Hezký den ze Zlína, kam přijely trápící se Budějovice. Domácí jsou v tabulce třetí, hostům patří až dvanáctá příčka.

Zlínu stále chybí matador Tesařík, kterého trápí třísla. Naopak hrát bude další bek Horák, který po sekyře od soupeře nedohrál předchozí zápas v Třinci.

Budějovice přivezly posilu z NHL. Jejich soupisku vyztužil vítěz Stanleyova poháru z roku 2012 Andrew Ference. Naopak Martin Hanzal zatím hrát nebude.

Hosté mají problémy se sestavou. Do Zlína přivezli pouze deset útočníků.

ZlínZlín

Horčička

Rozhodčí: Homola (CZE), Mikula (CZE) - Jindra (CZE), Skopal (CZE)
Počet diváků: 4 028

1:13

Zápas začal náporem Leškovy lajny, v koncovce ovšem dvakrát neuspěl Balaštík. Jednou střílel vedle, podruhé do gólmana.

1:59

I druhá zlínská lajna si vytvořila nápor. V koncovce selhlali nepřesný Čajánek a Veselý, jenž vystřelil přímo do Kantora.

2:36

Zatím se hraje jen na jednu branku, tentokrát tlačil Holíkův útok. Koncovku tentokrát nezvládl Okál.

3:03

Při budějovickém výpadu objel Kotalík branku a z levého kruhu střílel do Horčičky.

4:11

Čajánek uvolnil Honejska, který byl sám před Kantorem, ale nezvládl blafák.

6:04

První menší nápor Budějovic. V dobré pozici byl Ference, který trefil z levého kruhu jen boční síť. Hosté pokračovali v kombinaci, ale jejich snahu zastavila příhra rukou.

7:28

Z ostrého úhlu střílel Šimánek, Horčička vyrazil.

7:55

Vyloučen hráč Dalibor Řezníček (Zlín), 2 min. za Podražení

9:55

Zlín se bez problémů ubránil. Horčička zasahoval jen jednou, vyrazil Frühaufovu střelu od modré.

10:19

Honejsek vlétl po pravém křídle do pásma. Zastavil se a počkal, až přijedou spoluhráči. Přesnou přihrávkou mezi kruhy uvolnil Linharta, který střílel doprostřed branky.

11:09

Vyloučen hráč Andrew Ference (Č. Budějovice), 2 min. za Hákování
Ondráček se protáhl kolem Ference, kterému nezbylo nic jiného, než soupeře faulovat.

12:40

Čajánkova lajna kombinovala v pásma, ale k přímému ohrožení branky se nedostala.

13:09

Zlínu se přesilovka nepovedla stejně jako předtím Budějovicím.

15:01

Po Köhlerově nahrávce střílel Řezníček od modré těsně vedle.

16:32

Po odrazu od zadního mantinelu byl v dobré pozici Kohn, ale zakončil nepřesně.

16:52

Vyloučen hráč Rastislav Dej (Č. Budějovice), 2 min. za Podražení
Zbytečný útočný faul.

17:40

Balaštík střílel od pravého mantinelu do Kantora.

18:52

Hosté oslabení zvládli. V závěru přesilovky střílel od modré Zámorský, Kantor betonem vyrazil.

20:00

Zásahy brankářů: Horčička 10 - Kantor 10

20:00

Zlín začal obrovským náporem, ale nedokázal ho přetavit v góly. Protože ani hosté ze svých šancí neuspěli, na první branku stále čekáme.

20:19

Ptáček střílel ze středního pásma, Horčička si nebyl jistý, jestli mu puk nepropadl skrz výstroj.

21:02

Čajánek uvolnil Horáka, který z levého kruhu trefil břevno.

22:09

Okál zpoza branky nahrál Holíka, který z první vystřelil nepřesně.

22:13

Vyloučen hráč Aleš Kotalík (Č. Budějovice), 2 min. za Hrubost
Další útočný faul hostů.

22:37

Köhler jel z levé strany sám na Kantora, jenže přestřelil.

23:32

Veselý sám před brankou přestřelil.

24:13

Kotalík je na ledě.

25:11

Ondráček z levého kruhu nahrál volnému Kubišovi, který Kantora neprostřelil.

28:18

Úroveň zápasu ve druhé třetině poklesla. Vhazovat se bude před Horčičkou, který po několika podivných odrazech puk raději přikryl rukavicí.

29:50

Dej vystřelil přes obránce, Horčička se zaskočit nenechal.

30:08

Jiří Šimánek (Č. Budějovice) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence František Ptáček a Tomáš Rousek. Stav zápasu Zlín - Č. Budějovice 0:1
Po vyhraném buly střílel od modré Šimánek a propálil vše, co mu stálo v cestě.

32:04

Zlín je z inkasované branky v šoku. Hosté drží puk na svých holích, ale do šance se zatím neprokombinovali.

