Vítejte u reportáže z derby mezi Kometou a Zlínem. Brňané touží odčinit předchozí dvě porážky, Zlín je ovšem druhým nejúspěšnějším celkem na ledě soupeřů.

0:41

Hostující brankář si připsal první zákrok, Koreisovo nahození z dálky ho příliš nevystrašilo.

1:06

Teď už to měl Horčička těžší, proti Čermákovi ale vleže odolal.

ZlínZlín

Horčička

Rozhodčí: Husička (CZE), Polák (CZE) - Bryška (CZE), Novák (CZE)
Počet diváků: 7 200

1:35

Za brněnskými kruhy se dostal ke střele hostující Čajánek, Trvajovu branku netrefil.

4:00

Začátek je hodně opatrný, oba týmy potvrzují pověst týmů s propracovanými obranami.

4:57

Jiří Trvaj zachytil lapačkou nahození z levé strany.

6:30

Oboustranná opatrnost pokračuje.

6:58

Zničehonic přišla velká šance Zlína, když se puk odrazil k Leškovi. Ten byl sám před Trvajem, ale brněnský brankář situaci ustál a nakonec chytil bekhendové zakončení lapačkou.

7:55

Aktivita Zlína pokračuje, střelu Kubiše z pravého kruhu Trvaj betony vyrazil.

8:54

Vyloučen hráč Tomáš Linhart (Zlín), 2 min. za Podražení
Zatím nevýraznou ofenzivu Komety může nastartovat přesilovka.

8:59

Hned po buly pálil brněnský bek od modré, Horčička lapačkou vytlačil puk nad branku.

9:27

Vyloučen hráč Jakub Koreis (Kometa), 2 min. za Podražení
Počet hráčů na ledě se vyrovnává.

10:08

Svou typickou individuální akci předvedl brněnský Jakub Svoboda, který si nabruslil do útočného pásma, jeho střela ale šla přímo doprostřed brány a Horčička si nadvakrát poradil.

10:24

V brněnském pásmu propadl puk k Holíkovi, ten nedokázal střelu ideálně umístit a Trvaj schoval puk pod svými betony.

10:54

Začíná krátká přesilovka hostů.

11:27

I Brňané už jsou kompletní.

12:36

Jakub Svoboda (Kometa) vstřelil branku (12. gól v sezóně), asistence Tomáš Divíšek. Stav zápasu Kometa - Zlín 1:0
Kometa se ujímá vedení! Jakub Svoboda potvrzuje svou reprezentační formu, když se u brankové čáry elegantně vyhnul Horákovi, nabruslil si před brankoviště a odtud bekhendem procedil puk pod Horčičkovými betony.

14:23

Vyloučen hráč Oldrich Kotvan (Zlín), 2 min. za Držení protihráče
Zlínský bek se provinil za vlastní brankou, Kometa může navýšit náskok ve své druhé přesilovce.

15:23

Modrobílým se zatím nedaří usadit se v útočném pásmu.

15:53

Brněnští se dožadují potrestání zákroku na Jana Hrušku, rozhodčí se ale vylučovat nechystají.

16:23

Přesilovka Komety končí, Horčičkova branka v ohrožení nebyla.

17:23

Kometa nadějně rozjetou akci k vyložené šanci nedotáhla, se zakončením z ostrého úhlu si Horčička poradil.

18:36

Hynek Zohorna (Kometa) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Jakub Koreis. Stav zápasu Kometa - Zlín 2:0
Další zaváhání zlínského brankáře Horčičky. Poté, co pustil nepovedený bekhend Svobody, jej zaskočil dalekonosný pokus Zohorny. Ten sice svou střelu umístil tak, že se odrazila od vzdálenější tyče, rozhodně ale nešlo o žádnou dělovou ránu.

19:37

Pavel Kubiš (Zlín) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Petr Holík. Stav zápasu Kometa - Zlín 2:1
Zlín se vrací do hry a tentokrát to bylo po naprostém kiksu brankáře. Trvaj za svou brankou místo hokejkou rozehrával bruslí, nahrál však pouze zlínskému Holíkovi, který jen posunul puk Kubišovi a ten snadno skóroval do odkryté klece.

19:54

Vyloučen hráč Filip Čech (Zlín), 2 min. za Vražení na hrazení

19:59

Kometa ještě stihla vystřelit od modré, Horčička vyrazil.

20:00

Ospalou první třetinu oživily chyby brankářů. Zlín přestřílel Kometu 12:9, jeho gólmanovi Horčičkovi však prošly za záda dvě nevýrazné střely. Na druhé straně však doslova nabídl gól hostům chybnou rozehrávkou brankář Trvaj, takže Kometě zůstal jen těsný náskok.

