už mohla vystřídat.

19:24

Vysokou Kratěnovu ránu si stáhla lapačka Jiřího Trvaje. Brněnský brankář pak po kontaktu s obráncem Bičánkem přišel o masku.

20:00

Plzeňští hokejisté po skvělém startu do utkání vedou o dvě branky. Za tři minuty se trefili Johnson a Růžička. Domácí pak mohli přidat i další góly, ale Duda minul prázdnou klec a Pituleho blafák zase škrtl o brankářův beton. Hosté zatím hbitějšímu a přesnějšímu soupeři nestačí.

20:21

Hokejisté Komety vyčistili prostor před brankou a Trvaj si tak Jeřábkovu střelu v klidu podržel na vyrážečce.

21:01

Slibně rozjetý útok Tomáše Divíška zastavil ofsajdu. Druhá třetina se na rozdíl od úvodní rozjíždí pomalu.

21:43

Balej stál zdáy obránci, otočil se a z pravé strany zkusil překvapit Svobodu. Nepovedlo se mu to.

22:23

Jaroslav Svoboda (Kometa) vstřelil branku (6. gól v play-off), asistence Radek Dlouhý. Stav zápasu Plzeň - Kometa 2:1
Čtvrtá formace Komety dohrála útočnou akci a vyplatilo se jí to, trefila kontaktní gól. Dlouhý obehrál za brankou Kaberleho a připravil pozici pro Jaroslava Svobodu, který dokázal podstřelit padajícího gólmana.

23:38

Vyloučen hráč Jan Kovář (Plzeň), 2 min. za Nedovolené bránění
Jaroslav Svoboda se v signalizované výhodě hnal do další šance. Mířil mezi betony, ale Adam Svoboda je srazil včas. Kometa i tak bude hrát přesilovku.

24:36

Z neurovnané přesilovky Komety už uplynula minuta. Oba týmy si vytvořily přečíslení, ale ani jeden ho nesehrál úspěšně.

25:10

Výborné rány Komety. Nejprve měl kolem sebe hodně místa Petrovický, puk vyrazil Svoboda vyrážečkou. Pak z dorážky minul branku.

25:47

Kometa se tlačí za vyrovnáním. Brankář Svoboda si u zadního mantinelu nerozuměl s obráncem a ponechal mu tam puk, pro který jako první dojel brněnský Čermák. Rychle ho kolem tyčky posouval do branky, jenže Svoboda se vžmiku stihl vrátit a chybu napravit.

25:47

Plzeňský kouč zareagoval na změnu vývoje duelu a zmatky v obraně. Vzal pro svůj celek oddechový čas.

27:01

Trest týmu (Plzeň), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Jenže Plzeňští chaoticky střídali a Kometa získala další přesilovku.

27:26

Čermák zpracovával přihrávku bruslí, obrana mu proto stihla následnou střelu zablokovat.

27:50

Dlouhý tečoval těsně před Svobodou Kováčikovu ránu, puk doklouzal za branku.

28:10

Kometa pokračuje v drtivém tlaku. Plzeňský Svoboda tančil na brankové čáře a Čermák ve skrumáži nenašel kotouč, aby ho dorazil do sítě.

29:01

Přesilovka Brna skončila.

29:42

Kratěna poodjel brněnské obraně po levém křídle, do cesty jeho rány se mu však obětavě vrhl mohutný JIří Vašíček.

30:00

V Plzni teď vládne útočný hokej. Šikovní Kovář s Pitulem zlobili před brankou a puk se po jednom z pokusů otřel o horní tyčku.

30:07

Vyloučen hráč Radim Bičánek (Kometa), 2 min. za Držení protihráče
Po faulu na Kováře bude hrát Plzeň přesilovku.

30:49

Nicolas Johnson (Plzeň) vstřelil branku (15. gól v play-off), asistence Ondřej Kratěna a Tomáš Vlasák. Stav zápasu Plzeň - Kometa 3:1
Domácí početní výhodu rychle využili. Kratěna zavezl kotouč a jeho přihrávku obránce Švrček pouze přibrzdil. Do puku pak udeřil Nicolas Johnson a přidal svůj druhý gól v utkání.

32:10

Vyloučen hráč Tomáš Pitule (Plzeň), 2 min. za Sekání
Početní výhodu tentokrát dostane Kometa. Pitule fauloval v útočném pásmu Koreise.