32:45

Jiří Šimánek (Č. Budějovice) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Aleš Kotalík. Stav zápasu Zlín - Č. Budějovice 0:2
Šimánek jel od modré sám na Horčičku a s přehledem zavěsil hod "víko".

34:14

Rozdíl mezi zlínským výkonem v první a druhé třetině je propastný. Domácí hráči můžou být naštvaní jenom sami na sebe, že prohrávají o dva góly.

35:30

Po Leškově chybě v půli hřiště střílel Červený, ale neuspěl. Z ochozů se ozývá pískot.

36:43

Vyloučen hráč Bohumil Jank (Č. Budějovice), 2 min. za Vražení na hrazení

37:48

Budějovice se brání obětavě, Zlín se zatím nedostal ke kombinaci v útočném pásmu.

38:01

Köhler dal asi gól, čeká se přerušení a video.

38:43

Jank je na ledě. Útok hostů přerušil ofsajd, rozhodčí jdou k videu.

38:48

Skóre se nemění. Rozhodčí se vrátil na led a rozpažil.

39:22

Mertl po dvou kličkách vystřelil, Horčička betonem vyrazil.

40:00

Zásahy brankářů ve 2. třetině: Horčička 12 - Kantor 11

40:00

Za Zlín jako by hrál dvě naprosto rozdílná mužstva. Jedno v první třetině a jiné ve druhé. Hosté zlínského útlumu dokonale využili a dvakrát skórovali.

40:13

Zlín začal obrovskou šancí, ale volný Linhart z levého kruhu vůbec netrefil branku.

41:00

Veselý od zadního mantinelu uvolnil Honejska, jehož střelu z první chytil Kantor do lapačky.

42:21

Suja přejel modrou a vystřelil, puk šel těsně vedle pravé tyčky.

44:21

Zlín je v poslední třetině mnohem aktivnější než ve druhé části. Hosté ale své vedení v pohodě kontrolují.

46:35

Vyloučen hráč Tomáš Mertl (Č. Budějovice), 2 min. za Krosček
Mertl narazil na mantinel Okála, domácí útočník zůstal otřesen ležet.

48:35

Zlín předvedl naprosto tristní přesilovku, Kantora vůbec neohrozil.

49:01

Kubiš nepřesně tečoval Matějíčkovu střelu od modré.

50:14

Čajánek zůstal volný mezi kruhy, ale zase střílel jen do Kantora.

51:06

Aleš Kotalík (Č. Budějovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Tomáš Rousek a František Ptáček. Stav zápasu Zlín - Č. Budějovice 0:3
Třetí gól hostů jen potvrdil zlínský zmar. Horčička zlikvidoval dvě tutovky hostů, domácí hráči přesto nechali dost prostoru Kotalíkovi, ale puk dorazil do branky.

51:33

Kantor vyrazil Hamrlíkovu střelu od modré.

52:49

Vyloučen hráč František Ptáček (Č. Budějovice), 2 min. za Podražení

54:02

Ani přesilovka nic nemění na zlínské mizérii. Od modré střílel Zámorský, ale vůbec netrefil branku.

54:49

Ptáček je na ledě, stadion píská.

55:30

Zápas sleduje 4 028 diváků.

55:30

Okál srazil Soudka, který zůstal ležet na ledě. Musel k němu hostující masér i domácí lékař. Sudí ale nevylučují. Soudek opustil led je díky pomoci spoluhráčů.

56:33

Vyloučen hráč Petr Leška (Zlín), 2 min. za Nedovolené bránění
Po střetu s Leškou zůstal na ledě ležet Mertl, tentokrát už se vylučuje.

58:33

Leška je na ledě, i tato přesilovka zůstala nevyužitá.

58:50

Vyloučen hráč Martin Hamrlík (Zlín), 2 min. za Vysoká hůl
Hamrlík odehrával puk a trefil Deje do obličeje.

59:46

Jiří Šimánek (Č. Budějovice) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Aleš Kotalík a Peter Frühauf. Stav zápasu Zlín - Č. Budějovice 0:4
Šimánek dokonal hattrick. Vložil hůl do přihrávky a puk doskákal za Horčičkova záda.

1. února 2022 17:30Č. Budějovice-Zlín 3:2N
21. prosince 2021 17:30Zlín-Č. Budějovice 2:5
26. října 2021 17:30Č. Budějovice-Zlín 4:2
14. září 2021 17:30Zlín-Č. Budějovice 3:4
21. února 2021 15:30Zlín-Č. Budějovice 2:3
10. ledna 2021 16:00Č. Budějovice-Zlín 3:1
27. listopadu 2020 17:30Zlín-Č. Budějovice 2:3
24. listopadu 2020 17:20Č. Budějovice-Zlín 1:4