21:12

Kometa vstoupila do druhé části v početní výhodě, přišpendlit Zlín před jeho branku se jí ale zatím nedaří.

21:54

Hosté přečkali oslabení bez problémů.

22:44

Ke střele z pravého kruhu se dostal domácí Erat, trefil jen protihráče před sebou.

23:17

Petr Leška (Zlín) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Jaroslav Balaštík a Oldrich Kotvan. Stav zápasu Kometa - Zlín 2:2
Zlín vyrovnává! Po brněnské ztrátě puku ve středním pásmu posunul Balaštík puk Leškovi a ten se tváří v tvář Trvajovi trefil z mírného úhlu přesně do horního růžku.

24:28

Duo Leška - Balaštík opět v akci. Střelu prvního jmenovaného z velkého úhlu vyrazil Trvaj před sebe, Balaštík ale při dorážce nedokázal zvednout puk, takže se zastavil o beton brněnského brankáře.

25:18

Zlín je v posledních chvílích aktivnější, Veselý však z nadějné pozice přestřelil.

27:00

Zlínská převaha roste, před branku si z rohu nabruslil Melenovský, mezi tyče ale rovněž nezamířil.

27:16

Vyloučen hráč Jozef Kováčik (Kometa), 2 min. za Vysoká hůl

27:49

Po rychlé kombinaci se k zakončení dostal Hamrlík, Trvaj proti němu povyjel a udržel puk ve výstroji.

28:59

Zlín sevřel Kometu v jejím pásmu a jedna z ran od modré se odrazila od tyče!

29:21

Ve chvíli, kdy už byli domácí v pěti, střílel z dobré pozice Linhart. Horní roh brněnské branky o kousek minul.

29:54

Po dlouhé době si na puk sáhl i hostující brankář Horčička, který si poradil se Švrčkovým pokusem téměř od brankové čáry.

29:54

Vyloučen hráč Pavel Kubiš (Zlín), 2 min. za Krosček
Kometu může probrat přesilovka.

30:40

Zlín úspěšně brání své pásmo.

31:01

Zlínský gólman přikryl odražený puk a jeho spoluhráči se pustili do dotírajícího Koreise, bude se vylučovat.

31:01

Vyloučen hráč Tomáš Divíšek (Kometa), 2 min. za Hrubost
Na trestnou lavici nakonec putuje pouze domácí hráč, bude se pokračovat čtyři na čtyři.

31:19

Brněnští hráči už zvedali ruce nad hlavu, puk po střele Kováčika však za Horčičkou zastavila tyč.

31:54

Zlínští hrají v pěti proti čtyřem.

32:24

Brněnský brankář si nadvakrát poradil s nahozeným pukem. Rozhodčí poté prozkoumali video a zjistili, že Kováčikova střela se skutečně odrazila od zlínské tyče a o gól se nejednalo.

33:01

Zlín krátkou přesilovku nevyužil, Kometa je v pěti.

33:59

V přerušené hře se na ledě strhla bitka.

33:59

Vyloučen hráč Oldrich Kotvan (Zlín), 2 min. za Hrubost
Vyloučen nakonec jen hostující hráč, Kometa bude hrát přesilovku.

34:23

Střela Jana Hrušky se odrazila od zlínského hráče znovu k brněnskému útočníkovi, který se tak ocitl ve vyložené pozici mezi kruhy, ale trefil jen Horčičku.

35:29

Další útok musí Kometa zakládat za vlastní brankou.

Vyloučen hráč Jozef Kováčik (Kometa), 2+2 min. za Hrubost
Brněnský obránce potrestán za hrubost a hození hole. Čtyři minuty se bude hrát čtyři na čtyři, pak se domácím nabídne minutová přesilovka.

36:47

Horčička chytil střelu od mantinelu do své lapačky.

38:32

Před zlínskou brankou číhal úplně volný Petrovický, Hořava k němu puk nedostal.

39:25

Před zlínskou branku se natlačil obránce Žižka, střílenou přihrávku Jana Hrušky ale do odkryté klece neusměrnil.

39:55

Další akce brněnského obránce, Švrček přes vyjetého Horčičku puk neprotlačil.

40:00

I ve druhé třetině byl aktivnější Zlín, který Kometu přestřílel 12:10 a díky povedeným prvním deseti minutám vyrovnal. Poté se Kometa sebrala a v závěru třetiny už byla nebezpečnější ona.

40:15

Začíná minutová přesilovka Komety.

40:36

Za brněnské obránce se dostal Köhler, Trvaj si jeho bekhendové zakončení pohlídal.

41:15

Krátká brněnská přesilovka je u konce.

41:57

Trvaj vleže odolal náporu zlínského Kubiše.

42:28

Další Trvajův zákrok, s Köhlerovým nepovedeným pokusem se příliš nenadřel.