33:05

Jozef Kováčik (Kometa) vstřelil branku (7. gól v play-off), asistence Tomáš Žižka a Leoš Čermák. Stav zápasu Plzeň - Kometa 3:2
Kometa je opět v závěsu. Brněnští dlouho kombinovali v útočné třetině a nestříleli. Až od modré vypálil Jozef Kováčik a puk proplul za Svobodu, který příliš sklouzl k levé tyči.

33:45

Kometa se trápila s rozehrávkou, dvakrát musel zasáhnout Trvaj. Pokaždé to zvládl s velkou jistotou.

34:34

Brankář Svoboda nerozehrál příliš jistě a k zakončení se málem dostal Divíšek. Při zpracování však upadl a puk získal soupeř.

35:23

Kováčik rychle odpálil kotouč. Plzeňští totiž oblehli branku a po Petruškově střele se drali k dorážce.

35:48

Vyloučen hráč Jozef Kováčik (Kometa), 2 min. za Nedovolené bránění
Pak ale Kováčik fauloval ve středním pásmu. Další přesilovka pro domácí.

36:26

Vyloučen hráč Václav Pletka (Plzeň), 2 min. za Hození hole
Jenže do brejku se řítil Čermák a pod nohy mu skočil Václav Pletka. Z rukou mu vypadla hůl, proto si odsedí dvě minuty. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

37:01

Vyrovnání bylo blízko. Divíšek ukořistil za brankou puk a vybídl ke střele úplně volného Jakuba Svobodu. Plzeňský brankář stihl jen otočit hlavu proti soupeři a puk ho zasáhl do ruky.

37:20

Brankář Svoboda zmařil další brněnskou příležitost. Položil se proti Petrovickému, který ho z levé strany nedokázal přehodit.

37:50

Soupeři předvádí útočný a energický hokej. Hned z protiakce střílel na Trvaje Frolo, rána mu ale nesedla podle plánu.

38:26

Oba týmy už pokračují v plném počtu. Kováčik i Pletka jsou ve hře.

39:29

Vyloučen hráč Radek Duda (Plzeň), 2 min. za Zdržování hry
Puk po Petrovického výpadu skákal před Adamem Svobodou a Radek Duda se ho snažil rychle odpálit. Povedlo se, zamířil však přímo do ochranné sítě.

40:00

Kometa ve druhé části předvedla úplně jiný hokej. Na plzeňském hřišti hrála odvážně, měla plno šancí a stáhla rozdíl na jediný gól. Domácí trenér Jelínek si dokonce v průběhu třetiny vybral oddechový čas, aby uklidnil svůj splašený tým.

40:30

Brno začíná třetinu v přesilovce, zatím ale drží kotouč hokejisté Plzně.

41:01

Frolo jako větvičku odhrnul Petrovického od puku a zase vyhodil.

41:29

Duda skočil z trestné lavice na led a chtěl se hned zapojit do útoku. Plzeňská rozehrávka ovšem nebyla přesná.

42:10

Trvaj po odrazu od mantinelu zadržel kotouč pod rukavicí. Malec s Dvořákem se pak do sebe pustili, potyčka se ale obešla bez trestu.

42:20

Hned po buly pálil Straka. Do rány mu ještě stačil vložit hůl Švrček, a tak puk neletěl na Trvaje tak prudce.

42:50

Kovářova svižná rána z pravého křídla zapadla do Trvajovi lapačky. Brněnský gólman neumožnil dojíždějícím soupeřům žádnou dorážku.

43:50

Plzeňští po dlouhé době vytlačili soupeře z vlastní třetiny.

44:08

Domácí hokejisté opět hráli v šesti. Kometa tak získala zadarmo další přesilovku.

44:59

Kometa využila převahy u branky a Tomáš Svoboda se protáhl až před gólmana. Bekhendem zakončil jen do bekhendu.

45:30

Vyloučen hráč Jaroslav Modrý (Plzeň), 2 min. za Zdržování hry
Další technický přestupek Plzně. Modrý vyhodil puk z vlastní třetiny přímo do hlediště. Brno bude hrát přesilovku pět na tři.

45:49

Kováčikův pokus vyrazil svoboda betonem. Na dorážku nedosáhl u tyče Čermák.

