Hezký nedělní večer, vítejte u sledování on-line reportáže z utkání Karlovy Vary - Sparta.

Protože dnes začíná druhá čtvrtina základní části, oba týmy už se v sezoně jednou utkaly. Sparta doma v prvním kole vyhrála nad Energií 2:1 po nájezdech.

Zatímco ve čtvrtek sledovala Kladno vyprodaná KV Arena, dnes je karlovarský stánek poloprázdný. A to zbývá do začátku pár minut...

Na ledě už krouží čtveřice rozhodčích, za chvíli je doplní i hráči.

Rozhodčí: Lacina (CZE), Svoboda (CZE) - Jelínek (CZE), Pešek (CZE)

Týmy už nastupují, v karlovarské brance bude chytat Mensator, do hostující se staví Neuvirth.

0:08

Při úvodním buly úspěšnější sparťan Broš a Mensator hned zasahuje.

0:25

Tísněný Ton posílal puk před branku, ale domácí se ubránili.

1:02

Rychlý brejk Sparty končí jen zakázaným uvolněním.

1:20

Po vhazování v útočném pásmu se po puku natahoval Zaťovič, ale vystřelit nedokázal. A rozhozená Sparta pak vyhodila jen na další zakázané uvolnění.

2:11

Z levého křídla pálil Vantuch, ale přesouvající se Mensator nemusel zasahovat.

2:34

Po nahození z pravé strany se natahoval Heřman, ale puk nedokázal tečovat, takže Neuvirth měl práci ulehčenou.

3:30

Krstev chtěl vystřelit od modré, ale trefil prvního hráče před sebou. Domácí to k rychlému brejku nevyužili.

3:58

Kumstát přebral puk v obranném pásmu, domácí diváci ho hlasitě nabádali k brejku, jenže karlovarskému útočníkovi se nepovedla přihrávka, takže obrana Sparta se stihla zformovat.

4:48

Vantuchova střela z otočky z levé strany šla mimo branku.

5:10

Sparťanskou střelu po vhazování Mensator jen vyrazil, poblíž jeho brankoviště vznikl závar, ale puk jako první získal domácí Koblasa.

6:10

Ton si bruslí přikopnul puk, a před stínujícími obránci na hranici kruhů vystřelil. Avšak jen doprostřed branky, takže Mensator v pohodě zasáhl.

6:41

Karlovarské přečíslení 2 na 1 řešil Zucker přihrávkou na MacDonalda, jehož střelu Neuvirth zřejmě stihl vyrazit.

7:14

Neuvirth měl znovu práci. Tentokrát snadnější po nahození Doležala z rohu.

8:01

První šanci Pohl nevyužil, ale karlovarská akce v útočném pásmu pokračovala a do další příležitosti se právě po Pohlově přihrávce dostal Skladaný. I jeho střelu Neuvirth zneškodnil.

8:39

Kumstát si z rohu útočného pásma vybruslil až před Neuvirtha, ale sparťanský brankář si poradil s dvojitým zakončením.

8:48

Další útočnou akci domácích přerušuje ofsajd.

9:31

Hlinka chtěl po vhazování hned projít před branku, ale rychle narazil.

10:14

Hovorka měl na pravém křídle hodně prostoru, rozhodl se pro střelu a Mensator zasáhl betonem.

11:01

Dlouhý pobyt Sparty v útočném pásmu zakončil Philipp střelou od modré a Mensator chytil puk do lapačky.

11:27

Lukáš Pech (K. Vary) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Petr Kumstát. Stav zápasu K. Vary - Sparta 1:0
Napadající Kumstát získal puk v útočném pásmu a ten se šťastně odrazil k Pechovi. Jeho první zakončení Neuvirth vyrazil, ale puk se vrátil ke karlovarskému útočníkovi a podruhé už jeho střela prošla do branky.

13:15

Klozova střela od modré vypadla Neuvirthovi, ale mimo bezprostřední dosah domácích útočníků.

14:02

Daniel Přibyl (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Zdeněk Bahenský. Stav zápasu K. Vary - Sparta 1:1
Už to vypadalo, že Bahenský v útočném pásmu přišel o puk, ale Přibyl pokračoval v napadání, u pravé tyčky se zmocnil kotouče, a přestože byl faulovaný, dokázal zakončit pod horní tyčku. Je vyrovnáno.