42:48

Šikovná střela Balaštíka proletěla kolem horního rohu brněnské branky.

42:59

Zlín opět zahrozil, před Honejskem v poslední chvíli odpálil puk bránící Bičánek.

44:09

Znovu rušno před Trvajem, aktivní Köhler z nadějné pozice minul branku.

44:51

Vyloučen hráč Tomáš Divíšek (Kometa), 2 min. za Hákování

45:00

V oslabení si najel před zlínskou branku Žižka, k zakončení se nedostal.

47:03

Miroslav Holec (Kometa) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Tomáš Divíšek. Stav zápasu Kometa - Zlín 3:2
Kometa přečkala oslabení a pak sama udeřila. Divíšek potáhl puk na pravé straně a předložil jej Holcovi, kterému zblízka stačilo zvednout puk nad Horčičkův beton.

47:40

Divoký zákrok Trvaje, který vyjel daleko ze své brány a ve skluzu odrazil puk.

48:02

Vyloučen hráč Milan Hruška M. (Kometa), 2 min. za Hrubost

49:10

Balaštíkova rána z první trefila jen bránícího hráče Komety. Ta zatím oslabení zvládá dobře.

50:02

Kometa je v pěti.

50:34

Vyloučen hráč Radim Tesařík (Zlín), 2 min. za Nedovolené bránění

51:22

Divíšek si zpracoval nepovedenou střelu spoluhráče, Horčička ale situaci ustál a zakončení z úhlu zvládl vyrazit.

52:02

Na výpad v oslabení se vydal zlínský Veselý, svou kličku Trvajovi ale nedotáhl.

52:34

Zlín je kompletní a může se pokusit o vyrovnání.

53:30

Leška promarnil velkou šanci k vyrovnání, když mu stačilo zvednout puk přes ležícího Trvaje, ale zvednul ho příliš.

54:45

Další střelu Lešky tentokrát vyrazil Trvaj, puk pak odklidili jeho obránci.

56:29

Jiří Ondráček (Zlín) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Petr Holík a Pavel Kubiš. Stav zápasu Kometa - Zlín 3:3
Zlín zaslouženě vyrovnává. Holík vydoloval puk ze skrumáže u mantinelu, najel si před branku a předložil přihrávku Ondráčkovi, který se trefil k bližší tyči dřív, než se k ní přesunul Trvaj.

57:20

Kometa pokračuje v rozháraném výkonu, Zlín ji ve třetí třetině jasně přehrává.

58:36

Brněnskou branku znovu ohrožoval Ondráček, tentokrát Trvaj jeho střelu našel v lapačce.

59:13

Leška teď prováhal nadějné zlínské přečíslení. Tak dlouho otálel s přihrávkou, až se do brněnské branky nahrnuli jeho spoluhráči a posunuli ji.

59:21

Rozhodnout mohl i domácí Zohorna, kličku nedotáhl, ale byl při tom faulován.

59:24

Vyloučen hráč Oldřich Horák (Zlín), TS min. za Sekání

0:0
59:24

Hynek Zohorna (Kometa) nájezd neproměnil.

Zohorna šanci rozhodnout zápas nevyužil, Horčička jeho kličku do bekhendu vystihl.

59:41

Horčičkovi uskočil puk po nahození ze středního pásma, vzápětí ho ale dokázal přikrýt.

59:57

Schyluje se k prodloužení.

60:00

Ve třetí části byl aktivnější Zlín (na střely vyhrál 12:11), ale k výhře měla blíž Kometa. O vedení ji připravil až tři a půl minuty před koncem Ondráček, v poslední minutě jí ho mohl vrátit Zohorna, ale neproměnil trestné střílení.

61:02

Před zlínskou brankou se dostal k puku Čermák, z otočky ale neuspěl.

61:10

Velká šance pro Zlín.

61:10

Hosté si před přesilovkou vzali oddechový čas.

62:38

Hosté dlouho kombinovali blízko brněnské branky, ale nevymysleli nic lepšího než přihrávku na Lešku, který zakončil do připraveného Trvaje.

62:38

Vyloučen hráč Petr Leška (Zlín), 2 min. za Sekání
Zlínský tahoun příliš dotíral hokejkou na brněnského brankáře, takže si vykoledoval trest. Půl minuty se bude hrát tři na tři, pak může začít přesilovka Komety.

63:10

Šanci hrát čtyři na tři teď mají Brňané.

63:14

A podobně jako hosté si timeout vzala také Kometa.

64:05

Zlín měl puk na hokejce, ale nevyhodil, takže pokračuje kombinace Komety.

64:38

Ta je ale bezzubá, takže se hosté přece jen osvobodili a nyní už jsou také ve čtyřech.