45:56

Vyloučen hráč Tomáš Divíšek (Kometa), 2 min. za Držení hole
Brněnská výhoda končí po zákroku Divíška před brankou. Oba týmy budou po pár sekundách hrát ve čtyřech.

46:43

Trvaj se složil do rozkleku proti ráně Frola. Puk narazil do rohu.

47:10

Brankář Svoboda si pohlídal Petrovického nahození, pak přerušil hru.

48:00

Tomáš Svoboda trefil Adama Svobodu do masky. Puk se vznesl do vzduchu, ale do sítě nespadl. Oba týmy už hrají v plném počtu.

48:40

Obránce Kováčik vysoko napřáhl hokejku, prudká střela ale letěla mimo branku.

49:30

Tomáš Divíšek (Kometa) vstřelil branku (8. gól v play-off), asistence Jakub Svoboda a Jiří Vašíček. Stav zápasu Plzeň - Kometa 3:3
Kometa ztrátu definitivně dorazila. Divíšek si přihrnul puk bruslí a postrčil ho na branku. Svobodovi chyběla mezi betony položená hokejka a kotouč prolétl dírou v rozkleku do sítě.

50:43

Divíšek je zpátky na ledě. Hned znovu nahodil puk k brance, obránce Jeřábek ho našel první a odpálil pryč.

51:40

Na hřišti v jednu chvíli leželi tři těla brněnských hokejistů, Vyokoukal tak v nadějném útoku stále se střelou váhal, až vhodný moment promeškal.

52:01

Duda sklepl puk Kovářovi, který z levého křídla mířil na Trvaje. Brněnský brankář si vyjel a ránu pokryl.

52:40

Trvaj se zvedá a zase skládá do rozkleku. Plzeňští hodně hrozí a Kometě se nedaří zklidnit situaci.

54:14

Jakub Svoboda (Kometa) vstřelil branku (16. gól v play-off), asistence Tomáš Divíšek a Tomáš Svoboda T.. Stav zápasu Plzeň - Kometa 3:4
To je obrat. Kometa odolala silnému tlaku a vyrazila do útoku. Divíšek špičkou čepele zdvihl kotouč přes plzeňskou hůl a Jakub Svoboda ze vzduchu praštil do puku. Gólman nestihl na ránu pod horní tyč reagovat.

55:10

Plzeňští se tlačí kupředu, Brno vyhazuje puky ze třetiny. Útok domácích teď zastavil ofsajd.

55:30

Dramatický duel sleduje v Plzni 7705 diváků.

56:45

Čermák najížděl na Svobodu úplně sám. Chtěl rychle vystřelit, jenže minul!

57:32

Jakub Svoboda s Divíškem zvolna rozehrávají za plzeňskou brankou, nechtějí riskovat případný protiútok soupeře.

58:10

Hruškovi sice rána vůbec nesedla, ovšem Kometa alespoň strávila další sekundy v útočné třetině.

58:40

Trvaj padal do brány, kotouč ale proklouzal k zadnímu mantinelu.

58:45

Trenér Komety Zdeněk Venera si vzal oddechový čas. Bude se vhazovat před Trvajem a Plzeň zřejmě zkusí odvolat brankáře.

58:59

Plzeň hraje v šesti, Kratěna od modré čáry vypálil hodně nepřesně.

59:14

Puk se odrazil k Vlasákovi, Trvaj však jeho pokus vyrazil do rohu.

59:37

Kometu dělí 23 sekund od první výhry v semifinále, Plzeň zase od porážky. Bude se vhazovat před Trvajem.

59:50

Duda vypálil na branku po buly, ale pouze přerazil obránci hokejku.

60:00

Kometa slaví, po velkém obratu získala první utkání semifinálové série. Druhý duel se bude hrát v úterý opět na plzeňském ledě.

25. února 2024 17:00Kometa-Plzeň 5:1
14. ledna 2024 17:30Plzeň-Kometa 2:3
28. listopadu 2023 18:00Kometa-Plzeň 4:1
12. října 2023 17:30Plzeň-Kometa 1:2
15. února 2023 18:00Kometa-Plzeň 3:0
30. prosince 2022 17:30Plzeň-Kometa 5:2
18. listopadu 2022 18:00Kometa-Plzeň 3:1
2. října 2022 16:30Plzeň-Kometa 3:4P