15:24

Z rohu obranného pásma se odrazil puk k brankovišti Mensatora a ten ho raději přikryl lapačkou.

16:30

Gründlingovi se nepovedla střela od modré a trefil prvního hráče před sebou, Sparta šla do brejku, ale Hovorka nakonec ani nezakončil.

17:31

Philippa zřejmě zasáhl puk do oblasti obličeje, hra je proto přerušena. Vhazovat se bude po levici Neuvirtha.

18:45

Proti sražené střele Pohla z pravé strany Neuvirth nemusel zasahovat.

19:11

O chvíli později Pohl chyboval v obranném pásmu, o puk ho obral Broš, ale jeho střelu Mensator vyrazil.

19:40

Broš číhal před brankou, ale nečekanou přihrávku zpoza nezpracoval a puk mu jen projel mezi bruslemi.

20:00

Domácí šli do vedení díky Pechovi, ale sparťan Přibyl svým důrazem před brankou stanovil skóre první třetiny na 1:1. Kdo bude mít další slovo?

21:20

Sparta se usadila v útočném pásmu, bylo to však bez ohrožení Mensatora.

22:10

Kohn od levého mantinelu nahazoval puk před Neuvirtha. Neúspěšně.

23:03

Na opačné straně Mensator zasahuje proti nahození Bahenského.

24:15

Vyloučen hráč Vladimír Sičák (Sparta), 2 min. za Hákování
Teprve první trest v utkání.

24:25

Gřegořkovu střelu od modré Neuvirth vyrazil.

25:03

Petr Kumstát (K. Vary) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence David Nosek D. . Stav zápasu K. Vary - Sparta 2:1
Noskovu tvrdou střelu od modré Neuvirth vyrazil před brankoviště a Kumstát zametl puk za sparťanského gólmana. Karlovy Vary tak využívají přesilovku.

25:50

Sparťanská obrana si vůbec nevšímala Doležala, který byl několik vteřin úplně volný před Neuvirthem. Domácí mu však nepřihráli.

26:11

Z ledu se těžko zvedá domácí Gründling, masér už ho má v péči.

26:45

Vachovec přihrával před branku najíždějícímu Heřmanovi, druhý jmenovaný jen promáchl.

27:50

Po sparťanském náporu Skuhravý odpálil puk alespoň do středního pásma.

28:02

Vyloučen hráč Tomáš Rachůnek (Sparta), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Sparta hrála v šesti.

28:25

Lukáš Pech (K. Vary) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Petr Gřegořek a David Nosek D. . Stav zápasu K. Vary - Sparta 3:1
Karlovy Vary využívají i druhou přesilovku, tentokrát ještě rychleji - za 23 vteřin. Skrytá střela Pecha z pravého křídla prošla za Neuvirtha.

29:55

Sparta má problémy s rozehrávkou. Vachovec teď získal puk v útočném pásmu a jeho střelu likviduje Neuvirth.

30:10

Znovu v akci Vachovec, tentokrát z mezikruží minul.

30:26

Po dlouhých minutách také střela Sparty. Vyslal ji Forman a Mensator v klidu zasáhl.

30:46

Vyloučen hráč Jan Košťál (K. Vary), 2 min. za Sekání
První přesilovka Sparty.

31:30

Zaťovič vystihl sparťanskou rozehrávku, hnal do útočného pásma a tam na první pohled o puk přišel. Jenže vzápětí si ho vzal zpátky mezi dvěma protihráči a ještě vystřelil.

31:54

Tomáš Rachůnek (Sparta) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Travis Gawryletz a Vladimír Sičák. Stav zápasu K. Vary - Sparta 3:2
I Sparta ale přesilovku využívá a týmy jsou v této činnosti zatím stoprocentní. Tomáš Rachůnek těsně před Mensatorem tečoval střelu Gawryletze od modré.

32:59

Kloz nepřesně rozehrál, ale zakázané uvolnění z toho není.

33:36

Vachovec šel dravě za pukem, ale zapomněl na pravidla. Ofsajd.

34:20

Sparta po vstřelené brance přece jen působí aktivněji.

34:59

Po Hořavově nahození do rohu útočného pásma už Sparta puk neudržela.

35:50

Unavená domácí pětka vyhazuje na zakázané uvolnění.

36:47

Skladaný získal puk ve středním pásmu a Energie se dostala do přečíslení 2 na 1. Jenže Skladaný dlouho váhal s přihrávkou a pak trefil Neuvirtha.

37:28

Vyloučen hráč Miroslav Forman (Sparta), 2 min. za Držení protihráče
Třetí přesilovka pro domácí. Udrží si Karlovy Vary dnešní stoprocentní bilanci?

37:50

Hosté vypíchli puk do útočného pásma.

38:10

A znovu vyhazují.

38:51

Nosek si od modré sjel před branku, ale Neuvirth se stihl přesunout a zasáhl!

39:28

Sparta se poprvé v zápase ubránila, už je v pěti.

39:59

Ton se v posledních vteřinách druhé třetiny řítil na Mensatora, ale minul jeho branku.

40:00

Karlovy Vary nejprve v prostřední třetině využily dvě přesilovky, ale početní výhodu zhodnotila i Sparta, takže domácí vedou 3:2.

40:22

Michal Broš (Sparta) vstřelil branku (3. gól v sezóně). Stav zápasu K. Vary - Sparta 3:3
Sparta začala třetí třetinu ofenzivně a hned po 22 vteřinách vyrovnává! Broš se s pukem protáhl před branku a zakončil nad položeného Mensatora.

40:50

Odpovědět mohl Gřegořek, jeho střelu Neuvirth vyrazil.

41:52

Bahenského nahození ze středního pásma Mensator udržel v lapačce.

42:50

Koblasa přihrál mezi kruhy Košťálovi, jehož nebezpečná střela z první šla těsně vedle.

43:40

Gulašiho nahození z levé strany končí v lapačce Neuvirtha.

43:49

Petr Kumstát (K. Vary) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Lukáš Pech a Martin Zaťovič. Stav zápasu K. Vary - Sparta 4:3
K Pechovi na levý kruh se odrazil puk, karlovarský útočník se neukvapil, ještě přihrál na pravou stranu Kumstátovi a Neuvirth na jeho pohotovou střelu nedosáhl. Energie se vrací do vedení.

45:25

Radek Philipp (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Miroslav Forman a Daniel Přibyl. Stav zápasu K. Vary - Sparta 4:4
Osmý gól zápasu střílí Sparta a už je zase vyrovnáno! Přibyl z rohu útočného pásma přihrál před branku Formanovi, který ještě vylepšil střeleckou pozici pro Philippa. A ten už zakončil do poloprázdné branky.

45:56

Další akci Sparty přerušuje ofsajd.

46:25

Pech nabral rychlost ve středním pásmu a za modrou přenechal puk MacDonaldovi. Jeho sražená střela skončila v ochranné síti.

47:59

Kohn přihrával ve vlastním pásmu přihrával nepřesně a ke střele se dostal Přibyl. Minul.

48:57

Vyloučen hráč Michal Gulaši (K. Vary), 2 min. za Faul loktem
Sparta už dnes jednu přesilovku využila. Jak si poradí s druhou?

50:20

Po nepřesné přihrávce Hlinky domácí vyhazují.

50:57

Energie už je kompletní.

52:30

Od modré střílel Kohn a nechybělo příliš, aby se k dorážce dostal Skadaný.

53:50

Diváci se v krátkém čase poněkolikáté zlobí na rozhodčí. Tentokrát kvůli neodpískanému zakázanému uvolnění Sparty.

54:36

Velký tlak domácích přerušuje komerční přestávka.

55:05

Ton v útočném pásmu přenechával puk za sebou Brošovi, ale ten ho nepřevzal.

55:31

Vyloučen hráč Petr Ton (Sparta), 2 min. za Faul loktem
Domácí se mohou přiblížit výhře.

55:50

Neuvirth zasahuje proti střele Pohla z hranice levého kruhu.

56:15

Pohlovu přihrávku z levé strany hosté zblokovali do středního pásma.

56:54

Zakázané uvolnění Karlových Varů při vlastní přesilovce.

57:17

Vyloučen hráč Ivan Rachůnek I. (Sparta), 2 min. za Zdržování hry
Ivan Rachůnek nešťastně vyhodil puk z vlastního pásma mimo ledovou plochu.

57:17

Domácí budou hrát 14 vteřin přesilovku 5 na 3 a vzali si oddechový čas.